İşte Kocaelispor'un yeni yönetimi!

Kocaelispor’un olağanüstü genel kurulu bugün Kocaeli Kongre Merkezinde gerçekleştiriliyor. Kurulda başkanvekili olarak kulübün başında bulunan Engin Koyun’un listesi belli oldu.

Mehmet Emin Uyar
Mehmet Emin Uyar Tüm Haberleri

Son zamanlarda yönetimsel anlamda sıkıntılar yaşayan 2. Lig Beyaz Grup’ta bulunan Kocaelispor’un olağanüstü genel kurulu bugün Kocaeli Kongre Merkezi’nde gerçekleştiriliyor. Genel kurulda, Hüseyin Üzülmez’in sağlık sorunlarından dolayı başkanvekili olan Engin Koyun’un tek liste ile seçime girerek başkan seçilmesi bekleniyor. Koyun’un yönetimde değişiklikler yapması bekleniyor.

21 YÖNETİCİ OLACAK

Kulübün tüzüğünde değişikliğe gidildi. Daha önce 17 olan yönetici sayısı 21’e çıkarıldı. Daha önce 20-27 Mart’ta olağanüstü genel kurul kararı alınmıştı, fakat 20 Mart’ta çoğunluk sağlanamamıştı. Kongrenin ikinci oturumu çoğunluğa bakılmaksızın yapılıyor. 3000’e yakın üyesi olan yeşil siyahlı kulüpte 1300’den fazla üyenin oy kullanma hakkı bulunuyor. Pandemi kuralları nedeniyle salona 300 kişi alınacak. 

İYİ Parti İl Başkanı Şanbaz Yıldız da salona giriş yaptı. 

Kongreye siyasilerin ve Kocaelispor eski başkanlarının da katıldığı görüldü. Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, AKP Kocaeli Milletvekili Emine Zeybek, AKP Kocaeli Milletvekili Radiye Sezer Katırcıoğlu, AKP Kocaeli Milletvekili Cemil Yaman, Kandıra Belediye Başkanı Adnan Turan, Başiskele Belediye Başkanı Yasin Özlü, Kocaelispor eski başkanları Nebil Uzun, Mammer Çelik, KOTO Başkanı Necmi Bulut, MHP Kocaeli İl Başkanı Aydın Ünlü,  BBP Kocaeli İl Başkanı Remzi Kaya, Gölcük Belediye Başkanı Ali Yıldırım Sezer salondaki yerini aldı.

 
İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Fatma Kaplan Hürriyet de kongre salonuna geldi. 

