Alaaddin’in cini lambadan çıktı

Lastik-İş’ten, Kocaeli Halk Gazetesi’nin yazdığı çok sayıda belgeli yolsuzluk haberinin ardından yazılı açıklama yapıldı. Alaaddin Sarı ve yönetim kurulu üyelerinin merkezinde olduğu yolsuzluk belgelerine yanıt verilmeyen açıklamada, gazetecilik görevini yaparak halkı aydınlatan gazetemiz hedef alındı

Emrah Taştan
Emrah Taştan Tüm Haberleri

Kocaeli Halk Gazetesi’nin 24 Ağustos’tan bu yana gündeme getirdiği Lastik-İş yolsuzluğuyla ilgili belgeli haberlerle ilgili suskunluğa gömülen sendika yönetiminden, 17 gün sonra açıklama geldi. Lastik-İş Sendikası Genel Başkanı Alaaddin Sarı’nın belgeli yolsuzluk haberlerine kendi adına yanıt vermekten kaçındığı açıklama Lastik-İş Sendikası Başkanlar Kurulu adına yapıldı. Açıklamada, haberlerde yayınlanan yolsuzluklarla ilgili bilgi ve belgelere yanıt verilmemesi dikkat çekti. Açıklamada, soyut ve suçlayıcı ifadelerle gazetemiz hedef gösterildi.

İŞTE O AÇIKLAMA

Lastik-İş’ten yapılan açıklamada, şu ifadeler kullanıldı: “Son dönemde bu saldırılara sendikamızın Genel Başkanı Alaaddin Sarı’ya yönelik asılsız suçlamalar da eklenmiş bulunuyor. ‘Çamur at izi kalsın’ şeklindeki çirkin bir anlayışın uzantısı olarak birtakım kişiler kişisel çıkarları için gözünü karartarak adımlar atılıyor. Lastik-İş Sendikası Başkanlar Kurulu olarak sendikamıza, Onursal Başkan’ımız Abdullah Karacan’a ve Genel Başkanımız Alaaddin Sarı’ya yönelik çirkin iftira ve saldırıları şiddetle kınıyoruz. Lastik-İş Sendikasının, tarihinin hiçbir dönemi için hesabını veremeyeceği bir konu yoktur. Tüm işlem ve eylemler üyelerinden başlayarak büyük bir açıklık ve sorumluluk duygusu içinde herkesin gözü önünde yaşanmıştır; yaşanmaya devam edecektir.”

ÇAMUR DEĞİL BELGE
Lastik-İş Genel Başkanı Alaaddin Sarı’nın başkanlar kurulunun arkasına saklanarak yaptığı açıklamada “çamur at izi kalsın” dediği haberlerin tamamı belgeli. Kocaeli Halk Gazetesi olarak Lastik-İş Sendikası ile ilgili yolsuzluk haberlerini yeniden gündeme getiriyoruz:

ÇANTADAKİ MİLYONLAR

Lastik-İş Sendikası ile ilgili ilk yolsuzluk haberimiz, “O çantada işçinin milyonları vardı” başlığıyla yayınlandı. Lastik-İş Sendikası Genel Başkanı Alaattin Karacan’ın yeğeni ve bir dönem kasası olarak kullandığı Kanyılmaz, Abdullah Karacan’ın sendikadan milyonlarca TL haksız kazanç elde ettiğini açıkladı. Kanyılmaz, eniştesi Karacan’ın talimatı üzerine Ziraat Bankası Adapazarı Şubesi’nde döviz hesabı açtığını ve buraya Karacan’ın kendisine verdiği 500 bin dolar ve 200 bin Euro’yu yatırdığını anlattı. Haberde, o dönem henüz 18 yaşında olan Abdullah Kanyılmaz adına Ziraat Bankası’na yatırılan paraların belgeleri ve Abdullah Karacan’ın el yazısıyla yazdığı notu yer alıyor. Karacan’ın yönetiminde genel sekreter olan Alaaddin Sarı, eski genel başkanın bu servete nasıl sahip olduğuna yanıt veremedi.

O haberimize aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

https://www.kocaelihalkgazetesi.com/video/7656715/o-cantada-iscinin-milyonlari-vardi

FATURAYI LASTİK-İŞ’E KES!

