Büyükakın'ı Pelsilvanya hatırası bu fotoğraf çıldırttı

AK Partili Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın'ın geçmişte abi diye hitap ettiği, düzenli arayıp halini hatırını sorduğu duayen gazeteci İsmet Çiğit hakkında savcılık şikayetlerinin ardı arkası kesilmiyor. Büyükakın'ın Çiğit'e öfkesinin Pensilvanya ziyaretini ifşa etmesi ve Büyükakın ile çekilmiş resmini yayınlamasından kaynaklandığı ileri sürülüyor.

+2
Haber albümü için resme tıklayın

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi 2012 yılında Fetö'den kapatılan işadamları derneği KASİAD’ın organizesi ile Amerika ve Pensilvanya'ya ziyaret yaptı. Kamuoyuna Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ile Maryland Eyaleti arasında kardeşlik köprüsü kurulduğu ve Maryland Eyaleti valisi Martin O'Malley'in ABD'de Obama'dan sonra başkan adayı gösterildiği ve kurulan kardeşlik köprüsünün çok önemli olduğu vurgulandı. Gerek Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, gerek heyete katılanlar kamuoyuna Maryland Eyaleti ziyaretlerini gösteren haberler ve sosyal medya gönderileri paylaştılar.

MİLLETVEKİLLERİ, BAŞKANLAR BÜROKRATLAR YER ALDI

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, AKP Kocaeli Milletvekilleri İlyas Şeker, Zeki Aygün, dönemin genel sekreteri, şimdi Antalya Valisi Ersin Yazıcı, dönemin Genel Sekreter Yardımcısı ve şimdi Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Başkanı Tahir Büyükakın, dönemin Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan Danışmanları Ömer Polat ve Veysel Özkaraaslan, Özel Kalem Müdürü Arif Usta, AB ve Dış İlişkiler Şube Müdürü Bilal Barış, eski Kartepe Belediye Başkanı, Kocaelispor Kulübü Başkanı ve dönemin İzmit Belediyesi Başkan Yardımcısı merhum Hüseyin Üzülmez, o zamanki KOTO Başkanı Halil İbrahim Keleş ile KASİAD’a üye iş adamlarından Feridun Kemal Yılmaz, Bünyamin Dal, Muktedir Yılmaz, Metin Gündüz, Kazım Dereci, Ayhan Kılıç, Mehmet Temizel ile Mehmet Akif Saka ABD'ye yapılan ziyarete katılan isimlerinden bazıları idi. Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu'nun daveti ve Tahir Büyükakın'ın isteği ile ziyarete dönemin Özgür Kocaeli Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni ve ortağı İsmet Çiğit de katılmıştı.

ÇAĞDAŞ KOCAELİ GAZETESİ’NDE ÇIKAN HABER

17 Nis 2012 tarihli Çağdaş Kocaeli Gazetesi Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ekibinin ABD ziyaretini gündeme taşırken Pensilvanya'da bizzat Fetullahçı Terör Örgütü lideri Fetullah Gülen'e yapılan ziyarete de vurgu yapmış ve bu ziyaretin AK Parti teşkilatlarında tepkiye neden olduğunu yazmıştı. Ancak o dönem ismi ön planda olmayan Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın ile ilgili bir bilgilendirme ve analiz yapmamıştı. İşte Çağdaş Kocaeli Gazetesinin 17 Nisan 2012 tarihli haberi; "https://www.cagdaskocaeli.com.tr/haber/4586154/ak-partide-cemaat-tartismasi

AK PARTİ’DE – CEMAAT TARTIŞMASI

AK Parti Kocaeli Teşkilatında il kongresine doğru hazırlıklar tamamlanmaya çalışılırken, yönetime girecek isimler üzerinde kulis faaliyetleri herkesin odaklandığı konu halinde olarak dikkat çekiyor. AK Parti Kocaeli Teşkilatı'nda il kongresine doğru hazırlıklar tamamlanmaya çalışılırken, yönetime girecek isimler üzerinde kulis faaliyetleri herkesin odaklandığı konu halinde olarak dikkat çekiyor.

