4 İl Sağlık Müdürü haricinde Fetullahçı derneklere gidenler kim?

Kocaeli İl Sağlık Müdürlüğü’nde görev yapan birçok idarecinin Kocaeli Sağlık Mensupları Derneği (KOSADER)’le ilintili oldukları biliniyor. Bu Fetullahçı derneğe destek verenlerin birçoğu Kocaeli İl Sağlık Müdürlüğü’nde halen idarecilik görevlerine devam etmektedir.

Dr. Ersoy Kandemir
Dr. Ersoy Kandemir Tüm Haberleri

KOSADER’İN AMACI NEDİR ?

Adına baktığınızda son derece masum bir dernek gibi gözüken bu yapı Türkiye’nin birçok yerinde bulunan sağlık bürokrasisini yönetmeyi hedeflemiş fettullahçı yapılanmalardan sadece bir tanesi.

Amacı Kocaeli’deki sağlık bürokrasisini, sendikaları, sağlığa çıkan tüm yolları tutmaktı. Ele geçirmek istedikleri bu yolları fettullahçıları istedikleri yerlere atamalar yapmak suretiyle tüm sistemi önemli ölçüde kontrol etmeyi hedeflemişlerdi.

İl Sağlık Müdürlüğü yönetim kademesini ele geçirerek hastane başhekimliklerinden, İlçe sağlık grup başkanlıklarına, diş hastanelerinden 112’ye kadar tüm ilde sağlık yönetimini ele geçirmeyi hedefleyen bu yapı Kocaeli’de dahil birçok ilde bu amacına ulaşırken ülkeyi yöneten AKP iktidarı kadar muhalefet olduğunu söyleyenler dahi bu yapının üzerine gitmiyordu.

KOSADER VE LALEDER ADIYLA BİLİNEN DERNEKLERİN MASUM YÜZLERİNİ ÖRTTÜKLERİ MASKENİN ALTINDAKİ GERÇEKLER?

Sendikalar, tabipler odası, hastane başhekimlikleri, ilçe grup başkanlıkları, 112 başhekimliği, diş hastanesi başhekimlikleri, sağlık müdür yardımcılıkları dahil birçok yerleşmeye çalışma istekleri aslında bu derneğin ne kadar masum bir dernek olmadığını gösteriyordu.

Hatta o kadar ki 2009’lardan beri Kocaeli Tabipler Odası seçimlerde ele geçirmek için kendilerini maklube ile karşılayan üniversiteden kamu ve özel hastanelere kadar birçok hekime kulis çalışmaları yapmaktan geri durmuyorlardı. O dönemin Tabipler Odası seçim listelerine bakınca daha net görülüyordu bu amaçları!

DERNEĞİN BAŞKANI İSMAİL PEHLİVAN VE BALKAN GEZİLERİNİN AMACI

Osmanlı Kültürünü sevdiğini söyleyen ve bunu yaptıkları yurtdışı gezilerinde göstermeye çalışan bu derneğin esasında Osmanlı Kültürüyle uzaktan yakından alakası olmadığını kendilerini yakından inceleyenler daha net anlamaktaydılar. Kendileri iktidar partisinin gücünden yararlanıyor binlerce doktorun olduğu Kocaeli’de gerçekleri söyleyenler herhalde bir elin parmağını geçmiyordu.

Yurtdışı gezilerinde özellikle Fetullah Gülen’in önem verdiği Makedonya ve Afrika ülkelerinin üstüne yoğunlaşıldığı gözlemlenirken, dernek üyelerinin yaptıkları Balkan ülkeleri gezilerinde Fettullah Gülen’ci kolejleri ziyaret ettikleri ihmal etmedikleri   biliniyordu, lakin bilinmeyen bu ziyaretlerde maddi bir yardım yapılıp yapılmadığıydı!

KOSADER’CİLERİN AHLAK ANLAYIŞI VE DİNE BAKIŞ AÇISI

Yaptıkları gezilerde Osmanlı Camilerine giden dernek üyeleri ecdadımıza dua ederken, Kocaeli İl Sağlık Müdürlüğü’nde yıllardır yaptıkları usulsüz geçici görevlendirmelerle yüzlerce sağlık çalışanını mağdur ettiğini elbette aklına getirmiyordu.