Lastik-İş yolsuzluğuna ilişkin ikinci haberimiz ise Abdullah Karacan’ın Adapazarı Çark Caddesi Kafeler Sokağında açtığı kafenin inşaat ve reklam işlerinin Lastik-İş Sendikası’na fatura edilmesiyle ilgiliydi. Haberde toplam miktarı 12 bin 500 TL olan ve Lastik-İş’e kesilmiş iki tane faturaya yer verdik. Kafede kullanılan masa ve sandalye gibi malzemelerle, satışa sunulan yiyecek ve içeceklerin de yıllarca Lastik-İş Sendikası Sosyal Tesisleri’nden karşılıksız olarak alındığı ve kafeye sendikanın araç ve çalışanları kullanarak götürüldüğü belirtiliyor. Haberde Lastik-İş Sosyal Tesis personelinin kafede yasadışı şekilde çalıştırıldığı ve Abdullah Kanyılmaz’a ait araçların yakıtının da sendika bütçesinden karşılandığı anlatılıyor.

O dönemde sendikanın genel sekreteri olan Alaaddin Sarı ve genel başkan yardımcısı olan Nejdet Ulusoy, bilgi ve onaylarının olduğu bu yolsuzluklarla ilgili habere de yanıt vermekten kaçındı.

Bu haberimize aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

https://www.kocaelihalkgazetesi.com/video/7660084/faturayi-lastik-ise-kes

GİZLİ KASALARA SESSİZ KALDILAR

Lastik-İş Sendikası Eski Genel Başkanı Abdullah Karacan’ın sendika yolsuzluğundan elde ettiği geliri sakladığı gizli kasalarla ilgili haberimize de bir yanıt verilmedi. “Karacan'ın başka kasaları da varmış!” başlıklı haberimizde, Karacan’ın işçinin parasıyla edindiği servetin saklandığı gizli kasalar isim isim açıklanıyor. Haberde, Abdullah Karacan’ın Abdullah Kanyılmaz’a 200 bin Euro ve 500 bin Dolar, kardeşi Hilmi Kanyılmaz’a 150 bin Euro ve 100 bin Dolar verdiği belirtiliyor. Sakarya Cumhuriyet Başsavcılığı’na sunulan suç duyurusunda yer alan isimlerin dile getirildiği haberde, Karacan’ın gizli kasaları; Karacan’ın baldızı Saibe Şen ile oğulları Hilmi Şen ve Halil İbrahim Şen de bulunuyor. Kanyılmaz, savcılığa verdiği dilekçede, “Abdullah Karacan’ın yolsuzlukla edindiği malları sadece benim, babam Türkan, kızları, damatları, eşi Tülay, baldızı Saibe Şen, oğlu kuzenim Hilmi ve Halil İbrahim Şen adına kayıtlı değildi. İzmit’te kuyumculuk yapan Yusuf Tuğrul, beyaz eşyacı Yüksel Temel adına kayıtlı malları da bulunmakta idi. Bunlar daha sonra doğrudan veya dolaylı olarak tekrar Abdullah Karacan ailesine devredildi” diyordu.

Genel sekreter olduğu dönemde genel başkanın bütün bu kirli işlerine tanık olmasına rağmen, hiçbir şey yapmayan Alaaddin Sarı ve Nejdet Ulusoy, bu bilgi ve belgelere de yanıt vermekten kaçındı.

O haberimize aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

https://www.kocaelihalkgazetesi.com/haber/7664133/karacanin-baska-kasalari-da-varmis

KARACAN’IN SERVETİNE DE YANIT YOK

Lastik-İş Sendikası Genel Başkanı Alaaddin Sarı ve Mali İşler Müdürü Nejdet Ulusoy’un konuşmaktan kaçındıkları bir diğer konu da Abdullah Karacan’ın büyük serveti. 250-300 milyona yakın olduğu servetin eldeki bilgilerle listesini de Kocaeli Halk Gazetesi olarak haberleştirdik. “İşçinin parasıyla gayrimenkul zengini olmuş” başlıklı haberde, Abdullah Karacan’ın serveti şöyle sıralanıyor:

1-      Adapazarı Çark Cad. Kafeler Sok. 4 katlı kafenin mülkü (Kafe benim adıma işletildi)

2-      İzmit Akça Camii mevkiinde 2 adet dükkân

3-      İstanbul Pendik merkezinde 4 katlı iş mekezi

4-      İstanbul Ataşehir’de 1 adet residans daire

5-      İzmit Alikahya Ulus İnşaat Jasmine Cauntry Sitesi’nde 4 adet daire

6-      Körfez Kirazlıyalı’da 1 adet yalı

7-      Başiskele Bahçecik’te 3 adet villa (Bu villalar Yusuf Tuğrul adına kayıtlı, Karacan’ın cenazesinin çıktığı ev de bunlar arasında yer alıyor)