Ancak; İlimizdeki AK Parti teşkilatları içinde son zamanlarda bir değişik tartışmanın yaşanıyor olduğu gözleniyor...

O da ne mi?...

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi'nin Amerika'da bir hafta süren temasları ve resmi anlaşmaların imzalandığı gezi sırasında Pensilvanya'da Fethullah Gülen'e yapılan ziyaretin bu parti içinde derin tartışmalar yarattığı...

Bilindiği gibi Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ile Maryland arasında kardeş şehir protokolü imzalanmıştı...

Bu arada Başkan Karaosmanoğlu, AK Parti Kocaeli Milletvekilleri olan Zeki Aygün ve İlyas Şeker ile birlikte bir grup Pensilvanya'ya giderek Fethullah Gülen'i ziyaret etmişti...

Fethullah Gülen Hocaefendi olarak anılan ve bilinen şahsiyete yapılan ziyaret ilimizdeki AK Parti teşkilatlarında ciddi bazı tartışmalara yol açtığı ve bu tartışmaların hala sürdüğünü görmek biz HAK köşesi yazarlarını şaşırtmış durumda...

Biz bunu Ak Parti'nin kendi içindeki bir sorun olarak görüp yorum yapmak istemiyoruz...

Hiçbir partinin iç işlerine karışmadığımız gibi Ak Parti'nin de kendi iç sorunlarına taraf olmak konumunda olamayız..."

ÇİĞİT YAZISINDA GEZİYİ ANLATTI

2.5.2015 tarihinde sahibi ve Genel yayın yönetmeni olduğu Özgür Kocaeli Gazetesindeki köşesinde "Herkes Pensilvanya'ya biz Baltimorea gitmiştik" başlıklı yazısında bu geziye dair anılarını yazan İsmet Çiğit Pensilvanya'ya gidenlerin içinde AK Partili Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın'ın da olduğunu açıklamıştı.

İSMET ÇİĞİT YAZISINDA;

“2012 yılı baharında Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ve İzmitli bir grup işadamı heyeti içinde, davetli olarak ABD’ye bir haftalık geziye katılmıştım. Yıllar önce bir yüzsüzlük yapmış, Başkan Karaosmanoğlu ile bir sohbette, ‘ABD’yi görmeyi, New York Caddelerinde dolaşmayı çok istiyorum’ diye söz etmiştim. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, ABD’nin Maryland eyaleti ile ‘kardeşlik’ ilişkisi kurmuş. İzmit’ten bir heyet görüşmeler için Maryland’e davet edilmiş. Başkan Karaosmanoğlu, benim bu konudaki talebimi hatırlayınca, ‘İsmet’i de götürelim’ demiş. Benim açımdan hayatımın en önemli anılarından biri olmuştu. ABD’ye uçan heyette, Başkan Karaosmanoğlu, iki milletvekilimiz Zeki Aygün ve İlyas Şeker, Büyükşehir Genel Sekreteri Ersin Yazıcı, o dönem Genel sekreter Yardımcısı olan Tahir Büyükakın, Büyükşehir’den bazı yöneticiler, İzmitli bir kısmını tanıdığım işadamları vardı.

‘BEN VE KARAOSMANOĞU GİTMEDİK’

İkinci günün akşamı otelde odalarımıza çekilmeden önce ertesi günün programının, Pansilvanya’da Gülen’i ziyaret olduğu açıklanmıştı. Aslında daha sonra çok pişman oldum. Ama ilk iki günün ağır bürokratik programlarından sıkılmış, hazır ABD’ye gelmişken biraz kendi kafama göre takılmak konusundaki arzum iyice kabarmış olduğundan, ‘Ben Pansilvaya’ya gelmem. Yarın kendi başıma takılacağım’ demiştim. 20 küsur kişilik grupta, ben pürüzlük yaptım. Başkan Karaosmanoğlu da biraz rahatsızdı, ‘Otelde dinleneceğim’ demişti. Milletvekilleri Aygün ve Şeker dahil, grubun büyük bölümü ertesi sabah yine süper lüks, siyah camlı minibüslerle otelden alınıp, sanırım 1 saat mesafedeki Pansilvaya’ya, o ünlü malikaneye gittiler.”

