Biz yazdık Hülagü alelacele atadı!

KOÜ ile ilgili yayınladığımız her haber sonrasında gazetemize gelen ihbarlar bitmiyor

KOÜ ile ilgili yayınladığımız her haber sonrasında gazetemize yeni ihbarlar gelirken, iddialar karşısında şok oluyoruz ve belgeli ihbarları siz değerli okurlarımıza aktarıyoruz.

Şimdi de Rektör Hülagü’nün hülle yoluyla müdür yaptığı personel ile ilgili belgeleri sizlerle paylaşıyoruz ve takdir kamuoyunun diyoruz.

GTÜ ve KOSTÜ uçuyor

Kentimizin gururu olması gerekirken yapılan usulsüz uygulamalar nedeniyle maalesef Kocaeli Üniversitesi her geçen gün kan kaybetmeye devam ediyor. Gebze Teknik Üniversitesi ve ilimizde yeni kurulan Kocaeli Sağlık ve Teknoloji Üniversitesi kısa sürede yaptıkları akademik çalışmalar ile konuşuluyor. Kocaeli Üniversitesi ise hayırsever işadamı İbrahim Aracı ve Kocaeli Büyükşehir Belediyesi olmasa adından söz ettirecek bir akademik çalışma yok. Bilindiği üzere hayırsever işadamı İbrahim Aracı, Semahat Aracı Onkoloji ve Palyatif Bakım Merkezi, Kocaeli Üniversitesi Sağlık Tesisleri ve Araştırma Merkezleri binalarını yaparken, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ise üst geçit ve yürüyen merdiven ile geçtiğimiz günlerde verdiği röportajdan öğrendiğimiz 500 adet laptop ve cep telefonu hibesi ile basında konu ediliyor.

Hülagü olunca geç, Sağlık olunca dur

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın doktoru olması nedeniyle rektörlük makamına oturan Kocaeli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sadettin Hülagü geçtiğimiz aylarda oğlu Talha Hülagü’nün, Kocaeli Büyükşehir Belediyesinde Özel Kalem Müdürlüğü üzerinden memur yapılması olayı ile gündeme gelmişti. Sonrasında İSU Genel Müdürü Ali Sağlık oğlu Oğuz Sağlık’ı kayınbiraderi olan Kandıra Belediyesi Başkanı Adnan Turan’ın torpili ile Özel Kalem’de memur yaptığı ortaya çıkınca kıyametler kopmuştu.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Başkanı Tahir Büyükakın, Hülagü’nün oğlunu Özel Kalem Müdürü göstererek memur olmasının önünü açarken, Genel Müdür Sağlık’ın oğlunun memur yapıldığını İSU Genel Kurulunda öğrenince direk olarak Sağlık’a, “ Yazıklar olsun” tepkisini ortaya koymuştu. Tahir Büyükakın’ın çifti standart uygulaması ise AK Parti çevrelerinde de tepkilere neden olmuştu.

Hülle alışkanlık olmuş

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Başkanı Tahir Büyükakın ile yakın arkadaş olan Kocaeli Üniversitesi Rektörü Sadettin Hülagü’nün hülle yöntemiyle sadece oğlunu memur yapmadığı, KOÜ Araştırma ve Uygulama Hastanesinde de bu yöntem ile gelen ihbarlara göre 5 kişiyi daha yardımcı sağlık personelliğinden Şube Müdürlüğü kadrolarına yetkisi olmadan hülle yoluyla atadığı bilgilerine ulaştık. KOÜ Hastanesinde yardımcı sağlık personeli olarak görev yapan kişilerin Meslek Yüksek Okulları Sekreterliği görevlerine atayarak belirli bir süre sonrasında Şube Müdürü olarak tekrar hastaneye döndürüldüğü gelen bilgiler arasında. 657 Devlet Memurları Kanununun 68-b maddesi ve 76-77 maddelerinde kimlerin hangi görevlere nasıl ve hangi yönetmeliklerle atanacağı açıkken, hülle yoluyla ve Rektörün yetki ve sorumluluğu dışında atamalar yapması da eleştiriliyor.

