BÜYÜKAKIN Bank Asya şubesi açan başarısız vali yardımcısını Belediyeye KOORDİNATÖR atamış

30.07.2015 tarihinde Kocaeli Vali Yardımcılığına Diyarbakır'dan atanan Dursun Balaban 1 Şubat 2022 tarihinde yaş haddinden emekliye ayrılmıştı. Geçtiğimiz hafta Kocaeli Büyükşehir Belediyesi'nde koordinatör olarak atandığı öğrenilen Dursun Balaban'a Kocaeliler basın üzerinden yaptıkları yorumlar dikkat çekti. İlimizde 7 yıllık görevi boyunca baskıcı ve partizanca tavırları olduğu iddiaları kadar, başarısız olduğu da söylenen Balaban'ın yeni görevi birçok kesimin tepkisini çekti.

Dr. Ersoy Kandemir
Dr. Ersoy Kandemir Tüm Haberleri
+43
Haber albümü için resme tıklayın

BALABAN EMEKLİ OLDUKTAN SONRA BELEDİYEYE KOORDİNATÖR OLUNCA KOCAELİLERİN TEPKİLERİ AKP ve BÜYÜKAKIN'IN DİKKATİNİ ÇEKTİ Mİ?

7 yıl boyunca vali yardımcılığı yaptığı ve kendisine bağlı birimlerle ilgili yaşanan olumsuz hadiselerde Kocaeli'nin adının birçok defa ulusal basında çıkması, OHAL Valiliği yaptığı dönemde Kocaeli polis teşkilatının aylarca 12-12 sistemiyle çalışması ve bu sistemi en son terk eden illerden olması gibi birçok olumsuzlukta adı geçmesine rağmen Kocaeli Büyükşehir Belediyesi'nde koordinatörlük görevine atanan Dursun Balaban'a Kocaeliler tepkilerini yerel basında çıkan haberlere yaptıkları yorumlarla da gösterdi.

17-24 ARALIK DÖNEMİNDE DİYARBAKIR'DA FETÖDEN İHRAÇ KAYMAKAMLA BANK ASYA AÇAN DURSUN BALABAN'IN KOCAELİ'DE OHAL VALİLİĞİ YAPMASI AKP KOCAELİ MİLLETVEKİLLERİNİ ve KOCAELİ MUHALEFETİNİ NEDEN  RAHATSIZ ETMEDİ?

Balaban’ın ilimize gelmeden önce görev yaptığı Diyarbakır’ın Bağlar ilçesindeki Kaymakamlık görevinde çarpıcı bir gelişme yaşanmış. Balaban, 19 Kasım 2013 de Diyarbakır merkez Kayapınar ilçesi Diclekent Caddesinde FETÖ’ye ait Bank Asya bankasının yeni açılan bir şubesinin açılışına katıldığı öğrenildi. Açılış törenine Bank Asya Genel Müdürü Ahmet Beyaz, Bank Asya Genel Müdür Yardımcısı Murat Demir’in yanı sıra Kayapınar Kaymakamı Süleyman Yıldırım’da katılmıştı.

2013 yılında Diyarbakır Bağlar Kaymakamlığı yaptığı dönemde Kayapınar ilçesindeki Bank Asya şubesi açılışına katıldığı, dönemin Kayapınar kaymakamının sonradan Sapanca’ya atandığı ve Fetöden ihraç edildiği biliniyor. Diyarbakır’ın 19 ilçesinden neden sadece bu açılışa Bağlar Kaymakamı Dursun Balaban katılmıştı? Bu soruya yakın zaman önce Dursun Balaban'ın Kandıra Belediye Başkanı'nın yanında Kayapınar ilçesinin tek komşu ilçesinin kaymakamıydım şeklinde cevap verdiği iddia ediliyor. 

Dursun Balaban'ın Diyarbakır'da kaymakamlık yaparken Diyarbakır Vali'sinin Hüseyin Aksoy olduğu, Kocaeli'de de birlikte görev yaptıkları, ikisinin de Diyarbakır'da yaptıkları görevde ne düzeyde başarılı olduklarının bugün bile sorulmaya devam ettiği söylenmektedir.