8-      İzmit Kuruçeşme mevkiinde 2 kızına almış olduğu 1 normal 1 dublex daire

9-      Yalova Çınarcık’ta denize sıfır daire

10-   İzmir Konak’ta butik otel (Ölmeden hemen önce alınan otel tadilat aşamasındaydı)

11-   1 adet Mercedes ML350 son model araç (şu an eşi Volvo X90 Jeep kullanıyor – 1,5 milyon TL’ den başlıyor)

12-   4 çocuğunun her birine BMV 1 serisi 4 adet sıfır otomobil

13-   7 kilogram külçe altın. Kuyumcu Yusuf Tuğrul ile birlikte İstanbul’dan alındı. Devamında da kendisi almaya devam etti.

14-   200 bin Euro, kuyumcu Yusuf Tuğrul tarafından ölümünden sonra eşi Tülay Karacan’a teslim edilmiştir.

15-   Bizzat adıma yatırdığı 200 bin Euro ve 500 bin Dolar

16-   Kuyumcu Yusuf Tuğrul’dan alınan elmas, pırlanta ve altın takılar

17-   Gölcük İhsaniye’de yaşayan baldızının çocukları üzerinde tutulan para ve gayrimenkuller

18-   Başiskele Bahçecik Damlar mevkiinde 2,5 dönüm villa arazisi.

Karacan’ın yeğeni Abdullah Kanyılmaz, o haberde Alaaddin Sarı ve Nejdet Ulusoy’un da yolsuzluk düzeninden pay aldığını açıkladı ve araştırılmaları çağrısında bulundu.

Ancak Alaaddin Sarı, başkanlar kurulunun arkasına gizlenerek yaptığı açıklamada, bu serveti de açıklayamadı. Sarı’dan şu konuya açıklık getirmesini talep ediyoruz: Lastik işçisi olan Abdullah Karacan yüz milyon TL’lerle ifade edilen bu serveti nasıl edindi? O dönem genel sekreter olarak siz ne yaptınız?

O habere şu linkten ulaşabilirsiniz.

https://www.kocaelihalkgazetesi.com/video/7678626/iscinin-parasiyla-gayrimenkul-zengini-olmus

KAYIT DIŞI DÜĞÜNLERİ DE AÇIKLAYAMADI

Alaaddin Sarı’nın basın açıklamasında Lastik-İş Sendikası Sosyal Tesislerinde kayıt dışı olarak yapılan düğünlere de bir yanıt verilemedi. Lastik-İş Denetim Kurulu Üyesi Levent Tunç’un açıkladığı o bilgilerde, sendikaya ait sosyal tesislerde yılda 200 civarında düğün yapıldığı ve bu düğünlerin faturalandırılmadığı belirtiliyor. Faturasız olarak alınan paraların sendika yöneticilerine dağıtıldığı belirtilen haberde bu yolla işçiye ait yüzbinlerce TL’nin iç edildiği ifade ediliyor.

Lastik-İş açıklamasında bu yolsuzluğa da sessiz kalındı.

İşte o haber:

https://www.kocaelihalkgazetesi.com/haber/7685693/yuzlerce-dugun-kayit-disiydi

MUHABİRE RÜŞVET TEKLİF ETTİ

Lastik-İş Genel Başkanı Alaaddin Sarı’nın açıklayamadığı bir haberimiz de Akit TV Muhabiri Barbaros Balaban’a rüşvet teklif etmesiyle ilgili. Karacan’ın yeğeni Abdullah Kanyılmaz ile röportaj yapan ve sonrasında Lastik-İş Genel Merkezi’ne giden Muhabir Barbaros Balaban’a, Alaaddin Sarı tarafından para, ev ve araba teklif edildiğini içeren haberimize de yanıt veremediler. Akit TV Muhabiri Barbaros Balaban’ın, rüşvet teklifine Tolga isimli Akit TV kameramanının da şahit olduğu ve Balaban’ın rüşvet teklifi ile ilgili ses kayıtlarını Akit TV yönetimine sunduğu öğrenildi.

Alaaddin Sarı, rüşvet teklifine de yanıt vermekten kaçındı.

