"Mali tabloyu ayrıntılarıyla açıkla"

Kocaelispor’da alınan kötü sonuçlar taraftarlarla, başkanı, yönetim kurulu ve teknik heyeti karşı karşıya getirdi. Söylenen sözler, Başkan Büyükakın’a danışılarak alınan kararlar başkanlık zaafını ortaya koydu. Bizde sorumlu gazetecilik anlayışımızla Başkan Engin Koyun’a mali tabloyu ve yaşananları açıklaması için çağrı yapıyoruz.

Haber albümü için resme tıklayın

YANIT BEKLEYEN SORULARIMIZ

* KOCAELİSPOR KULÜBÜ’NE BAŞKAN OLARAK VE YÖNETİM KURULU ÜYESİ ARKADAŞLARINIZLA BİRLİKTE, NE KADAR NAKİT PARA VERDİNİZ?

*VERDİĞİNİZ BU PARANIN NE KADARINI BAĞIŞ YAPTINIZ? NE KADARINI KARAR DEFTERİNE BORÇ OLARAK YAZDINIZ?

*BUGÜNE KADAR HANGİ KURUMLARDAN REKLAM KARŞILIĞINDA NE KADAR PARA ALINDI?

* KOCAELİ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NİN YAN KURULUŞLARI ‘ KENT KONUT, İZAYDAŞ, ANTİKKAPI’ REKLAM KARŞILIĞINDA NE KADAR NAKİT PARA VERDİ?

*REKLAM ANLAŞMALARININ SÜRELERİ NE ZAMAN TAMAMLANACAK?

*TEKNİK HEYET VE FUTBOLCULARLA YAPILAN DOLAR, EURO VE TÜRK LİRASI YAZILARAK NE KADARLIK VE KAÇ SEZONLUK ANLAŞMA YAPILDI?

*TEKNİK DİREKTÖR MUSTAFA REŞİT AKÇAY’IN SÖZLEŞMESİNDE TAZMİNAT MADDESİ VAR MI? VARSA NE KADAR?

*TEKNİK HEYET VE FUTBOLCULARA BUGÜNE KADAR NE KADAR ÖDEME YAPILDI?

*ÜÇÜNCÜ ŞAHISLARA YAKLAŞIK 30 MİLYON LİRALIK ESKİ BORÇ VARDI BUNUN ÜZERİNE YENİ BORÇLAR EKLENDİ Mİ?

*GEÇMİŞTEN ALACAĞI OLAN VE MAHKEME YOLU İLE ALACAĞINA HAK KAZANAN VE MAHKEMEYE VERMEYİP ALACAĞINI İSTEYEN KULÜP PERSONELİ, ANTRENÖRLERE ÖDEME YAPILDI MI?

RAHMETLİ ÜZÜLMEZ İLE ÇALIŞTI

Rahmetli Hüseyin Üzülmez başkanlığında, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın’ın önerisiyle oluşan yönetim kurulunda Engin Koyun yer aldı. Geçmişi hatırlayan gerçek Kocaelisporlular Körfez FK’nın oluşumunda AKP Körfez İlçe Başkanı olan Koyun’un yönetimde yer almasına tepki gösterdiler. Bu tepki Büyükakın’ın verdiği maddi destek nedeniyle fazla büyütülmedi.

BAŞKANVEKİLİ OLARAK GÖREV YAPTI

Üzülmezin rahatsızlığının ileri derecede devam etmesi sonrasında, yönetim kurulu içerisinden yine Büyükakın’ın desteği ile Engin Koyun, başkanvekili olarak görev yapmaya başladı. Bu kez gerçek Kocaelisporluların tepkisi daha da faza yükselmeye başladı. Kocaelispor’un kapatılıp yerine Körfez FK’nın geçmesini isteyen AKP’lilerin oluşumundaki Körfez Belediye Başkanı Yunus Pehlivan’ın ilçe başkanı olan Koyun’un Kocaelispor’un başkanı olması herkesi rahatsız ediyordu.

