Suikast girişiminin karanlık noktaları aydınlanmadı!

Gazetemiz İmtiyaz Sahibi Faruk Bostan'a suikast soruşturmasında şüpheliler ifade verdi. Polis sorgusunda saldırganlar Gökhan Şanlıtürk ve Kadem İkiz'e Faruk Bostan'ı saatler öncesinden takip etmesinin nedeni sorulmadı. Saldırganlar da Bostan'ı takipleri ile ilgili hiçbir açıklama yapmadı. Polis ifadelerinde hem saldırganlar hem de Haldız ailesi saldırının rutin, olağan bir kaza olduğunu söyledi. Kamera kayıtları ile sabit gerçek duruma rağmen saldırganlar polise yalan ifade verdi.

Kocaeli Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen suikast girişimi soruşturmasında saldırganlar Kadem İkiz ve Gökhan Şanlıtürk ile azmettirme şüphelileri Macit Haldız, Ayşe Haldız, Fatih Haldız, Hüseyin Haldız, Recep Haldız, diğer Hüseyin Haldız, Veli Haldız, Ali Genç, Kadir Genç ve Niyazi Genç'in ifadeleri nihayet alındı. Kocaeli Halk Gazetesi İmtiyaz Sahibi, işadamı ve Kocaeli Ticaret Odası meclis üyesi Faruk Bostan'a 6 Ekim günü suikast girişiminde bulunulmuş, saldırganlardan Gökhan Şanlıtürk Özgür Kocaeli Gazetesinin de sahibi olan Haldız ailesinin yeğeni çıkarken, diğer saldırgan Kadem İkiz ise Haldız ailesinin eski çalışanı ve Kocaeli Büyükşehir Belediyesi UlaşımPark A.Ş çalışanı çıkmıştı. Saldırganların kullandığı araç ise Demokrat Kocaeli Gazetesinin de sahibi olan Genç ailesinin şirketine ait çıkmıştı.

YAYINLANAN HABER İÇİN TEHDİT ETMİŞLERDİ

Kocaeli Halk Gazetesi 30 Eylül günü "Haldız Sarayını satıyor" manşeti ile Haldız Holding başkanı Macit Haldız'ın Başiskele'de yaptırdığı devasa sarayını satmak için çalışma yaptığı haberini yayınladı. Haberin yayınlanmasından sonra gazetemiz imtiyaz sahibi Faruk Bostan'ı arayan Haldız ailesi üyeleri, yakınları ve Macit Haldız haberin derhal yayından kaldırılmasını istedi. Bostan istihbarat kaynağına güvendiğini, haberi kaldıramayacağını ancak haber ile ilgili açıklamalarını yayınlayabileceğini söyledi. Telefonla görüşmelerin ardından Macit Haldız'ın yeğeni Hüseyin Haldız ile amcaoğlu Hüseyin Haldız Bostan'ın Kandıra Sapağındaki işyerine gelerek haber kaynağına ağır hakaret, küfür ve tehditte bulundular. Hızını alamayan Haldızlar haberin kaldırılmasını isteyerek tehdit ettiler.

TEHDİTTEN 6 GÜN SONRA SUİKAST GİRİŞİMİ YAPILDI

Gazetemizde haberin yayınlanmasının üzerinden 6 gün geçtikten sonra Bostan'a organize bir şekilde suikast girişiminde bulunuldu.

UZUN SÜRE TAKİP EDİP SALDIRDILAR

Saldırının organize bir şekilde gerçekleştirildiğine yönelik en önemli kanıt ise güvenlik kamerası ve MOBESE kayıtları oldu. Saldırganlar Gökhan Şanlıtürk ve Kadem İkiz ifadelerinde 17.30’da Yuvacık’ta buluştuklarını beyan ettiler. Ancak iki saldırganın, 17.45’te gerçeleşen saldırıdan yaklaşık 2 saat öncesinden itibaren Faruk Bostan’ı takipte olduğu görüntü kayıtlarıyla ortaya konuldu. Faruk Bostan’ın Cefa Vinç’ten çıkmasını bekleyen saldırganlar saat 16.00 sıralarında bu bölgede görüntülendi.

