Usulsüz uygulamaya Resmi Gazete ’de kılıf

Kocaeli Üniversitesi Uygulama ve Araştırma Hastanesinde usulsüz görevlendirmeler ile ilgili siz değerli okurlarımıza çeşitli haberler paylaşmıştık. KOÜ yönetimi usulsüzlüklerini gizlemek için apar topar Resmi Gazete’de yeni bir yönetmelik yayınlattı

Kocaeli Üniversitesi Uygulama ve Araştırma Hastanesi’nde yaşanan olumsuzlukları siz değerli kamuoyu ile paylaşmıştık. Usulsüz görevlendirmeleri gün yüzüne çıkarmamız nedeniyle KOÜ yönetimi hedef şaşırtma yoluna gitmiş ve yanlı haberler yaptığımızı iddia etmişlerdi. Hâlbuki yaptığımız her haberin içinde ilgili usulsüzlükle ilgili belgeleri de paylaşmış ve yanlıştan dönmelerini talep etmiştik. KOÜ yönetimi hatalarını düzelteceklerine hataya devam etme yolunu seçtiler. Haberlerimiz sonrasında Kocaeli Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi Yönetmeliğinde değişiklik yaparak adeta yangından mal kaçırır gibi yaptıkları yanlışın üstünü örtmeye çalıştılar. 9 Nisan 1995 yılında yürürlüğe giren KOÜ Araştırma ve Uygulama Hastanesi Yönetmeliği 12 Eylül Askeri Darbesinin 41. yıl dönümü olan 12 Eylül 2021 Pazar günü Resmi Gazete ’de değişiklik yapılmasını içeren bir kararı yayınlattılar.

Kocaeli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sadettin Hülagü’nün yanlış uygulamaları nedeniyle göreve başladığı süreden itibaren birçok akademisyenin başka üniversitelere gittiği, .bazılarının ise yurt dışına gittiği KOÜ’de kazan kaynamaya devam ediyor. Yapılan yanlışlar gazetemizde ve sosyal medyada yayınlanması sonrasında adeta çılgına dönen KOÜ yönetimi dedektif gibi haber kaynaklarımızı bulmak için adeta KOÜ’de kamera kayıtlarına bakıyor, personel arasında sözlü araştırmalar yapıyorlar. Hâlbuki Komsuoğlu çiftler tarafından Türkiye’nin gözde üniversiteleri arasında bıraktığı KOÜ’nün daha yukarı çıtasını yükseltilmesinin istemekten başka gayemiz yok. KOÜ Araştırma ve Uygulama Hastanesi Yönetmeliğinin 10. Maddesini değiştiren yönetim, daha önce yayınlanan Müdürlüklerin isimlerini kaldırarak istedikleri kadar kadroyu kendilerine yakın isimlere vermenin de önündeki yasal engeli böylelikle aşmış oldular.

 

KOÜ hakkında yaptığımız haberleri perdelemek içinde kendi çalıştıkları personeli hasta koltuğuna oturtarak, fotoğraf çekip yeni bir hizmet olarak PostCovid Polikliniği açılmış gibi gösterme çabaları da çok komik. Kocaeli Halk Gazetesi olarak Kocaeli Üniversitesi’nin başarıdan başarıya koşmasını, Gebze Teknik Üniversitesi gibi sürekli yeniliklerle kamuoyunda gündeme gelmesini istemekteyiz. Sırf kendine yakın personeli bir makama oturtmak ve onların üzerinden de personele baskı kurmak için çaba gösterilmesi nafile çabalar. Eski ve yeni yönetmeliği sizlere paylaşarak, 10. Maddeye dikkat etmenizi talep ediyoruz. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın doktoru olduğunu söyleyen Rektör Hülagü’nün bir nevi uhdesinde bulunan Resmi Gazeteyi de bu işlerine alet etmeleri de ayrıca düşünülmesi gereken bir durum olarak tarihe not düşüyoruz. Takdir siz değerli okurlarımızın.