Toplumda doktor oldukları için saygı gören bu insanların KOSADER adlı dernekteki faaliyetlerinden bugün bile farkında olmadığını belirten bazı kişilerle karşılaşmaktayız. Bu dernek fettullahçı olmayan kimseyi içine almamıştır.

Yani kendilerinin dedikleri gibi yok doktorlara eğitim konferansları veriyorlarmış, yok yurtdışına geziler yapıyorlarmış, yok kahvaltı düzenleyip sosyalleşiyorlarmış gibi söylemlerle asıl amaç ve hedeflerini gizleyen bu yapı üyelerinin bugün bile idarecilik görevlerine devam etmesi Kocaeli’de FETÖ soruşturmalarında bu derneğin nasıl değerlendirildiğini düşündürmeye devam etmektedir.

KOCAELİ SAĞLIK MENSUPLARI DERNEĞİ (KOSADER) VE LALEDER KENDİNİ 15 TEMMUZ’DAN ÖNCE NEDEN FESHETTİ?

KOSADER’in 15 Temmuz’dan önce kendini feshettiği biliniyor. Bu dernekle ilgili Kocaeli’de yıllardır araştırma yapanlar iğneyle kuyu kazdıklarını farketmişlerdir. Kocaeli Valiliği Dernekler masası konuyla ilgili bilgi istendiğinde konunun FETÖ kapsamında savcılıkta olduğunu söyleyerek bilgi verememektedir.

KOSADERCİ’LER HAPİS YATTI VE NEDEN CEZA ALDILAR? 

Kendini 15 Temmuz’dan önce fesheden bir dernek FETÖ iltisaklı dernekler kapsamında değerlendiriliyor, derneğin başkanı Dr. İsmail Pehlivan, Dr.Mehmet Salih Şenkal o dönemde tutuklanıyor, hapis yatıyorlar.  İzmit Grup Başkanlığı yapan Dr.M.Salih Şenkal hakkında mahkeme "silahlı terör örgütüne üye olmak" suçundan cezalandırılması talep edilmiş olsa da bu suçun unsurlarının oluşmayacağı yönünde kanaat getirmiş , sanık Mehmet Salih Şenkal'ı, "silahlı terör örgütüne yardım etmek" suçundan 2 yıl 1 ay hapse mahkum etmişti.

KOSADER DERNEĞİ BAŞKANI İSMAİL PEHLİVAN NEDEN HAPİS YATTI?

Dernek Başkanı Uzm. Dr. İsmail Pehlivan 15 Temmuz’dan hemen sonra Kocaeli Cumhuriyet Başsavcılığının yürüttüğü soruşturma kapsamında önce gözaltına alınmış sonra serbest bırakılmıştı!

Daha sonradan hakkında yakalama kararı çıkarılan Dr. İsmail Pehlivan kayınvalidesinin cenazesine katılmak için gittiği Aydın’da gözaltına alınmış ve tutuklanmıştı. Kocaeli’deki fettullahçı yapılanmanın en önemli taşlarından biri olan KOSADER kentimizdeki en etkin sivil toplum kuruluşlarındandı.

KOSADER AKP İKTİDARINA SERT UYARI YAPAN 11 DERNEKTEN BİR TANESİYDİ!

28 Ocak 2014’te hükümete sert uyarıların yer aldığı basın toplantısına katılan 11 dernekten biri de KOSADER’di. Böyle  bir derneğin başkanlığını yapan, 15 Temmuz darbe girişimi sonrası tutuklanıp, ceza alan Dr. İsmail Pehlivan’ın yönettiği dernekteki üyelerin bugün Kocaeli gibi bir ilde hala sağlık yöneticiliği kademelerinde görev yapması AKP İktidarının Kocaeli ayağının kendi kendilerine sormasalar dahi Ankara’daki parti yetkililerinin sormasını gerektirmez mi?