İŞTE AN BE AN TAKİP

Akçakoca Bey Köprüsü altındaki MOBESE kamerasına saat 16.00 sıralarında yakalanan zanlılar, daha sonra Faruk Bostan’ı takibe başladı. Genç Tur’a ait 41 LD 979 plakalı araç, Gölcük DSİ önündeki Kullar Varyantı’na çıkıştaki MOBESE kamerasına takıldı. Ardından Enpay Fabrikası’nın güvenlik kamerasına 16.14’te bölgeden geçtikleri görüntüler kaydedildi. Yuvacık’a kadar Faruk Bostan’ı takip eden saldırganlar, Bostan’ın arkadaşını ziyaret etmesi sırasında karşı sokakta pusu kurarak çıkışını beklediler. Faruk Bostan çıktıktan sonra 17:43’te Karamürsel Caddesi’nde takibe başlayan saldırganlar, birkaç dakika sonra sıkıştırmaya çalıştıkları Bostan’ın aracına çarptılar. Ancak Faruk Bostan’ın araçtan inmeyerek olay yerinden uzaklaşması, saldırı planını bozdu. Saldırganlar ifadelerinde kaza öncesine ait yalan beyanda bulundu.

BOSTAN TOPLADIĞI DELİLLERLE SUİKAST GİRİŞİMİNİ BELGELEDİ

Saldırganların suikast girişimini alelâde bir trafik kazasına çevirme amaçlı ifade verdiğini gören Faruk Bostan saldırı öncesi trafikte takip ettiği güzergâhta bulunan işyerlerinin güvenlik kamera görüntülerini inceledi. Fiilen saatlerdir takip edildiğini tespit eden Bostan savcılığa bu delillerle başvurdu. Bostan'ın başvurusu sonrası saldırganlar Gökhan Şanlıtürk ve Kadem İkiz'in tekrar ifadesi alınırken, azmettirme şüphelileri Macit Haldız, Ayşe Haldız, Fatih Haldız, Hüseyin Haldız, Recep Haldız, diğer Hüseyin Haldız, Veli Haldız, Ali Genç, Kadir Genç ve Niyazi Genç'in ifadeleri alındı. Kocaeli Halk Gazetesi soruşturma dosyasından ifadelere ulaştı.

SUİKAST GİRİŞİMİ AYDINLATILMADI

Saldırganlar ve azmettirme şüphelilerinin ifadeleri incelendiğimizde suikast girişiminin kilit konularının soruşturulmadığı ve sanıklar ile şüphelilerin bu konularda konuşmadığı ortaya çıktı.

Polis şüphelilere "saldırganlar, azmettirme şüphelileri ile müşteki Faruk Bostan'ı isim isim sayarak tanıyıp tanımadığını ve husumeti olup olmadığını", saldırı ve bağlantıları ile ilgili Bostan'ın iddialarını sordu.

SUİKAST GİRİŞİMİNDE BULUNAN GÖKHAN ŞANLITÜRK’ÜN İFADESİ

Saldırganlardan Gökhan Şanlıtürk ifadesinde;

