Kocaeli İl Sağlık Müdürlüğü’nde FETÖ ağırlığı

2002’den itibaren ülkemizi yöneten AKP iktidarı Kocaeli Sağlık Müdürlüğü’ndeki üst düzey isimleri hep cemaatlerle işbirliği içinde olanlar arasında seçerek göreve getirdi.

Dr. Ersoy Kandemir
Dr. Ersoy Kandemir Tüm Haberleri
+3
Haber albümü için resme tıklayın

SEÇİMLERDE HEP BİRİNCİ PARTİ OLDU

14 Ağustos 2001’de kurulan AKP; 2002, 2007, 2011, 2015 ve 2018  yıllarında yapılmış genel seçimlerinin tamamında  en yüksek oyu alarak iktidar partisi oldu. 2002 ve 2007 seçimleri sonrası diğer seçimlere nazaran daha başarılı bir grafik çizmiş olarak kabul edilse de özellikle siyasi rakiplerinin artması ve ekonomik tablodaki kötü gidişin yansımalarını  AKP’nin göreceği düşünülüyor.

AKP SAĞLIKTA TRİBÜNE OYNADI

Sağlık politikalarında geçmiş dönemlerdeki bazı eksiklikleri halka çok büyük ve ciddi sorunlar gibi anlatan AKP iktidarı ve politikalarına muhalefet partilerinden de yıllardır etkin bir karşı duruş sergilenememesi, AKP’nin sağlık icraatlarını halka çok büyük gelişim yaşanıyormuşçasına anlatıp ciddi oylar kazanmasını sağladı.

SAĞLIK POLİTİKASI ÇÖKÜYOR

Gel gelelim AKP’nin ciddi oy kaynaklarından biri olarak gördüğü sağlık camiası yıllardır birçok sorunla mücadele etti ve pandemide yıllardır süren tükenmişlik iyice ayyuka çıktı. Senelerdir ağzını açmayan sendikalar konuşmaya başladı. TTB eylem kararları aldı, sağlık çalışanları sorunlarını hiç dile getirmedikleri kadar sosyal platformlarda dillendirmeye başladılar.

CEMAATLERLE KOL KOLA YOL YÜRÜYOR

AKP iktidarının 2002’li yıllarda ilk icraatlarından biri kadrolaşmak olurken Sağlık Bakanlığı’da bundan nasibini aldı, yıllardır kurumun omurgası olarak görülen ülkücü kadrolar tasfiye edildi. Bu tasfiye işlemini AKP kendiyle kol kola yol yürüyen o dönemdeki cemaatler için yapmış, yıllarca cemaat havuzlarından bu kadrolar sürekli desteklenerek adeta Sağlık Bakanlığı yönetimi cemaatlere  ve tarikatların kucağına bırakılır hale geldi.

YENİ CEMAATLER DESTEKLENDİ

Cemaatlerden ve tarikatlardan en çok  o dönemde  fettullahçılar, menzilciler ve bazı başka gruplar faalken 15 Temmuz 2016’daki hain darbenin planlayıcısı Fettullah Gülen ve ekibi derhal tasfiye edilmeye başlandı. O dönemde İskenderpaşa cemaatiyle boşalan kadrolar  doldurulmaya çalışılırken, Süleymancılar, Menzilciler gibi guruplarla desteklendiyse de Sülaymancılardan uzaklaşıldığı bilinmektedir.

ERGÜNEY NEDEN İSTİFA ETTİ?

Hal Ankara’da böyleyken Kocaeli’de yıllardır il sağlık müdürlüğüne atanan isimlerin fettullahçı derneklerle ilintili isimlerden seçilmesi Kocaeli siyasetinde hiç huzursuzluk yaratmamıştır! Şenol Ergüney gibi geçmişte fettullahçılığı aşikar bir ismin Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca ikinci kez il sağlık müdürü olarak sözleşme imzalamasında bir sorun  görmemiştir. Ancak Şenol Ergüney’in bu sözleşmeyi imzaladıktan iki buçuk ay gibi kısa bir süre sonra istifasının sosyal mecrada  duyulması üzerine birçok kaynak bu istifayı irdelemiştir. İstifanın arkasındaki gerçek sebebin Cumhurbaşkanlığı’ndan bizzat talimat geldiğini belirten kaynaklar olmuştur.