COVİD KAOSUYLA SEÇİLMİŞ BAŞKAN OLDU

Covid 19 salgın sürecindeki kaos ortamını iyi değerlendiren Engin Koyun, gelen kurulların yapılmasına yönelik izin çıkınca olağanüstü genel kurul kararı aldırdı. Genel kurula bu konuyu dile getirecek isimler katılmayınca, Büyükakın’ın desteğiyle kurulan yönetim kurulunun başkanı oldu. Seçilmiş Kocaelispor Kulübü Başkanlığı ünvanını da elde etti.

YAKLAŞIK 60 MİLYON LİRALIK BORÇ OLUŞTU

Başkan Koyun, Play off’tan gelen Spor Toto 1. Lig’e çıkma şansının rüzgarını da arkasına aldı. Bu rüzgarla yapılan hatalı transferlerle kulübü yaklaşık 60 milyon lira borçlandırdı. Covid 19 hastalığı nedeniyle fiziksel olarak teknik direktörlük yapması kendi sağlığı açısından mümkün olmayan, sezon öncesinde yapılan iki hazırlık kampına katılamayan Mustafa Reşit Akçay ile yola devam etti.

UYARILARI KALE ALMADAN HATAYA DEVAM ETTİ

Gerçek Kocaelisporlular bu konuda kendisini defalarca uyardı. Gazeteciler yapılanların yarar değil zarar verdiğini defalarca yazıp televizyon programlarında dile getirdi. Kocaelispor’da başkanlık yapmış, futbol oynamış isimler sosyal paylaşım sitelerindeki hesaplarından, bu takımın bu futbol anlayışıyla uzun ve zorlu lig maratonunda başarılı olamayacağını defalarca vurguladılar.

BİZDEN OLSUN ANLAYIŞI ZARAR VERDİ

Siyasi tercihle ve siyasi gelecek için Kocaelispor gibi kentin futboldaki tek markası olan, Kocaelispor üzerinden prim yapmaya çalışanlar, karşılıksız olarak yeşil siyahlı renklere gönül verenlerin umutlarını, hayallerini çaldılar. ‘Bizden olsun, her şey bizim kontrolümüz altında olsun da ne olursa olsun’ anlayışıyla göreve gelen başkan iş bilmezlik ve Kocaelisporluluk ruhundan uzak olarak bir tutum içinde oldu olmaya da devam ediyor.

KOCAELİSPORLULUK RUHUNU BİLMİYOR

Kocaelispor’un tarihine baktığımızda, görev yapan başkanlar yönetim kurulu üyeleri, genellikle bu kentin insanlarından, gerçek Kocaelispor'lu isimlerden oluşurdu.

İsimleri başka kentlerle anılan, sosyal medya hesaplarında başka kulüplerin statlarında o takımların formalarıyla fotoğrafları olan isimler kulübün kapısından içeri dahi giremezdi. Başkan Büyükakın, Kocaelispor'lu olmadıkları bilindiği halde bazı isimleri göreve getirdi. Bu kişilerin yanlış transferler ve bu transferlerde ısrarla aynı menajerlerle yapılmaları bir çok soru işaretini beraberinde getirdi.

KOCAELİSPOR’DA NELER OLUYOR

Siyasesette bir yere gelmek için, sanki yeşil siyahlı taraftarları siyasetle bölmek amaçlı "Ben muhalefet partisini sevmiyorum" diyen bir yöneticinin o oluşumda oturmasına müsade edecek kadar olan bir suskunluk yaşanırken, yönetememezliğin yanı sıra, sportif başarıların da gelmemesi Kocaelispor’da neler oluyor sorusunu gündeme getirdi. Hasta bir teknik adama vefa adı altında sürekli sahip çıkmak ve olası bir ayrılıkta hocanın haklarını ceplerinden ödeyememe nedeniyle devam kararı almak, bu işi yapamıyorsunuz anlamını net bir şekilde ortaya koyuyor.

BU ANLAYIŞLA BAŞKANLIK YAPILIR MI?