BÜYÜKAKIN ÇİĞİT GÖRÜŞMELERİ DEVAM ETTİ

Çiğit köşesinde bu yazıyı yazdığında aslında AK Partililer memnun olmuştu. Özellikle İbrahim Karaosmanoğlu, Ömer Polat ve Veysel Özkaraaslan'ın Pensilvanya'ya gitmediğine dair Çiğit'in şahitliği 2015 yılında önde olan bu isimler için rahatlatıcı olmuştu. Kendisinin Pensilvanya'ya gittiğini yazmış da olsa Tahir Büyükakın gazeteci İsmet Çiğit'i her çarşamba saat: 11.00'de arayarak hal hatır sormaya devam etmişti. Bu dostluk ilişkisi Tahir Büyükakın'ın Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanlığı koltuğuna oturmasına kadar devam etti.

Haberimiz içerisinde gazeteci İsmet Çiğit'in köşe yazılarından yapacağımız alıntılar sonraki süreç hakkında size bilgi de vermiş olacak.

‘TAHİR KONUSUNDA YANILDIM’

20 Şubat 2021 tarihli İsmet Çiğit yazısı "O Tahir bugün bu mevkilere ulaşmışsa, arkasını dayadığı cemaatler, tarikatlar kadar olmasa da benim de önemli payım vardır, dahlim vardır. Bizim baş başa ne sohbetlerimiz vardır. Bana eski Büyükşehir’deki amirlerini, üstlerini çekiştirmiş, şikayet etmişliği vardır. Benim ölçülerime göre iyi adam değildir. Ama Tanju Ağabey’in söylediği gibi, ben nedense her insanı iyi insan kabul ederim. Her insanın söylediğine inanır, adam yerine koyarım. Tahir konusunda da bu nedenle yanıldım"

‘BU KENTE KÖTÜLÜK YAPTIM’

22 Şubat 2021 tarihli İsmet Çiğit yazısı; "Tekrar ederek ve üstüne basarak yazıyorum: Tahir Reis’in Genel sekreter olmasında da, Büyükşehir Belediye Başkanı olmasında da payım, dahlim ve şimdi çok iyi anlıyorum ki, bu kente karşı kötülük olan katkım vardır. Keşke o yanlışları yapmasaydım.

TOPLUMU BİRBİRİNE DÜŞÜRMÜŞÜM’

14 Eylül 2021 tarihli yazısında İsmet Çiğit niçin sanık olduğunu  ve aldığı beraat kararını şöyle anlatıyor; "Pazartesi günkü dava, yine Tahir Reis davasıydı. Hatırlarsınız; Pandemi yasakları döneminde Tahir Reis ortalığa atılmış, “İzmit esnafına bilmem kaç milyon TL destek veriyoruz” demişti. Onlarca esnaf bana ulaşmış; belediyeden beş kuruş yardım alamadıklarını, destek taleplerinin geri çevrildiğini anlatmıştı. Büyükşehir Belediyesi’nin “Esnafa destek” adı altında dağıttığı alışveriş kartları da sadece AKP’li veya Suriye kökenli esnaflara ait dükkanlarda, marketlerde geçerliydi. Bana gelen şikayetler üzerine bunları yazmışım. Tahir Reis, avukatı Halit’e emir vermiş. Hatip dilekçeyi döşenmiş, “İsmet Çiğit ırk, din, mezhep ayrılıkları üzerinden bölücülük yapmış. Toplumu birbirine düşürmüş” falan demişler.

‘EMİN OLUN Kİ BEN YALAN SÖYLEMİYORUM’

Gazeteci İsmet Çigit'in son yazısı ise bu hafta Tahir Büyükakın'ın şikayeti ile açılan bir başka davanın 6 Aralık 2021 tarihli duruşması sonrası 7 Aralık 2021 günü oldu. Çiğit yazısında Büyükakın'ı yemine davet etti; "Ben yemin edebilirim; Sen edebilir misin?” başlığını kullandı. “Değerli okurlarım; dün yazımda da söz etmiştim. Yeni haftaya yine Adliye’de başlamak zorunda kaldım. Bu devirde, bir AKP’linin “İsmet Çiğit bana hakaret etti” diye şikayeti üzerine yargılanıyor olmayı,  kendim için bir gurur kabul ediyorum..........................