BU DERNEKLERİ NEDEN İNCELİYORUZ?

KOSADER ve LALEDER adlı fettullahçı derneklerde boy resmi olanların bugün hala Kocaeli İl Sağlık Müdürlüğü’nde idarecilik yaptıkları biliniyor ve Kocaeli’de ne iktidar partisi ne muhalefet partilerinin hala bu konuya en ufak bir tepki göstermedikleri biliniyor. Bu dernekler gibi Kocaeli haricinde tüm Türkiye’de onlarca, yüzlerce dernek bulunmaktadır. Nedir bu derneklerin üstünde yıllardır durmamızın sebepleri ?

KAŞTI AİLESİ ABD’YE KAÇTI!

Bu dernekler 15 Temmuz darbesinden önce kendilerini feshetmişlerdir. Dernek yöneticilerinden önce  Dr. Melih Kaştı 15 Temmuz’dan yaklaşık bir sene önce dil kursuna gidiyorum diyerek Amerika’ya gitmiş ve geri gelmemiştir.  Eşi  Dr. Tuğba Kaştı’nın da mal varlıklarını satıp çocuklarını da alıp Amerika’ya gitmiş onlar da geri dönmemişlerdir. Dr. Melih Kaştı Fettullah Gülen’in kurşun askerlerinden midir? Bence evet, bu nasıl bir doktorsa bilgisayar program şirketi olduğu belirtilmiş, 15 Temmuz’dan sonra tutuklanan 11 bine yakın kişinin Fetö sebebiyle işlem görmesine sebep olan MOR BEYİN adlı programı yazdığı belirtilmiştir.

MOR BEYİN NEDENİYLE 10 BİN KİŞİYE İŞLEM YAPILDI

MOR BEYİN programını yazarken il sağlık müdürlüğünde o dönemde yardım aldığı iddia edilen bir kaç personelin hala görevlerine devam ettiği söylenirken bu programı niye yazmıştır, ezan saatlerini, namaz vakitleri gibi çeşitli bilgiler için böyle bir programı bir halk sağlığı müdürlüğü yapan doktor niye yazmıştır önceleri kimse anlam vermediyse de sonradan bu programa bir aplikasyon olup giren kişiyi BYLOCK KULLANICISI gibi göstermiş, tam 10 bine yakın sayıda kişinin FETÖCÜ olarak algılanıp işlem görmesine sebep olmuştur.

ESKİ FETULLAHÇI AYDINLIK VE KAŞTI’NIN AKP İLE YAKINLIĞI

Dr. Melih Kaştı’yla en baştan beri hareket eden isimlerden biri olduğu iddia edilen bugünkü Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın’ın genel sekreter yardımcılarından Dr. Hasan Aydınlık olup, Dr. Melih Kaştı’yı  Kocaeli İl Halk Sağlığı Müdürü olduğu dönemde ziyaretine gelen kişilerden biri bugünkü AKP Milletvekili Fikri Işık’tır. Son dönemde adeta kabuğuna çekilmiş, mal varlığı sebebiyle hem partisinin içinden hem birçok kesimden eleştirilere maruz kalan Fikri Işık’ın yerli arabayla ilgili sorulan 47 milyon Euro nerede sorularına cevap veremediği gibi hakkında birçok olumsuz haber basında yer almaya devam etmektedir.

İL SAĞLIK MÜDÜRLERİ NEDEN HEP KOSEDER’DEN

2002 yılındaki il sağlık müdürü Dr. Fikret Ak ve sırasıyla il sağlık müdürlüğü yapmış isimlerden Dr. Hasan Aydınlık, Uzm. Dr. Mürsel Durmaz ve Ürolog Dr. Şenol Ergüney’in KOSADER adlı FETÖ iltisaklı derneklerle olan alakaları sadece bu derneğin faaliyetlerine katılmakla sınırlı kalmamıştır.