İşte o haberin linki:

https://www.kocaelihalkgazetesi.com/haber/7754459/alaaddin-saridan-sok-rusvet-teklifi

ŞEVKİ YILMAZ’I NASIL DEVREYE SOKTU?

Alaaddin Sarı’nın yanıtlayamadığı haberlerden biri de Akit TV’nin Abdullah Kanyılmaz ile yaptığı ve yolsuzluğu anlatan röportajının yayınlanmasını engellemek için Şevki Yılmaz’ı devreye sokması. Akit TV’nin röportajından haberi olur olmaz MİKAV Başkanı ve Eski Milletvekili Şevki Yılmaz’dan yardım isteyen Alaaddin Sarı, o röportajın yayınlanmasını engellemişti. Alaaddin Sarı, eğer ortada bir suç olmadığını düşünüyorsa, haberi engellemek için neden defalarca Şevki Yılmaz ile görüştü?

Bu haber de açıklamada yanıtsız bırakılan konular arasında.

İşte o link:

https://www.kocaelihalkgazetesi.com/haber/7694383/sevki-yilmaz-o-haberi-nasil-engelledi

AÇIKLA EY ALAADDİN SARI!

Kocaeli Halk Gazetesi olarak, belgeler ve bilgilerle desteklediğimiz haberlerin arkasındayız.

Alaaddin Sarı ve Nejdet Ulusoy’dan, karar alma yetkisine sahip olduğu dönemlerde yapılan yolsuzluklara ilişkin belgeli haberleri açıklamalarını ve sorulara yanıt vermelerini bekliyoruz.

11 Eyl 2021 - 17:40 Kocaeli- Özel Haber

Muhabir Emrah Taştan


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Halk Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Halk Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA) tarafından servis edilen tüm haberler Kocaeli Halk Gazetesi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Kocaeli Halk Gazetesi değil haberi geçen ajanstır.

25

Cimere yollayalım - https://www.kocaelihalkgazetesi.com/haber/7791737/lastik-iscisi-anlatiyor-iscilerin-parasi-karsi-binaya-goturuluyorduhttps://www.kocaelihalkgazetesi.com/haber/7791737/lastik-iscisi-anlatiyor-iscilerin-parasi-karsi-binaya-goturuluyordu

https://www.kocaelihalkgazetesi.com/haber/7788856/alaaddin-sari-yapilmayan-toplantidan-karar-cikartmis

https://www.kocaelihalkgazetesi.com/haber/7781983/yasin-onardan-aciklama-var

https://www.kocaelihalkgazetesi.com/haber/7754459/alaaddin-saridan-sok-rusvet-teklifi

https://www.kocaelihalkgazetesi.com/makale/7755918/faruk-bostan/sevki-yilmazi-da-santajdan-savciliga-sikayet-edecegim

https://www.kocaelihalkgazetesi.com/haber/7685693/yuzlerce-dugun-kayit-disiydi

https://www.kocaelihalkgazetesi.com/video/7660084/faturayi-lastik-ise-kes

Üyesi olduğumuz lastik iş sendikası rahmetli eski genel başkan ve şuan hali hazırda yeni başkanımız hakkında gazetelerde (Ses Kocaeli ve Kocaeli Halk ) yolsuzluk hırsızlık gibi bir çok haber yer almakta .

Fakat takdir edersiniz ki insanların işten atılma korkusu veya adının öğrenilecegi korkusuyla herhangi bir yasal başvuruda bulunamiyoruz.

Yayına servis edilen bu haber kaynaklarından yola çıkılarak ismimizin gizli kalması koşuluyla Cimer ve Adalet Bakanligindan bu konunun araştırılmasını aslı yani doğruluğu varsa başkan yönetim ve temsilci ekibinin adalet önünde hesap vermesini istiyoruz.

Gereğinin yapılmasını saygılarımla arz ederim.

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 16 Eylül 18:59
23

Prometeon Destek - Gerçeklerin ortaya çıkmak gibi kötü bir huyu var

Yanıtla . 3Beğen . 0Beğenme 13 Eylül 14:58
22

Ceditli Yavuz - Benim tanıdığım bir bayan yıllarca bu sendikanın şubesin de temizlik işi yapmış bu bayan defalarca söylemesine rahmen kimse bunu sigortalı yapmamış sonun da kadın sgk ya şikayet etmiş,müfettişler gelmiş incelene yapmış kadın haklı bulunmuş,bildiğim kadarıyla,sgk sendikaya yüklü miktarda para cezası kesmiş ve kadına tazminat ödetip kadını emekli ettirmiş,kısacası bunlar nasıl bir zihniyetle bu sendikayı yönetiyorlar haberleri okuyunca kanım donuyor rezillik diz boyu.