"Faruk Bostan'ı tanımadığını, husumeti olmadığını, diğer saldırgan Kadem İkiz ile 10-12 yıldır arkadaş olduklarını, azmettirme şüphelileri Haldızların akrabaları olduğunu, Ali, Kadir ve Niyazi Genç isimli şahısları tanımadığını belirttikten sonra saldırı olayını anlattı. Şanlıtürk ifadesinde; "06.10. 2021 günü sevk ve idaremdeki 41 LD 979 plakalı araç ile yanımda bulunan arkadaşım Kadem İkiz ile Başiskele istikametinden İzmit istikametine gittiğimiz sırada bir otobüsün benim kullandığım aracı sıkıştırması üzerine önümde seyr halinde olan ismini olay nedeniyle öğrendiğim Faruk Bostan'a ait araca arkadan vurdum. Tutanak tutmak için durmak istedim. Ancak çarpmış olduğum araç durmadan devam etti. Bunun üzerine ben de bu aracın peşinden ileride bir yerde durur ve tutanak tutarız düşüncesi ile bir süre takip ettim. Ancak bu şahıs durmayınca ben de peşinden ayrılarak kaza yapmış olduğum 500 varyant üzerine geri döndüm. 500 varyantın yakınında bulunan Türk Petrol isimli iş yerinde durarak kasayla ilgili bilgi vermek için polisi aradım.... Daha önce vermiş olduğum ifademde olduğu gibi olay tamamen trafikten kaynaklıdır. Kazadan sonra Faruk Bostan isimli şahsın iddia ettiği gibi maskeli olarak elimde silah ile araçtan inmedim.
Bu iddialar doğru değildir. Olay tamamen basit bir trafik kazasıdır. Ayrıca olay günü benim yüzümde covid 19 önlemleri kapsamında takmış olduğum cerrahi maske dışında başka bir maske de bulunmamaktadır... Bu olayı yapmak için beni kimse yönlendirmedi. Haldızlar benim akrabam olur... 2018 yılında Haldızların firmasından sigorta girişim olmuştur. Ali Genç, Niyazi Genç ve Kadir Genç isimli şahısları tanımam...Beni olayı gerçekleştirmem için bu şahıslar yönlendirmedi." dedi.41 LD 979 plakalı aracın kime ait olduğunun sorulması üzerine "2018-2019 yılları arasında çalışmış olduğum Bahçeşehir Koleji Kocaeli Kampüsünün kiralık aracıdır. Bahçeşehir Koleji de akrabam Haldızlara aittir. Bu araç okulda durmaktadır. Ben işim olduğu zamanlarda yada okulun bir işi olduğu zamanlarda bu aracı okul görevlilerinden alırım. Kaza yapmış olduğum 06.10.2021 günü de ben bu aracı gezmek için okuldan almıştım. Ben bu aracın Genç Tur firmasından okula kiralandığını okulda çalıştığım için biliyorum." diye cevap verdi.

Saldırgan Gökhan Şanlıtürk'e özelikle Faruk Bostan'ı saatler öncesinden araçla takip ettiğine dair görüntülerin sorulmadığı, ilk soruda bu hususun soru içerisinde yer almasına rağmen Şanlıtürk'ün bu konuya cevap vermediği açıkça görüldü.

SUİKAST GİRİŞİMİNDE BULUNAN KADEM İKİZ’İN İFADESİ

Saldırganlardan Kadem İkiz ifadesinde;

"Faruk Bostan'ı tanımadığını, Gökhan Şanlıtürk ile 10-15 seneden beri arkadaş olduğunu, Haldız Holdingin eski çalışanı olduğu için ismi geçen Haldızları tanıdığını, Kadir Genç'i ise tanımadığını söyledikten sonra saldırı ile ilgili soruya cevap verdi. Önceki ifadesinde bunun kasıtlı olmadığını, sadece trafik kazası olduğunu, olayda kendisinde ve arkadaşı Gökhan Şanlıtürk'te tabanca bulunmadığını, maskenin ise pandemi nedeniyle kullandıkları tıbbi maske olduğunu söyledi. Bostan'ın iddialarının asılsız olduğunu söyleyen İkiz "Kazaya karışan bizim içerisinde bulunduğumuz 41 LD 979 plakalı aracı Gökhan kullanmakta idi ve biz Gökhan ile Gökhan'ın evinin önünde buluştuktan sonra vakit geçirmek amacıyla Arasta Park Avm'ye seyir halinde idik... Meydana gelen kaza olayı tamamen rastlantısal bir olaydır."

dedi.

Saldırgan Kadem İkiz'in de soru arasında yer alan saldırı öncesi takip ettikleri sorusuna cevap vermediği ve polis ifadesinde bu konunun da ayrıca sorulmadığı görüldü.