ESKİ YÖNETMELİK

YENİ YÖNETMELİK

12 Eylül 2021 PAZAR
Resmî Gazete
Sayı : 31596
YÖNETMELİK
Kocaeli Üniversitesinden:

KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ ARAŞTIRMA VE UYGULAMA HASTANESİ

YÖNETMELİĞİNDE DEĞİŞİKLİK YAPILMASINA DAİR

YÖNETMELİK

MADDE 1 – 9/4/1995 tarihli ve 22253 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan Kocaeli Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi Yönetmeliğinin 10 uncu maddesi aşağıdaki şekilde değiştirilmiştir.

“Madde 10 – Hastane Başmüdürünün isteği, Başhekimin görüşü alınarak Hastane Yürütme Kurulunun önerisi üzerine Rektör müdürlükler ve çalışma birimleri kurabilir. Hastane müdürlüklerinin görev ve sorumlulukları Hastane Yürütme Kurulu tarafından belirlenir.

Bu müdürlük ya da birimlerde görevlendirilecek elemanların en az lisans eğitimi almış olmaları gerekir. Yüksek lisans veya doktora yapmış olmaları tercih nedeni olabilir.”

MADDE 2 – Bu Yönetmelik yayımı tarihinde yürürlüğe girer.

MADDE 3 – Bu Yönetmelik hükümlerini Kocaeli Üniversitesi Rektörü yürütür.

# SADETTİN HÜLAGÜ İLE İLİŞKİLİ:
# SADETTİN HÜLAGÜ İLE İLİŞKİLİ:
# KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ İLE İLİŞKİLİ:

13 Eyl 2021 - 18:07 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Halk Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Halk Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA) tarafından servis edilen tüm haberler Kocaeli Halk Gazetesi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Kocaeli Halk Gazetesi değil haberi geçen ajanstır.

06

Banane - Kimsede çıkıp yalandır demiyor, iftiradır demiyor ya vallahi sinirlerim bozuluyor paylaşmayın şu haberleri. Bizde insan evladıyız bu yönetmelikler adamına göre mi işliyor ne oluyor ya öyleyse vallahi hakkımı helal etmiyorum haram zehir zıkkım olsun. Yapıyorsanız üstünüze alının, yapmıyorsanız alınmazsınız. Ne biçim adalet bu ya. Hem Tahir Başkan neden o resimlerde oluyor sürekli , yok ya yazmayın ya. Niyeyse niye babane ya

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 15 Eylül 18:16
04

Grace O'malley - Ne yani resmi gazete yayinlayinca birden herşey usulüne uygun mu olmuş oldu? Tüm usulsüzlükler birden resmiyet mi kazandı? Çocuk mu kandiriyorsunuz siz!?

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 15 Eylül 15:17
03

Al Birini Vur...... - Al işte. Daha iki yakamız bi araya gelir mi. Toplumu adalet , liyakat ayakta tutar. Kendi yakınlarına kıyak, kurumları peşkeş çekme önce kurumları sonra devleti batırır.

Yanıtla . 2Beğen . 2Beğenme 13 Eylül 22:16
05

Kızılelma - @Al Birini Vur...... 03 nolu yoruma cevabı: Devlet mi kaldı ki. Ülkeyi 20 yılda yemyesil bir vahayken çöle döndürdüler. Liyakat ölünce bütün kurumlar öldü.

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 15 Eylül 16:41
02

Victor Lustig - Yeni sloganımız gonca müdür olsun müdür olsun müdür olsun. 3kere oley oley oley. Miting alanında tanıtımı yapılıp devletin resmi gazetesini araç olarak kullanmasaydınız. Kenan Evren öldüğünde cenazesinde hakkını helal etmeyenler olmuştur. Havuzun oraya naaşınızı getirmesinler.Sizlerle aynı cehennemi paylaşmam diye her gün Rabbime dualar edeceğim. Düzeninizin bozulacağını anlayınca sarı sendikanızdan akılmı aldınız. Kış geliyor önce gitsin araçlarının lastiklerini değiştirsin. Yakında sizleride değiştirir. Sizin yaptıklarınıza bakınca şeytan bile tekrar cübbe giyip namaza başlar.

Yanıtla . 1Beğen . 2Beğenme 13 Eylül 21:50