BANK ASYA AÇ, HAKKINDAKİ İDDİALARA CEVAP VERME, KENTTE BİR VALİ VARKEN OHAL VALİLİĞİNE ATAN, KOCAELİDE BAZI MİLLETVEKİLLERİNİ GİZLİDEN DESTEKLEDİĞİN İDDİA EDİLSİN, EMEKLİ OLUR OLMAZ AKP'Lİ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİNE KOORDİNATÖR ATAN VE KOCAELİDE BİR TANE MUHALİF SES ÇIKMASIN, NEDEN ACABA?

Dursun Balaban’ın aslen Erzurum İspir’li olduğu yıllardır birçok ilde görev yaptığı öğrenildi. Her gittiği ilde olumsuz izleri görülen Dursun Balaban’ın AKP’liler tarafından desteklendiği ancak kendisinin bunu çok açık etmek istemediği, AKP’li bir milletvekilline seçimde gizliden destek verdiği iddiaları bulunmaktadır. AKP'li Milletvekillerinden Fikri Işık ve eski AKP Kocaeli İl Başkanı Şemsettin Ceyhan'ın da olduğu bir Karamürsel Balık Hali'nde çekilen bir fotoğrafta Dursun Balaban'ın sevinci gözlerden kaçmazken neden CHP Kocaeli Milletvekilleri ile böyle bir fotoğrafının olmadığı merak ediliyor. 

Dursun Balaban'a makamında bir kişinin kendisini günde AKP'den bazı milletvekillerinin kaç kere aradığını tahmin edebileceğini dile getirdiği ve isimlerini söylediği iddia edildi. Balaban'ın  bu soruya cevap vermediği ve  şaşırdığı söylenmektedir. Basında çıkan bu  iddialarla ilgili Balaban'ın neden kamuoyuna bilgi vermediği, bu soruları cevaplandırmanın kendisine  bu kadar zor mu geldiğinin uzun zamandır sorgulandığı biliniyor.

BOZÜYÜK KAYMAKAMI BALABAN HANGİ OLAYLA ULUSAL BASINDAYDI VE TÜRKİYE GÜNDEMİNDE DUYULAN GÜÇLÜKLE YATIŞTIRILAN OLAYLAR NEYDİ?

4 Eylül 2005’te Bilecik’ten geçen bir otobüste terörist başı Abdullah Öcalan’ın resminin açılması üzerine Türk bayrağını alıp otobüse binen ilçe kaymakamı Dursun Balaban bağırmaktan sesinin kısıldığı haberleri ve yaşanan gerginliği önlemekte başarısızlığıyla Türkiye gündemine ilk kez çıkmıyordu! Tüm ilçeyi ayağa kaldıran olaylar güçlükle bastırılmış, Türkiye gündemini sarsmıştı.

KARACABEY’Kİ HALEFİ KAYMAKAM AHMET YURTSEVER DE FETÖ'DEN İHRAÇ EDİLMİŞ!

2006 Mayıs ayında İzmir Tire kaymakamlığından sonra Bursa Karacabey’e atanan Dursun Balaban 2012 yılına kadar burada görev yaptıktan sonra Diyarbakır Bağlar Kaymakamlığına atanıyordu. Karacabey kaymakamlığına Balaban’ın yerine Afyon Dinar Kaymakamı Ahmet Yurtsever geliyordu. 15 Temmuz 2016’dan sonra Ahmet Yurtsever’inde FETÖ’den ihraç edildiği öğrenildi.

DURSUN BALABAN BAĞLAR KAYMAKAMLIĞINI HANGİ DÖNEMDE YAPTI?

2012 yılında Diyarbakır Bağlar Kaymakamı olan Dursun Balaban AKP’nin çözüm sürecinde uyumlu bir kaymakamlık geçirmesine rağmen ilçede ve ilde yaşanan terör faaliyetlerinin arttığı, hendek operasyonlarında onlarca şehit verdiğimiz olaylarda başarısız bir devlet adamı profili çiziyordu.

KOCAELİ'DE 2019 Yerel Seçimlerinde SEÇİM GÜVENLİĞİ İHLAL EDİLDİĞİNDE EMNİYETTEN SORUMLU VALİ YARDIMCISI DURSUN BALABAN'DI! PEKİ 'HATIRLA'YI KİMLER BASMIŞTI, BULUNABİLDİ Mİ?