Bu derneklere üye olmayanlardan Kocaeli İl Sağlık Müdürlüğü’ne adeta yönetici seçilmeyecek dercesine zorlamalar olduğu iddialar arasındadır. Bugün 2021 Kocaeli İl Sağlık Müdürlüğü’nde bile hala çok sayıda Başkan , Başkan Yardımcısı ve Uzmanın, bazı ilçe sağlık müdürleri, başhekimlerin bu dernekle ilintileri olmasına rağmen idarecilik yapmasının Ankara tarafından bilinmesine rağmen konu hakkında kamuoyu ve muhalefet partilerince iyi bilinmediği düşünülmektedir.

HAPİS YATTILAR, HAKLARINDA İŞLEM YAPILDI

Derneğin başkanı Dr. İsmail Pehlevan FETÖ’den işlem görmüş hapis yatmıştır. Eski İzmit İlçe Sağlık Grup Başkanı Dr. M. Salih Şenkal, Kandıra Sağlık Gurup Başkanı Savaş Öz’ün dernek yöneticisi ve üyesi oldukları, FETÖ soruşturma kapsamında görevlerinden ihraç edilmişlerdir. Dr. Salih Şenkal aylarca hapis yatmıştır. Dr. Hasan Aydınlık’ın kardeşi Dr. Ali Aydınlık FETÖ’den işlem görmüş, nedense Hasan Aydınlık Ankara Sağlık Bakanlığı’nda Acil Hizmetler Genel Müdürlüğü’ne atandığı dönemde kardeşi ve FETÖ’den dolayı ihraç edildiğiyle ilgili haberle internetten bir anda kaldırılmıştır.

TERÖR SAVCILIĞI’NA ŞİKAYET EDİLEN ERGÜNEY DARICA’DA ÇALIŞIYOR

Dr. Şenol Ergüney’in son zamanlarda adı her ne kadar İskenderpaşa cemaatiyle anılsa da bu şahıs KOSADER adlı fettullahçı derneğin toplantılarına katılmakla kalmamış, bu derneğe eleman kazandırmak için çalışmalar yaptığı iddia edilmiş, Kocaeli Devlet Hastanesi’nde başhekimlik yaptığı yıllarda Adil Öksüz adlı bilinen şahsın yakın arkadaşı Prof. Dr. Hüdaverdi Adam’ı hastaneye resmi bir konferansa konuşmacı olarak davet etmiştir. Dr. Şenol Ergüney’in Bank Asya’daki hesabını 15 Temmuz 2016’dan önce kapatmadığı gibi, Ağustos 2016’da kapattığı , hakkında FETÖ konusunda terör savcılığına şikayet olduğu bilinmektedir. İlimize Karasu’dan gelen Dr. Şenol Ergüney’in başhekimlik görevinden sonda gerek Kamu Hastaneler Birliği dönemi yöneticiyken gerek il sağlık müdürlüğü yaptığı döneminde halef selef olduğu Hasan Aydınlık gibi yöneticilerini KOSADER ve LALEDER adlı fettullahçı derneklere destek verenlerden seçtiği iddialar arasında yer alıyor.

AYDINLIK HAKKINDA DAVA AÇILDI

Tüm bunlar olurken Dr. Hasan Aydınlık ve ekibinin sağlık müdürlüğü yaptığı dönemde fettullahçılıkları  ayan beyan ortadayken ne o dönemde ne bu dönemde AKP Kocaeli Milletvekilleri, bakanları ve yöneticilerinden bırakın tenkit edilmelerini adeta yükseltilmeye çalışıldığı gerçeğini Kocaeli bürokrasisinde bilmeyen kalmamıştır. Dr. Hasan Aydınlık’ın döneminde kendisine bir ihaledeki usulsüzlükten dolayı dava açıldığı da bilinmektedir.