  MYO Sekreterliği geçiş noktası

KOÜ Rektörü Prof. Dr. Sadettin Hülagü, görev ve yetkisi dışında yaptığı atamalar ile ilgili olarak önümüzdeki günlerde ilgililer hakkında Cumhuriyet Savcılığına ve Yüksek Öğrenim Kurumu Başkanlığına şikâyet dilekçelerini de vereceklerini belirten mağdur çalışanlar, bu konuda belgelerinde toparladıklarını ifade ediyorlar. KOÜ Uygulama Araştırma Hastanesinde her türlü mobbingi çalışanlara uygulayan Sağlık Hizmetleri Müdürü Gonca İlter, yardımcı sağlık personeli iken Asım Kocabıyık MYO Sekreterliğine atanarak görevde yükselmesinin önü açılmış. Yardımcı sağlık personeli iken aynı yöntem ile şuanda KOÜ Uygulama Araştırma Hastanesinde şube müdürü olarak görev yapan Mehmet Pamuk, Hakan Bekâr, Ümit Tırpancı, Alparslan Okçu’ nun da Meslek Yüksek Okullarında sekretarya görevine verildiği ve unvanlarının yükseltildiği iddia ediliyor. Sağlık Hizmetleri Müdürü Gonca İlter ile ilgili KOÜ Yönetimi 11-08- 2021 tarihinde Üniversite Yönetim Kurulu Kararı ile Hastane Müdürü olarak atama teklifi yapıldığına dair belgeyi de bizlere ulaştıran çalışanlar, hülle ile değil, liyakat ile atamaların yapılmasını istediklerini belirtiyorlar.

                                                                                  FİGEN BÜYÜKAKIN ve GONCA İLTER

# SADETTİN HÜLAGÜ İLE İLİŞKİLİ:
# SADETTİN HÜLAGÜ İLE İLİŞKİLİ:
# KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ İLE İLİŞKİLİ:
# KOCAELİ DEVLET HASTANESİ İLE İLİŞKİLİ:
# KOCAELİ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ İLE İLİŞKİLİ:
# KOCAELİ HALK GAZETESİ İLE İLİŞKİLİ:

30 Ağu 2021 - 12:23 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Halk Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Halk Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA) tarafından servis edilen tüm haberler Kocaeli Halk Gazetesi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Kocaeli Halk Gazetesi değil haberi geçen ajanstır.

08

Ezberci - Bu atamaların aslı varmıdır Hülagü Hocam? Bilmek istiyorum ben AN SUSMANIM ERDEM OLDUĞU AN değildir Hülagü Hocam. Çıkın ve yalandır deyin, iftiradır deyin….. çünkü benim bunu duymaya ihtiyacım var,

deyinki sınavlarınızda 90, 98 puan alan memurlarınızın mülakatlarla elenmesinde de bir hikmeti vardır diyelim,hayırlısı diyelim, kısmet diyelim……. Ama gerçekse eğer, bir yardımcı sağlık personeliniz hatırlı dostları vesilesi ile bu makama erdiyse eğer Hocam, ahlar arş-ı alaya çıkmaz mı sanırsınız, çıkarda yer yüzüne inmez mi sanırsınız, inerde sizi bulmaz mı sanırsınız???Giydiğiniz ateşten gömlektir Hocam ve Siz o gömleği bilerek isteyerek giydiniz, bizde hürmet ettik saygı gösterdik. Sizki makamınız altında sizin adaletinize sığınan insanlara reva gördüğünüz liyakatin hakkını veremiyor iseniz bilmek isterim. Ümit ederimki tüm bu okuduklarım yalan olsun, düzmece olsun hepsi çünkü her ne olursa olsun sizin için içimde bir ışık var hala cılız bir ışık o kasırgalar oluyor, yağmurlar yağıyor üzerine ama o cılız Işık sönmek tükenmek bilmiyor inatlaşıyor benimle Hülagü Hocan yapmaz diyor sebep arıyor belki kendince bahaneler üretiyor…….