2019 Belediye Başkanlığı Yerel Seçimlerinde binlerce ev ve işyerinin önüne dağıtılan CHP’yi karalayan kara propaganda içerikli “ HATIRLA” adlı gazeteyle seçim güvenliğinin ihlali ve yapanların uzunca bir süre bulunamaması normal miydi? Dursun Balaban o dönemde emniyet ve birçok güvenlik biriminden sorumlu vali yardımcısıydı.

ÇAYIROVA'DAKİ ULUSAL BASINA YANSIYAN YANGINDA HAYATINI KAYBEDENLER YABANCI UYRUKLU MUYDU?

6 Haziran 2019’da Çayırova’da çıkan yangında 5 işçi ölmüş, fabrikanın sahibi ve işverenin kaçak işçi çalıştırdıkları, iş güvenliğine uyulmadığı iddiaları vardı. Bu yangında 2 savcı görevlendirilmesi ve olay yerinde açıklama yapan Dursun Balaban’ın açıklamaları kamuoyunu tatmin etmemiş, bu olayla da Kocaeli ulusal basında  yer almıştı. Bu fabrika sahiplerinin de AKP'ye yakın isimler olduğu ve olay yerinde Dursun Balaban'ın görülmesinin  akıllarda bazı soru işaretleri bıraktığı söylenmişti.

SİLAH RUHSATI MEVZUSU İLE BASINDA YER ALAN KOCAELİ VALİLİĞİ, İKTİDAR PARTİSİ ORTAĞI SİYASİ PARTİ PARTİ BAŞKANI VE YARDIMCISININ BAŞINA GELENLER ve HİÇ KONUŞULMAYAN AKSOY VE BALABAN'IN RUHSAT İMZALARINDAKİ DURUMU!

MHP Kocaeli Eski İl Başkanı Aydın Ünlü ve yardımcısı İzzet Erdem, eski Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy’un adı basında silah ruhsatında alınan paralarla ilgili geçerken de Dursun Balaban’ın vali yardımcısı olarak görev yaptığı biliniyor.  Son atanan Kocaeli Valisi Seddar Yavuz’un silah ruhsatında imza yetkisini Dursun Balaban’dan aldığı iddia edilmişti. Kocaeli Valiliği'nin silah ruhsatında imza yetkisi olan tek kurum olmasına rağmen o günden bugüne tek bir açıklamasının duyulmaması konunun üzerine dikkatleri daha fazla çekmişti. Vali Hüseyin Aksoy'a bu konuda açıklama yapması için basında da bazı yazılar çıktığı hatırlanmaktadır.

KANDIRA ÖLÜM YOLU, SANTRAL VE İLİMTEPE RAMPALARI, VİYADÜKLER VE KOCAELİ YOLLARINA EDS'NİN GELEMEYİŞİ VE BAŞARISIZ BÜROKRAT EMNİYETTEN SORUMLU VALİ YARDIMCISI DURSUN BALABAN'IN YILLARCA YAPTIĞI GÖREVDE EDS KONUSUNDAKİ ÖNGÖRÜSÜZLÜĞÜ !

Balaban’ın görev yaptığı Kocaeli Vali Yardımcılığı esnasında KANDIRA yoluyla ilgili Kocaeli AKP milletvekillerinin sesi çıkmazken muhalefet milletvekilleri TBMM'de  KANDIRA ÖLÜM YOLU'NA dikkatleri çekmeye çalışmıştı. Balaban’ın görev yaptığı yıllarda onlarca insanın hayatını kaybettiği Kandıra yolu ve Santral yokuşu ile ilgili kendisini seçim çalışmalarında ziyaret eden Büyükşehir Belediye Başkanı adayı siyasetçiye “ Siz belediye başkanı seçilince yaparsanız” yaklaşımı ile Kocaelilere verdiği değer ortadayken bugün böyle bir zihniyete sahip birine Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanlığı'nda koordinatörlük görevine atayan Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın neyi amaçladığı düşünülüyorken, bu atamanın Kocalilerden tepki çektiği dillendirilmektedir. Görevinde başarısız olarak görülen, Bank Asya açmış bir vali yardımcısının bu göreve getirilmesi kamuoyunun vicdanını yaraladığı düşünülmektedir. Kendisinin emekliliğine yakın EDS'nin Kocaeli yollarında devreye girmesiyle kaza sayılarında ciddi azalma görüldüğü anlaşılması üzerine bu kadar basit bir yöntemle yıllardır çevremizdeki komşu illerde kaza sayısındaki ciddi düşüş görülürken Kocaeli'deEDS yapılana kadar  onlarca insanın hayatını kaybetmesi, yaralanması yüzünden de eleştirilen bir isim olan Balaban'ın başarısız, öngörüleri zayıf bir yönetici olarak nitelendirilmişti.

