Bayraktar'dan bir dava daha

Lastik-İş Sendikası Kocaeli Şube Başkanı Yusuf Bayraktar, genel merkezin delege seçimlerini gizli ve usulsüz bir şekilde yaptırdığını iddia ederek seçimlerin iptal edilmesi için yeni bir dava açtığını duyurdu.

Sosyal medya hesabından bir açıklama yapan Lastik-İş Kocaeli Şube Başkanı Yusuf Bayraktar, sendika yönetiminin son günlerde usulsüz ve demokrasi dışı uygulamalar yaptığını iddia ederek “Bir çoğumuzun bilgisi dışında gizlice ve usulsüzce en demokratik hakkımız olan seçme, seçilme hakkımız da elimizden alınarak, zamanı gelmeden art niyetli bir şekilde yapılan delege seçimlerinin iptal edilmesi için bu usulsüzlükten rahatsız olan tüm onurlu emekçi kardeşlerim adına 24.05. 2021 tarihinde yeni bir DAVA daha AÇMIŞ BULUNMAKTAYIM” ifadelerini kullandı.

Bayraktar’ın açıklaması şöyle:

“Her birimizin üyesi olmakla gurur duyduğumuz Lastik-İş Sendikamızın, yaklaşık 72 yıllık mücadele sürecinde çok şanlı bir tarihe sahip olduğu bir gerçektir. Sendikamızın kuruluşundan bugüne kadarki süreçte hiçbir şahsi menfaat beklemeden bütün varlığını, bu onurlu kurumumuzun adını yüceltmek, kurumumuza olan güveni arttırmak ve temsil ettiği emekçilerin menfaatlerini gözeterek, kurumumuzun tüm üyelerine eşitlik ilkesi başta olmak üzere bütün demokratik haklarını özgürce kullandıran yöneticilerimizden hayatını kaybetmiş olanlarını saygıyla yad ediyor, hayatta olanlarını da saygılarımla selamlıyorum.

Kurumumuzu şuanda yöneten yöneticilerimizin son günlerde yapmış olduğu usulsüz ve demokrasi dışı uygulamalar sendikamızın şanlı tarihinde hiç görülmemiş uygulamalardır. Bunlardan bazıları;

Düzmece bir algı operasyonu ve usulsüz bir disiplin kurulu kararıyla şube başkanının görevden el çektirilmesi, kurumumuzun gerçek sahipleri olan üyelerinin en demokratik hakkı olan seçme ve seçilme haklarını ellerinden alınarak, temsilci seçimlerinin yapılmıyor olması, bir çoğumuzu bilgilendirmeden usulsüz ve gizlice yapılan delege seçimleri, hepimize ait olan kurumumuzu bütün imkanlarını babalarının mallarıymış gibi kullanmaları, kurumumuzun organlarını kendilerine koruma kalkanı haline getirmeleri vb. birçok uygulamayı şiddetle kınıyor ve yöneticilerin sendikamızın şanlı tarihine yakışmayan bu uygulamalardan biran önce vazgeçip, bireysel menfaatlerini ve gelecek planlarını bir kenara bırakıp sendikamızın kuruluş amaç ve ilkelerine geri dönmelerini şahsım ve tüm üyelerimiz adına talep ediyorum.

 Biz emekçilerin en DEĞERLİ kazanımı olan Lastik-İş Sendikamızın tüm yönetici ve üyelerini;

Haksızlığa taraftar olmamaya, Haksızlığı Alkışlamamaya, Haksızlığa Karşı Susmamaya, Haksızlığa Karşı Seslerini Yükseltmeye, Haklının Yanında Durup Haksızlığı Yapanların Karşısında Dik Durmaya, Zulmü Alkışlamamaya, Zulme Karşı Susmamaya, Hakkı Tutup Yüceltmeye, Hak Olmayanı Ayaklarımızın Altında Çiğnemeye Davet Ediyorum.

Hiç Kimse bizleri İşimizle, Ekmeğimizle, Canımızla tehdit edip Sindiremez, Susturamaz. Sendikamız bizlere; Bu Onurlu Emek Mücadelesinde Tüm Varlığını ortaya koyarak, Hiçbir Şeyden Korkmadan Adam gibi mücadele etmiş onurlu emekçi atalarımızdan çok Kutsal bir Emanettir. Bu kutsal Emanetimizi, BABALARINDAN MİRASMIŞ GİBİ GÖREREK SALTANAT İÇERİSİNDE KULLANANLARA KARŞI mücadele etmek biz Onurlu emekçiler için atalarımıza karşı bir Vefa borcu, gelecek nesillerimize karşı ise en büyük sorumluluğumuzdur.

Biz İnanan İnsanlar Olarak Rızkımızın Nereden Geldiğini Ömrümüzün Nereden Geldiğini Bilen İnançlı ve Yürekli emekçileriz.

Emekçi arkadaşlarım, birçoğumuzun bilgisi dışında gizlice ve usulsüzce en demokratik hakkımız olan seçme, seçilme hakkımız da elimizden alınarak, zamanı gelmeden art niyetli bir şekilde yapılan delege seçimlerinin iptal edilmesi için bu usulsüzlükten rahatsız olan tüm onurlu emekçi kardeşlerim adına 24.05.2021 tarihinde yeni bir DAVA daha AÇMIŞ BULUNMAKTAYIM.

Tüm onurlu emekçi kardeşlerimi saygı ve sevgilerimle selamlıyorum.

"Zulüm Zalim için Kıyamet Gününde Zifiri Karanlık Olacaktır."

