Kocaeli Valiliğinde Önemli Görev Değişimi

Kocaeli Vali Yardımcısı Dursun Balaban’ın görev alanlarının birçoğunun artık Vali Yardımcısı Aslan Avşarbeyoğlu tarafından yerine getirileceği öğreni...

Dr. Ersoy Kandemir
Dr. Ersoy Kandemir Tüm Haberleri

Kocaeli Vali Yardımcısı Dursun Balaban’ın görev alanlarının birçoğunun artık Vali Yardımcısı Aslan Avşarbeyoğlu tarafından yerine getirileceği öğrenildi.

Valilik resmi internet sitesinde Dursun Balaban’ın görev bölümü hanesinden “ 1 Şubat 2022 tarihine Koordinatör Vali Yardımcısı olarak kendisine Vali tarafından tevdi edilecek görevleri yapacaktır” bilgisi verildi.

DURSUN BALABAN KİMDİR?

Dursun Balaban Diyarbakır Bağlar Kaymakamlığı yaparken 28 Haziran 2015’de müşterek kararname ile Kocaeli’ne atanarak 30 Temmuz 2015’te görevine başlamıştır.

1957 Erzurum İspir doğumlu olan Balaban, İstanbul Hukuk Fakültesi mezunudur. Avukatlık stajının ardından İstanbul’da kaymakam adayı olarak memurluk hayatına başlamış, İngiltere’de 8 ay yabancı dil eğitimi görmüştür. Ülkemizin çeşitli yerlerinde görev yapmış olan Dursun Balaban’ın son görev yeri Kocaeli olmuştur.

BALABAN’IN KOCAELİ’DEKİ ELEŞTİRİLEN GÖREV ANLAYIŞI

1957 doğumlu bürokratın Kocaeli’nde uzun zamandır görev yaparken bazı hususlarda bugün bile eleştirildiği biliniyor.

Kocaeli’nde göreve başladığı yıllardaki Vali Yardımcılarından üçünün 15 Temmuz 2016’daki Fetönün darbe girişimden hemen sonra açığa alınmasıyla Vali Yardımcısı sayısının azalması, öyle bir dönemde OHAL Vali Yardımcılığı yapması, Kocaeli Polisinin uzunca bir süre 12 -12 çalışma düzeninde çalışması gibi birçok konuda başarısız olduğu düşünülen Balaban’ın en uzun süre birlikte çalıştığı Vali Hüseyin Aksoy olduğu kaydedildi.

En çok eleştirildiği konuların başında Diyarbakır’ın Kayapınar ilçesi Kaymakamı Süleyman Yıldırım’la katıldığı Bank Asya şubesinin açılışı bulunmaktadır.

17-24 Aralık döneminin hemen öncesinde olan bu Bank Asya şubesi açılışı hakkında Dursun Balaban’ın konuyla ilgili olarak bugüne kadar rahatsızlık duymadığı ve herhangi bir açıklama yapmadığı bilinmektedir.
Aynı açılıştaki Kayapınar Kaymakamı Süleyman Yıldırım daha sonradan Sapanca Kaymakamlığına atanmış ve 15 Temmuz 2016 Fetöcü hainlerin darbe girişiminden hemen sonra görevinden ihraç edilmiştir.

Kayapınar ilçesindeki bu açılışta Bank Asya üst yönetimi hazır bulunmuştur.

DURSUN BALABAN’IN KOCAELİ’DE VALİ YARDIMCILIĞINA BAŞLADIĞI DÖNEMDEN BUGÜNE HATIRLANMASI GEREKEN BAZI ÖNEMLİ OLAYLAR

BONZAYİ, SKUNK, METAMFETAMİN
2014-2017 arasında Kocaeli’nde çocuk ve erişkin yaştaki birçok gencin BONZAYİ adlı uyuşturucudan ciddi zararlar görmesi, bağımlı olması, hayatını kaybetmesi

Kocaeli’nde Yaşanan Trafik Kazalarındaki Vahim Tablo

2014- 2021 yıllarında Kocaeli genelinde yaşanan trafik kazalarında çok sayıda hayatını kaybeden ve yaralan vatandaşlarımızın olması. Özellikle Kandıra Yolu, Dilovası rampası, Muallimköy ve Bekirdere viyadükleri, İzmit Santral yokuşu, Kartepe Uzuntarla tır parkı yapılan alanlar, Değirmendere Dörtyol, Karamürsel D100, Gölcük Değirmendere arasındaki D100’deki döner kavşaklar, Başiskele-Yeniköy D100, Derince Liman Işıklar, Körfez Liman girişi , Hereke rampası, Gebze Akse sapağı gibi kentin birçok bilinen noktasında yaşanan kazalarda meydana gelen tekrar oranları!