17 Haziran 2019 Pazartesi günü sabahı Recep Haldız’ın tebligatı ile ÖZGÜR KOCAELİ’deki işime son verildi. İnkar edildi ama, ben hep Recep Haldız’ı Tahir Büyükakın’ın azmettirdiğine inandım ve haklı olduğumu çok iyi biliyorum. İşten çıkartıldım. Hakkım olduğu halde beş kuruş tazminat talep etmedim. Bir anda cascavlak ortada kaldım. O sıralarda iki yetişkin oğlum da evlilik hazırlıklarına başlamış. Nişan, düğün yapılacak. Paraya ihtiyacım var. Bunları yazdım, “Evimin elektrik faturasını ödeyecek param yok” diye yazdım. Ben kendi halimden söz etmekten utanmam. Gerçek neyse bunu yazarım.

‘NET HATIRLIYORUM, ANCAK SES KAYDIM VE TANIĞIM YOK’

Sağ olsun Tahir Büyükakın beni aradı. Kendisine çok iyiliğim vardır. Her halde vicdan yaptı. İyi niyetle aradı, “Abi konuşalım” dedi. 2019 yılının Haziran sonu, Temmuz başındayız. Benim Alikahya’daki evime kendi özel arabasıyla Ömer Polat geldi. Başkan yollamış, beni çağırıyor. Seka Park Otel’e gittik. Bahçede bir kameriyenin altında oturduk. Herkesi yanımızdan uzaklaştırdı. Otelin garsonuna emir verdi, masayı meyve ile donattı. Tahir Büyükakın çiçeği burnunda Büyükşehir Başkanı.

Ben, işinden kovulmuş, işsiz kalmış bir zavallı gazeteci. O geceyi çok net hatırlıyorum. O gece birkaç önemli telefon görüşmesi de yapmıştım. Hepsinin kayıtları vardır. Ama Tahir Reis ile baş başa sohbetimizin tanığı yok. Ses kaydı yok.

BÜYÜKAKIN, ‘SENİ YAŞATMAK ZORUNDAYIZ’

Tahir reis, “Abi bu durumda olduğunu bilmiyordum. Bu kentte seni yaşatmak zorundayız. Bir formül bulabiliriz” dedi. Detaylara girdi. Büyükşehir Belediyesi’nin kendileri aleyhine yazı yazmaması, tam tersine sürekli kendilerini övmeleri karşılığında beslediği gazetecilerin isimlerini verdi. “Senin için de formül bulabiliriz. Evinde oturursun, zarfın içinde sana yetecek kadar gelir eline gelir” dedi. Ben sütten çıkmış ak kaşık değilim. Bu ahlaksız teklifi hemen geri çevirmedim. Ama ne kadar para geleceği konusunu falan konuşmadık. Bu arada ben iyice sıkıştım. Oğullarımın mürveti yaklaşıyor, beş kuruş param yok. Belediye bürokratları bana önerilen formül için kılıf hazırlamaya çalışıyorlar.

‘Olmadı, yapamadılar. Araya 15 Temmuz resmi tatili falan girdi. İş gecikti. Bu arada Güngör Arslan, benim acil ihtiyacım olan parayı denkleştirdi,  kendisiyle birlikte çalışmam için bana getirip verdi. Güngör’ün verdiği parayı almayıp, Tahir’in sözünü yerine getirmesini bekleyebilirdim.

Ama beklemedim. Acil ihtiyaçlarım için o parayı kullandım ve Tahir Reis ile irtibatımı kestim.

