Kocaelispor’daki haciz girişimini ortaya çıkarttık

Kocaelispor Kulübü Başkanı Engin Koyun naylon fatura suçlaması yaptı, konunun üzerine gittik. Önceki dönem başkanlarından görüş aldık. Yaptığımız araştırma sonrasında, Osman Nuri Yaman döneminde yapılan avukatlık sözleşmesini ve kulübe gelen 350 bin TL’lik haciz girişimini gündeme taşıdık

Kocaelispor Kulübü Başkanı Engin Koyun, art arda gelen kötü sonuçlar ve kendisiyle teknik heyete gelen istifa çağrısı sonrasında medya mensuplarıyla bir araya geldi. Mali tabloyu açıklamayan Başkan Koyun, taraftarlardan sabır istedi, suçlama yaptı ve gelecek için hayal sattı. Basın toplantısı sonrasında naylon fatura konusunun üzerine gittik. Osman Nuri Yaman döneminde Av. Müjdat Gültekin ile danışmanlık ücreti olarak ayda net 7 bin 500 TL’lik yapılan anlaşmayı, bu paranın ödenmesi için Kocaelispor’a gelen haciz girişimini ortaya çıkarttık. Bu gelişmeyi önceki dönem başkanlarından Muammer Çelik ile birlikte takip etmeye devam edeceğiz.

Kocaelispor kulübü başkanı Engin Koyun 21 Aralık 2021 tarihinde düzenlediği basın toplantısında şöyle değerlendirme yaptı:

‘HATA YAPTIK, ANCAK DERS ALDIK’

Başkan Koyun, “Taraftarımıza sesleniyorum, ne olur sabredin. Mali disiplinden, kurumsallaşmadan, alt yapıdan, tesisleşmeden ödün verip bu takımı Süper Lig’e çıkartırız. Ancak bir sene sonra arkamızdan küfür ettiririz. Buna asla izin vermeyeceğiz. Kötü niyetli bir ekip değiliz. Süper Lig için 3 sene mi bekleyeceğiz, hayır. Bu sezon elimizden geleni yapacağız. Hatalar yaptık, tecrübesizlikler yaşadık. Ama bizde bunlardan ders aldık. Geçen sezon devre arasında takım 11. sıradaydı. İnandık devre arasında doğru transferlerle şampiyon olduk. Birlikte inandık ve şehri kupaya getirdik. Taraftarımıza sesleniyorum, ne olur, Allah rızası için sabredelim. Hedefimiz Play-Off'tur. Yine orada şampiyon olmak için mücadele edeceğiz” dedi.

‘HOCA DEVAM ETMELİ, 5 TRANSFER YAPACAĞIZ’

Devre arasında yine para harcanarak transfer yapılacağına işaret eden başkan Koyun, “Ben hocamızla birlikte devam edeceğimiz sürenin biraz daha uzaması gerektiğini düşünüyorum. 8 numara, bir forvet, bir kanat ve hem sağ hem de sol oynayan bir isim alacağız. 5 transfer yapacağız. 7-8 arkadaşla yollarımızı ayıracağız. Dino Ümraniye maçında sahada olacak. Cabezas’ı göndereceğiz, Yılmaz alacaklarını bıraktı da gitti” ifadesini kullandı.

’15 YIL SONRA AVRUPA’DA KONUŞULACAĞIZ’

Başkan Koyun, “Kocaelispor 3 yıl içerisinde Süper Lig'de olacak. 5 yılında Türkiye Kupası'nın ardından Süper Kupa'yı alacak. 7’inci yılımızda ise Avrupa Kupaları’nda oynayacağız. 15 yıl sonra Kocaelispor Türkiye’nin Avrupa’nın konuştuğu bir ekip olacak” vaadinde bulundu. Bu açıklama Kocaeli Sanayi Odası Başkanı Yılmaz Kanbak iken, Kocaelispor kulübünün başında İbrahim Saral varken ve 2005 yılında yapılan çalıştayda 15’inci yılın sonunda Şampiyonlar Ligi Şampiyonu olmalıyız sözünü hatırlattı. Umarız bu kez gerçekleşir.