Yanıtla . 5Beğen . 0Beğenme 13 Eylül 12:28
21

Yönetici - Sayın Alaatin bey, Karacan ın bindiği audi marka bir jeep vardı hani Pilakası 34 KRC diye başlıyordu bu araç önce senin şuan yönetimin de olan Ali bey in üzerine alınıp sonra sendikaya satılmış,aynı meşhur arsa mevzuunda olduğu gibi açıklama yaparsan bu konuyada bir değinirmisin.

Yanıtla . 5Beğen . 0Beğenme 13 Eylül 12:22
20

Brisalı - Bilal Hasan Caba sen neden konuşmuyorsun,Tezcan Ay,Şakir Yılgın,Cengiz Sevim,Kominist Devrimci Ersin,Semerkant çı sahte Sofi Akın siz neden Nevzat Uzuner konusunu konuşmuyorsunuz,sahte sofi Akın Karacan hepinizi tesislerde toplayıp Nevzat uzuner i çağırttığın da Karacan Arsa mevzunu kim konuşuyorsa cıksın ön tarafa yoksa ben açıklayıp küfür edeceğim dediğin de sen açıkla başkan deyip başkana gaz veren sen değilmiydin,başkan sofilerden biri bunu yapmış dediğinde açıkla başkan diyen sen değilmiydin,karacan koltuğundan kalkıp nevzat a vurmaya başlayıp küfür ettiğin de siz neyaptınız anlatsanıza aşağılık mahluklar,siz nasıl hesap vereceksiniz,insanları böyle korkutup susturdunuz ama bu insanların ağı çok üzerinizde hepinizden fitil fitil çıkacak merak etmeyin.Namaz kılan arkadaşlar Sahte sofi Akın imamlık yaparsa arkasın da namaz kılmayın çünkü onun sofilikle uzaktan yakın dan alakasıyok.

Yanıtla . 5Beğen . 0Beğenme 13 Eylül 12:16
19

Nevzat Konuş - Başkan Nevzat Uzuner i neden dövdünüz,sonra şikayetini geri çektirmek için nasıl yalvardınız adamı nasıl ikna ettiniz bir anlatsana.Nevzat sende çık konuş kendi onurun için şerefin için,hakları yenen emekçi kardeşlerin için konuş.

Yanıtla . 4Beğen . 0Beğenme 13 Eylül 12:01
18

Bilen - Alaaddin pislikler ortaya çıkınca sağda solda Karacan ı suçluyormuşsun u.. bu adam olmasaydı sen buraları görebilirmiydin,kendi becerinlemi geldin buralara,sonra o çaldıda sen çalmadın mı,o çalarken sen imzalamadınmı diğerleri imzalamadımı,sonra sen, karacan ın katıldığı toplantıların çıkışların da temsilci ve yöneticilere başkanı övün ağzınasağlık baskan,zekanıza sağlık,sen büyük adamsın başkan gibi ifadeler kullanın alkışlayın omuzlara alın gibi bizleri yönlendirmiyormuydun,senin Ersin'in,Tezcan'ın,Şakir'in,Akın'ın,Cengiz'in ve diğerleri seni dinleyerek böyle yapmıyorlarmıydı,sonra her toplantıya senin arabanla gelmiyormuydu,gelirken giderken nasıl yalıyordun karacan'ı biz bilmiyormuyuz.Sonra senin yüzüne karacan küfür etmedimi bizim yanımız da hem de ailece şim di önce adamı kahraman yap sonra onursal yap sonra şıkışın ca ben yapmadım o yaptı deyi adamı hain yap ayıp birazcık adam ol.Bu sendikada ne yolsuzluk yapıldıysa Birin Karacan ikinci Sen ve diğer genel merkez yöneticileri hepiniz yaptınız ve beraber bölüştünüz ha şunu bilemem o çok aldı ben az aldıp hepiniz bu pisliğin için desiniz,Deneticilerde sorumlu,sorumlu olmayanlar şubedekiler,fabrikadakiler onlarında suçu sizin gibi hırsızlara güvenmek bu da büyük bir hata.

