112 AÇM’DEN DOKTORLAR KAÇIYOR MU?

Gazetemizin 14 Mart 2021’de “112’den 8 hekim doğuya görevlendirildi” başlıklı haberinin üstünden aylar geçmesine rağmen 112 AÇM’ye geçici görevle doktorların görevlendirildiği öğrenildi

Dr. Ersoy Kandemir
Dr. Ersoy Kandemir Tüm Haberleri

AYLARDIR GEÇİCİ GÖREVLE 112 AÇM’ye GÖREVLENDİRİLEN DOKTORLAR

Kocaeli Acil Sağlık Hizmetlerinde görevli 8 hekimin bir kalemde Şırnak ve Hakkari’ye görevlendirilmesinin ardından geçen 8 ayda 112 AÇM’ den ayrılan doktor sayısının arttığı öğrenildi.

Yıllardır kurumun ödediği fazla mesai ücretlerine rağmen, doktorlar zor şartlar altında görev yaparken Kocaeli İl Sağlık Müdürlüğü’nün Mart ayında 8 hekime yaptığı geçici görevlendirmeden sonra 112 AÇM’nin kadrolu hekimlerinin yaşadığı zorlukların arttığı belirtiliyor.

COŞKUN GÜLER’in 112 AÇM’ye BAKIŞ AÇISI ve GEÇİCİ GÖREVLENDİRME ANLAYIŞI!!!!!!!

Kocaeli İl Sağlık Müdürlüğü’ndeki 6 başkanlıktan, personel hizmetleri başkanlığı görevini yapan Coşkun Güler’in başarısız bir idareci olduğu, kurumda çalışan birçok doktor ve sağlık personeline söylediği sözler sebebiyle sürekli eleştirildiği bilinmektedir.

Özellikle 112’ye bakış açısı “ 112 doktorları sanki ne yapıyor orda , çok mu zor bir görev yapmaktalar “ dercesine olduğu hakkında birçok hekimin Coşkun Güler hakkında rahatsızlık duyduğu söylenmektedir.

Personelden sorumlu başkanlık yaptığı dönemden önce kamu hastaneler birliği genel sekreterliğinde görevli idari hizmetler başkanı Dr. Harun Öz’den bu görevi devralan Dr. Muhammed Coşkun Güler’in Şenol Ergüney’in ekibinden olduğu biliniyor.

O dönemden bu döneme kadar yaptığı görevde sağlık personeliyle konuşma tarzı ve tutumundan, geçici görevlerde hukuksuzluk yaptığına dair birçok iddia yer almasına rağmen Muhammed Coşkun Güler’in tarikatlar tarafından kollandığı iddialarına bugüne kadar bir cevap vermediği biliniyor.

112 BAŞKANI DR. ARZU AŞI’nın TUTARSIZLIKLARI

Sağlık Bakanlığı tarafından ilimize verilen 112 ambulanslarını törenle halkımıza tanıtırken yanında Kocaeli Valisi’nden Büyükşehir Belediye Başkanı’na, AKP'li Milletvekillerinden İl Sağlık Müdürüne kadar birçok kişi bulunurken, gazetemizden Emrah Taştan’ın kendisi ile yaptığı röportajda personel eksikliğinden bahsetmişti.

Bir taraftan personel eksikliğinden bahseden Dr. Arzu Aşı diğer taraftan ambulans ve 112 istasyon sayılarını artırması yaman bir çelişki olarak kabul edildi.

T.B.M.M. ‘de SAĞLIK BAKANINA KOCAELİ 112 İLE İLGİLİ SORULAN SORULAR’A YENİLERİ EKLENEBİLİR Mİ?

İlimiz CHP Milletvekili Tahsin Tarhan’ın Sağlık Bakanı’na sorduğu sorularda 112 Kocaeli’nde yaşanan sıkıntılardan bahsedilmişti.

Sık sık basına konu olan ciddi olaylarda Dr. Arzu Aşı’nın görevinde başarısız olduğuyla ilgili iddialar devam etmektedir.

112 PERSONELİNE ANKET YAPILSA ÇIKAN SONUÇ NE OLUR?

Gerek pandemi sürecinde gerek öncesinde son derece yoğun çalışan 112 ekipleri, 112 AÇM çalışanlarının yıllardır eleştirdiği konular bulunmaktadır.

Kocaeli’de yaklaşık 1000 112 çalışanına anket yapılsa acaba ne gibi sonuçlar ortaya çıkacaktır? Acaba bu çıkacak sonuçlardan çekinildiği için mi yıllardır bu tip anketler sağlık çalışanlarına yapılmamaktadır?

HASAN AYDINLIK, MÜRSEL DURMAZ, ŞENOL ERGÜNEY dönemindeki geçici görevlendirmelerdeki usulsüzlükler YÜKSEL PEHLEVAN DÖNEMİNDE NASIL ?

Yıllardır Kocaeli İl Sağlık Müdürlüğü’nde geçici görevlendirmeler konusunda ciddi hatalar yapıldığı defalarca gündem olmasına rağmen konuyla ilgili herhangi bir araştırma yapılıp yapılmadığı bilinmemektedir.

GEÇİCİ GÖREVLENDİRMELERE SİYASET VE TARİKATLAR ETKİ EDİYOR MU?