‘NAYLON FATURA İDDİASI SES GETİRDİ’

İddialı bir cümle kuran Başkan Koyun, “Geçmişten ders almamız için önceliğimiz mali disiplindi. Bunu Türkiye’ye örnek olacak çapta sağladık. Mali başarının şampiyonluk kadar önemli olduğunu hatta daha önemli olduğunu söyleyebilirim. Naylon faturaların tarih olduğu bir döneme geldik. Kulübümüz de mali disiplinin oluşturulması yeni bir personel kadrosu oluşturduk” ifadesine yer verdi.

NAYLON FATURA KONUSUNUN ÜZERİNE GİTTİK

Kocaelispor'a naylon fatura koyan kim Sayın Koyun?

Başlığıyla internet sitemizde imtiyaz sahibimiz Faruk Bostan bir değerlendirme yaptı.

Kocaelispor kulüp Başkanı Engin Koyun bugün basınla bir araya geldi önemli açıklamalarda bulundu.

Engin Koyun yaptığı açıklamada,

"İddia ediyorum bir iki şirket kulübü hariç Kocaelispor tüm liglerin mali disiplinini sağlamış örnek bir kulüp oldu.

Dönemimize ait hiçbir borcumuz yoktur. Kurumsallaşma adına iyi yoldayız. Eski günlerdeki gibi kulübe naylon faturalar girmiyor" dedi.

Bu açıklamaları yapıyorsan belgeleri de göstereceksin sayın başkan.

Nasıl bir kurumsallaşma var anlatacaksın basının karşısında.

Dönemine ait borcum yok diyorsun acaba bu söylediğine kendin inanıyor musun?

Ama burada en çarpıcı açıklama kulübe eski dönemlerde olduğu gibi naylon fatura girmiyor söylemi.

Şimdi bu açıklama çok su kaldırır.

Kim hangi dönemde naylon fatura soktu bir açıklasan da herkes öğrense.

Ya da bunca zaman neden sustunuz da şimdi başarısızlık gelince mi aklınıza geldi naylon faturalar.

Başkan Engin Koyun  devam eden açıklamasında,

"Bu başarının devam etmesi için ne yapmamız lazım. Takımın 5 yıl amatörde çırpındığı günleri hatırlayalım. İsmi değişmeden amatörden 1. Lig’e çıkan takım sayısı çok azdır. Bunun için emeği geçen tüm değerleri tebrik ediyorum" dedi.

Sayın Başkan, Kocaelispor Amatör kümede sadece 2 sezon oynadı.

Sayın Koyun siz artık mazeret üretmeyin lütfen.

Bakın devre arası geliyor sanki siz yönetime yeni gelmişsiniz de enkaz transferler yapılmış şimdi de siz bu transferleri beğenmeyerek yeni arayışlara giriyormuş algısı yaratmaya çalışmayın.

Bu senenin suçlusu sensin başkası değil.

Tamamen senin ve yönetiminin hatalarınızın eseri bu takım.

İnşallah dediğiniz gibi olur her şey.

Sayın Başkan'ın basın mensuplarına yaptığı açıklamalardan sonra Başkanın Kocaelispor kulübünün yakın tarihinden bir haber olduğu ortaya çıktı.

Başkan Engin Koyun'un bu açıklamasından sonra geçmiş dönemdeki Başkan ve yöneticilerin nasıl bir cevap vereceği merakla bekleniyor

ÖNCEKİ DÖNEMDEKİ BAŞKANLAR NE DEDİ?