Koyun: Kocaelispor’un siyasetle işi olmaz

Tek başkan adayı olarak seçime giren ve başkan seçilecek olan Kocaelispor’un yeni Başkanı Engin Koyun kongrede yaptığı konuşmada, “Kocaelispor siyaset üstüdür, siyasetle işi olmaz dedi.
Kocaelispor kongresinde seçilmiş başkan olacak olan Engin Koyun yaptığı konuşmada, Kocaelispor’un siyasete hiçbir zaman girmeyeceğini ve şeffaf bir yönetim anlayışının olacağını söyledi. Koyun tek aday olarak girdiği kongrede seçilmiş başkan olarak üyelerden Mayıs 2023’e kadar yetki alan Kocaelispor Başkanı Engin Koyun, mali açıdan da kulübün emin ellerde olduğunu ifade etti. Engin Koyun’un konuşması şu şekilde: Her nakitte sıkıştığımızda başkanımızın kapısına gitmemeliyiz. Tek aday olarak girdiği kongrede seçilmiş başkan olarak üyelerden Mayıs 2023’e kadar yetki alan Kocaelispor Başkanı Engin Koyun, “Her nakitte sıkıştığımızda Kocaeli Büyükşehir Belediye başkanımızın kapısına gitmemeliyiz. Bu yolda şirketleşmeden geçmektedir. Hüseyin Üzülmez’in sağlık sorunları nedeniyle bıraktığı Kocaelispor başkanlığı görevini başkan vekili olarak sürdüren ve bugün Kocaeli Kongre Merkezinde gerçekleştirilen olağanüstü genel kurulda tek aday olarak üyelerinde desteğini alarak seçilmiş başkan olan Engin Koyun yaptığı konuşmada, “ Her nakitte sıkıştığımızda Kocaeli Büyükşehir Belediye başkanımızın kapısına gitmemeliyiz. Bu yolda şirketleşmeden geçmektedir. Daha önce kurulmuş bir şirket olduğunu öğrendik onunla ilgili gerekli inceleme ve çalışmalar yapılarak uygunsa onunla uygun değilse de yeni bir şirket kuracağız. Kalan borçlarla ilgili en kısa sürede yapılandırmalar yapılacaktır. En önemlisi kent merkezinde Kocaelispor’umuza yakışır bir kulüp lokali binası yapmaktır. Bunun içinde sayın Tahir başkanımızdan olur aldık. Bu kongreye kadar herhangi bir futbolcumuza teknik ekibimize personelimize esnafımıza borcumuz yoktur. Ödemelerimiz zamanında yapılmaktadır. Maç pirimler maçtan en az iki gün önce hesaplara yatmaktadır.
"100’ÜN ÜZERİNDE DEĞERLİ İSMİN YÖNETİME GİRMEK İSTEDİ"
“Köklü ve şanlı bir tarihe sahip olan Kocaelispor’umuzun uzun süre başkan vekili olarak yönetilmesinin deplasman maçlarında, yaptığımız ziyaretlerde ve temsil noktasında Uygun olmadığını gördük. Seçilmiş ve uyumlu bir şekilde çalışan yönetim olarak kalan yılı böyle devam ettirebilirdik. Yönetim olarak bu durumun Kocaelispor markasına zarar vereceğini düşündük. Kocaeli valiliğimizden gerekli izini alarak, yönetim kurulundaki arkadaşlarımızla olağanüstü kongre kararı aldık. Kongre kararı aldığımız günden bu yana 100’ün üzerinde değerli ismin yönetime girmek istemesi Kocaelispor’umuzun geleciği açısından sevindirici olmuştur.
"YOLUN SONU ŞAMPİYONLUK"
Başkanımız Hüseyin Üzülmez’in rahatsızlığından dolayı başkan vekili olarak yetkileri devir aldık. Siz değerli kongre üyelerimizin nezdinde sayın başkan Üzülmez'e ve tüm hastalarımıza da acil şifalar dilerim. Yönetim kurulumuzda gerekli görev değişikliklerini ivedi şekilde yaptık. Kısa orta ve uzun vadeli projeler oluşturduk. Yönetimimiz içinde transfer komitesini oluşturduk. İlk icraat olarak şanlı takımımızın başına dünya ve Türkiye markası olan teknik direktör Mustafa Reşit Akçay'ı getirerek büyük bir iş başardık. Bu transfer ile ulusal basında da yer bularak camiamızın ne kadar büyük bir camia olduğunu gösterdik. Çünkü biz onurluyuz gururluyuz Kocaelisporluyuz. Transfer komitemizin titiz çalışmaları sonucunda ligin devre arasında Akhisar spordan Musa Nizam, Kaçiöğren gücünden Mustafa Tahir Babaoğlu, Altaydın Yılmaz Özeren'i ve son olarak şehrimizle ve Kocaelispor’umuzla özdeşmiş olan muhteşem Süleyman lakabıyla Burak Süleyman gibi usta ayakları transfer ettik. Bu transferlerden sonra 1. lig yolunda umutların çok arttığını ve şehrimizin havaya girdiğini görmekteyiz. İnşallah bu yolun sonu şampiyonluk.