4 İL SAĞLIK MÜDÜRÜ NE YAPMIŞLAR BU DERNEKTE?

Fettullahçı olan bu dernekte  Kocaeli ilinde sağlık müdürlüğü yapmış isimlerin bulunması, bu durumdan Kocaeli AKP teşkilatının bugüne kadar hiç itiraz etmemiş olmaması birçok kesim tarafından artık ses çıkarılmayan bir konu.

Ancak koca bir şehirde sağlık konusunda skandal nitelikte olaylar oluyorken, bazı olaylar derinlemesine araştırılmıyorken, tabiri caizse bugün bu dernekle ilintili insanlar hala idarecilik yapabiliyorken Kocaeli’lerin gerçekleri tüm çıplaklığıyla görmeye hakkı vardır.  Dr. Fikret Ak, Dr. Hasan Aydınlık, Dr. Mürsel Durmaz, Dr. Şenol Ergüney gibi Kocaeli’de il sağlık müdürlüğü yapmış, AKP iktidarıyla sıkı fıkı olmuş, hatta AKP Milletvekili Aday adayı bile olmuş bu isimlerin fettullahçı derneklerde boy boy resimleri görülüyor.

Mevzu sadece boy boy resimleri değil, aynı zamanda birlikte çalıştığı birçok idarecinin de bu fettullahçı KOSADER ve LALEDER dernekleriyle ilintili isimler olmasını Kocaeli Halk Gazetesi olarak yazmaya devam ettikçe konuyla ilgili olarak bir açıklama gelecek mi?

2021’de dahi  KOCAELİ İL SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜNDE bu fettullahçı dernekte bulunanlar idarecilik yapmaktadırlar!

Özellikle bazı idari kadrolarda bu fettullahçı KOSADER ve LALEDER ilintili isimleri Kocaeli Halk Gazetesi olarak açıklayamaya devam edeceğiz haberlerimizde!

BÜYÜKELÇİ PROF.DR AHMET KAVAS’IN FETTULLAHÇI KOSADER DERNEĞİ’NDE NE İŞİ VAR?

Şimdilerde Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin Senegal Büyükelçisi olan Prof. Dr. Ahmet Kavas’ın dahi bu fettullahçı derneğe konferansa geldiğinde bakın dinleyiciler arasında kimler var?

22 Şubat 2013’te KOSADER derneğinin ağırladığı Çad Elçisi Prof. Dr. Ahmet Kavas’ı dinleyenleri Kocaeli Halkıyla paylaşırken günümüzde hangi görevlerde olduklarının da bilinmesinin bu FETÖ iltisaklı derneğin daha iyi anlaşılmasına katkıda olacağını düşünüyoruz.

Dr. Hasan Aydınlık- şimdilerdeki Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Başkanı Genel Sekreter Yardımcısı, il sağlık müdürlüğü yaptığı dönemdeki usulsüzlükleri, mobbingciliği, KOSADER ve LALEDER üyelerine verdiği desteklerle biliniyor. AKP Kocaeli’den 2014 yılında Milletvekili aday adayı, AKP Teşkilatlarında geçmiş dönem ilişkileri ve icraatlarındaki başarısızlıklardan dolayı huzursuzluk oluşturulduğu dillendirilmese de konuşulan bir isim. Kardeşinin doktor olduğu ve FETÖ’den ihraç edildiği, bu konuyla ilgili internetteki tüm haberlerin sildirildiği söyleniyor.

Dr. Mürsel Durmaz - Kocaeli İl Sağlık Müdürlüğü Halk Sağlığı Başkanı, eski il sağlık müdürü, Diyarbakır Valisi Münir Karaloğlu’nun akrabası, müdürlük yaptığı dönemde KOSADER ve Laledercilerle hareket ettiği bilinen bir diğer isim.

