Cefa Vinç
Cefa Vinç
Siyaset (KHG) - Kocaeli Halk Gazetesi | Haber Girişi: 27.12.2021 - 14:49, Güncelleme: 27.12.2021 - 14:49

Çalık'tan Ellibeş'e: Merkez Bankası'nın kasasını hortumladınız!

 

Çalık'tan Ellibeş'e: Merkez Bankası'nın kasasını hortumladınız!

Zafer Partisi İl Başkanı Vedat Çalık, AK Parti İl Başkanı Mehmet Ellibeş'i dolar kuru üzerinden yaptığı açıklamalarla sert bir dille eleştirdi.
Çalık, Ellibeş’e seslenerek, "Amerikan Dolarını sadece 16 Dakika içerisinde 3.65 TL'den paydaşlarınıza satılarak Merkez Bankası’nın kasasının hortumlandığını hatırlatırız" dedi. "İKTİDARIN EMRİ İLE VURGUN"Artan kur artışına yönelik eleştiri yapan Zafer Partisi İl Başkanı Vedat Çalık, İktidarın emri ile gündüz piyasasının kapatılarak 16 dakikalık süre içerisinde Merkez Bankası'nın  dolar rezervlerine vurgun yapıldığını iddia etti. Söz konusu durumla ilgili AK Parti  Kocaeli İl Başkanı Mehmet Ellibeş'e eleştirilerde bulunan Çalık açıklamasında şu ifadelere yer verdi; "BÜYÜK VURGUNDAN HABERDAR OLANLAR PAYLAŞTI""Borsada 1 gün süreli yukarı adım kuralı uygulaması ile Amerikan Dolarının düşme ihtimali azaltılarak, Türk Lirası’nın Amerikan Doları karşısın da değer kaybetme operasyonu gerçekleşmiş ve Amerikan Doları 18. 36 Tl’ye kadar yükselmiştir. Hükümetin emri ile saatler 18.15 gösterdiğin de gündüz piyasası kapatılarak büyük vurgunun startı verilmiştir. Vurgun startının verildiği 24 Aralık günü sadece 16 Dakikalık süre içerisin de Merkez Bankası’nın Dolar Rezervleri 3.65 Liradan işlem görmüştür. Büyük vurgundan önceden haberdar olan paydaşlar tarafından Merkez Bankası kasası boşaltılarak iktidar paydaşları Amerikan Dolarını Merkez Bankası’ndan neredeyse bedavaya satın almışlardır. Merkez Bankası yetkilileri 16 dakika içerisinde neredeyse bedavaya dolar satın alan meçhul paydaşların kimler olduğunu açıklayana kadar vurgun operasyonunun zanlıları olmasa bile suç ortaklarıdır. "ELLİBEŞ SİYASET YAPTIĞINI ZANNEDİYOR"AK Parti Kocaeli İl Başkanı Mehmet Ellibeş,  16 Dakika içerisin de Merkez Bankası’nın soyulma operasyonuna;   ‘’ Günlerdir karamsar tabloyu körükleyerek bu suni yükselişte etkisi olanların milletine inanan ve milletine güvenenlerin haklı çıktığından dem vurmuş,  Amerikan Dolarındaki yükselişin pskolojik olduğunu ‘’ iddia ederek Merkez Bankası’nın içerisini 16 dakika da nasıl boşaltığına dair tek bir kelime sarf edememiştir. Sn ELLİBEŞ kendince yine siyaset falan yaptığını zannederek Cumhurbaşkanına inananların haklı çıktığını savunarak bizleri bir kez daha kahkahalara boğmuştur. "BU İKTİDAR ARTIK GİDİCİDİR"Zafer Partisi Kocaeli İl Başkanlığı olarak Sn ELLİBEŞ’e , Türk Milletinin dış güçler masallarına artık karnı tok olduğunu hatırlatırız. Çok değil bundan sadece 10 sene önce  1 .49 Tl olan Amerikan Dolarının AK Parti iktidarın da 18. 36 Tl ye çıktığını hatırlatırız. Sayın ELLİBEŞ’e 18.36 TL olan Amerikan Dolarını sadece 16 Dakika içerisinde 3.65 Tl den paydaşlarınıza satılarak Merkez Bankası’nın kasasının hortumlandığını hatırlatırız. Sayın ELLİBEŞ’e hatırlatırız Merkez Bankasından 3.65 değerinde Türk Lirasından Dolar satın alanların yarım saat sonra Merkez Bankasına 18.36 dan aynı Doları geri sattıklarını. Sayın ELLİBEŞ bu iktidar artık gidicidir. Bu milleti masallar ile daha fazla kandırmayacağınızı, aldatamayacağınızı ve doğruların er ya da geç ortaya çıkması gibi bir gerçekliği olduğunu hatırlatırız."  
Zafer Partisi İl Başkanı Vedat Çalık, AK Parti İl Başkanı Mehmet Ellibeş'i dolar kuru üzerinden yaptığı açıklamalarla sert bir dille eleştirdi.