AZMETTİRME ŞÜPHELİSİ MACİT HALDIZ’IN İFADESİ

Azmettirme şüphelisi Macit Haldız ifadesinde:

"Haldız İnşaatın yönetim kurulu başkanı olduğunu, Faruk Bostan'ı tanımadığını, Gökhan Şanlıtürk'ün oğlunun oğlunun sahibi olduğu Bahçeşehir Kolejinde çalışan bir kişi olduğunu, Kadem İkiz'i tanımadığını, Kadir Genç'i oğlu Recep ile tanıştığı için tanıdığını söyledi. Saldırı ile ilgili Bostan'ın iddiaları sorulan Macit Haldız "Ben Faruk Bostan isimli şahsı tanımam. Saldırıyı siz görevlilerden öğreniyorum. Olayda kullanıldığı beyan edilen Renault Fluence marka aracın kimin olduğunu ve bu aracı kim kullandığını ben kesinlikle bilmiyorum. Benim şirketimde en az 250 adet araç bulunmaktadır ve zaman zaman trafik kazaları da istenmese de meydana gelebilmektedir. Bostan'ın iddialarını kabul etmiyorum. Bostan ile husumetim yoktur."

dedi.

AZMETTİRME ŞÜPHELİSİ AYŞE HALDIZ’IN İFADESİ

Ayşe Haldız ise ifadesinde;

"Faruk Bostan'ı tanımadığını iddiaları da kabul etmediğini, aile şirketinin olduğunu, eşi ve çocuklarının bu şirketler ile ilgilendiğini, hiçbir şekilde gayrimeşru işlerle ilgileri olmadığını"

söyledi.

AZMETTİRME ŞÜPHELİSİ  FATİH HALDIZ’IN İFADESİ

Fatih Haldız ifadesinde:

"Faruk Bostan ile 2.5 yıl önce bir kere görüştüğünü, arasında bir husumet olmadığını, Gökhan Şanlıtürk'ün öz amcasının torunu olduğunu, ailesine ait bir şirkette çalıştığını, Kadem İkiz'i tanıdığını bir dönem kardeşi Recep Haldız'a ait şirkette çalışmış olabileceğini, Ali, Niyazi ve Kadir Genç'i tanıdığını, Genç Tur'un kardeşi Recep Haldız'a ait Bahçeşehir Kolejinin öğrenci taşıma işini yaptığını, Bostan'ın iddialarını kabul etmediğini"

söyledi.

AZMETTİRME ŞÜPHELİSİ VELİ HALDIZ’IN İFADESİ

Veli Haldız ifadesinde:

"Faruk Bostan'ı tanımadığını, Gökhan Şanlıtürk'ün uzaktan akrabası olduğunu, geçmiş dönemlerde şirketlerinde çalışmış olabileceğini, Kadem İkiz'i Gölcük'te ikamet ettiği için tanıdığını, geçmişte Haldız Otomotivde çalıştığını, Bostan'ın iddialarını yerel basından takip ettiğini, olayla ilgili bilgisi olmadığını sadece Gökhan Şanlıtürk ve Kadem İkiz'in seyir halinde iken kiralık bir araç ile kazaya karıştığını duyduğunu, kaza ile ilgili kendisi ve ailesinin dahli olmadığını, kazanın tamamen rastlantısal olduğunu, kazada kullanılan aracın ne amaçla nereden kiralandığını bilmediğini, saldırı ile ilgili bir yönlendirme yapmadıklarını"

söyledi.

AZMETTİRME ŞÜPHELİSİ HÜSEYİN HALDIZ’IN İFADESİ

Hüseyin Haldız (Yusuf oğlu) ifadesinde;