‘GENÇ AVUKATA ACIDIM’

Şimdi bu nedenle yargılanıyorum. Tahir Reis, avukatı Halit Çokan aracılığıyla davalar açtı, “Ben İsmet Çiğit’e böyle bir teklifte bulunmadım. Beni küçük düşürüyor. Yalan söylüyor, hakaret ediyor” diye benim cezalandırılmamı istiyor. Dün bu nedenle 9. Asliye Ceza Mahkemesi’nde yine Hakim karşısına çıktım. Davacı Tahir Büyükakın yok. Vekili Halit Çokan yok. Benim de işim gücüm var. Ama ben onlar şikayet etti diye mahkemedeyim. Av. Halit Çokan yanında çalıştırdığı genç avukatlardan birini göndermiş. O kızcağıza da acıdım.

‘GERİ ADIM ATMAYACAĞIM’

Hakim, aynı konuda pek çok şikayet varmış, hepsini birleştiriyorum dedi. Duruşmayı erteledi. Önümüzdeki günlerde evime yeni mahkeme celbi gelecek, aynı konuda adliyeye gidip gelmeye devam edeceğim.Atsınlar beni hapse. Umurumda bile değil. Onların yüzünden hapishanede ölmeyi gerçekten çok istiyorum. Geri adım atmayacağım. Ben yalan söylemiyorum. Ama tanığım yok. Tahir Reis ile baş başa konuştuğumuz konuyu yazıyorum. Eksiği var yazdıklarımın, fazlası yok.

‘BEN YEMİN ETMEYE HAZIRIM’

Bu konuda Kuran-ı Kerim’e el basarak çoluk çocuğum üzerine yemin etmeye de hazırım.

Bir sonraki duruşmaya Tahir Reis gelsin. Şikayetçi olarak karşıma geçsin. Yanında Avukatı Halit Çokan da bulunsun. Ben yemin ettikten sonra Tahir Reis Kuran’a el bassın, çoluk çocuğu üzerine “İsmet Çiğit yalan söylüyor. Ben bunların hiç birini söylemedim” desin. Bütün suçlamaları kabul edeceğim.

‘UTANMIYOR GURUR DUYUYORUM’

Ama şunu bilin. Türkiye’de bir devir bitiyor. Ben geri adım atmayacağım. Namussuz, yalancı insanların ipliğini pazara çıkartacağım. Adliye koridorlarında nefes nefese kalsam, boşu boşuna zaman kaybediyor olsam da yalancıları deşifre etmeye, direnmeye ve mücadeleye devam edeceğim.

Bu devirde AKP’li Tahir Reis’in şikayeti ile yargılanıyor olmaktan, karşımda bütün kent yargısını yönetmekle övünen Av. Halit Çokan’ın bulunuyor olmasından utanmıyor, gurur duyuyorum.

Bunun da böyle bilinmesini istiyorum."

O FOTOĞRAF İŞİN RENGİNİ DEĞİŞTİRDİ

AK Parti'li Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın'ın da heyetin içinde olduğu Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ve Fetöcü KASİAD derneğinin ortaklaşa gerçekleştirdiği Amerika gezisi ilimizde çokça gündeme geldi. Özellikle Fetö soruşturmalarında bu ziyaretin kimi sanıklara sorulduğu basında yer aldı. Bu ziyareti organize eden ve heyetle birlikte Amerika ve Pensilvanya'ya giden KASİAD'ın temsilcisi Mehmet Akif Saka'nın Fetö'nün Kocaeli imamı olduğu ortaya çıktı. Fetöcü Saka yurtdışına kaçtı. Ziyarette yer alan KASİAD mensubu isimlerin tamamına yakını Fetö ilişkisi nedeniyle tutuklandı ve yargılandı. Birçoğu ceza aldı. Bu ziyaret AK Partililer için adeta kâbusa döndü. Ancak ziyaret ile ilgili resimler olduğunu yıllar önce İsmet Çiğit yazmış olsa da basına hiç bir resim sızmadı. Ta ki geçtiğimiz yıl Güngör Aslan Amerika gezisi kapsamında dönemin Kocaeli Ticaret Odası Başkanı Halil İbrahim Keleş ile Tahir Büyükakın ve İsmet Çiğit'in birlikte bankta oturmuş ve sigara içiyorken ki resmini paylaşana kadar. Ayak ayak üstüne atmış sigara tüttüren ve o esnada Keleş'in sigarasını yakan Tahir Büyükakın fotoğrafının yayınlanması Büyükakın'ın moralini bozdu. O andan sonra Gazeteci İsmet Çigit'e dönük savcılık şikayetlerinin ardı arkası kesilmedi. Eften püften gerekçeler ile yapılan şikayetler Çiğit'i yıldırma amacı taşısa da Çiğit pes etmeyeceğim diyor.