Çalık, Ellibeş’e seslenerek, "Amerikan Dolarını sadece 16 Dakika içerisinde 3.65 TL'den paydaşlarınıza satılarak Merkez Bankası’nın kasasının hortumlandığını hatırlatırız" dedi.

"İKTİDARIN EMRİ İLE VURGUN"

Artan kur artışına yönelik eleştiri yapan Zafer Partisi İl Başkanı Vedat Çalık, İktidarın emri ile gündüz piyasasının kapatılarak 16 dakikalık süre içerisinde Merkez Bankası'nın  dolar rezervlerine vurgun yapıldığını iddia etti. Söz konusu durumla ilgili AK Parti  Kocaeli İl Başkanı Mehmet Ellibeş'e eleştirilerde bulunan Çalık açıklamasında şu ifadelere yer verdi;

"BÜYÜK VURGUNDAN HABERDAR OLANLAR PAYLAŞTI"

"Borsada 1 gün süreli yukarı adım kuralı uygulaması ile Amerikan Dolarının düşme ihtimali azaltılarak, Türk Lirası’nın Amerikan Doları karşısın da değer kaybetme operasyonu gerçekleşmiş ve Amerikan Doları 18. 36 Tl’ye kadar yükselmiştir. Hükümetin emri ile saatler 18.15 gösterdiğin de gündüz piyasası kapatılarak büyük vurgunun startı verilmiştir. Vurgun startının verildiği 24 Aralık günü sadece 16 Dakikalık süre içerisin de Merkez Bankası’nın Dolar Rezervleri 3.65 Liradan işlem görmüştür. Büyük vurgundan önceden haberdar olan paydaşlar tarafından Merkez Bankası kasası boşaltılarak iktidar paydaşları Amerikan Dolarını Merkez Bankası’ndan neredeyse bedavaya satın almışlardır. Merkez Bankası yetkilileri 16 dakika içerisinde neredeyse bedavaya dolar satın alan meçhul paydaşların kimler olduğunu açıklayana kadar vurgun operasyonunun zanlıları olmasa bile suç ortaklarıdır.

"ELLİBEŞ SİYASET YAPTIĞINI ZANNEDİYOR"

AK Parti Kocaeli İl Başkanı Mehmet Ellibeş,  16 Dakika içerisin de Merkez Bankası’nın soyulma operasyonuna;   ‘’ Günlerdir karamsar tabloyu körükleyerek bu suni yükselişte etkisi olanların milletine inanan ve milletine güvenenlerin haklı çıktığından dem vurmuş,  Amerikan Dolarındaki yükselişin pskolojik olduğunu ‘’ iddia ederek Merkez Bankası’nın içerisini 16 dakika da nasıl boşaltığına dair tek bir kelime sarf edememiştir. Sn ELLİBEŞ kendince yine siyaset falan yaptığını zannederek Cumhurbaşkanına inananların haklı çıktığını savunarak bizleri bir kez daha kahkahalara boğmuştur.

"BU İKTİDAR ARTIK GİDİCİDİR"

Zafer Partisi Kocaeli İl Başkanlığı olarak Sn ELLİBEŞ’e , Türk Milletinin dış güçler masallarına artık karnı tok olduğunu hatırlatırız. Çok değil bundan sadece 10 sene önce  1 .49 Tl olan Amerikan Dolarının AK Parti iktidarın da 18. 36 Tl ye çıktığını hatırlatırız. Sayın ELLİBEŞ’e 18.36 TL olan Amerikan Dolarını sadece 16 Dakika içerisinde 3.65 Tl den paydaşlarınıza satılarak Merkez Bankası’nın kasasının hortumlandığını hatırlatırız. Sayın ELLİBEŞ’e hatırlatırız Merkez Bankasından 3.65 değerinde Türk Lirasından Dolar satın alanların yarım saat sonra Merkez Bankasına 18.36 dan aynı Doları geri sattıklarını. Sayın ELLİBEŞ bu iktidar artık gidicidir. Bu milleti masallar ile daha fazla kandırmayacağınızı, aldatamayacağınızı ve doğruların er ya da geç ortaya çıkması gibi bir gerçekliği olduğunu hatırlatırız."

 

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (2 )

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve kocaelihalkgazetesi.com sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
(27.12.2021 17:15 - #8218)
Türkün hakkını yine Türk savunuyor. Zafer Partisi il başkanı Vedat beye sonsuz teşekkür ederim
Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve kocaelihalkgazetesi.com sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
(0) (0)
(27.12.2021 20:26 - #8219)
Ellibeş duyuyor musun sana diyorlar çık cevap ver madem iktidar partisinin il başkanıyım diyorsun, heh
Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve kocaelihalkgazetesi.com sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
(0) (0)
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.