Bu yaşanan trafik kazalarında özellikle son olarak hizmete giren Kuzey Marmara Otoyolunda yaşanan ölümlü ve yaralamalı kazalar!

TÜPRAŞ’taki Patlamalar

18 Nisan 2016 TÜPRAŞ'ta meydana gelen patlamada 1 işçi hayatını kaybetti, 4 işçi yaralanması olayı. Bu tarihten sonrada çeşitli farklı zaman dilimlerinde TÜPRAŞ'ta patlama olayları meydana gelmiştir.

5 Ocak 2018’de Gölcük’te Kaybolan Genç Kızımız Ecem Balcı TÜRKİYE’NİN ACISI OLDU!

5 Ocak 2018 günü kaybolan Ecem Balcı olayı da Türkiye’de infial yaratmıştı. Günlerce süren aramalara rağmen genç kızın cesedi ancak 16 Şubat’ta Gölcük’te ormanlık alana gömülü halde bulabilmişti.

Bu acı olayda dikkati çeken başka bir hususta Ecem’in kayboluşunun hemen ardından 14 Ocak’ta annesi Esra Ercömert’in Kandıra Kaltakayalıklarından kendini denize atarak hayatına son vermesiydi.

Vali ve Kaymakam Eşleri Ölümden Döndü!

17 Nisan 2018 Vali Hüseyin Aksoy’un eşi ve kaymakamların eşlerinin bulunduğu minibüsün kaza yapması, yaşanan bu olayda sürücü hayatını kaybetmiş çok sayıda kişi yaralanmıştı.

Viyadük Yapımında Yaşanan Kaza

21 Aralık 2018 Kuzey Marmara Otoyolu’nun Gebze Tavşanlı mevkiinde tonlarca ağırlıktaki beton kütlenin işçilerin üstüne düşmesi sonucu 3 işçi hayatını kaybetmiş, 1 işçi yaralı kurtarılmıştı.

Kocaeli Yerel Seçimlerinde Seçim Güvenliği İhlali

27 Mart 2019 Yerel seçimler öncesinde İzmit’te binlerce işyeri ve evin önünde kara propaganda amaçlı hazırlanan “Hatırla” adlı mecmuanın rahatça dağıtılması ve seçim güvenliği kurallarının ihlal edilmesi olayı çok tepki çekmişti.

Çayırova ’daki Fabrika Yangını, 4 ÖLÜ!

7 Haziran 2019 Çayırova ’da yanan tekstil fabrikasında 4 kaçak olduğu iddia edilen işçinin ölümü, olay üzerine iki savcının görevlendirilmesi, fabrika sahibinin tutuklanması.

Günlerce Cayır Cayır Yanan Arşiv Deposu

11 Haziran 2019 Gebze’deki Iron Mountain firmasının günlerce yanan arşiv deposu

PALU AİLESİ TÜRKİYE’Yİ SARSTI!

Körfez ilçesinde yıllar önce yaşanmış olaylar zincirinde Palu denen aile bireyleri Ocak 2019’da Müge Anlı adlı televizyon programına çıktıklarında değil Kocaeli’ler Türkiye bile ne düzeyde bir vahşetle karşı karşıya olduğunu bilmiyordu.

İki küçük çocuğun öldürülmesi olayının failleri yıllarca ellerini kollarını sallaya sallaya serbestçe nasıl gezmişlerdi?

Bu olay tüm Türkiye’de ciddi infiale sebep olmuştu!

KARAMÜRSEL’DE 16 Yaşındaki Kıza Tecavüz Edenler

Ekim 2019’da Kocaeli’yi sarsan bir haberle birkez daha şok geçiriyordu. Karamürsel ilçesinde 16 yaşındaki genç bir kızımıza uyuşturucu içirilerek pazarlanırken bir vatandaşın kızın elinden tutup il emniyet müdürlüğüne götürdüğü iddiaları üzerine yer yerinden oynadı!