"KOCAELİSPOR’UMUZ SİYASET ÜSTÜDÜR"
Kocaelispor’umuz ikinci devreye iyi bir başlangıç yapmıştır. Şu an 52 puanla 3.sıradaylz. Play-off'a kalacağımızdan ve play-off'tan 1.lige çıkacağımızdan yönetim kurulu olarak hiçbir şüphemiz yoktur. Bizler inandık sizlerde inanın bu şehrin markasına Kocaelispor’umuza hep birlikte sahip çıkalım. Öncelikle 1.lig yolunda ve sonra süper lig yolunda durmak yok gollere devam Kocaelispor’umuz Çayıralan’dan Karatepe’ye, Kandıra’dan Karamürsel’e tüm Kocaeli şehrinin takımıdır. Kocaelispor’umuz siyaset üstüdür. Bu kentin en önemli markasıdır. Bu bilinçle çalışmalarımızı yaptık yapmaya devam ediyoruz. Hep birleştirici olduk, insan kurum ayırımı yapmadık. Kısa sürede birçok ziyaretlerde bulunduk.
"HEDEFİMİZ BORÇSUZ ŞEKİLDE SÜPER LİGE ÇIKMIŞ BİR KOCAELİSPOR’DUR"
Mecliste grubu Bulunan siyasi partilerimize ziyaretler yaparak başkanlarına Kocaelispor’umuzla ilgili bilgileri ilk ağızdan aktardık. Kocaelispor’umuzun kapılarının herkese sonuna kadar açık olduğunu söyledik. Kocaelispor tarihinde bir ilki gerçekleştirdik. Kucaklayıcı ve daha katılımcı bir anlayışla kentimizin batı yakasında aidiyet duygusuyla ziyaret ettik. Gebze ticaret odası başkanımızla ve Gebze basınıyla temaslarda bulunduk. Bizim için İzmit ilçesi veya Kartepe ilçesi neyse Gebze ilçesi aynıdır dedik bir tam günümüzü Gebze’ye ayırdık ve bundan sonraki günlerde de Gebze ve diğer ilçelerimizde ziyaretlerimize devam edeceğiz. Olağanüstü kongreden hemen sonra kurumsallaşma anlamında ivedi şekilde çalışmalara başlayacağız gerekli durumlarda profesyonel destekler alacağız. Allah nasip ederse hedefimiz borçsuz şekilde süper lige çıkmış bir Kocaelispor’dur.
KOCAELİSPOR’UMUZU SEVEN BİR BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANINA SAHİBİZ
Maç başı alacaklarının yüzde otuzunu ödedik lig sonunda bizden alacaklı futbolcumuz kalmayacaktır. Kocaeli büyükşehir belediye başkanımız sayın Tahir Büyükakın'a huzurlarınızda bir kez daha teşekkür ederiz. Kocaelispor’umuzu seven bir Büyükşehir belediye başkanına sahibiz. Bugüne kadar tüm istediklerimize karşılık verdi desteklerini bizden esirgemedi ne zaman yanına gitsek bizleri boş çevirmedi. Kocaelispor’umuzu eski günlere dönmesini herkesten çok istiyor. Her daim gücünü bize hissettirdiği için Tahir başkanımıza teşekkür ederim. Bir teşekkür de cefakâr şanlı seyircimize ve taraftar grubumuz hodri meydana gelsin.
66 RUHUYLA KENETLEN KOCAELİ’M!
Buna rağmen içeride ve deplasmanda oynadığımız maçlarda imkanlar çerçevesinde bizleri pandemi sürecinden dolayı her maç bir kişi eksik oynuyoruz yalnız bırakmadıkları için en büyük alkış ve teşekkürü onlara gönderiyorum. 66 ruhuyla kenetlen Kocaeli’m! Bir hayalimiz var süper lige çıkmış bir Kocaelispor. Bir hayalimiz var kurumsal kimliği ön plana çimiş bir Kocaelispor. Bir hayalimiz var borcu olmayan bir Kocaelispor. Bir hayalimiz var alt yapısıyla Türkiye’ye örnek bir Kocaelispor. Bir hayalimiz var Avrupa kupalarında ülkemizi temsil eden bir Kocaelispor. Bir hayalimiz var milli takımımızı kendi tesislerinde misafir eden bir Kocaelispor ve unutmayalım ki; Tarih şampiyonları yazar sizleri sevgi ve saygıyla selamlıyorum”.