Bu haberimiz üzerine önceki dönemlerde görev yapmış bazı yöneticiler arayarak bu suçlamanın hangi yönetim kurulu ve hangi başkan döneminde olduğunu sordular. Biz de bunu üzerine Kocaelispor kulübünde görev yapan başkanların görüşlerini almak için kendilerini aradık işte söyledikleri:

SEFA SİRMEN, ‘DİDİK DİDİK İNCELEDİLER’

“Kocaelispor bizim dönemimizde tesisleriyle, kurumsallığıyla, çok sesli yönetim kurulu üyeleriyle, aldığı sonuçlarla altın çağını yaşadı. Başkanlık yaptığım dönem görev yapan tüm hükümetler tarafından didik didik incelendi. En ufak bir olumsuz durum olsaydı, üzerime gelirler, davalar açarlardı. Biz hizmet ettik keşke bizim elde ettiğimiz başarıyı devam ettirebilselerdi”

HİKMET ERENKAYA, ‘MÜFETTİŞLERE İNCELETTİM EN UFAK ŞÜHPE YOK’

“Ben akçeli işlerde kanunlara usulüne uygun olarak hareket ettim. Kocaelispor başkanlığım döneminde de özen göstererek çalışma yaptım. Benim döneminde böyle bir usulsüzlüğün olması mümkün değil. Ben kendi isteğimle Kocaeli Valiliği’ne başvurdum. Benim dönemindeki hesapları 3 müfettiş 15-20 gün süreyle inceledi.  En ufak bir yanlışlık, usulsüzlük yoktur diye belge verdiler. Bu belge valiliğin kayıtlarında da yer alıyor.”

NEBİL UZUN, ‘YASAL SÜREÇ NEYSE UYGULANMALI’

“Kocaelispor kapanmasın diye göreve gelip kısa bir dönem başkanlık yaptım. Bu iddiaya bizim alınganlık gösterecek bir durumumuz olmaz. Görev yaptığımız süre içerisinde kendi ürettiğimiz maddi kaynakla hizmet ettik. Böyle bir durum söz konusuysa, kimin elinde ne belge bilgi varsa araştırılması için ve Kocaelispor’un hakkının kimseye verilmemesi için yasal prosedür neyse o uygulanmalıdır. Bu süreçte konunun bu şekilde gündeme gelmesi de üzücü, biz hala yapılmayan tesisi alt yapıda nasıl bir gelecek hazırlanıyor onu konuşup projelendirmemizi çalışmalıyız.”

İBRAHİM SARAL, ‘KULÜP ADINA ÜZÜNTÜ VERİCİ BİR DURUM’

“Yurt dışında işlerimin başındayım. Sadece oynanan müsabakalarının sonuçlarını takip ediyorum. Naylon fatura konusu ve Osman Nuri Yaman döneminde yapılan bu anlaşmanın olmasını Kocaelispor adın üzüntü verici bir durum olarak görüyorum. Benim döneminde böyle bir durum olması söz konusu bile olamaz”

CEMAL DERYA, ‘KİŞİLER ZAN ALTINDA BIRAKILMAMALI’

“Tribünden gelerek taraftarların kulübüne sahip çıkmasının nasıl olacağını Türk Futbol tarihine adımızı arkadaşlarımızla birlikte altın harflerle yazdırmış, biri olarak Kocaelispor’a zarar verecek her kesin ve her oluşumun karşısında olduk bundan sonrada olacağız. Sağlığını, işini kaybeden kişileri zan altında bırakmak son derce yanlış bir durum. Böyle bir bilgi ve belge varsa savcılığa baş vuruda bulunup hukuk çerçevesinde gereği yapılmalı. Hatta savcılık suç duyurusunda bulunup soruşturma açmalı” ifadesinde bulundu.

MUSTAFA EKŞİ, ‘KOCAELİSPOR’UN KURUŞUNU KORUYARAK HİZMET ETTİK’

“Böyle bir iddiayı ortaya atıp kimin yaptığı konusunda açıklama yapmak ve görev yapmış kişileri zan altında bırakmak doğru değil. Böyle konuları gündeme getirmek yerine yasal süreç neyse o yapılmalı. Benim zamanımda yönetim kurulu arkadaşlarımla birlikte Kocaelispor’un kuruşunu koruyarak hizmet verdik” dedi.