Dr. Melih Kaştı- Eski Halk Sağlığı Müdürü, Amerika’ya dil kursu bahanesiyle 15 Temmuz’dan bir yıl önce kaçtığı bilinen şimdilerde Teksas eyaletinde olduğu söylenen, vatan hainliğinden görevinden ihraç edildi, BYLOCK yönlendirici programı MOR BEYİNİ yazarak 11.000 kişinin haksız yere suçlanmasına sebep oldu, eşi Dr.Tuba Kaştı tüm mal varlıklarını nakite dönüştürüp çocuklarıyla ABD’ye gitti. Melih Kaştı’nın Hasan Aydınlık ile yakın arkadaş oldukları biliniyor. Dr. Tuba Kaştı Fetöden ihraç edilen başka bir isim olup, LALEDER derneğiyle bağlantılı olma ihtimali yüksek olarak değerlendirilen isimlerdendi.

Dr.M.Salih Şenkal- Hasan Aydınlık döneminin İzmit Grup Başkanlığı yaptı.(şimdiki İlçe sağlık müdürlüğü) Eşinin Kocaeli’de doktor olduğu, LALEDER yapılanması içinde bulunmuş olabileceği düşünülüyor. FETÖ’ye yardım yaltaklıktan ceza alan Salih Şenkal , hapis yattı. SEKA Devlet Hastanesi’nde çalıştıktan sonra YAHYAKAPTAN’da bulunan İzmit Sağlık Grup Başkanlığında uzun yıllar idarecilik yapan Şenkal’ın, Kandıra bölgesindeki çok yüksek maaşlı bir aile hekimliği bölgesine kaydırılmasında fetullahçı ilişkilerini kullandığı dillendirilirken o dönemde sağlık müdürünün Hasan Aydınlık, Halk Sağlığı Müdürü Melih Kaştı ve Kandıra Grup Başkanlığına Fetöden ihraç edilen Dr. Savaş Öz’ün baktığı kaydedildi.

Eczacı İsmet Kandemir- Tütünçiftlik’te uzun yıllar serbest eczacılık yaptı, örgütün para kasalarından olduğu, himmet paralarını topladığı biliniyor. Yıllar sonra Fetullah Gülen’in tansiyonunu ölçen doktor olarak basında yer aldı. KOSADER organizasyonlarının bir tanesinde Dr. Mürsel Durmaz’ın elinden hediye aldığı biliniyor. Fetulah Gülen’in Pensilvanya’daki çiftliğinde yaşıyor olabileceği kaydediliyor.

Öztürk Kupşen- Şu anda Kocaeli Sağlık Müdürlüğü’nde Destek Hizmetleri Başkan Yardımcılığı görevini yürütüyor. Halk Sağlığı Müdürü Dr. Melih Kaştı’nın Yardımcılığını yapan Öztürk Kupşen’in de boy boy KOSADER derneğinde resimleri olup, dernekle bağlantısını koparmayanlardan olduğu biliniyor. Bürokrasideki basamakları çıkarken bu fetullahçı yapılanmanın  içinde bulunan isimlerden birinin bugün hala il sağlık müdürlüğünde mali konulara bakan kiritik bir görevde idarecilik yapması akılları karıştırıyor. Basına oturduğu lojmanla ilgili çeşitli iddiaların yansıdığı Kupşen, bu haberlerden sonra kalp rahatsızlığı geçirmişti.

VEDAT TORTUMLUOĞLU ŞUANDA ALİKAHYA HASTANESİNDE GÖREV YAPIYOR

Çanakkale İl Sağlık Müdürlüğü’nde Şube Müdürü olarak görev yapan Vedat Tortumluoğlu’nun Derince Eğitim ve Araştırma Hastanesi Müdürlüğü’ne atanmasıyla Kocaeli’deki yükseliş hikayesi bir hayli ilginç. Kocaeli’ye geldiği yıllarda fettullahçı derneklerle ilintisi olan bir diğer isim kendisi. Dr. Mürsel Durmaz zamanında mali işlerden sorumlu Sağlık Müdür Yardımcılığı yapan şahsın bir dönem Yalova’da bulunan Sağlık Bakanlığı tesisislerine neden müdür olarak gönderildiği bilinmiyor! Mürsel Durmaz’ın sağlık müdür yardımcılığını yaptığı dönemde diğer sağlık müdür yardımcılarının çoğununda adı bu derneklerde geçmekteydi.

