Özel Konak Hastanesi gücüne güç kattı

Özel Konak Hastanesinin bünyesine katmış olduğu yeni Doktorlarının Tanıtım Lansmanı Double Tree By Hiltonsaat 10:00'da Uzman Doktor ve Tıbbi Direktör Özlem Bilgin'in yapmış olduğu açılış konuşması ile başladı. Kulak Burun Boğaz, Kardiyoloji, Göğüs Cerrahi, Dahiliye, Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları, Ortopedi ve Travmatoloji alanında 7 önemli hekimin katılımı ile artık daha güçlü bir kadroya sahip olan Konak Hastanesi Yönetim Kurulu, yeni hekimlerini kamuoyuna tanıttı

Yıldız Özçelik
Yıldız Özçelik Tüm Haberleri
+12
Haber albümü için resme tıklayın

Kocaeli Özel Konak Hastanesinin yeni çalışacağı hekimlerinin tanıtımı amacıyla düzenlemiş olduğu, Gazetemiz İmtiyaz Sahiplerinden Fatma Zehra Korucuoğlu'nunda davetli olarak katılım sağladığı basın lansmanı bugün Double Tree By Hilton otelde gerçekleştirildi.

Konak Hastanesi Yönetim Kurulu Başkanı Op. Dr. Kazım Gündoğdu, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Uzm. Dr. Yüksel Ağca, Yönetim Kurulu Üyesi Sevgi Gündoğdu, Tıbbi Direktör Uzm. Dr. Özlem Bilgin ve hastane yönetim kadrosu ev sahipliğinde gerçekleştirilen basın toplantısında, Konak Hastanesi’ne katılan doktorlarla ilgili ayrıntılı bilgi verildi.

İki yıl sonra gerçekleşen ilk lansman, Tıbbi Direktör Uzman Doktor Özlem Bilgin'in tüm basın mensuplarına katılımlarından dolayı teşekkür etmesi ile başladı. Bilgin, “ Kocaeli’de 25 yıldır sağlık hizmeti veren Konak Hastanesi, pandemi sürecinde de kaliteli bir şekilde sağlık hizmet verdik. Bundan sonra da her alanda sizlerin hizmetinde olacağız” dedi.

Bilgin,daha sonra Konak Hastanesi bünyesine katılan Op. Dr. Sinem Daşlı'ya sözü bıraktı. Uzm. Dr. İrfan Yeşil, Op. Dr. Sertan Erdoğan, Uzm. Dr. Tuğba Turgut Bıçakoğlu, Uzm. Dr. Salih Kuyumcuoğlu, Op. Dr. Enis Yıldırım, Uzm. Dr. Yüksel Özkan olmak üzere 7 doktor sırayla söz hakkı alarak Konak Hastanesinde çalışmaktan duydukları memnuniyeti belirtti, bununla birlikte özgeçmişleri hakkında kısa bilgiler verdiler.

Yeni Doktorlarının konuşmalarının ardından son olarak konuşan Konak Hastanesi Yönetim Kurulu Başkanı Op. Dr. Kazım Gündoğdu yapmış olduğu konuşmasında: “Uzun bir aradan sonra basın mensuplarıyla bir aradayız. Hepiniz hoş geldiniz hepinize sevgi ve saygılarımı sunuyorum. En son iki sene önce bir araya gelmiştik. Malum hepimiz küresel bir illetin pençesindeyiz. Bütün toplumlar bütün ülkeler uluslar bir şekilde bu illeti enselerinde hissediyor. Ve bu illet bize sağlığın en önemli şey olduğunu gösterdi. Sağlık birinci plana çıktı. Bu dönemde biz Konak Hastanesi ailesi olarak bölgemize Sağlık Bakanlığı talimatları doğrultusunda özverili, ciddi bir hizmet verdik. Gerek biz gerek diğer mesai arkadaşlarımız bu anlamda çok ciddi emek verdi bu vesile ile onlara da göstermiş oldukları bu özveri için teşekkür ediyorum. Dünyanın en zor en pahalı hizmetlerinden biri Sağlık'tır, ciddi bir şekilde sağlığa yatırım yapmak zorundasınız. En iyi ekipmanları almak yetmez bunları kullanabilecek bilgili uzman kişilerde gerekir. Biz de bugün bu anlamda hepsi ayrı ayrı değerli, etik çalışan meslek kurallarına uyan doktorlarımızı size tanıttık. Biz yeni teknoloji ve çağı da yakalamak zorundayız.

