Lastik İş’e suç duyurusu!

Günlerdir Kocaeli Halk Gazetesi’nin gündeme getirdiği yolsuzluk haberlerinin ardından Lastik İş Sendikası yöneticileri hakkında savcılığa suç duyurusunda bulunuldu. Yolsuzluk belgelerini dosyalayan Kocaeli Şube Başkanı Yusuf Bayraktar, şikâyet dilekçesini savcılığa verdi

Lastik İş Sendikası Kocaeli Şube Başkanı Yusuf Bayraktar, Kocaeli Halk Gazetesi’nin bir süredir gündeme getirdiği sendika yöneticileriyle ilgili yolsuzluk belge ve haberlerini suç duyurusuyla savcılığa taşıdı. Önceki gün Kocaeli Adliyesi’ne giden Bayraktar, suç duyurusu dilekçesini verdi. Bayraktar Kocaeli Cumhuriyet Başsavcılığı’na verdiği dilekçenin ardından basın açıklaması yaptı.


Lastik İş Sendikası’nın 72 yıllık onurlu bir mücadele geleneğine sahip olduğunun altını çizen Bayraktar, son dönemlerde sendikanın tüzel kişiliğine zarar verildiğini ve kuruma olan güvenin sarsılmaya başladığını belirtti. Bayraktar, mevcut yönetimin sendikayı kendi şahsi çıkarları doğrultusunda yönettiğini ifade ederek, “Karanlık zihniyetteki art niyetli yöneticiler kendilerini aklayıp başkalarını suçlamak adına bulundukları her ortamda tüzel kişilik zarar görüyor çığırtkanlığı yapmaktadırlar” dedi.
BU NASIL DEMOKRASİ
Yusuf Bayraktar, sendikada temsilci seçiminin yapılmadığını, yapılmasını isteyen yöneticinin Gebze’de tehdit edildiğini, atamayla gelen yöneticilerin seçilmiş yöneticiyi uyarmaya gönderildiğini, delege seçimlerinin formalite icabı yapıldığını, sözleşmelerin tabanın bilgi ve onayı olmadan bitirildiğini ifade etti. Bayraktar, sendikada seçilmiş şube başkanlarının basına açıklama yapılmasının bile istenmediğini söyledi. Bayraktar, “Ben de seçilmiş bir yöneticiyim benimde ifade etmek istediğim düşüncelerim var diyerek hareket eden ve açıklama yapan, kişi Gebze şubeye çağırılıp basından uzak duracaksın yoksa bu senin için iyi olmaz denerek tehdit edilecek” şeklinde konuştu.
Bayraktar, “Yaklaşık iki yıldır haksız yere düzmece bir disiplin kurulu görüşü ve yönetim kurulu kararıyla görevden uzaklaştırılmış bulunmaktayım. Görevimden uzaklaştırılmış olsam da resmi olarak bu kurumun şube başkanı ve üyesiyim. Kurumumuzda yaşanan bütün gelişmeleri takip etme, yapılanları sorgulama, eleştirme ve fikir beyan etme hakkına her üyemiz olduğu gibi ben de sahibim” diye konuştu.
HABERLERE CEVAP VERİN
Kocaeli Halk Gazetesi’nin yaptığı yolsuzluk haberlerine dikkat çeken Bayraktar, “Benim haksız yere yaşadığım olayda da ve son günlerde kurumumuz yöneticileri hakkında yerel basında ortaya çıkan iddia ve suçlamalarda da yöneticilerimiz bu iddia ve suçlamalara cevap vermek yerine, kendilerini kurumumuzun tüzel kişiliği arkasına gizleyerek bulundukları her ortamda sendikanın tüzel kişiliği zarar görüyor, bu suçlamalarda bulunanlar sendikamıza olan güveni zedeliyorlar şeklinde saçma sapan açıklamalarda bulunuyorlar. Hesap sormak, eleştirmek, fikir beyan etmek, seçme seçilme hakkı istemek, eşitlik ve adalet istemek hepimizin en doğal haklarımızdır” açıklamasını yaptı.