"BENİM ÜZERİMDEN KOCAELİSPOR'U TARTIŞMAYIN"

Kongrede konuşan Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın Kocaelispor’un süper ligde başarı göstermesinin erişelemeyecek bir durum olmadığını belirterek “Kocaelispor’a asıl zararı veren, Kocaelispor’u babasının malı gibi görenlerdir. Kocaelispor’un üstüne siyasetin gölgesi düşmemeli. Yönetimi ben hazırlamadım, hiç de karışmadım. Ben kulüp başkanlarını atayan değilim. Kocaelispor’un yüzde 90’lık bütçesi ben veriyorum diye benim karışmam gerekmiyor. Lütfen benim üzerimden Kocaelispor’u tartışmayın. Ne başkanlar geçti buradan. Kimse Kocaelispor’dan büyük değil. Her birimiz bir gün bu koltukları terk edeceğiz. Ben siyasi parti il başkanlarımızdan da rica ediyorum, Kocaelispor’un siyasetin gölgesine düşmesine izin vermeyin. Kocaeli’de hiçbir şekilde siyasetin malzemesi yapmayın. Yenilgi alınca yönetimi hemen suçlamayın, sanki yönetim çıkıyor maça. Biz iyi günde de kötü günde de takımımızın yanında olalım. Kocaeli marka olarak dünyanın her yerinde tanınsın” ifadelerini kullandı.

YÖNETİM KURULU ASİL Engin Koyun (Başkan) Bekir Halefler Vural Yıldız Ömür Öztürk Önder Karakaş Harun Kaya Melih Oral Mehmet Yaşar Tuncay Arıcan Ekrem Can Zeynel Abidin Akyol Veli Başkurt Ulaş Yıldız Recep Durul Bilal Acar Yaşar Arslan Sait Ertuğ Abdülkadir Yılmaz Dursun Özdemir Faruk Mamik Özkar Dönge

YÖNETİM KURULU YEDEK Metin Dan Yakup Baki Yaser Türk Menderes Kaya Selim Ordu Abdullah Parlak Bekir Sarıgül Cengiz Öztürk Mustafa Şener Büşra Yağız Uğur Şahin Levent Yücel Bekir Keskin Murat Çakmak Fatih Sarıoğlu Erhan Bilek Sedat Akyol Bülent Durmuş Abdülkadir Yılmaz Utku Halefler Orçun Aygül

DENETİM KURULU ASİL Ali Yazıcı Tekin Polat Dursun İlter Özlem Feyzioğlu Ali Karaca

DİSİPLİN KURULU ASİL Abdullah Eryarsoy Muhammed Seydaoğlu Salih Balcıoğlu Mehmet Tüysüz Muzaffer Gülfidan SİCİL KURULU ASİL Sertif Gökçe Sinan Üner Mesut Yılancı Ceyhun Yalçın Muzaffer Kurt.

YÖNETİMDEN AYRILAN İSİMLER İsmail Parlak İsmail Araç Yunus Merttürk Selvi Güneş

27 Mar 2021 - 11:24 - Spor

Muhabir Mehmet Emin Uyar


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Halk Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Halk Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA) tarafından servis edilen tüm haberler Kocaeli Halk Gazetesi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Kocaeli Halk Gazetesi değil haberi geçen ajanstır.

01

Şimşek - Yönetim e gene devleti dolandıran tefecilik yapanı almialqe??

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 27 Mart 12:40