2014 yılında yapılan ambulans ihalesindeki usulsüzlüklerde kendisinin, Laleder üyesi olduğu iddia edilen Dr. Pınar Özkır Sönmez’in, müdür Mürsel Durmaz’ın defalarca bu ihaleden dolayı Kocaeli Valiliği ve Sağlık Bakanlığına şikayet edildikleri biliniyor.

Vedat Tortumluoğlu’nun aynı zamanda Buz Pateni Federasyonu Kocaeli İl Temsilcisi olduğu kaydedildi.

KOSADER resimlerimde Öztürk Kupşen ile yanyana görülen ikilinin aynı lojmanda oturdukları, ilişkilerinin sadece müdürlükte değil fettullahçı derneklerde de olduğu görülüyor.

Dr. İrfan Turan- Şimdilerde Sağlık Bakanlığında bölge koordinatörü, milliyetçi ve çalışkan olarak tanınan, fettullçahçılıkla  ilişkisi olmadığı bilinen  şahsın o yıllarda Kosaderci derneklerde görülmesinin idareci olarak kalmak isteyenleri de zorladıkları söylenen döneme ışık tutması açısından önemli. İrfan Turan Hasan Aydınlık döneminin en başarılı idarecilerinden biri olarak biliniyor. İrfan Turan’ın Hasan Aydınlık’ın yardımcılarından Melih Kaştı’yla anlaşamadığı, bu anlaşmazlıkların sebebinin Kaştı’nın cemaatin ve siyasetin gücüyle devletin kurallarını tanımamasından kaynaklandığı , İrfan Turan’ın bu üsulsüzleri engelleme çabasından kaynaklandığı iddialar arasında.

Dr.M.Serkan Şenel - Şimdilerde Başiskele’de aile hekimliği yapan bu kişide zamanında KOSADER derneğini destekleyenlerdendi. Mürsel Durmaz ve ekibiyle hareket eden Mustafa Serkan uzun yıllar Kocaeli İl Sağlık Müdürlüğünde çeşitli idari posizyonlarda çalıştıktan sonra Kasım 2016 yılında Aydın İl Sağlık Müdürü oluyordu. Kendisi gibi bir idareci olan Dr. Muhammed Duran’da Malatya İl Sağlık Müdürü olmuş başka bir KOSADER derneğinde görünen idarecilerdendi. İki ismin de 15 Temmuz’dan sonra idari görevlerinde geriye gittiği kaydedilirken KOSADER ilintili idarecilerin nerelere kadar yükseldiklerini göstermesi açısından bu durumu paylaşmakta yarar görürüz.

FETÖ İLTİSAKLI KOSADER DERNEĞİNİN BAŞKA FOTOĞRAFINDA BAKIN KİMLER VAR?

26 Eylül 2013’te KOSADER derneğinde çekilen bu fotoğrafı FÖTE’den ihraç edilen Dr.M.Salih Şenkal paylaşmış. Ön sıra derneğin başkanı Dr. İsmail Pehlivan oturuyorken hemen arkasında iki il sağlık müdürlüğü yapmış isimle birlikte bakın kimler var?

Dr. Şenol Ergüney- Şimdilerde Darıca Eğitim Araştırma Hastanesinde ürolog olarak görev yapıyor. Kocaeli İl Sağlık Müdürlüğü yapmış kişilerden Fetö iltisaklı dernekte resmi çıkan bir başka kişi daha!

Şenol Ergüney fettullahçılığı haricinde İskenderpaşa gibi bazı cemaatlerle olan yakın ilişkileri saayesinde uzunca bir süre idarecilik yaptığı, Cumhurbaşkanı tarafından görevinden alındığı basında yer almıştı.

Kocaeli Devlet Hastanesi Başhekimliği yaptığı dönemde konferans İçin Sakarya Üniversitesi öğretim üyelerinden davet ettiği Prof.Dr. Hüdaverdi Adam Adil Öksüz’ün arkadaşıydı.