Kendisinin tüzel kişiliğe zarar vermekle suçlandığını hatırlatan Yusuf Bayraktar, şunları söyledi: “Tüzel kişiliğe zarar verenler; kurumuzu demokrasi dışı uygulamalarla yönetenlerdir. Hak ve özgürlüklerimizi elimizden alanlardır. Hepimize ait olan kurumumuzu ve imkânlarını babalarının malıymış gibi kullananlardır. Eleştiri ve sorgulamalarımıza tahammül edemeyip bizi ekmeğimizle geleceğimizle tehdit edenlerdir. Kendilerine sağladıkları ayrıcalıklarla sendikalarda ağalık düzeni var, rant var saltanat var, dedirtip onurlu kurumlarımızın isimlerini lekeleyenlerdir. Kurumumuzun bize ait olan imkanlarını kendilerine rant olarak görerek haksız kazanç sağlayanlardır. Yapılan suçlamalar karşısında kendinden emin olamayıp, yapılan suçlamalara cevap vermeyerek hesap verip aklanmaktan korkanlardır.”
BİLGİLERİ ARAŞTIRDIM
Abdullah Karacan’ın ölümünden sonra usulsüzlük bilgilerinin kendisiyle paylaşılmaya başlandığını anlatan Bayraktar, “Araştırmalarım neticesinde gelen bilgilerin doğruluğunu anladığımda, şu anki genel başkanımızı ve şu anki mali sekreterimizi arayarak rahatsızlığımı ciddi bir tepki ile kendilerine bildirdim. O olaydan sonra şahsıma karşı bir yıpratma, dışlama ve yok etme çalışması başlatıldı” dedi.
Bayraktar o dönem elinde belge olmadığı için bu olayları ispatlayamadığını anlatarak, sözlerini şöyle sürdürdü: “Kendileriyle ilgili yolsuzluk iddiaları basında yazılmaya başlanan yöneticiler, bu haberlerin benimle ilgisi olmamasına rağmen, haberleri benim servis ettiğimi düşünerek sendikamızın tüzel kişiliğine zarar verdiğimi de iddia ederek, düzmece bir kararla makamlarının gücünü ve bize ait olan sendikamızın maddi olanaklarını da kullanarak bazı yerel basını da yanlarına çekerek algı operasyonuyla ve düzmece bir kararla beni şube başkanlığı görevimden uzaklaştırmayı başardılar. Yaklaşık üç ay önce Sakarya Cumhuriyet Başsavcılığına sendikamızın yöneticileri hakkında yapılan suç duyurusundan sonra, bütün herkes şunu gördü ki, bilgi ve haberlerin kaynağı ben değilim. Bu suç duyurusu sayesin de daha önce ulaşamadığım bilgi ve belgelere de ulaşmış oldum. Yaklaşık 20 gündür yerel basınımızda belgeleriyle ve şahitleriyle birlikte çıkan bazı haberleri de incelediğimde, bu konuların Savcılığımız tarafından araştırılması gerektiğini düşündüm. Kurumumuzun şube başkanı olarak, kurumumuzun daha fazla zarar görmemesi ve bir usulsüzlük varsa sorumlularının hesap vermesi, gerçeklerin ortaya çıkması hem üyelerimizin hem de kamuoyu vicdanının rahatlaması için bana gelen ve benim de araştırmalarım neticesin de ulaştığım bilgileri de sunarak, yaklaşık 14 bin üyemiz adına 17.09.2021 tarihinde Kocaeli Cumhuriyet Başsavcılığımıza şikâyet dilekçemi vermiş bulunuyorum.”

20 Eyl 2021 - 12:54 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Halk Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Halk Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA) tarafından servis edilen tüm haberler Kocaeli Halk Gazetesi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Kocaeli Halk Gazetesi değil haberi geçen ajanstır.