AKP ÜST BÜROKRASİSİ AYDINLIK VE ERGÜNEY’DEN NEDEN KOPAMIYOR?

Dr. Hasan Aydınlık’ın bunca yıl kadrosunun 112’de olduğu, kadrosunun uzunca bir süre almazken birçok 112 yöneticisinin de KOSADER ve LALEDER derneğiyle bağlantısı olduğu söylenmektedir. Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu’nu  döneminde dahi ziyaret eden bu fettullahçı derneğe Kocaeli’de AKP’li yöneticiler adeta destek yarışına girmiş gibiydiler ve  bugüne kadar kendilerinin hiçbirşey olmamışçasına hayatlarına devam etseler de. Bugün Cumhurbaşkanlığı Etik Kurulu üyeliğine seçilen İbrahim Karaosmanoğlu, dönemin başbakan yardımcısı , Milli Savunma dahil bakanlıklar yapmış AKP Milletvekili Fikri Işık aynı zamanda Şenol Ergüney’le komşuydular.

ELÇİ, VALİ, PROFESÖR TAM GAZ DESTEK VERDİLER

KOSADER ve LALADER gibi derneklere birçok destek veren isim var, bunlardan bir tanesi Çad elçiliği yapmış Prof. Dr. Ahmet Kavas, diğer bir tanesi Prof. Fatih Kılıçbay , MASFED toplantılarına katılan dönemin İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, bazı şirket CEO’ları dahil çok sayıda katılımcı da vardı.

Yani sözü bağlayacak olursak bugün birçok bu derneklere manen ve madden destek verdiği bilinen isimlerle şahsım bizzat mücadele ettiği bilinirken bırakın siyasetten, bürokrasiden destek görmeyi bu yazıyı yazan bendenizi üç hafta boyunca İstanbul Adli Tıp Kurumunda akli melekelerim açısından gözlemleme kararı veren Kocaeli Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yollanan tebliğe binayen belli bir süre yazmayacak da olsam “DÜRÜST BİR İNSANIN NE KADAR YANINDA” olduklarını herkesin gördüğü Türkiye’de değerli halkımıza umutsuz olmayın, Atatürk ilke ve inkilaplarından asla taviz vermeyin demekte yarar görüyorum. FETÖ iltisaklı derneklerden olan KOSADER ve LALEDER ile ilgili haberlerimiz devam edecektir.

Ersoy KANDEMİR

Ürolog Dr. Şenol Ergüney Kocaeli Devlet Hastanesi başhekimiyken Adil Öksüz kaçak Fetö imamının arkadaşı Prf Dr Hüdaverdi Adam'ı Sakarya'dan Kocaeli'ye davet etmişti. Şenol Ergüney'in yanında Körfez Ağız Diş Hastanesi'nin başhekimliğini de yapmış Dt. Özcan Tekin görülmektedir.

18 Ara 2021 - 10:52 Kocaeli- Gündem

Muhabir  Dr. Ersoy Kandemirgöndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Halk Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Halk Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA) tarafından servis edilen tüm haberler Kocaeli Halk Gazetesi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Kocaeli Halk Gazetesi değil haberi geçen ajanstır.

02

Kızıl - Şenol'un son prensi namı değer botoks ahmetti onuda yakın markaja alın Ersoy bey.

Yanıtla . 4Beğen . 0Beğenme 18 Aralık 18:14
01

Aymet Sarılamba - Bu fetö iltisaklı Kosader ve Laleder derneklerinin eski yönetici ve zamanında aktif üyeler neden hala sağlık idarecisi olarak görev yapmaktadır acaba? Özel dokunulmazlıkları mı var veya gizli bir el halen bunları korumaktamıdır?

Yanıtla . 3Beğen . 0Beğenme 18 Aralık 15:36

Kocaeli Markaları

Kocaeli Halk Gazetesi, Kocaeli ile özdeşleşen markaları ağırlıyor.

+90 (541) 450 76 90
Reklam bilgi


Anket Cumhurbaşkanlığı seçimi olsa kime oy verirsiniz?