Balaban'ın görevdeyken kendisine defalarca konu hakkında dilekçe yazan bir vatandaşı senelerce dikkate almazken, davalık oldukları vatandaşın kendisi ile ilgili yorumları ve eleştirileri bırakmadığı ve Balaban'ı bazı tutum ve davranışlarını değiştirdiğini beyan etmişti.

Vali yardımcılığından 1 Şubat'ta emekliliği haberinin  birçok kesim tarafından sevinçle karşılandığı bu durumun  baskıcı bir yapıya sahip olan Balaban'ın bu şekilde başarısızlıklarını kapatmaya çalıştığı düşünenlerin sayısının bir hayli fazla olduğu iddia edilmişti.

KANDIRA BELEDİYESİ TARAFINDAN VERİLEN GRİ PASAPORT HADİSESİ DE ULUSAL HABER OLMASINA RAĞMEN DÖNEMİN VALİSİ VE YARDIMCISI DURSUN BALABAN'IN SESİ HİÇ ÇIKMADI AYNI SİLAH RUHSATIYLA İLGİLİ HABERLERDE OLDUĞU GİBİ!

Kandıra’da ortaya çıkan GRİ PASAPORT hadisesiyle tekrar ülke gündeminde yer alan Kocaeli’de bu olayda da vali yardımcısı Dursun Balaban ve Kandıra Belediye Başkanı Adnan Turan üstüne oklar çevrilmiş, Kocaeli’de başka belediyelerde de aynı sorunun olabileceği iddia edilmişti. Silah ruhsatı ile ilgili ciddi iddialarda da sesi çıkmayan yetkililerin gri pasaport skandalında da kamuoyuna açıklama yapmaktan kaçmışlardı. Kime verilmişti bu hizmet pasaportları,  bu olay basına çıkınca uzunca bir süre gündemde kalmıştı. Hala bugün bile konuyu araştıranların olduğu biliniyor.

KOCAELİ'DE DEPREM OLUNCA GSM OPERTÖRÜ, TOPLANMA ALANLARI ve ACİL DURUM EYLEM PALANLARIYLA İLGİLİ  BİRÇOK GEÇEK GÜNYÜZÜNE ÇIKMIŞTI!

26 Eylül 2019’da yaşanan 5,8 büyüklüğündeki depremde Kocaeli’de bazı GSM operatörlerinden kaynaklı iletişim kesinti olmuş, bu olayda Acil Durum Eylem Planı hakkında ilin ne kadar acı bir halde olduğu herkesçe görülmüş, vali Hüseyin Aksoy ve yardımcısı Dursun Balaban’ın bir kez daha sınıfta kaldığı tescillenmişti.

Kocaeli'de zaman içinde birçok isimin dikkatini çeken Dursun Balaban ile ilgili haberlerde Kocaelilerin çeşitli  yorumları görülmektedir.

KOCAELİ TARİHİNDE GÖRÜLMEYEN MİKTARDA UYUŞTURUCU YAKALANMASI, UYUŞTURUCU BARONLARININ KİM OLDUKLARINI SORGULATIYORKEN KOCAELİ'DEKİ BAĞIMLI SAYISI MERAK EDİLİYOR

Görev yaptığı yıllarda Kocaeli’de artan uyuşturucu ticaretinde yapılan operasyonlara 2016’dan sonra ağırlık verdiği bilinirken hala Kocaeli’de bu karanlık işlerin devam etmesi konusunda da kendisinin bürokratik olarak başarısız bulunduğu ifade edilmektedir. Bunca yakalanan uyuşturucu satıcısına rağmen Kocaeli’de uyuşturucu ticaretinin önünün kesilemediği, özellikle Kocaeli’de bulunan liman ve demiryolları kullanılarak yapılan kaçakçılık faaliyetleri konusunda Dursun Balaban’ın Emniyetten sorumlu vali yardımcısı olarak yaptığı hatalar olduğu iddia edilmektedir.