21

Sendikaya Hayır - Slogan belli kardeşim haram yiyiciler bu kadar alinteriyle çalışan işçi kardeşlerimizin hakkını nasıl ödeyeceksiniz Rabbım kat kat çıkarır zaman herseyin ilacıdır hakkımı asla helal etmiyorum sendikaya hayır gidin bittiniz artik

Yanıtla . 1Beğen . 0Beğenme 22 Eylül 18:58
20

Taksici memet - Bir aaabbbimiz

Ooo biiirrr taksici

Ooo bir karakter yoksunu

Kim olduğu anlaşılmıştır

Çay mahallinde bunlar asparagas haber dedi

Cenazede başkanın evini görmediniz mi adamcağız içini bile yaptiramamis dedi

Utanmasa para toplayalım yaptıralım diyecek

Ulan insan değilsin Allahsiz

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 21 Eylül 19:01
18

Bı Bitmedinize Cvp3 - Senin gibilere hakkım helaldir

Benim derdim oradaki abilerim kardeşlerim

Biz bı sekilde gemimizi yürütüyoruz ama onların başına gelirse zor durumda kalacak olanlar hatta aile düzeni bile bozulacak olanlar çıkabilir

Bu haramzadeler anlamaz akilllari sıra muhalif olan adamlara ceza veriyorlar akılları sıra .Onların çocuklarının ailelerinin ahi onları yıkacak olan.

Bu iş zaten hakkıyla sonuçlanırsa son gulen bizim gibiler olacak.

Yorumlarda birçok farklı insan yazıyor

Savunanlari anlayamıyorum

Hepsi gerçekleri biliyor eskisinide yenisini de

Ama köpek bok yemekten vazgeçmiyor işte

İnşallah işçi kardeşlerim için hayırlı

Pisliğe bulasanlar içinde büyük bir azap olur

Tek dileğim bu

Yanıtla . 3Beğen . 0Beğenme 21 Eylül 01:11
17

Alın Terinin Ahı... - Bu vesileyle lastik işçisinin uğradığı haksızlıklar ve alınan haraçlar komuoyuna açıklanır.

Yanıtla . 5Beğen . 1Beğenme 20 Eylül 22:10
15

Bı Bitmedinize Cvp2 - Akıl fukarası demişsin sende olmadığından herkesi kendin gibi sanma

Bende atıldım

Bende kimseyi desteklemiyorum

Ozmnda aynı pislik vardı bu zamanda

Öleni herkes biliyor zaten

Asıl olan şimdi birileri birşeyler yapabiliyor

Mevcuttakiler ölene atacak suçu zaten

Seni attılar beni attılar başkalarını attılar önemli olan sonrası bizden geçti zaten sana bana yapılan simdikilere yapılmasın desteklemem ondan şahıslara bir zaafım veya menfaatim yok.