Prof. Dr. Hüdaverdi Adam’ın 15 Temmuz’dan sonra Düzce’de bir ticari taksinin çarpması sonucu 57 yaşında ölen şahsın  cenazesinde tabutuna konan “ Düğünümüze Hoşgeldin” yazılı havlu kafaları karıştırmıştı. Şenol Ergüney’in defalarca hakkındaki usülsüzlük iddialarından biri de milletvekili İsmail Koncuk tarafından TBMM’de dile getiriliyordu.

Pandemi sürecinde yanlış veriler girdiğini kabul eden Şenol Ergüney’in bu hatası Sağlık Bakanı Fahrettin Koca kamuoyuna yaptığı açıklamada anlaşılmıştı.

Hakkında defalarca bulunan şikayete rağmen, ne dönemin valisi Hüseyin Aksoy’un ne bir başka yetkilinin bu şahısa herhangi bir soruşturma açmaması birçok Kocaeli AKP Milletvekillinin, dönemin bakanlarından Bakan Fikri Işık’ın ve AKP İl Başkanı Mehmet Ellibeş ile yönetiminde bulunan Dr. Şahin Talus gibi isimlerin destek vermesinden kaynaklı olduğu iddia ediliyordu.

Bitmeyen Şehir Bölge Hastanesine akıtılan milyarlarca TL Gölcük Devlet Hastanesinin zeminde çıkan soruna rağmen devam edilmesi, pandemiyi yönetememe haricinde en büyük özelliklerinden biri Kocaeli’de yaptığı tüm idari görevlerde FETÖ ilintili KOSADER ve LALEDER üyeleriyle hareket etmesi kadar, bu derneklere aktif üye kazandırmak için çaba sarfettiği, bu derneklere gitmekten çekinmezken bu dernekle alakalı kişileri kolladığı, idari görevler vermekten çekinmediğini bilinen şahsın Bank Asya’daki hesabını ise Ağustos 2016’da, hain darbe girişiminden tam bir ay sonra kapattığı biliniyor.

Dr. Fikret Ak- Kocaeli’de bir özel hastanede çalışmaktadır. AKP’nin ilk kazandığı seçimden sonra Kocaeli’de ilk İl sağlık müdürlüğü yaptığı bilinen şahsında Fetullahçı derneklerde boy boy resimleri görülmektedir. Defalarca bu derneklerin toplantısına katılmaktan çekinmemiş hatta  kendileriyle yurtdışı gezilerine katılmıştır. Hasan Aydınlık’a il sağlık müdürlüğünü bırakan şahsın müdürlük döneminde diğer dönemlere göre usulsüzlüğün çok olmadığı söylenmektedir.

Dr. Metin Çömlekçioğlu- Emekli ortopedi doktoru. Kocaeli Devlet Hastanesi’nde uzun yıllar ortopedi uzmanlığı yapan Metin Çömlekçioğlu’nun da fettullahçı derneklerde resimleri görülmektedir. Bu dernekle yurtdışı gezilerinede katılan Çömlekçioğlu MHP iktidarında Kocaeli Devlet Hastanesi’nde idarecilikte yapmıştır. 15 Temmuz’dan sonra bu derneklerle ilgili ifadesine başvurup vurulmadığı ya da kendisinin devletimize bu FETÖ iltisaklı dernek olan KOSADER ve LALEDER ile ilgili bilgi verip vermediği bilinmemektedir. En son görev yaptığı yerin Kartepe Semt Polikliniği olduğu öğrenildi.

Dr. Faruk Demirhan- Aile hekimliği görevini icra ederken geçtiğimiz ay emekliye ayrıldı. Uzun yıllar 112 ve aile hekimliği yapan Faruk Demirhan ilimizde Halk Sağlığı müdürlüğü yapmış, en son il sağlık müdürü olmak istediğini dillendirince de Şenol Ergüney ve ekibi tarafından devre dışı bırakılmaya çalışılmıştı. KOSADER adlı dernekte bulananlardan bir tanesi de Dr. Faruk Demirhan idi. Kendisine Şenol Ergüney’in ikinci kez müdürlük yapamaya hazırlandığı dönemde idari görev verilmek istenmemesi üzerine Şenol Ergüney hakkında Ankara’daki kurumlar ve birçok milletvekilinin eline ulaşan rapor sebebiyle sorumlu görülen ve adeta aforoz edilmek istenen Faruk Demirhan en son aile hekimliği görevine geçmişti. Bu aile hekimliği görevindede yine başka bir Kosaderci olan Dr. Haruz Öz adlı yıllarca il sağlıkta idarecilik yapmış şahısla görev yaptığı biliniyordu.