Işığımız söndümü bizim Hülagü Hocam ?

Liyakatimiz, adaletimiz bitti mi bizim. AN SUSMANIN ERDEM OLDUĞU AN DEĞİLDİR HÜLAGÜ HOCAM…

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 31 Ağustos 21:03
07

Ezberci - Bu atamaların aslı varmıdır Hülagü Hocam? Bilmek istiyorum ben AN SUSMANIN ERDEM OLDUĞU AN değildir Hülagü Hocam. Çıkın ve yalandır deyin, iftiradır deyin….. çünkü benim bunu duymaya ihtiyacım var,

deyinki sınavlarınızda 90, 98 puan alan memurlarınızın mülakatlarla elenmesinde de bir hikmeti vardır diyelim,hayırlısı diyelim, kısmet diyelim……. Ama gerçekse eğer, bir yardımcı sağlık personeliniz hatırlı dostları vesilesi ile bu makama erdiyse eğer Hocam, ahlar arş-ı alaya çıkmaz mı sanırsınız, çıkarda yer yüzüne inmez mi sanırsınız, inerde sizi bulmaz mı sanırsınız???

Giydiğiniz ateşten gömlektir Hocam ve Siz o gömleği bilerek isteyerek giydiniz, bizde hürmet ettik saygı gösterdik. Sizki makamınız altında sizin adaletinize sığınan insanlara reva gördüğünüz liyakatin hakkını veremiyor iseniz bilmek isterim. Ümit ederimki tüm bu okuduklarım yalan olsun, düzmece olsun hepsi çünkü her ne olursa olsun sizin için içimde bir ışık var hala cılız bir ışık o kasırgalar oluyor, yağmurlar yağıyor üzerine ama o cılız Işık sönmek tükenmek bilmiyor inatlaşıyor benimle Hülagü Hocan yapmaz diyor sebep arıyor belki kendince bahaneler üretiyor…….

Işığımız söndümü bizim Hülagü Hocam ?

Liyakatimiz, adaletimiz bitti mi bizim.

AN SUSMANIN ERDEM OLDUĞU AN DEĞİLDİR HÜLAGÜ HOCAM…

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 31 Ağustos 20:05
06

Kandemir Holding - Hülagü senin zihniyetinin ben taaaa

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 31 Ağustos 11:11
05

Uyanık Sağlıkçı - Soyadı sakallı olan idarenin ispiyoncusu Nerelerdesin yoksun idarenin senin savunmalarına ihtiyacı var ne haberlere nede yorumlara cevap veremiyorlar. İdarenin imdadına yetiş. Onları savuna bildiğince savun. Yoksa idare seni çarpar sonra kahin keto gibi gibi olursun.

Yanıtla . 2Beğen . 0Beğenme 30 Ağustos 19:06
03

Vallahi Bıktık... - Tek bir sınava girmeden önce memur oldular, sonra görevlendirme ile müdür sonra yüksekokul sekreterliği kadrosu aldılar şimdi de müdürlük kadrosu... bu kadarını ayakta alkışlayacağız artık pes

Yanıtla . 3Beğen . 0Beğenme 30 Ağustos 18:30
02

Günahkar - Boyalı bıyık, her türlü usulsüzlüğü yaparsın ondan sonrada duygu istismarına soyunur ağlarsın. Mazlumun ahı er geç sizi çarpacak. KETO GİBİ OLACAKSINIZ.

Yanıtla . 3Beğen . 0Beğenme 30 Ağustos 16:58
01

Gonca Taklacıgil - Vay hülleci vay,görür yakında tersinden hülleyi mülleyi,aklını başına devşirsin

Yanıtla . 5Beğen . 0Beğenme 30 Ağustos 13:05