"2003 yılından beri Haldız şirketinde çalıştığını, Haldız'ın akrabası olduğunu, Faruk Bostan'ı tanıdığını ve husumeti olmadığını, Gökhan Şanlıtürk'ü Arsin Sporun yöneticisi olduğu zamanda futbol oynadığı için tanıdığını, Kadem İkiz'in daha önce Haldız bünyesinde çalıştığını, Niyazi, Ali ve Kadir Genç'i tanımadığını, Faruk Bostan'ın arabasına arkadan çarpılarak tehdit edilmesi olayını basından öğrendiğini söyledi. Hüseyin Haldız "Faruk Bostan isimli şahıs sahibi olduğu Kocaeli Halk Gazetesinde Haldız Sarayı Satıyor şeklinde haber yapması üzerine Haldız İnşaatın sahibi akrabam olması ve orada çalışmamdan dolayı kendisinin telefonu tanıdıklarımdan temin ederek kendisini telefonla arayarak kendimi tanıttım, yaptığı haberin doğru bir haber olmadığını Macit Haldız'ın evini satması gibi bir durumun söz konusu olmadığını, haberin yalan olduğunu, bu haberi kaldırmasını söyledim. Faruk Bostan ise bana telefonda abi ben ofisteyim bu şekilde bir haber aldım bundan dolayı haber yaptım gel görüşelim dedi. Ben de bunun üzerine o tarihte yanımda olan Hüseyin Haldız ile birlikte Faruk Bana telefonda işyerini tarif etmesi üzerine Vinçlerin bulunduğu Kandıra Sapağında bulunan işyerine birlikte gittik. Ben Hüseyin ile bu işyerine gittiğimde Faruk Bostan'ın yanında 5-6 şahıs vardı. Ben bu şahısları tanımıyorum. Bu işyerinde oturduk Faruk Bostan ile birlikte çay içtik ve kendisine Macit Haldız'ın evini satmasının söz konusu olmadığını, haberin yalan haber olduğunu, bu haberi kaldırmasını rica ettim. Faruk Bostan bana abi ben tekrar araştıracağım, sizin söylediğiniz doğru ise ben de bu haberi yayından kaldıracağım dedi. Bu şekilde işyerinden ayrıldık. Kesinlikle aramızda herhangi bir şekilde küfür veya tehdit olayı meydana gelmedi. Ancak Faruk Bostan haber yalan olduğu halde bu haberi kaldırmadı...Faruk Bostan'ın olayını basından öğrendim. Bu olay ile uzaktan yakından alakam yoktur."

dedi.

AZMETTİRME ŞÜPHELİSİ RECEP HALDIZ’IN İFADESİ

Recep Haldız ifadesinde:

"Özgür Kocaeli Gazetesinin sahibi olduğunu, Bahçeşehir Kolejlerinin sahibi olduğunu, Faruk Bostan'ı tanımadığını, husumeti olmadığını, Gökhan Şanlıtürk'ün yeğeni olduğunu, sahibi olduğu RHZ inşaat isimli şirketinde getir götür işlerinde iki yıldır çalıştığını, Kadem İkiz'in arkadaşı olduğunu, daha önceden babasına ait Haldız şirketinde çalıştığını, Niyazi Genç'in kendisine ait olan Bahçeşehir Kolejinin öğrenci servis işini yaptığını, Kadir Genç'i ve Ali Genç'i tanıdığını söyledi. Suikast girişimi ile ilgili bilgisi sorulan Recep Haldız ".. Olayın meydana geldiği tarihte bildiğim kadarıyla 41 LD 979 plakalı aracı Gökhan Şanlıtürk adlı çalışanım ve yeğenim kullanıyordu. Zaten biz bu aracı olaydan 3 yıl öncesine kadar Genç Tur isimli taşıma şirketinden Bahçeşehir Koleji adına yapılan kira kontratı ve sözleşmesine binaen kiralanan bir araçtır. Gökhan olay günü bu aracı yanında Kadem bulunduğu halde kullandığı sırada bir araca çarptığını ve bu aracın kaza sonrası olay yerinden durmayarak ayrıldığını olaydan sonra bana anlattı. Ancak bu aracın sürücüsünün kim olduğu ile alakalı olarak bilgisi yoktu. Benim de bilgim yoktu. Kaza yaptıkları aracın plakasını alıp almadıklarını da bana söylediklerini hatırlamıyorum. Olaydan hemen sonra beni arayan yakınlarım Kocaeli Halk Gazetesi'nde Faruk Bostan'a saldırı olduğu şeklinde bir haber olduğunu ve bu haberde benim okuluma kiralanan 41 LD 979 plaka sayılı aracın olduğunu söylediler. Ben de zaten Gökhan'a olayı sorduğum için bu olayın kaza olduğunu biliyordum. Gökhan ve Kadem bana sadece kaza yaptıklarını söylediler. Bu olay bildiğim kadarıyla tamamen bir kazadır. Yine Faruk Bostan isimli gazetesinde gerek ailemi gerekse babamın Haldız Sarayı Satıyor şeklindeki haber ile ilgili olarak kendisinin Hüseyin Haldız tarafından tehdit ve hakaret edilmesi olayından bilgim yoktur. Bu konuda ben Hüseyin Haldız'a herhangi bir şekilde talimat veya telkinde bulunmadım. Böyle bir konu olduğunu da duymadım. Babamın evi ile alakalı olarak Faruk Bostan'ın gazetesinde yaptığı haberden haberin yapıldığı gün haberim oldu. Faruk Bostan sürekli benim ve ailem hakkında ve şirketlerimiz hakkında sürekli olarak gerek yalan gerekse yanlış haberler yapmaktadır. Ben de babamın evini satması ile alakalı olarak babam açtığı dava ile bu haberi mahkeme kararı ile kaldırttı...." dedi. Recep Haldız Bostan'ın suçlamalarını reddettiği ifadesinde "... aracına çarparak kaza yapmaları tamamen tesadüftür ve kazadır. Benim Gökhan ve Kadem'i Faruk Bostan'a tehdit ve saldırıda bulunmalarını azmettirmem kesinlikle söz konusu değildir... Ben Genç Tur şirketinden bu aracın haricinde başka kiraladığım araç da vardır. Ancak halen 41 LD 979 plakalı aracı benim şirketime sözleşme gereği tahsis edilen bir araçtır. "