KOCAELİ HALK GAZETESİ bugüne kadar kimsenin detaylıca yazmadıklarını yazmaya devam edecektir.

KOSADER ve LALEDER konusundaki girift ilişkileri yazarken bu ilde sağlık camiasının nasıl ve kimler tarafımdan dizayn edilmeye çalışıldığını halkımıza göstermeye devam edeceğiz.

Dr. Ersoy KANDEMİR

25 Ara 2021 - 11:34 Kocaeli- Gündem

Muhabir  Dr. Ersoy Kandemirgöndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Halk Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Halk Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA), Anka Haber Ajansı (ANKA) tarafından servis edilen tüm haberler Kocaeli Halk Gazetesi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Kocaeli Halk Gazetesi değil haberi geçen ajanstır.

06

Sağlıkçı - Valla tüm İl Sağlık Mdlüğünün özetini çıkarmış Marmaralı.

Yanıtla . 2Beğen . 0Beğenme 26 Aralık 13:41
05

Liyakatsizler - Sağlık Müdürlüğü cemaat, tarikat, siyaset, sarı sendika, ahbab çavuş ilişkilerinin tavan taptığı, Başkanlardan Uzmanlarına kadar güç gösterisine dönen bir yapılanmayla iç içedir, liyakat ve ehliyet söz konusu dahi değildir, nerde iş bilmez var ise bir makam sahibi olmuştur, maalesef yıllardır böyle gelmiş ve böyle gitmektedir Pehlevan'da buna dur dememiş, Ergüney'in kurduğu kadro ile devam etmektedir şuan Ergüney'in gücü halen vardır.

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 26 Aralık 05:57
10

Marmaralı - @Liyakatsizler 05 nolu yoruma cevabı: Demirbaş gibi çakılı kalan grup var. Kimisi Dayı durumundan, kimisi Eş durumundan. Eş durumu, eşin çalıştığı ile tayin yapar. Aynı ile gelen garibanın eş durumu, eşi Gölcükte iken kendini Darıcada / eşi Kartepede iken kendini Körfezde .... çalıştırır. (Örneklerdeki konumlar farazi olsa da, mesafesel gerçek örnekleri mevcuttur). Bazılarının eş durumu ise, işin olmadığı göreve tayinlenip haftada bir, hatta ayda bir veri girişi yapılacak işte çalışMAMAyı sağlar. Hatta bazılarının eş durumu, eşlerine "gece nöbet tutamaz" raporu aldırıp, özel hastanelerde gece çalışmasını bile sağlar.

Yanıtla . 1Beğen . 0Beğenme 29 Aralık 16:35
04

Marmaralı - İl Sağlık Müdürlüğü kadrolarında, en üstten en alta kadar, değişim olmadan temizlenme olmaz kardeşim. Bir de üst düzey yönetim sadece oturuyor. Veya göstermelik teftişe çıkıyorlar şehir merkezinde.

İşi yapan alt kadro. Üst kademeleri bakanlığa ve topluma ve bir de parti teşkilatına çalışıyormuş gibi gösterecek verileri hazırlayan, düzenleyen, kitabına uydurmak için göbeği çatlayan, asıl çalışan: alt kadro. Çalışıyorlar çünkü İl Müdürlüğünde olmayı kaybetmek istemeyen, mesleği sağlıkçılık olmasına rağmen hastanelerde çalışmayı göze alamayan, birinin yakını olup kapağı müdürlüğe atmış 'mutlu köleler' onlar... Hatta bunların arasında bile 'arkası sağlamlık' hiyerarşisi var. Dayısı olan işi daha az yapıp koridorlarda tıkır tıkır geziyor. Dayısı olmayan ama hamallığı iyi yapan ve pürüz olabilecekler de Alikahya Hastanesindeki birimlere sürülüyorlar. Oradan hamallık yapsınlar diye. Yanlışlarını ortaya koyacak personelin yanlarında işi yok çünkü...