Yanıtla . 9Beğen . 0Beğenme 13 Eylül 10:45
17

Sendikalı - Bu Ülkede basını takip eden savcılarımız yokmu,bu kadar belgeli ispatlı iddaalar suçlamalar yazılıp çiziliyor kimsenin dikkatini çekmiyormu.Neden bu olayları araştırıp suç varsa suçlulari ortaya çıkartıp cezalandırıp kamu vicdanını rahatlatmıyorlar.Bilemem belkide çalışmalar da vardır belki biz biraz aceleci de davranıyor olabiliriz yinede inşallah öyledir biz yanılıyor oluruz.Eğer bu işlerin de üzerine gidilmiyor üstü kapatılıyorsa,çalanın çırpanın hak yiyenin yaptıkları yanına kar kalıyormuş diye düşüneceğim

Yanıtla . 6Beğen . 0Beğenme 13 Eylül 10:07
16

Gariban - Hani bir garip cocuk vardi soyup dovup silah dayadiginiz iste Allahinda bir plani var yazar kitapta bu plan sizin icin

Yanıtla . 7Beğen . 0Beğenme 12 Eylül 23:43
15

Brisa Emeklisi Mustafa - Alaattin zamanında zannedersem 97'de delege çıktığı gruptaki arkadaşlarını satıp makam, mevki için Karacan'ın tarafına geçmişti,o zamandan beri satış konusunda uzmandır.

Yanıtla . 9Beğen . 0Beğenme 12 Eylül 21:14
14

İşci - Elbet birgün gelecek , hesap günü gelecek bu dünyada olmazsa Allah huzurunda olacak , bu kesin. Çünkü bu kadar ahhhh , bu kadar kul hakkı nasıl ödenir , benim iki elim hepinizin iki yakasında

Yanıtla . 9Beğen . 0Beğenme 12 Eylül 19:28
13

Adaleti̇n Kilici - Alaaddin sağı solu arayıp yusuf la görüşen varmı diye araştıracağına adamın arkasın dan benim ve ekibimin cesedini ciğnemeden bu kurumdan içeri giremez diyeceğine,sağda solda yusuf hakkın da saçma salak ve aptalca suçlamalar da bulunacağına,birilerinin gazıyla adama yalan yanlış suçlamalarda bulunacağına,aba altından sopa gösterircesine çocuğunu konuşacağına (yusuf un çocuğu bile senin ve seningibilerin yanın da adam dır adam)çıkta bu suçlamalara cevap ver.İkidebir ölen in ardına saklanma o zaten zalimdi bunu sende biliyorsun,kurumun tüzelkişiliğinin arkasınada saklanma kimsenin kurumun tüzel kişiliğiyle işiyok,algı yapıp kıçınızı kurtarmaya çalışma adamsan çık adam gibi doğruları konuş,eğer kıçın da yiyorsa yusuf la yüzleş herkes görsün kimin ne mal oldugunu.Şunu da bil çok az kal dı çok az.Bu insanların hakkını nasıl yediyseniz,nasıl yıllarca bu insanlara zulüm ettiyseniz,hatta daha ne iğrençlikler yaptıysanız ve halen devam ettirmeye çalıştığınız faşist sistemin hesabını verecek siniz bilginize.Seni Hacı değil hacılar,hoca değil hocalar,geçenlerde bizim paralarımızla otelde yedirip içirdiğin hemşehrilerin bile hesap vermekten kurtaramayacak.

Yanıtla . 5Beğen . 0Beğenme 12 Eylül 17:30
12

Brisa Destek - Alaattin in cini falan yok bunlar kendileri cin olmuş.Benim bildiğim cin kötüleri ćarpar bunların gücü işçiye yetmiş yıllarca işçiyi ćarpmışlar

Yanıtla . 6Beğen . 0Beğenme 12 Eylül 16:27
11

Brisa Emeklisi - Alaattin, hani muhabire rüşvet teklif ettinya hani, evet deseydi cebindenmi yoksa sendikadanmı ödeyecektin, bak doğru söle yoksa küserin haaa.

Yanıtla . 8Beğen . 1Beğenme 12 Eylül 15:09
10

Pirelli Emeklisi - Körler sağırlar birbirini ağırlar. Neymiş başkanlar kurulu basın açıklaması yapmış, işçide günlerdir bu gazetede basın açıklamaları yapıyor, neden dikkate almıyorsunuz

Yanıtla . 7Beğen . 1Beğenme 12 Eylül 15:07
09

Vatandaş - 10 tane koyun gudemeyecek adamlara koltuk veririseniz sonu böyle olur..