dedi.

AZMETTİRME ŞÜPHELİSİ HÜSEYİN HALDIZ’IN İFADESİ

Hüseyin Haldız ifadesinde;

"Faruk Bostan'ı tanımadığını ancak kendisi ile bir kez gazetesinde yayınlanan yanlış haber ile ilgili görüştüğünü, Gökhan Şanlıtürk'ün uzaktan akrabası olduğunu, şu an Özgür Kocaeli Gazetesinin spor biriminde çalıştığını, Kadem İkiz'i ikamet ettiği mahalleden dolayı tanıdığını, şirketlerinin eski çalışanı olduğunu söyledi. Olayla ilgili bilgisi sorulan Hüseyin Haldız Faruk Bostan'ın işyerine gittikleri süreci anlattığı ifadesinde "Faruk Bostan'a yaptığı haberin asılsız olduğunu, satılık bir ev olmadığını söyledik. Faruk Bostan ise yakın kaynaklardan bu haberi aldığını, bir gazetecinin yaptığı haberi kaldıramayacağını söyledi ve diğer evinin resmini bana atın kiralık şeklinde yazalım diye bize teklif etti. Biz ise bunun üzerine Faruk Bostan'a birşey demeden onun işyerinden ayrıldık. Bu görüşmenin üzerinden 15-20 gün geçtikten sonra ise Faruk Bostan'ın beyan ettiği olay başına gelmiş. Bu yaşanan olayı da bize mal etmektedir. Benim kesinlikle Gökhan ve Kadem'in niye böyle bir şey yaptığından bilgim yoktur."

dedi

AZMETTİRME ŞÜPHELİSİ NİYAZİ GENÇ’İN İFADESİ

Niyazi Genç ifadesinde;

"Faruk Bostan'ı tanıdığını, Gökhan Şanlıtürk'ü ve Kadem İkiz'i tanımadığını, Bahçeşehir Kolejinin taşıma işini yaptığını bu nedenle kolejin sahibi Macit Haldız'ı tanıdığını, Genç Tur'un ortağı olduğu ve Genel Müdürü olduğunu, Faruk Bostan'ın Genç Tur'un Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ve Kocaeli Üniversitesinin taşıma işini yaptığı iddialarının gerçeği yansıtmadığını, kendisinin her iki kurumun da taşıma işini yapmadığını, Bostan'a saldırı olayını Kocaeli Halk Gazetesi'nden öğrendiğini, saldırı ile ilgili bilgisi olmadığını, saldırganları azmettirmediğini, 41 LD 979 plakalı aracın ortağı olduğu Genç Tur'a ait olduğunu, aracın Haldız Grubuna ait Bahçeşehir Kolejine sözleşme karşılığı kiralandığını, sözleşme başlangıcının 18.6.2021 bitiş tarihinin 28.6.2023 olduğunu, binek araçların arıza ve herhangi bir kaza durumundan dolayı değişkenlik gösterebilmesi için sözleşmede plaka, marka ve model belirtilmediğini"

söyledi.

