2022 yılında borç sıfırlanacak

Kocaelispor Kulüp Başkanı Engin Koyun ve yönetim kurulu üyeleri bugün saat 10:00'da Seka Otel 'de basın mensuplarıyla kahvaltıda buluştu. Toplantıda takımın mali durumu ile ilgili açıklamalarda bulunan Başkan Koyun son dönemin konuşulan isimlerinden olan Teknik adam Mustafa Reşit Akçay, futbolcular Dino ve Mevlüt hakkında gelen soruları cevapladı

Yıldız Özçelik
Yıldız Özçelik Tüm Haberleri
Büyütmek için resme tıklayın

Bugün Seka Otel'de düzenlenen toplantı saat 10:00' da Kocaelispor Kulüp Başkanı Engin Koyun Başkanvekili Bekir Halefler, yöneticilerden Veli Başkurt, Ömür Öztürk ve Önder Karakaş’ın katılımı ile gerçekleşti. Konuşmasına ‘’Bugün Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ölüm yıldönümü. Atatürk, silah arkadaşları ve şehitlerimizi milletle, şükranla, rahmetle anıyorum.1966 yılında kurulan, kurucu başkan İsmail Kolaylı başta olmak üzere kulübün şanlı bayrağını bugüne kadar taşıyan, yaşayan yaşamayan herkese şükranlarımı sunuyor, aramızdan ayrılanlara Allah’tan rahmet diliyorum’’ sözleri ile başlayan Koyun Kocaelispor ile ilgili merak edilenleri anlattı.

SÜRECİ BİRLİKTE DEĞERLENDİRELİM

Özellikle takımın mali durumu ilgili açıklamalarda bulunan Koyun takım için maddi manevi her şeyi yaptıklarını ve yapmaya devam edeceklerini üstüne basarak ifade etti. Kocaelispor Kulüp Başkanı Koyun: ‘’Değerli basın mensubu arkadaşlarımız uzun süredir sizlerle bir araya gelemiyoruz. Bizimde belki eksikliklerimiz vardır süreci birlikte değerlendiririz diye bir araya gelmek istedim. Bugün toplantımızın tek ama tek sebebi Kocaelispor. Toplantımız soru cevap olarak ilerlerse bizim için daha iyi olacaktır diye düşünüyorum " dediği konuşmasına şöyle devam etti: "Öncelikle Takımımızda emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum, Kocaeli sporumuzun son yıllarda yurtdışında bile adının iyi anıldığına şahit oluyorum ve bu durum bizi çok mutlu ediyor. Uzun yıllar liglerde başarılarla yer aldık. Bir nevi Anadolu’nun kaplanı olduk. Büyük bir camia büyük bir kulüp olduğumuzun hepimiz farkındayız, ama geçmiş dönemde herkesin bildiği üzere bazı başarısızlıklar yaşadık, takımımız büyük sorunlar atlattı. Kulüpteki yönetimsel disiplinsizliler bu yerlere gelmemizin en önemli nedeni oldu.

KÜLLERİMİZDEN DOĞUYORUZ

Yönetimsel ve mali disiplinsizlikler nedeni ile ne yazık ki amatör lige kadar düştük. Ancak şehrimiz kulübü yalnız bırakmadı, sahiplendi ve Kocaelispor’umuz küllerinden doğdu. Geçmişte yaşadığımız birincilikler ikincilikler sonrasında yaşanan tüm kötü gidişata son verip şimdi hedefimiz doğrultusunda daha başarılı yerlere yürüyoruz. KEV’in satışı, transfer yasağının kalkması bugünkü günlerin yaşanmasının fitilini ateşledi. Bugünkü başarımız aslında o günlerde başladı.

HER BİTİŞ BİR BAŞLANGIÇ

Bahri Yavuz, merhum Hüseyin Üzülmez ve bizim de yer aldığımız süreç buna etken oldu. Kocaelispor’umuzun geleceği ile ilgili kalıcı bir başarı için önceliğimiz mali disiplin, kurumsallaşma, tesisleşme ve alt yapıdır. Sportif başarı da çok önemli tabi ki ama bu 4 konu çok çok önemli. Her bitişin yeni başlangıçları vardır anlayışı ile bugün yapmış olduğumuz çalışmalar neticesinde  yıllardan beri mali disiplinden uzak bir yapıda olan takımımızda özellikle son bir yıldan beri çok büyük gelişme sağladık. Bu disiplini sağladık artık kime ne kadar borcumuz var biliyoruz . Kocaelispor’umuzu bu borçlardan nasıl
kurtaracağız ne yapmamız gerekiyor bunlara çalışıyoruz. Şunu ifade etmek isterim ki hiç transfer borcumuz yoktur.