Senin yazında anlaşılan apo suçlu alladdin imamın totosu gibi temize çıkıyor

Benim anlatmak istediğim buydu sadece

Allah'tan tek bir dileğim var kim hak yemiş

Haksiz kazanç elde etmiş

Kim zulm etmiş

Kim bunlara susmuş çanak tutmuş

Hepsinin hesabı sorulsun

Ahmet Mehmet Hasan Hüseyin farketmez

Senin gibi Ben atıldim diye değil

Orada sevdiğim insanlar var onların başına gelmesin diye yazdım

Şükür rızkı veren Allah ite köpeğe boyun egmedik evelAllah

Umarım anlatabilmisimdir

Yanıtla . 1Beğen . 0Beğenme 20 Eylül 20:10
16

Bi Bitmediniz - @Bı Bitmedinize Cvp2 15 nolu yoruma cevabı: Eyvallah şimdi oldu işte hakkını helal et yanış anlamışız birbirimizi.Benden yana helal olsun.Benim kastımda şuydu gerek yorum yapanlardan bazıları gerkse yusuf gibi adamlar akıllarınca şimdiki yönetimi suçlayarak asıl baş aktörü aklamaya çalışıyor bende elimden geldiğince bi bitmediniz diyerek asıl suçlunun şuçunu unutturmamaya çalışıyorum.Şunuda ben ve benim gibi düşünen herkes çok iyi biliyor ki tıpkı eskisi gibi yeniler de aynı kumaştan. Benim de tek derdim artık bu kan emen vampir kılıklı insanların gerçek yüzünü herkes görsün ve kimse kula kulluk etmesin.Güçlüden yana değil haklıdan yana olsun.Namuslu insanların sesi en az namussuzlar kadar çıksın.Kimse emeği ve ekmeği ile tehdit edilmesin.Her kes herkesten hesap sorsun hesap versin.Sendika varoluş nedenlerini hatırlayıp bu nedenler doğrultusunda varolsun.Işçi sendikasindan korkmasın.Sendika yòneticileri işçisinden üyesinden korksun.

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 20 Eylül 20:52
13

Yoldaş - Yolun yolumuz helal olsun kardeşim adam gibi adamsın...

Yanıtla . 6Beğen . 1Beğenme 20 Eylül 18:42
12

Bı Bitmedinize Cvp - Bak kardeş saksıya anlatır gibi anlatayım

Dediğin gibi savci sorsa şube başkanıyım diyecek

Benim imza yetkim yok alış satış konularında

Diyecek

Sonra aynı savcı senin yaladigin başkana da soracak

Aaaaa senin imzan var

Aaaaa bu işler olurken sende yetkiliymissin diyecek

Senin başkanın da diyecek ki ben yapmadım ölen başkan hirsizdi

Savcıda diyecek ki bu iş tek kişiyle olmaz örgüt olur çete olur sen seç birini

Herkes hesap verecek

Hak yerini bulursa bu işlerde kim suçluysa

Cezasını alacak

Peki sen yapacan biliyor musun

Uşaklık edeceğin kafanı oksayacak yeni bir sahip arayacaksın

Asıl siz bı bitmediniz kene gibisiniz asalak tek hücreli ....

Yanıtla . 1Beğen . 1Beğenme 20 Eylül 18:39
14

Bi Bitmediniz - @Bı Bitmedinize Cvp 12 nolu yoruma cevabı: Şimdi sıra bende tabiki anlayabilirsen akıl fukarası:

1-Eskisi de yenisi de benim başkanım değil hatta ikiside beni işten artıranlar

2-' Ben seneler önce senin başkanlarına mahkeme önünde hesap sormuş aslan gibi hakkinı savunmuş bir gurup onurlu insanlardan biriyim.Onurlu kelimesine uzak olduğunu biliyorum sözlükten manasına bak bari ne anlama geldiğini öğren.

3-Bu arkadaşa sorduğum sorulardan yeni başkanı övdüğüm ve onun tarafı olduğum fikrine kapilmanı anlayabiliyorum ama bu benim suçum değil tamamen senin zeka kapasitenle ilgili bu durum.

4-Basın açıklamasını daha dikkatli okuyup beyin süzgeçinden geçireydin keşke

5-Bu arkadaş ölen genel başganınla ilgili tek kelime etmiş mi?Asıl vurgulamak istediğim şey buydu benim yoksa Ha Karacan ha Alaadiin benim için hiç farkı yok.

6-Madem bukadar güveniyorsun bu arkadaşa benim sorduğum soruları yüzüne karşı bi sor bakalım ne cevap verecek?

7-Gerçi sen o ne cevap verirse versin kafanı sallayıp doğruu bravo başgan yusuf nerede biz oradayız diyecek kapasitedesin.