BAHRİ YAVUZ, ‘GELİRLERİMİZ VE ÖDEMELERİMİZ TARTIŞILMAZ’

“Bizim dönemimizde, tüm yapılanlar şeffaf bir şekilde usulüne uygun yapıldı. Futbolculara ödenen rakamları gerçek değerinden gösterdik. SGK ödemelerini bu şekilde yaptık. Gelen gelirle yapılan ödemeleri usulüne uygun bir şekilde muhasebeleştirdik. En ufak bir şekilde şaibeye yer verecek bir durumda bulunmadık. Keşke herkes bizim gibi titizlikle çalışma yapsaydı”

MUAMMER ÇELİK, ‘KOCAELİSPOR İÇİN SAĞLIĞIMI SERVETİMİ KAYBETTİM’

“Bizim dönemimizde bırakın naylon faturayı, normal fatura dahi gelmedi. Bir kuruşluk gelir yoktu. Kendi çeklerimle söz verdiği gibi transferi açmak için yönetici arkadaşlarımla birlikte çalışma yaptık. Kimin elinde bilgi belge varsa gerekli yerlere başvursunlar. Ben Kocaelispor için sağlımı kaybettim, paramı kaybettim. Bende Kocaelispor için yanlış kesinlikle yanlış olmaz” dedi.

ÇELİK KONUNUN ÜSTÜNE GİTTİ VE  AÇIKLIK GETİRDİ

Bu konuşma sonrasında yaptığımız çalışma ve ortaya atılan iddianın kimi kapsadığı ve hangi dönemde olduğu Muammer Çelik’in Sosyal Paylaşım Sitesi’ndeki hesabından yaptığı paylaşımla ortaya çıktı. Çelik’in paylaşımı aynen şöyle,

“OSMAN NURİ YAMAN Sen, yönetim kuruluyla devrenin bitmesine 3 maç kala Kocaelispor’u yüz üstü bırakıp kaçmadınız mı? Personeli, futbolcuları aç bırakan, tesisler sahipsiz bırakıp kaçan sen değil misin? Sen kaçtığında hodrimeydan evime gelerek yarın bayram arifesi herkes perişan sahiplen dediklerinde, ne yönetici, ne başkan nede bir yetkim olmadığı halde 160 bin (160.000) dolar parayı şirketimden çekip  bozdurup tesislerde mağduriyeti giderirken neredeydin? Senin adın bu kulüpte  başkan anılmasın diye, sen ve yöneticilerini bu kulüpten genel kurulda ihraç etmedim mi? Şimdi Kocaelispor yönetiminin açıklamasında, buradan kaçman yetmiyormuş gibi, yönetiminde 4 avukat olmasına rağmen, hiç bir yöneticinin haberi ve imzası olmadan, sen tek başına hemde 2010 yılında aylık 9 bin 500 TL. maaşla anlaşıp nasıl mukavele yaparsın? Bunun karşılığı o tarihte  8 bin (8.000) dolar yapıyor. Bugünkü parayla 115 bin TL  (115.000 TL) aylık maaşla nasıl anlaştın? Üstüne bu avukat 1 gün kulübe gelmemiş. Şu anda maaşla çalışan avukat 5 bin TL (5.000 TL) alırken. Anlaştığın bu avukat 11 yıl sonra aklına geliyor kulübe 350 bin TL (350.000 TL) haciz gönderiyor. Ben ve Kocaelispor taraftarları bu işin peşini bırakmayacağız. Buradan Kocaelispor yönetimine de  sesleniyorum. Bu işi hukuka taşıyın. Bu Osman efendiyi genel kurulda kulüpten ihraç ettik. Adı bu kulübün başkanı olarak anılmasın, kayıtlarda geçmesin. Bu kulübün menfaatlerini savunurken haksız yere ceza aldım, bu olayında peşini bırakmayacağım.