EKONOMİK İSTİKRARI YAKALADIK

Ekonomik anlamda en ufak bir sorunumuz  yoktur bütün primler yatmaktadır. Bu anlamda gerçekten ekonomik anlamda bir disiplin sağladık, gerçek bir istikrar yakaladık. Kulübün toplam 96 milyon lira borcu kaldı, 2022 yılı sonuna kadar bu borcun sıfırlanması için var gücümüzle çalışacağız. Bugün itibari ile günü geçmiş borcumuz yok ve takımımızın yüzde 50 parasını ödedik. Bursa maçı hariç tüm primleri, Erhan hocamıza şampiyonluk primi de dâhil olmak üzere hepsini ödedik. Tesisleşme ile ilgili plan proje çalışması yaptık şimdi birkaç antrenman sahası, nizami stat, tesis binası inşa edeceğiz. Önümüzdeki yıla kadar bunları tamamlamayı düşünüyoruz.

TAKIMIMIZIN GELECEĞİNİ DÜŞÜNEREK KENETLENELİM

Ligde tutunmayı ve 1 ya da 2 yıl bu ligde kalmayı sizler kadar ben de istiyorum. Bizden başarı beklentisinde olunduğunun da farkındayız. Maç satan başkan olarak yazıldım. Bu günahtır, kul hakkına girmektir. Basın mensupları olarak sizden ricam yaptığınız haberlerde Kocaelispor’umuza zarar verecek ifadeler kullanmayın bu takım hepimizin, takımımızın geleceğini düşünerek iyi günde zor günde birbirimize kenetlenelim. Bu anlamda hepinizden anlayış ve duyarlılık bekliyorum. Mütevazı bir kadromuz olsun ama elimizden gelen tüm desteği verelim.

ANAPARA ÜZEİNDEN BORÇ ÖDEME ÇAĞRISI

Türkiye genelinde mali tablo açısından baktığımızda iyi bir yerde olduğumuzu görüyoruz. 2022 sonu borçsuz bir kulüp olarak Kocaelispor tarihine geçmek istiyoruz. Aziz Yıldırım dosyasını çözüme kavuşturduk. MHP Milletvekilimiz Saffet Bey ile kendisini ziyaret ettik ve görüşme sonrası Aziz Bey faizleri kaldırdı. Şu ana kadar dosyasına 3 milyon 360 bin lira ödendi, 7-8 milyon kadar borcumuz kaldı. Eski personel alacakları ise anapara üzerinden ödenmeye devam ediyor. Son 2 ayda 311 bin lira eski personel ödemesi yaptık. 1.7 milyon lira geçmiş dönem futbolcu alacakları ödendi. Buradan anapara üzerinden borçları ödememizle ilgili çağrımızı tekrarlıyorum.

NEREDE EKSİKLİK YAPTIK?

Yerli futbolculara ödememiz gereken 21 milyon liranın 11’ini ödedik. Yabancılara 6 milyon lira ödedik, 12 milyon lira daha ödeyeceğiz. Bugün her kuruşun hesabını verecek durumdayız. Yönetim olarak bakıldığında, ligin tecrübesizliğinin bedelini de ödediğimizi söyleyebilirim. Bugün 28-29 puana sahip olabilirdik. Nerede eksiklik yaptık diye kafa yoruyoruz. Maçlar Seyircisiz oynandığı için biletlerden para gelmiyor bağışlar ile ödeme yaptık. Kulüpten masraflarla ilgili yönetimsel olarak
para çıkmıyor her kurusun hesabını verecek durumdayız her şeyi sorabilirsiniz. Bu da bizim en çok mutlu olduğumuz konulardan biri ; Hesap verebilir bir yönetim..