AZMETTİRME ŞÜPHELİSİ ALİ GENÇ’İN İFADESİ

Ali Genç ifadesinde;

"Genç Tur'un sahibi olduğunu, Faruk Bostan'ı tanıdığını, Gökhan Şanlıtürk'ü ve Kadem İkiz'i tanımadığını, Macit Haldız'ın arkadaşı olduğunu, Kocaeli Üniversitesinin personel taşımacılığını 4 yıl önce 1 dönem yaptıklarını, Kocaeli Büyükşehir Belediyesine ise taşımacılık işi yapmadıklarını, 41 LD 979 plakalı aracın şirketlerine kayıtlı olduğunu ancak Haldızlara ait Bahçeşehir Kolejine tahsis edilmiş olduğunu, Bostan'ın yaşadığı olayla ilgili bir bağının olmadığını"

söyledi.

AZMETTİRME ŞÜPHELİSİ KADİR GENÇ’İN İFADESİ

Kadir Genç ise ifadesinde;

"Genç Tur ve Demokrat Kocaeli Gazetesi ile bağı olmadığını, Faruk Bostan'ı tanıdığını, Gökhan Şanlıtürk ve Kadem İkiz'i tanımadığını,   Haldızların çoğunu tanıdığını, sahibi olduğu Tuz Gölü Turizm isimli şirketin Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ve Kocaeli Üniversitesi ile ilgili taşıma işi yapmadığını, Faruk Bostan'a saldırıyı azmettirmesinin söz konusu olmadığını"

söyledi.

Gazetemiz imtiyaz sahibi Faruk Bostan'a önce tehdit sonrada suikast girişiminde ve gerek saldırganlar Gökhan Şanlıtürk ve gerekse Kadem İkiz'in ve azmettirme şüphelilerinin ifadeleri ana hatlarıyla yukarıda paylaştığımız gibi oldu. Saldırganlar ve Haldız ailesi olayı olağan ve rutin bir kaza olarak anlatırken kaza öncesi fiziki takip konusunu genel soru içinde polis sormasına rağmen cevap vermezlerken, bu konu için kendilerine ayrıca soru sorulmadığı ve olayı kaza olmaktan çıkarıp suikast girişimi yapan en önemli hususun böylece aydınlanmamış olduğu görüldü. Kocaeli Halk Gazetesi olarak kamuoyumuza soruşturmanın bu boyutunu sunuyoruz. Soruşturmanın karanlık bir nokta kalmadan ve kamu vicdanını yaralamadan özenli inceleme ile tamamlanması beklentimizdir. Kocaeli Halk Gazetesi olarak sürecin takipçisi olacağız.

25 Ara 2021 - 12:50 Kocaeli/ İzmit- Gündemgöndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Halk Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Halk Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA), Anka Haber Ajansı (ANKA) tarafından servis edilen tüm haberler Kocaeli Halk Gazetesi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Kocaeli Halk Gazetesi değil haberi geçen ajanstır.

01

Lastik Iş Ne Oldu - Sn Faruk bostan sizi çok severim lastik iş ile ilgili neden susturuldunuz neden haber yok merak ediyoruz sözleşmeye girdik sendika açıklama yapmıyor sizden öğrenelim

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 25 Aralık 21:43

Kocaeli Markaları

Kocaeli Halk Gazetesi, Kocaeli ile özdeşleşen markaları ağırlıyor.

+90 (541) 450 76 90
Reklam bilgi


Anket Cumhurbaşkanlığı seçimi olsa kime oy verirsiniz?