Kocaeli İl Sağlık Müdürlüğü’nde Hasan Aydınlık döneminden beri siyaset ve bazı tarikatların kurumun bazı atamalarda ve geçici görevlendirmelerde müdahalesi olduğu söylenmektedir.

Kocaeli’ndeki sağlık teşkilatlarında birçok idareci hakkında bazı derneklere üye olduğu bilinmektedir.

Bu derneklerin bir kısmının cemaat ve tarikat etkisi olduğu , hatta kendisini 15 Temmuz’dan önce fesheden Fettullahçı derneklerle alakalı birçok idarecinin bugün Kocaeli İl Sağlık Müdürlüğü’nde idareci olarak görev yaptığı gerçeği kimseyi rahatsız etmemektedir.

Kocaeli sağlık teşkilatlarında geçici görevlendirmelerde hizmet puanı esas alınıp yapılması gerekirken daha çok bu kurala uyulmadığının birçok örneği bulunmaktadır.

YÜKSEL PEHLEVAN 112 AÇM’de YAŞANAN DOKTOR GÖREVLENDİRMESİNİN KOCAELİ YARARINA MI OLDUĞUNA İNANIYOR?

Gölcük Devlet Hastanesi başhekimliğinden Kocaeli İl Sağlık Müdürlüğü görevine getirilen Jinekolog Dr. Yüksel Pehlevan’ın halen Şenol Ergüney adlı görevinden alınan eski il müdürünün ekibiyle devam etmesinin bazı sorunlarını artırıldığı iddia edilmektedir.

Mart ayında 112 gibi kritik görev yapan bir kurumdan bir anda 8 hekimi Hakkari ve Şırnak illerine geçici görevle yollanmasının Sağlık Bakanlığı emriyle, isimlerin bizzat bakanlık tarafından belirlendiğini ifade eden Dr. Yüksel Pehlevan’ın bugün gelinen noktada 112 AÇM’deki doktor düzeninin bozulduğu, sürekli olarak ambulanslarda görevli hekimlerin AÇM’ye görevlendirilerek işlerin döndürülmeye çalışıldığı iddialarına ne diyeceği merak konusu oldu?

HEM 112’den 8 Doktor GEÇİCİ GÖREVLENDİRİLECEK HEM DR. ARZU AŞI PERSONEL EKSİKLİĞİNDEN YAKINACAK!

Dr. Arzu Aşı’nın görev anlayışını ortaya koyan bu yaşanan hadiselerden çok daha fazlası olduğu iddialar arasında.

Mürsel Durmaz’ın İl Sağlık Müdürü olduğu dönemde özel hastanelerden sorumlu sağlık müdür yardımcısı görevini ifa eden Dr. Arzu Aşı döneminde özel hastaneler konusunda da vatandaşların şikayetleri bulunmaktaydı.

KOCAELİ İL SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜNDEKİ İDARECİLERİN BAŞARISI NEYE GÖRE BELİRLENİYOR?

Kocaeli İl Sağlık Müdürlüğü’nde yıllardır hem siyasetin hem tarikat ve cemaatlerin elini bir türlü çekmediği, keza bu durumun birçok kesim tarafından bilindiği gerçeğini yetkililerinde bugüne kadar birkez reddetmediği ortadayken, bu idarecilerin başarısızlıklarının hesabını kim soruyor?

Yıllardır haklarındaki iddiaların hangisi duyulsa gerekli birimlerden cevap gelmediği gibi, konunun araştırılması gerekirken üstünün örtüldüğüne inananların bu durumlarda Cimer, Kocaeli Valiliği ve Adliyelerin yolunu tuttuğu biliniyor.

KOCAELİ VALİSİ SEDDAR YAVUZ VE SAĞLULTAN SORUMLU VALİ YARDIMCISI 112 AÇM KONUSUNDA DAHA DİKKATLİ DAVRANMALI!

Kocaeli gibi KBRN konusu başta olmak üzere trafik kazalarından, fabrika yangınlarına, çevre kirliliklerinden güvenlik konularına birçok olayın yaşandığı bir kentte 112 AÇM biriminin yaptığı görevin öneminin daha iyi anlaşılmalıdır.

Bu birimde yıllardır belli bir düzen ve ahenk içinde çalışılırken bugün Coşkun Güler gibi personelden sorumlu başkanın anlayışı, Arzu Aşı gibi 112 Başkanının anlayışıyla gelinen halin kötü olduğu ifade edilmektedir.

Kocaeli gibi 17 Ağustos depremini görmüş, TÜPRAŞ’ın günlerce cayır cayır yanışını tüm ülkenin korkuyla izlediği günleri bir kez daha hatırlatmak ve 112 AÇM (acil çağrı merkezi) gibi bir birime daha fazla önem verilmesinin beklendiğini hatırlatan Kocaeli’ler kentin milletvekillerinin bu konularla ilgili hiçbir çabasını görmediklerini belirttiler!

22 Kas 2021 - 21:30 Kocaeli- Sağlık

Muhabir  Dr. Ersoy Kandemirgöndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Halk Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Halk Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA), Anka Haber Ajansı (ANKA) tarafından servis edilen tüm haberler Kocaeli Halk Gazetesi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Kocaeli Halk Gazetesi değil haberi geçen ajanstır.


Kocaeli Markaları

Kocaeli Halk Gazetesi, Kocaeli ile özdeşleşen markaları ağırlıyor.

+90 (541) 450 76 90
Reklam bilgi