Devam kararı alırken Başkan Büyükakın ile görüştüm ve devre arasına kadar teknik

heyetle devam ediyoruz cümlesi de Kocaelispor’un nasıl yönetildiğinin en net göstergesi olarak karşımıza çıkıyor. En sonunda da bir maç çıkışı oynanan rezil futbola ve alınan yenilgiye haklı tepki gösteren bir taraftara "Verin paramı bırakıp gideyim" cümlesi nasıl bir ruh halinde olduğunu da ortaya koyuyor. Nereden bakarsanız bakın Başkan Koyun’un yaptığı çok büyük gaf. Büyük bir rezalet. Türk futbolunda marka olmuş bir camianın başkanı böyle ucuz diyaloglara girer mi?

BAŞKAN ENGİN KOYUN SİZE ÇAĞRIMIZDIR

-Kocaelispor Kulübü’ne başkan olarak ve yönetim kurulu üyesi arkadaşlarınızla birlikte, ne kadar nakit para verdiniz?

-Verdiğiniz bu paranın ne kadarını bağış yaptınız kadarını karar defterine borç olarak yazdınız.

-Bugüne kadar hangi kurumlardan reklam karşılığında ne kadar para alındı?

-Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin yan kuruluşları ‘Kent Konut, İzaydaş, Antikkapı’ reklam karşılığında ne kadar nakit para verdi?

-Reklam anlaşmalarının süreleri ne zaman tamamlanacak?

-Teknik heyet ve futbolcularla yapılan dolar, Euro ve Türk Lirası yazılarak ne kadarlık ve kaç sezonluk anlaşma yapıldı?

Teknik Direktör Mustafa Reşit Akçay’ın sözleşmesinde tazminat maddesi var mı? Varsa ne kadar?

-Teknik heyet ve futbolculara bugüne kadar ne kadar ödeme yapıldı?

-Üçüncü şahıslara yaklaşık 30 milyon liralık eski borç vardı bunun üzerine yeni borçlar eklendi mi?

-Geçmişten alacağı olan ve mahkeme yolu ile alacağına hak kazanan ve mahkemeye vermeyip alacağını isteyen kulüp personeli, antrenörlere ödeme yapıldı mı?

Bu soruların yanıtları açıklanırsa Kocaelispor’da mali tablonun nasıl olduğunu net bir şekilde öğreniriz.

MALİ TABLOYU ŞEFFAF OLARAK AÇIKLAMALISINIZ

‘Verin paramı gideyim’ cümlesinin altını doldurmak için şeffaf bir şekilde kulübün gelir gider tablosunu açıklayın. Herkes paranın nasıl geldiğini nasıl harcandığını görsün. Bu tabloyu şeffaf bir şekilde paylaşırsanız bu kentte senin paranı teknik direktörün varsa tazminat parasını verecek Kocaelispor sevdalıları çıkar. Çünkü, bu kentin yeşil siyah formayı giymiş çocukları Kocaelispor’u kapatmamak için gereğini yaptı, gerekirse gene yapar.

TABLOYU GÖREN FARKLI DAVRANABİLİR

Belki de bu kentteki gerçek çıkarsız Kocaelisporlular, Eski Başkanlar, Yüksek Divan Kurulu Üyeleri ve Eski futbolcular bir araya gelirler ve güzel bir kampanya düzenlerler. Verdiğiniz paraları toplayıp sizlere geri verirler. Tüm Türkiye'ye sizleri rezil ederler. Belki de ilk defa kentten para toplanarak gönderilen yöneticiler olarak tarihe de geçersiniz.

11 Ara 2021 - 11:33 Kocaeli/ İzmit- Sporgöndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Halk Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Halk Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA), Anka Haber Ajansı (ANKA) tarafından servis edilen tüm haberler Kocaeli Halk Gazetesi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Kocaeli Halk Gazetesi değil haberi geçen ajanstır.


Kocaeli Markaları

Kocaeli Halk Gazetesi, Kocaeli ile özdeşleşen markaları ağırlıyor.

+90 (541) 450 76 90
Reklam bilgi


Anket Cumhurbaşkanlığı seçimi olsa kime oy verirsiniz?