Emniyet Genel Müdürlüğü raporlarında ilimizle ilgili 2015 yılı verileri dikkat çekerken bugün hala kentte bir AMATEM, ÇAMATEM yokken ilgili birimlerin hergün uyuşturucu yakalaması, Kocaeli'de yaşanan bu uyuşturucu trafiğindeki yoğunluk halk arasında bu işlerin içinde kimler var dedirtmeye devam ederken, Kocaeli'nin Bonzayi adlı kimyasal madde yüzünden aldığı yarada özellikle Emniyet içindeki FETÖCÜ yapılanmayla ilgili ciddi bir araştırma yapılıp yapılmadığı bilinmezken bu maddenin yerini son dönemde METAMFETAMİN adlı sentetik kimyasal maddeye bıraktığı görülmektedir. Konuyla ilgili Gölcük İlçesi başta Körfez, Başiskele, Karamürsel, Derince, İzmit, Gebze, Darıca ilçelerinde ciddi sıkıntılar yaşanmasına rağmen ne Kocaeli bürokratlarının ne siyasilerin bu konularla ilgili pek konuşmamaları da dikkatleri çekmeye devam ediyor.

BALABAN'IN GÖLCÜK İLÇE EMNİYET MÜDÜRÜNE VERDİĞİ SÖYLENEN EMİR VE HUKUK TANIMAMAZLIĞIN KENT PROTOKOLÜ ÖNÜNDE VÜCUT BULUŞU

5 Kasım 2019 günü Gölcük ilçesinde Narkotik Büro açılışında Dursun Balaban verdiği talimatla Gölcük İlçe Emniyet Müdürü Selçuk Özdemir ve emrindeki polislere bir vatandaşı Kocaeli protokolünün önünde göz altına aldırdığı, Gölcük Çarşı Karakoluna götürülen bu şahısa keyfi muamele yapıldığı, şahısa edilen sözler üzerine Balaban'ın bu şahıstan çekindiği düşünülmüştü. Sosyal medyadan defalarca bu durumu aktaran şahsın iddialarına ilgililerinden cevap gelmezken, Selçuk Özdemir'in Gölcük Emniyet Müdürlüğü'nde başarısızlıklarına rağmen Dursun Balaban tarafından emniyet içinde kollanan bir grup müdürden olduğu iddia edilmişti. Selçuk Özdemir zamanında birçok skandal nitelikli olayla Gölcük ilçesi ulusal medyada yer almıştı. Bu müdür hakkındaki ciddi iddialar hala devam ederken, Gölcük ilçesinde başarıyla çalışan YUNUS biriminden rahatsız olduğu  hatta bu birimin dağtılmasında akla hayale gelmeyecek yöntemlere başvurduğu ve amiri Dursun Balaban'ın olan bitenden haberdar olduğu iddia edilmişti. İlçe kaymakamlarından Mustafa Altıntaş'ın da emekli olup Şereflikoçhisar Belediye Başkanlığı için AKP'den aday adayı olduğu görülmüştü. Şu anda Kocaeli AKP İl Başkanı olan Mehmet Ellibeş'in uzun süre  Gölcük Belediye Başkanlığı yaptığını belirtmek isteriz.

EMNİYET İÇİNDE BALABAN'A YAKIN OLDUĞU İDDİA EDİLEN MÜDÜRLERİN ÖZELLİKLERİ NEYDİ?

Dursun Balaban’ın emniyet müdürlüğündeki atamalarda kendine yakın olan kişileri kolladığı söylenirken, kendisinin Fettullahçılar'la ilgisi olabileceği yönünde Terör Savcılığı’na şikayet edildiği, savcılıktan gelen cevapta her ne kadar şu ana kadar böyle bir bulgu ve delile rastlanılmadıysa da çıkabilecek yeni delillere  göre tekrar değerlendirme yapılacağına yakın ifadelerle cevap verildiği biliniyor.