Bu konuda ciddi yatırımlarda bulunduk ve EMR için nadir bulunan yeni bir cihaz aldık. Yaklaşık bir ay önce PCR laboratuvarı kurduk. Bu salgın illetini bir iki sene daha yaşayacağız gibi görünüyor. Lütfen gazetelerinizde halkı aşı olmaya ikna edin. Özellikle gebelerin aşı olması çok önemli. Son dönemde hastalık gebeleri daha çok sevmeye başladı. Ne acıdır ki gebe kadınları öldürmeye başladı. Lütfen aşılarımızı yapalım'' ifadelerini kullandı.

İŞTE ÖZEL KONAK HASTANESİ YENİ HEKİMLERİ

KULAK BURUN BOĞAZ OP. DR. SİNEM DAŞLI


Tıp eğitimini Cerrahpaşa Tıp Fakültesi'nde aldı. Mezun olduktan sonra 3 ay Şırnak Devlet Hastanesi'nde pratisyen hekim olarak görev aldı. Ardından ilk TUS'u kazanarak Kocaeli Üniversitesi KBB Anabilim Dalı'nda KBB Asistanlığı'na başladı. 2015 yılında mezun olarak uzman doktor unvanını aldı. Mecburi hizmetini Derince Eğitim Araştırma Hastanesi'nde tamamladi.2021 yılında ise başasistanlık sınavını kazanarak öğretim üyesi kadrosuna geçmiştir. Şu anda Özel Konak Hastanesi Kulak Burun Boğaz Uzmanı olarak görev yapmaktadır. Rinoplasti Timponaplasti, Timpanomastoidektomi Endoskopik sinüs cerrahisi,Otoplasti Tonsillektomi Adenoidektomi (genizeti),Baş boyun tümör cerrahisi, Septoplasti, Ses telleri cerrahisi, Bleofaroplasti, Tükürük bezi cerrahisi ağırlıklı olarak öne çıkan hizmetler arasındadır.

KARDİYOLOJİ UZM. DR. İRFAN YEŞİL


Tıp eğitimini Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde, uzmanlığını İzmir Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde aldı. Özel Batman Dünya Hastanesi ve Batman Kozluk Devlet Hastanesinde görev yaptı. Şu anda Özel Konak Hastanesinde Kardiyoloji Uzmanı olarak görev yapmaktadır. Anjiyografi ve stent işlemi, Kalp pili, Kalp yetmezliği, Hipertansiyon hastalığı, ritim bozukluğu hastalığı, Doğuştan kalp deliklerinin tedavisi ağırlıklı olarak öne çıkan hizmetler arasındadır.

GÖĞÜS CERRAHİ OP. DR. SERTAN ERDOĞAN


Tıp eğitimini On dokuz Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesinde tamamladı, Yedikule Göğüs Hastalıkları Eğitim Araştırma Hastanesinde uzmanlığını aldı. Sırasıyla Yozgat Boğazlıyan Devlet Hastanesi, Sağlık Bilimleri  Üniversitesi Ankara Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi, İstanbul Yedikule Göğüs ve Cerrahi Eğitim Ve Araştırma Hastanesi, Sağlık Bakanlığı Siirt Eğitim Ve Araştırma Hastanesi, Kocaeli Devlet Hastanesi,  İzmit Seka Devlet Hastanesi'nde görev aldı. Şu anda Özel Konak Hastanesinde Göğüs Cerrahı olarak görev yapmaktadır. Akciğer kanseri ameliyatları, Bronkoskopi, Soluk borusu ameliyatları. Aşırı terleme ameliyatları ağırlıklı olarak öne çıkan hizmetler arasındadır.