Sen ne düzenbaz bir adammışsın OSMAN NURİ YAMAN”

ÇELİK YİNE AYNI SAYFASINDA

“Bu işin peşine düştüm. O dönemde yönetimde bulunan Osman Polat’ı aradım. Av. Müjdat Gültekin’le böyle bir maaşla ve tek imzayla nasıl anlaştı dedim. Osman  Nuri Yaman ben öyle bir anlaşma imzalamadım demiş. Bunun üzerine Engin başkanı aradım, Başkan yarın kulüpten imzalanan sözleşmeyi bana gönderecek. Bu işin peşini bırakmayacağız. Nasıl olsa Kocaelispor’un haklarını ararken haksız yere ceza almaya alıştım” cümlelerine yer verdi.

İMZALANAN AVUKATLIK SÖZLEŞMESİNİ VE HACİZ İŞLEMİNİ ORTAYA ÇIKARTTIK

Kocaelispor’un mevcut başkanı Engin Koyun’un basın toplantısında naylon fatura cümlesini kurarak söylediği konunun üzerine giderek, önceki dönem başkanlarıyla yaptığımız görüşmelerin ardından, özellikle sağlığını parasını Kocaelispor için harcayan Muammer Çelik’in bizimle beraber konunun üzerine gitmesi sonrasında genel kurul kararıyla kulüpten ihraç edilen Osman Nuri Yaman’ın başkanlığı

dönemimde, Avukat Müjdat Gültekin ile danışmanlık ücreti olarak ayda net 7 bin 500 TL’lik yapılan anlaşmayı, bu paranın ödenmesi için Kocaelispor’a gelen 350 bin TL’lik haciz girişiminin ortaya çıkmasını sağladık.

BİZ KOCAELİSPOR’A ZARAR DEĞİL YARAR SAĞLARIZ

Biz bu kentte doğduk, bu kentte büyüdük, bizim destek verdiğimiz arkasından koştuğumuz ilk ve tek takımımız Kocaelispor’dur. Yeşil siyahlı renklere olan sevdamız biz nefes aldığımız sürece devam edecektir. Hiçbir girişimimiz Kocaelispor camiasına zarar verecek şekilde olmaz. Aksine Kocaelispor menfaatlerini düşünerek hareket ederiz. Bundan sonrada bu şekilde hareket etmeye devam edeceğiz.

KÖTÜ GÜNÜNDE DE, İYİ GÜNÜNDE DE YANINDAYIZ

Kocaelispor’un kapanması için yıkılan tesislerde elektriği olmayan salonda kongresi yapılırken, Orhan Görsen’in arkadaşlarıyla birlikte sahip çıktığı günde ordaydık. Süper Lig’de, Avrupa’da fırtına gibi eserken de, destek verilmeyip her sezon amatöre kadar düşürülürken de, 2 sezon BAL’da oynarken de, halkın takımı olduğu amatörde oynarken taraftar rekoru kırılırken de, 3. Lig’e, 2. Lig’e ve TFF 1. Lig’e çıkarken de ordaydık. Bundan sonra da Kocaelispor’un yanında olmaya devam edeceğiz.

25 Ara 2021 - 14:42 - Sporgöndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Halk Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Halk Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA), Anka Haber Ajansı (ANKA) tarafından servis edilen tüm haberler Kocaeli Halk Gazetesi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Kocaeli Halk Gazetesi değil haberi geçen ajanstır.

01

Körfezli - Ya mahkum olan hapis yatan kişi nasıl böyle konuşur…kısaca şundan konuşur.En iyi savunma saldırıdır. El insaf

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 25 Aralık 21:17

Kocaeli Markaları

Kocaeli Halk Gazetesi, Kocaeli ile özdeşleşen markaları ağırlıyor.

+90 (541) 450 76 90
Reklam bilgi