Dönemin Kocaeli İl Emniyet müdürü Necati Denizci'nin sakin ve sessiz yapısından dolayı bazı emniyet müdürlerinin adı il emniyet müdüründen daha fazla duyulurken il valisi Hüseyin Aksoy'un durumdan rahatsız olmadığı, ön plana çıkan emniyet müdürlerinin hepsinin Dursun Balaban'a yakın isimler olduğu ve terfilerinde sıkıntı yaşamadan yükseldikleri iddia edilmektedir. Bahse konu emniyet müdürlerinin Kocaeli'de geniş bir kesim tarafından tanındıkları, neredeyse her çevirmede adlarının vatandaşın ağzından düşmeyecek seviyeye geldikleri emniyet içinde  dillendirildiği söylemektedir.

Dursun Balaban'ın emniyetten sorumlu vali yardımcısı olarak kendisine yakın tuttuğu emniyetteki müdürlerin ortak özellikleri var mıdır diye düşündürtmeye devam ediyor.

BALABAN KOCAELİ EMNİYETİNİ GERİYE GÖTÜRÜRKEN BİR TANE EMNİYET MÜDÜRÜ DURUMU TESPİT EDİP ÜST MAKAMLARA BİLDİREBİLDİ Mİ? ANKARA BALABAN HAKKINDA BU KADAR OLUMSUZLUĞA RAĞMEN İÇİŞLERİ BAKANI SOYLU'NUN ELİNDEN PLAKET ALMASNI UYGUN GÖRMESİ KOCAELİLERİ ŞAŞIRTMADI

Mevcut iktidar partisinin liyakatten ziyade kendisine yakın duranları kollaması sebebiyle birçok kesim tarafından eleştirilmeye devam derken Dursun Balaban'ın İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun elinden başarı belgesi ve plaket alması da AKP'li Kocaeli Büyükşehir Belediyesi koordinatörlüğüne de atanması Kocaelileri şaşırtmadı. Kocaeliler Balaban hakkında yanılmadıklarını gördüklerini ifade ettiler.

BÜYÜKAKININ BÖYLESİNE BAŞARISIZ BİR BÜROKRATI   BELEDİYEYE KOORDİNATÖR OLARAK ATAMASI ŞAŞIRTMADI!

Emniyet Müdürlüğü’nün Derince’deki lojmanları yıkılırken ne yeni bir lojman girişiminde bulunulduğu ne yeni bir Polisevi yapılması ile ilgili girişimde bulunulmayan dönemin vali yardımcısı Dursun Balaban’ın emniyette kendisine yakın olan isimlerinde görev ahlakı ile ilgili ciddi iddialar bulunmaktadır.

Vali Yardımcılığı yaptığı dönemde Bank Asya hesabı ve Fettullahçı dernek KOSADER'le ilintisi olan sağlık müdürü Şenol Ergüney’le birlik olup görevli bir hekime iftira attırdıkları, akla hayale gelmeyecek yöntemlere başvurarak görevinden haksız yere ihraç ettirdikleri iddia edilen olaylardaki kişinin onlarca iddiasına cevap vermediklerinin Kocaeli’de birçok kesim tarafından bilindiği söylenmektedir. Rekör, vali yardımcısı ve üst bürokrasiden birçok kişinin akrabalarının Karaosmanoğlu döneminden beri değişik yöntemlerle belediyeye alındığı bilinirken Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın'ın Dursun Balaban'ı koordinatör olarak ataması Kocaelileri şaşırtmadığı, Balaban'ın partizanlığı hakkında yanlış düşünmediklerini gördüklerini ifade ettiler.

DURSUN BALABAN VALİ YARDIMCILIĞI YAPTIĞI KENTİN HALİ

Nüfusu 2 milyona yakın bir şehirde 7 yıl vali yardımcılığı görevini yürüten Dursun Balaban döneminde Kocaeli defalarca olumsuz olaylarla ulusal basında yer aldığı gibi bazı olaylarda uluslararası haber ajanslarında da adı ön plana çıktı.