İÇ HASTALIKLARI UZMANI (DAHİLİYE) UZM. DR. TUĞBA TURGUT BIÇAKOĞLU


Tıp eğitimini İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi'nde aldı. Mezun olduktan sonra 2003-2009 yıllarında Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi İç Hastalıkları A.B.D Araştırma Görevlisi olarak görev aldı. 2009-2011 Sağlık Bakanlığı Bitlis Tatvan Devlet Hastanesi iç Hastalıkları Uzmanı ve 2011-2021 Sağlık Bakanlığı Kocaeli SEKA Devlet Hastanesi İç Hastalıkları Uzmanı olarak görev aldı. Şu anda Özel Konak Hastanesi İç Hastalıkları Uzmanı olarak görev yapmaktadır. Endokrin bozuklukların (tiroid ve diyabet) tanısı ve tedavisi, Hipertansiyon, Böbrek hastalıkları tanısı ve tedavisi, Romatolojik hastalıkların tanı ve tedavisi, Kan hastalıkları, Sindirim Sistemi Hastalıkları ağırlıklı olarak öne çıkan hizmetler arasındadır.


ÇOCUK SAĞLIĞI VE HASTALIKLARI UZM. Dr. SALİH KUYUMCUOĞLU


On dokuz Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesi mezunudur. Karadeniz Teknik Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları ihtisasını tamamlamıştır. Sırasıyla Gümüşhane Devlet Hastanesi, Özel Buhara Hastanesi, Özel Park hayat Hastanesi'nde görev almıştır ve şu anda Özel Konak Hastanesinde Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı olarak görev yapmaktadır. Sağlıklı çocuk gelişimi, Astim, Akut brongioi, Üst solunum yolu enfeksiyonu, Alt solunum yolu enfeksiyonu ner sistem enfeksiyonu, Sağlıklı bebek gelişimi ve takibi, Akut gasumenrerit tedavisi ağırlıklı olarak öne çıkan hizmetler arasındadır.


ORTOPEDİ VE TRAVMATOLOJİ OP.DR. ENİS YILDIRIM


Marmara Üniversitesi Tıp  Fakültesi mezunudur. İstanbul Üniversitesi Cerrahpasa Tıp Fakültesi'nde uzmanlığını almıştır. Sırasıyla Acıbadem Kadıköy Hastanesi, Şırnak Devlet Hastanesi, Nişantaşı Ortopedi Merkezi, Adatip Hastanesi, Altinova Hastanesi, Medar Hastanesi ve şu anda Özel Konak Hastanesi'nde Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı olarak görev yapmaktadır. Kalça artroskopisi, Omuz artroskopisi, Ön çapraz bağ ve Menisküs yırtıkları tedavisi ağırlıklı olarak öne çıkan hizmetler arasındadır.


İÇ HASTALIKLARI (DAHİLİYE) UZM. DR. YÜKSEL ÖZKAN


Tıp eğitimini Gülhane Askeri Tip Akademi Tip Fakültesi'nde aldı. Sırasıyla Gölcük Devlet Hastanesinden emekli olup, Medar Gölcük, Çağın Göz Hastaneleri'nde görev alıp şu anda 25 yıllık Uzman hekim olarak Özel Konak Hastanesinde İç Hastalıkları Uzmanı olarak görev yapmaktadır. Endokrin bozuklukların (troid ve diyabet) tanısı ve tedavisi, Böbrek hastalıkları tanısı ve tedavisi, Romatolojik hastalıklarin tanı ve tedavisi, Kan hastalıkları, Sindirim sistemi hastalıkları ve Hiper tansiyon tedavisi ağırlıklı olarak öne çıkan hizmetler arasındadır. 

21 Eki 2021 - 10:11 Kocaeli- Sağlık

Muhabir Yıldız Özçelik


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Halk Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Halk Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA) tarafından servis edilen tüm haberler Kocaeli Halk Gazetesi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Kocaeli Halk Gazetesi değil haberi geçen ajanstır.

01

Selçuk - Sevgili Kocaeli Halk Gazetesi bu hastane yönetimi sizi niye böyle incelikli davet ediyor biliyormusunuz. Hastanede ve daha sonrası yargı safhasındaki yapmış oldukları delilli ve ispatlı büyük olayları ileride çok az bir zaman içinde gün yüzüne çıkmadan sizlerede ulaşır; belki bir nevi dostluğumuz olurda es geçerler diyedir ? Bizler ağlarken sizi güldüren bu hayatta akan gözyaşları sel olacak sabrı büyük olanın intikamı pek şöhretli olur...

Yanıtla . 0Beğen . 1Beğenme 22 Ekim 04:16


Kocaeli Markaları

Kocaeli Halk Gazetesi, Kocaeli ile özdeşleşen markaları ağırlıyor.

+90 (541) 450 76 90
Reklam bilgi