8-' Ben ve benim gibi onurlu insanlar seneler önce haksızlığa karşı işimizden olarak bedel öderdik pekiii aslan parçası sen ne yaptın ancak onun bunun uşaklığını klavye tetikçiliğı yaparsın .İnşallah aklın başına gelmiştir de bidaha boyunu aşan işlere karışmazsın bunlar senin zekana uygun işler değil hadi canım sen kumda oyna

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 20 Eylül 19:28
11

Bi Bitmediniz - Eski genel başkanla ilgili tek kelime etmemiş yav kardeş sen bizimle dalgamı geçiyorsun bütün bu idaalar eski genel başkanının hakında. Sen hala Alaadin şöyle malaadin böyle nejdet şöyle mejdet böyle diyorsun Karacana tek kelime etmemişsin koltuk faturaları yayınlandı bello cafenin tarih 2015 sen o zaman neredeydin mübarek.Adam sendikanın tüm hesaplarını tek başına yönetirken senin aklın neredeydi.Şimdi kalkmış suç duyurusunda bulunmuşsun.yarın savcı sana sorduğunda sen bütün bu yolsuzluklar olurken neredeydin derse ne cevap vereceksin.Yavvv bi bitmediniz arkadaş bizi salak yerine koymayın çok komik duruma düşüyorsunuz.Dinime küfreden müslüman olsa bari derler senin bu yaptığına.

Yanıtla . 1Beğen . 5Beğenme 20 Eylül 17:22
10

Alperenci - Başkan çık bari sen bişey açıkla senin samimiyetine inanıyorum bu herifler kendini bitirdi sende yanlarında yok olacaksın haberin olsun

Yanıtla . 6Beğen . 1Beğenme 20 Eylül 15:54
09

Belgesel - Bunları kitap yapsan yok satar iddalar belgesel olur bir sendika bukadar hiç edilemez Yusuf abi arkandayız destekliyoruz bu çeteyi ancak sen çökertirsin helal olsun sana.

Yanıtla . 8Beğen . 0Beğenme 20 Eylül 15:52
08

Goodyear Bakım - Tebrik ederim Yusuf başkan hakkında bir sürü şey söylüyorlar ama hırsızdı çaldı diyemiyolar adam gibi adamsın

Yanıtla . 10Beğen . 1Beğenme 20 Eylül 15:49
19

Borçkalı - @Goodyear Bakım 08 nolu yoruma cevabı: buda aynı dk laciverti buda yedi çaldı. o sendika tümüyle temizlenmeli.

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 21 Eylül 13:13
07

Ali Şarlatanı - Abicim Ali niye susuyosun hani delikanlıydın çıkıp Yusuf gibi bişey söylesene lafa geldimi mangalda kül bırakmıyosunuz faliyete geldimi tıraş tipine baksan adam sanarsın düzenin adamı olmuşsun bu devran biter insan içine çıkamassınız.

Yanıtla . 8Beğen . 0Beğenme 20 Eylül 15:47
06

Çakma Sendicılar - Bakında adam görün sendikanın içinde tek ses çıkaran adam ha İstanbul şube başkanı yasinide unutmamak lazım Allah yardımcınız olsun.

Yanıtla . 9Beğen . 1Beğenme 20 Eylül 15:43
05

Sakarya Destek - Helal olsun başkan bizim sümsükler gibi kulis yapmıyosun adam gibi çıkıp suç duyurusu yapmışsın tebrik ediyorum saygılar.

Yanıtla . 8Beğen . 1Beğenme 20 Eylül 15:41
04

Brisa Delege - Başkan adamsın seni tanıyamadık ve yanlış bilgilerle donatıldık hakkını helal et sen adam gibi adamsın Allah yardımcın olsun.

Yanıtla . 8Beğen . 1Beğenme 20 Eylül 15:37
03

Pi̇relli̇ - Sofi Akın bunlara ne diyeceksin,Yanar döner Gökan abi ya sen nediyeceksin,maaş o biçin altınız da araba mis gibi hayat aldığınız maaş helalmi acaba

Yanıtla . 9Beğen . 1Beğenme 20 Eylül 14:32
02

Brisa - 5 vakit namaz kılan Akınla yanar döner Ģökhan siz şubede oturun mabadınızı kaldırmayın sakın,nasılsa maaş var araba var lan yatacak yeriniz yok dümenciler

Yanıtla . 10Beğen . 2Beğenme 20 Eylül 13:45