Üsttekiler ne yapıyor peki? Yani, dostlar alışverişte görsün teftişlerinin ve fotoğraf çektirmekerinin dışında? Üst makamdan gelen yazıları, yapılması gereken işleri alt kademe memurlarına EBYS üzerinden tıklayarak aktarıyorlar. Memurlarından aldıkları verileri de yine EBYS üzerinden tıklayarak imzalayıp bi üst kademeye yönlendiriyorlar... Bütün bunları yaparken de bi yoruluyorlar bi yoruluyorlar sormayın... Eeee o kadar çalıştılar tuşlara basarken, yoruldular. O yorgunluğu mutlaka kahve molası ile gidermek gerekiyor değil mi? Ondan da eksik kalmazlar...

Yanıtla . 7Beğen . 0Beğenme 25 Aralık 15:48
09

Marmaralı - @Marmaralı 04 nolu yoruma cevabı: Yalansa yalan de Goncacık... Sen de periferde sahada çalışıp, merkez İl Md.lüğünde iş yapılmadığına şahit olunca tepesi atanlardan mısın; yoksa 'dayı hiyerarşisine' takılanlardan mı?

Yanıtla . 1Beğen . 0Beğenme 29 Aralık 16:22
08

Gonca - @Marmaralı 04 nolu yoruma cevabı: Sende öğrendin işte fena mı, bilmemek ayıp değil öğrenmemek ayıptır, gerçi öğrendinde ne olacak ayrı konu

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 27 Aralık 12:55
07

Seymen - @Marmaralı 04 nolu yoruma cevabı: Tebriklerrrrrrr. İşin içindeki nasıl da biliyor kurumun durumunu.

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 26 Aralık 13:43
03

Kısır Döngü - Kosader ve lalederciler, fetö ile iltisaklı olmadıkları konusunda

Yalan söylüyorlar,

Yalan söylediklerini biliyoruz,

Yalan söylediklerini bildiğimizi biliyorlar...

Ve hala birbirlerini koruyup kollayıp, yalan söylemeye devam ediyorlar...

Yanıtla . 5Beğen . 0Beğenme 25 Aralık 15:37
02

Faysal - Bu Öztürk Kupşen görev aldığı koltuklara liyakatle mi geldi acaba?

Kocaeli de bu eski kosedercilerden başka kimse yokmu Sağlık İdareciliği yapacak?

Eğitimi kariyeri, görev anlayışı veya arkasındaki gizli el kim veya kimler acaba?

Daha önce Ses Kocaeli gazetesinde kosader ile ilgili kendi haberindeki bir yazıya cevap vermişti irtibatım yok gibisinden, Güngör bey karşılığını anında vermişti, bu yazıya ve yazıdaki fotoğrafına da ben orda tesadüfen bulundum o tavaya tuzu öylesine serpiştirmek için oradaydım dermi der.

Yanıtla . 6Beğen . 0Beğenme 25 Aralık 14:27
01

Ahmet Botoksçu - Helal olsun Ersoy bey yıllarca olanları bir kalemde kısa ve öz yazmışsınız yazmasına da Cumhuriyet Savcıları bu fetö iltisaklı kosader ve lalederle ilgili harekete geçecek mi merak ediliyor, Sağlık idarecisi olmayan kriptoların bir çoğu halen Sağlık Müdürlüğü'nde görevli bundan unutmamak lazım.

Yanıtla . 6Beğen . 0Beğenme 25 Aralık 12:18

Kocaeli Markaları

Kocaeli Halk Gazetesi, Kocaeli ile özdeşleşen markaları ağırlıyor.

+90 (541) 450 76 90
Reklam bilgi