Yanıtla . 8Beğen . 1Beğenme 12 Eylül 13:47
08

Pirelli Emeklisi - Eğer şu anda içerde çalışan bir işçi olsaydım ne o temsilciyim diyen ne de sendika yöneticisiyim diye gezenlerin suratına bakmazdım

Ayrıca bunları başımıza musallat eden o delegeleri de unutmamak lazım

Neyi açıklamışlar ????

Bu kadar kul hakkıyla hangi biri adam olmuş???

Hiçmi ibret almıyorsunuz ???

Bakın geçmişe vahted ne halde????

Bakın yakın geleceğe aptullah başkana ne oldu??

Yıllarca bu işçiyi sömürdünüz dövdünüz mafya vari oluşumlarLa sindirdiniz ve hep beraber yaptınız tüm bunları itiraz edeni kar kış demediniz çoluk çocuğu ne yapar demediniz işverenle bir olup işinden aŞından ettiniz

HAKKIM HELAL DEĞİL HİÇ BİRİNİZE

YAKIN GELECEKTE HEPİNİZ YARGILANIRSINIZ İNŞALLAH

BU KADAR YOLSUZLUK SİZLERE CEZAEVİNE YOL OLUR HABERİNİZ OLSUN.

Yanıtla . 18Beğen . 2Beğenme 12 Eylül 00:50
07

Prometeon - Ya bıraksın lar boşa TATAVA yapmayı maçası yiyen gelir fabrikalara bunlar yalan belgeler düzmece desinler hep beraber HALK KOCAELİ yi protesto edelim ama adam gibi. Delikanlı gibi gelip anlatın fabrikalara yalandan basın bülteni yayınlamayın bizide aptal yerine koymayın BAKANIN geldiği gün toplanmış 30 kişi neymiş efendim alaattin lehine slogan atmış yüzlerce kişi Bakan bile Saşırmış .demokrat kocaeli öyle yazıyor yalandan. Ya hicolmazsa düzgün bi organize yapinda 500 kişi toplayın bir anlamı Olsun .düşün işte ALAATTİN temsilcilerini bile ipleyen yok

Yanıtla . 10Beğen . 1Beğenme 12 Eylül 00:38
06

Eski Bir Lâstik Işçisi - Aslında bu sürelerin içinde görev yapmış genel merkez ve bağlı tüm şübelerin yönetim denetim kurulu üyeleri hattâ YURT DIŞI SEYAHATLERİNE götürülen ya da götürülmeyen ONUN BUNUN ADAMI tüm atanmış YALAKA İŞYERİ sözde temsilcileride yargılanma kapsamına alınıp bir dönem ibret-i alem için sorgulanmalı...

ARTIK TUZ KOKTU....BU SENDİKADA LİYAKAT KALMAMIŞTIR.....

Yanıtla . 12Beğen . 1Beğenme 11 Eylül 23:35
05

Destek Prometon - Alattin sarı seninde sonun gelecek Karacan gibi er yada geç

Yanıtla . 10Beğen . 1Beğenme 11 Eylül 23:28
04

Ersoy Kandemir - :))))) Cin olup adam çarpmak değildir marifet ,Allah büyüktür,herkes yaptığının bedelini er geç ödeyeceği gibi herkes kendisine yakışanı yapar

Yanıtla . 10Beğen . 0Beğenme 11 Eylül 23:16
03

İşçinin Ahi - Alattin sarı ve yönetimi bu iddialar karşısında neden avukatlarınız mahkemelerde dava açmıyorlar. Türk yargısına güvenin korkmayın.

Yanıtla . 15Beğen . 2Beğenme 11 Eylül 20:43
02

Pirelli Ömer - Yazıklar olsun onca işçinin emeğine çöküp kral gibi yaşamaya çalışıyorsun . Bugünün yarınıda var sayın SARI er yada geç hesabını vereceksin . Binlerce işçinin malına çöküp ortalıkta dolanıyorsun HESABIN ÇETİN OLACAK...

Yanıtla . 15Beğen . 2Beğenme 11 Eylül 20:07
01

Birisi - Sadece yaptığı bu başka birşey demez anca savcı hakim vs konusturabilir bunu

Yanıtla . 13Beğen . 1Beğenme 11 Eylül 18:18