ZİYARETİN PERDE ARKASI MERAK EDLİYOR

Kamuoyu ise Pensilvanya gezisinin Fetöbaşı bölümüne ait resimleri merak ediyor. Her ne kadar Çiğit köşesinde o gün için İbrahim Karaosmanoğlu, Ömer Polat ve Veysel Özkaraaslan'ın Fetöbaşına gitmediğini yazsa da başka tanıklar onların da gittiğini anlatıyor. Kocaeli kamuoyu bu ziyaretin perde arkasını merak ediyor.

11 Ara 2021 - 09:45 Kocaeli- Gündemgöndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Halk Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Halk Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA), Anka Haber Ajansı (ANKA) tarafından servis edilen tüm haberler Kocaeli Halk Gazetesi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Kocaeli Halk Gazetesi değil haberi geçen ajanstır.

03

Hadi Bakalım - Bu şehirde Tahir'i kimse tanımaz, peki nasıl bir anda büyükşehir belediye başkanı adayı oldu. Bunun arkasındaki güçler sorgulanmalı ve pensilvanya ziyareti mercek altına alınmalı. Karaosmanoğlu fetullahçılarla beraber hareket edip onlara çok destek verdiğini 15 temmuz sonrasında itiraf etmişti. Tahir de itiraflarda bulunmalı artık. Fetö örgütü ile mücadele ediyormuş gibi yapıp onlarla birebir ilişkide olanlar akp'de önemli görevlerde bulununca kimse o mücadeleye inanmaz. Aksine bunu araçsallaştırdığını düşünür. Hasan Aydınlık'ın il sağlık müdürlüğü dönemini hatırlamayan yoktur. Bu şahıslar şimdi aynı yerde belediyede görevli. Hesap sorulacaksa en tepeden başlanarak sorulmalı. Fetullahçılarla mücadele edilecekse birkaç şehir onlar için karargah konumundaydı. Bunlardan biri Kocaeli. Ama akp kendini yargılamadan bu işten aklanamaz.

Yanıtla . 2Beğen . 0Beğenme 12 Aralık 11:42
02

YAHYA KAPTAN - EWET SN. BAŞKAN ;

" ALDATILDIK "' MI DİYECEKSİN!!!

Yanıtla . 7Beğen . 0Beğenme 11 Aralık 13:36
01

Ersoy Kandemir - Hasan Aydınlık dünün süzme fettullahçısı, o Büyükşehir’e ben daha fettullahçılarla ilgili neler diyeceğim, o Sadık Uysal’ın ne işi var mesela milli eğitimden belediyeye geçti, Gökmen’inden Feyzullahına, Ali Sağlığından Yeşildal’ına, Karaosmanoğlundan FG plakalara öyle sorular soracağım ki size bugüne kadar neden eleştiri yapmadığımı çok daha iyi anlayacaksınız! Ben Ahmet’in bebesine Vedat’ın akrabasına benzemem dediğimin haricinde tek birşey yapmam, hazır mı ilgilileri sorularıma, alayının anasını ağlatmazsam namerdim ne demek yakında daha iyi anlarsınız, bugün milad olsun ilgililerine! Utanmadan bana yüz kızartıcı suç diyecek cesareti olanalar iyi okusunlar

Yanıtla . 5Beğen . 3Beğenme 11 Aralık 10:06

Kocaeli Markaları

Kocaeli Halk Gazetesi, Kocaeli ile özdeşleşen markaları ağırlıyor.

+90 (541) 450 76 90
Reklam bilgi


Anket Cumhurbaşkanlığı seçimi olsa kime oy verirsiniz?