BAŞKAN OLMAK KOLAY DEĞİL

Bunu söylemeyi sevmiyorum aslında ama durumu anlamanız benim açımdan olaya bakmanız için söylüyorum. Ben yeri geldiği zaman kendi şirketinden borç alıyorum. Başkan olmak kolay değil. Bu anlamda hem ben hem yönetim kurulu üyelerimiz hiçbir fedakârlıktan kaçınmıyoruz maddi manevi her anlamda takımımıza destek oluyoruz. Her ayın 1 ve 5'i  arası toplantı yaparak Kocaelispor’umuzun gelişimi için gereken çalışmaları gerçekleştiriyoruz.’’

DİNO,MEVLÜT,TİSDELL,İLYAS

Kulüp Başkanı Engin Koyun yaptığı açıklamalar sonrası basın mensuplarının isteği üzerine takım futbolcularıyla ilgili yorumlarda bulunarak şunları söyledi: ‘’Kocaelispor taraftarı Gençlerbirliği maçının ardından takımı tribüne çağırdı bu çok erdemli bir davranıştı. Daha önümüzde uzun bir maraton var. Yarın Bandırma’ya gidiyoruz. Bandırma bizi yenebilir bu dünyanın sonu değil. Hocamızın çok istediği Dino ile ilgili büyük bir baskı oldu. Bizde onu kazanmak için toplantıda güvenoyu verdik. Dino 90 dakikaya
kadar koşuyor, basıyor bence en büyük Kocaelisporluluk budur. Tisdell, Bursa maçının en iyilerinden birisiydi. Sadece Dino’ya değil, tüm futbolculara sahip çıkalım istiyorum.

DİNO BANA GÜVENİN DEDİ

Mevlüt Erdinç’i neden aldık. Dino ilk haftalarda gol atamadı, Bahattin’de de yine sıkıntılar vardı. O’nun gelmesi Dino’yu tetiklemiş olabilir. Kendisiyle konuştuk “Bana güvenin” dedi. İlyas, Türkiye’nin en iyi 10 numaralarından birisidir. Geçen yıl Samsun’da gördük o nedenle hiçbir şey yokmuş gibi antrenmanlarına devam edecek. Cabezas konusuna gelirsek, sakatlanmasaydı bize çok faydası olacağını düşündüğümüz bir oyuncumuzdu. Kendisi her şeyden önce çok düzgün bir karakter kendisi ile konuşarak anlaştık tüm tedavilerini karşılayacağız ve kendisinin seneye tekrar takımda olması için elimden geleni yapacağım. Cabezas ile karşılıklı olarak yolları ayırmayı düşünüyoruz.

MUSTAFA HOCA 10 NUMARA

Mustafa hocamız 10 numara bir kişilik. Parayla ve primle alakası olmayan sadece futbol konuşan biri. Hocamız bizim için çok değerli, oksijen tüpüyle şampiyonluk kupası kaldırmış bir insandan bahsediyoruz. Biz Kocaelispor olarak vefalı bir kulübüz başarılarımızda Mustafa hocanın çok büyük emek ve katkısı var bir maç kaybettik diye hocamızı göndermeyeceğiz kendisiyle devam edeceğiz.’’ Başkan Koyun’un açıklamaları ‘’ 1 kuruş tazminat almadan ayrılırım diyen bir hocadır Mustafa hocamız o ‘’Ben
Bırakıyorum‘’demediği sürece devam edeceğiz ve lig bitiminde hep beraber sevineceğiz’’ sözleriyle konuşmasını bitirdi. Toplantı toplu fotoğraf çekimi ile sona erdi.

Ekli Dosyalar
# KOCAELİSPOR İLE İLİŞKİLİ:

13 Kas 2021 - 13:40 Kocaeli- Spor

Muhabir  Yıldız Özçelikgöndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Halk Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Halk Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA), Anka Haber Ajansı (ANKA) tarafından servis edilen tüm haberler Kocaeli Halk Gazetesi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Kocaeli Halk Gazetesi değil haberi geçen ajanstır.

01

S. Güver - mustafa hoca insan olarak 10 numara olabilir ama orası bizi ilgilendirmez başkanım takıma katkısına bakacaksınız takımın durumuna etkisi ne kadar ona bakacaksınız

maçı kaybediyor umrumda değil diyoe taraftara tatminsiz damgası yapıştırıyor bir dönüp kendine bakmaktan aciz

Yanıtla . 2Beğen . 0Beğenme 13 Kasım 23:27

Kocaeli Markaları

Kocaeli Halk Gazetesi, Kocaeli ile özdeşleşen markaları ağırlıyor.

+90 (541) 450 76 90
Reklam bilgi