Kentte özellikle UYUŞTURUCU, BAĞIMLILIK, ASAYİŞ OLAYLARINDA ARTIŞ, trafik kazalarının bir kısmının  aynı noktalarda meydana gelmesi, alınması gereken önemler konusunda gecikilmesi, kışların tuzlanmayan yollarda meydana gelen zincirleme kazalar, silah ruhsatı, gri passaport konusunda skandal nitelikte haberlerin basına yansıması, Gebze bölgesinde çıkan fabrika yangınları, KBRN olayları, 112 AÇM'yle ilgili sorunlar, FETÖ operasyonlarıyla ilgili bazı cevaplanmayan sorular, kamu ihaleleri, YİKOB bir önceki müdürü Ahmet Akin'in akıbeti, neden yurt dışında olduğu, Kocaeli Adliyesinden 70 kadar hakim savcının FETÖ'den ihraç edilmesi, 3 vali yardımcısının FETÖDEN ihraç edilmesi, Yuşa ve Erten gibi Büyükşehir çalışanı AKP'de yöneticilik yapmış isimlerin 2022'ye tespit edilememesi, Kocaeli'de üst düzey MİT çalışanının kimliğini ifşasının yıllarca devam etmesi, fetullah haricinde diğer cemaat yapılanmalarının içine sızan FETÖ konusu ve diğer cemaatler konusunda tek operasyon duyulmamış olması, Kuzey Marmara Otoyolunda yaşanan viyadüğün işçilerin üzerine çökmesi başta olmak üzere yaşanan iş kazaları, Körfez'e sızan petrol faciası, yaşanan çevre katliamları ve çevre biriminden sorumlu vali yardımcısı olarak yaşanan ÇED toplantılarında birkez yer almaması, taş ocağı ruhsatları iptaline, kapatmalarına rağmen doğanın harabiyeti konusunda tek bir raporun kamuoyunca fazla duyulmaması da dahil hakkında birçok iddia bulunan dönemin vali yardımcısı Dursun Balaban'ın yaptığı görevle ilgili birçok sıkıntıdan bahsedilirken böyle birinin Büyükşehir Belediyesine koordinatör olarak atanması eleştirilmeye devam ediyor.

DURSUN BALABAN'IN GÖREV TANIMI NE OLACAK?

Belediye'de tam olarak ne görev yapacağı anlaşılamamış olan Balaban'ın neyi koordine edeceği, tam olarak ne iş yapacağıyla ilgili bilgiye ulaşılamadı. 

Kocaeli Halk Gazetesi olarak yeni görevinde Dursun Balaban'la ilgili ulaştığımız her haberi halkımızla paylaşmaya devam edeceğiz.

# KOCAELİ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ İLE İLİŞKİLİ:
# TAHİR BÜYÜKAKIN İLE İLİŞKİLİ:

30 Nis 2022 - 01:44 Kocaeli/ İzmit- Gündem

Muhabir  Dr. Ersoy Kandemirgöndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Halk Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Halk Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA), Anka Haber Ajansı (ANKA) tarafından servis edilen tüm haberler Kocaeli Halk Gazetesi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Kocaeli Halk Gazetesi değil haberi geçen ajanstır.

02

Paşa Çocuğu - Utanmaz, arsız! Emekli olmuşsun kul hakkı yiyorsun! Çocuğundan,torunundan çıksın!

Yanıtla . 2Beğen . 0Beğenme 30 Nisan 18:26
03

Pudralı bıyık - @Paşa Çocuğu 02 nolu yoruma cevabı: Elli kere dedim Allah’tan kork diye anlamıyor bence

Yanıtla . 2Beğen . 0Beğenme 30 Nisan 22:20
01

Anadolu çocuğu - Recep Tayyip erdoğanı içten bitiriyorlar. Çünkü anlattığınıza göre kocaelide sevilmeyen bu adamı belediyeye koordinatör atamak gizli fetöcülerin bir projesi YouTube kanallarında öyle saldırıyorlar ki Recep Tayyip Erdoğan a ülke durup haklı isen mücadele edecekken dışarı kaçtılar. Fakat her yerdeler devletin kılcal damarlarına kadar sızdılar. Kendi adamlarının işlerini devlet kadrolarındaki adamları ile çözüyorlar, kendinden olmayanların işlerini yakala sürüp milletle devleti akıllarınca karşı karşıya getirip iç karşılık çıkarmanın derdindeler. Bunların temizlenmesi lazım. Bunların ne Türklükle ne de Müslümanlıkla alakaları yok.

Yanıtla . 7Beğen . 0Beğenme 30 Nisan 14:00

Kocaeli Markaları

Kocaeli Halk Gazetesi, Kocaeli ile özdeşleşen markaları ağırlıyor.

+90 (541) 450 76 90
Reklam bilgi