Karamürsel’deki yetkililerin konuyla ilgili açıklamaları bile vatandaşı sakinleştirmeye yetmiyordu.
3 Ekim 2019 akşamı Karamürsel Adliyesi önünde toplanan yüzlerce vatandaşın tepkisini, öfkesini bastırmak o kadar kolay olmadı!

2020 PANDEMİ

KARTEPE’DE TECAVÜZ REZALETİ

Tarihler Eylül 2020’yi gösterirken bu sefer mide bulandırıcı bir haberde Kartepe Dumlupınar mahallesinden geliyordu. Engelli bir kız çocuğumuza tecavüz edildiği üzerine konu üstüne az sayıda basın mensubu gidiyordu.

Basın mensuplarından 2’si 26 gün boyunca konuyla ilgili yaptıkları haberden sonra Kandıra Cezaevi’nde tutuklu kaldılar.

Tecavüzcüler hakkında açılan davanın devam ettiği bilinmektedir.

Arama Kurtarma böyle mi olur?

20 Ocak 2021 Ortopedi uzmanı Dr. Uğur Tolun’un kaybolması olayında 5 günlük 100lerce kişilik armaya rağmen şahsın cansız bedeninin araç içinde aramaya başlanan ilk noktalardan birinde çıkması

Türkiye Gündemine Kandıra Ölüm Yolundan sonra Gri Pasaportla Oturan Kandıra

12 Temmuz 2021 Kandıra Belediyesi’nin 39 kişiye gri pasaport verdiğinin ortaya çıkması üzerine Türkiye gündemine oturması uzunca bir süre Kocaeli’de de tartışmalara sebep oldu.

Konunun üzerine giden basın konudan nedense bir anda uzaklaştı. Aynı iddiaların Dilovası Belediyesi içindede yaşandığı söylentileriyle ilgili herhangi bir gelişme yaşanmadı!

Ancak geçtiğimiz günlerde İçişleri Bakanlığı’nın Kandıra’daki Gri Pasaport konusunda soruşturma izni verdiği kaydedildi.

ASLAN AVŞARBEY ARTIK EMNİYETLE İLGİLİ BİRİMLER VE SAĞLIKTA DAHİL BİRÇOK GÖREVDEN SORUMLU VALİ YARDIMCISI

İlimize Eskişehir’den kısa bir süre önce gelerek Aslan Avşarbey’in insan ilişkilerinde başarılı, şiir ve edebiyatla arasının iyi olduğu bilinen özelliklerinden .

Kendisine verilen görevlerle birlikte iş yükünün arttığı öğrenildi. Gazete olarak vali yardımcısına yeni görevlerinde başarılar diliyoruz.

DURSUN BALABAN’IN DURUMU

Yakın bir tarihte emekli olacağı söylenen Dursun Balaban’ın , yıllardır Kocaeli’de çoğu kolluk birimlerinden sorumlu vali yardımcısı görevlerinin Aslan Avşarbey’e geçmesi Kocaeli’nde birçok kesimde memnuniyetle karşılandı.

Kendisinin son dönemde yaşadığı kovit gibi sağlık sorunları ve iş yükünün fazla olması sebebiyle mi bu görev değişiminin yapıldığı emeklilik yaş haddinden dolayı mı bu konuda herhangi bir bilgi elde edilemedi.

23 Kas 2021 - 16:47 Kocaeli- Asayiş

Muhabir Dr. Ersoy Kandemir


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Halk Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Halk Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA) tarafından servis edilen tüm haberler Kocaeli Halk Gazetesi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Kocaeli Halk Gazetesi değil haberi geçen ajanstır.

01

Delibela - Ne hikmetse kocaeliye gelen bürokratlar ya bişey yapamıyor yada çok şey yapıp saklıyor. ?

Yanıtla . 1Beğen . 0Beğenme 23 Kasım 17:06


Kocaeli Markaları

Kocaeli Halk Gazetesi, Kocaeli ile özdeşleşen markaları ağırlıyor.

+90 (541) 450 76 90
Reklam bilgi