 

26 May 2021 - 09:56 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Halk Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Halk Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA) tarafından servis edilen tüm haberler Kocaeli Halk Gazetesi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Kocaeli Halk Gazetesi değil haberi geçen ajanstır.

18

Pirelli - Alaattin, abin Pirelli'de işten neden atıldı, 6ben söyleyeyim, hırhızlıktan.

Yanıtla . 3Beğen . 0Beğenme 26 Mayıs 21:15
17

Pirelli - Alaattin, senin Aytekin abinde dümenci, 42 sene önce EML'de dolandırmadığı kimse kalmamıştı. Bana hala 10 karton Marllboro borcu var.

Yanıtla . 2Beğen . 0Beğenme 26 Mayıs 21:13
15

Gökhan Pirelli - Alaattin ve ekibi rahmetliden sadece dümenciliği öğrenmiş.

Yanıtla . 2Beğen . 0Beğenme 26 Mayıs 21:10
13

Prelli - Salih liste nolduuuuu Neyse kış geldi Yusuf’la mangalda yakarsınız

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 26 Mayıs 14:32
12

Tavsiyeci - Alattin ve ekibi kıçınız yiyorsa gerçekten dürüst ve adaletliyseniz gercekten fabrikalar daki arkadaşlar sizi destekliyorlarsa çıkın adamın karşısına ak göt kara göt çıksın meydana neden korkuyorsunuzki buşekilde davranarak daha çok zarar görüyorsunuz bilginiz olsun.

Yanıtla . 5Beğen . 0Beğenme 26 Mayıs 11:54
11

Mehmet Emin - Yusuf başkandan çekeceğiniz var. Hak yerini bulana kadar bırakmaz peşinizi. Heleki azda puştluk varmış sizde görüyoruz işiniz çok zor. Adamsın Yusuf başkan sonuna kadar arkandayız

Yanıtla . 7Beğen . 0Beğenme 26 Mayıs 11:37
10

Brisa Destek - Sayın sarı başkan yaptığın hersey neden usulsüz?

Yanıtla . 6Beğen . 0Beğenme 26 Mayıs 11:33
09

Pirellili - Hak yeniyor usulsüzlüğün ayyuka çıktığı bir yer oldu lastik iş... seninleyiz Yusuf Başkan sonuna kadar arkadayız.. adamlık dersi ver bunlara...

Yanıtla . 5Beğen . 0Beğenme 26 Mayıs 11:30
08

Brisa Emekli - Yusuf Bayraktar seni tebrik ediyorum seninle gurur duyuyorum tek başına işçiye yapılan haksızlıklara karşı göğüs geriyorsun Allah yardımcın olsun kardeşim

Yanıtla . 5Beğen . 0Beğenme 26 Mayıs 11:30
06

Osesbrisa - Yusuf abi sen gönlünü rahat tut bu işçi artık yapılan haksızlıkları görebiliyor fabrikada arkadaşlar seni canı gönülden destekliyor fakat ekmeklerinden olucakları için korkar olmuşlar bu korkuyu genel başkan verdiği için normal fakat zamanı gelince sana olan desteğimizi göstereceğiz.

Yanıtla . 4Beğen . 0Beğenme 26 Mayıs 11:28
05

Adapazargoodyear - Alaattin başkan sen değilmiydin hak hukuk adelet sarıya emanet diyen ve demokratik bir sendika diyen hani nerde bu dediklerinin hiç biri yapılmıyor senin bu yaptığın haksızlıktır zamanı gelince sandıkta hesabı sorulacaktır bu işçi salak değil bu sendika sanada kalmaz dert etme

Yanıtla . 5Beğen . 0Beğenme 26 Mayıs 11:24
14

Dipnot - @Adapazargoodyear 05 nolu yoruma cevabı: Asıl konu zaten sandık zamanı geldiğinde o sandığa kendi seçtiği delegasyonla gitmek ve koltukta oturmaya devam edebilmektedir. Bunu anlamak istemeyen işçinin kişisel beklentiden başka bir bahanesi olamaz. İşçi bu gibi kişisel çıkarları için mücadele eden çakallardan ayrılıp doğru olanı seçmelidir. Aksi takdirde bu kaos devam edecek, tek elden yönetilen ve ekmeğiyle işçisini tehdit edip susturan bir kurum haline dönüşecektir.

Yanıtla . 2Beğen . 0Beğenme 26 Mayıs 17:56
04

Emekli - Ben yusufu tanırım dürüsttür mücadelecidir asla pesetmez,bunların işi epeyce zor bana göre..

Yanıtla . 5Beğen . 1Beğenme 26 Mayıs 11:21
02

Sofi - Bunların korkuları gerçekten büyük galiba seçimi bile gizli saklı yaptılar yazıklar olsun

Yanıtla . 5Beğen . 0Beğenme 26 Mayıs 11:13
01

Brisalı Emekçi - Yusuf başkan helal olsun sana tek başına bu dümenci takımıyla mücadele ediyorsun,bir de bu dümenci takımına bizim devrimci yeşil parkalı barış efendide eklendi,herkez dümenci olmuş hani bir söz vardırya dilden dile dolaşan Kominist parayı bulana kadar,feminist kocayı bulanakadar,ataist de uçak sarsılmaya başlayıncaya kadar davalarını savunurmuş kısacası menfaat olunca insanlar hemen davalarından vazgeçiyor,başkan seni tekrar kutluyorum haklı davanda seni sonunakadar destekliyorum.

Yanıtla . 6Beğen . 0Beğenme 26 Mayıs 10:22