'Hayırlı olsun' dahi diyemediler: Erdoğan seçim ihanetini gördü mü?

31 Mart 2019 seçimlerinde İzmit Belediye Başkanlığı seçimini kaybeden ve siyaseten bitti olarak görülen eski milletvekili ve AK Parti eski Kadın Kolları Genel Başkanı Sibel Gönül'ün Cumhurbaşkanlığı Yerel Yönetim Politikalar Kurulu üyeliğine atanmasına AK Parti İl Başkanı Mehmet Ellibeş, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, İzmit İlçe Başkanı Ali Güney ve yöneticilerin sessiz kalarak HAYIRLI OLSUN mesajı yayınlamamaları İzmit seçimleri üzerinde tartışmaları tekrar gündeme getirdi

2021'in son günü gelen flaş haber Kocaeli'nde herkeste şok etkisi yaptı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla yayımlanan kararlara göre Cumhurbaşkanlığı Yerel Yönetim Politikalar Kurulu üyeliğine Azize Sibel Gönül atandı. Gönül'ün ataması AKP Kocaeli teşkilatlarında sessizlikle karşılandı. Hiçbir AKP'li teşkilat mensubu sosyal medyadan Gönül'e hayırlı olsun mesajı yayınlamadı. Bu tavrın teşkilat içinde yapılan istişare ile belirlendiği ve bu atamanın AK Parti Kocaeli İl Başkanı Mehmet Ellibeş başta olmak üzere Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın ve vekillerde tepki ve endişe ile karşılandığı öğrenildi.Siyasi çevreler Mehmet Ellibeş ve Tahir Büyükakın kontrolünün artık şehirde gücünün kırılacağını ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ilimizde sürpriz değişikliklere gideceğini bildirdi.

TEPKİSİZLİĞİ ÖNCE ABDULLAH KAYA GÜNDEME GETİRDİ

Gönül'ün atamasına karşı kayıtsızlığı ilk olarak Selam TV Genel Müdürü Abdullah Kaya atamadan bir gün geçtikten ve kayıtsızlık net bir şekilde açığa çıktıktan sonra Facebook sayfasından gündeme getirdi. Kaya 1 Ocak 2022'in ilk dakikalarında "ERDOĞAN'IN KURUL ÜYESİ YAPTIĞI SİBEL GÖNÜL'E HİÇBİR AKP'Lİ YÖNETİCİ HAYIRLI OLSUN PAYLAŞIMI YAPMADI" başlığı ile yaptığı paylaşımında; "Cumhurbaşkanı Erdoğan Cumhurbaşkanlığı Yerel Yönetim Politikalar Kurulu üyeliğine Azize Sibel Gönül'ü atadı.

Beni çarpıtma ve montaj görsel ile AK Parti ve Erdoğan düşmanı gösterip savcılığa şikayet eden Akp İl Başkanı Mehmet Ellibeş ve İzmit ilçe Başkanı Ali Güney başta olmak üzere il yöneticileri ve ilçe yöneticilerinden oluşan 62 müştekiden hiçbiri SİBEL GÖNÜL'E HAYIRLI OLSUN PAYLAŞIMI YAPMADI...İZMİT SEÇİMLERİ NASIL CHP'YE VERİLDİ ANLADINIZ MI?

AKP KOCAELİ TEŞKİLATINDA ERDOĞAN'IN SÖZÜNE İTİBAR OLMADIĞINI DA,AKP KOCAELİ TEŞKİLATINDA SİBEL GÖNÜL'ÜN SEVİLMEDİĞİNİ VE KAYBETTİRİLDİĞİNİ DE,10 BİN AKP'LİNİN NİÇİN BÜYÜKŞEHİRDE AKP'YE OY VERİP İZMİT'TE SİBEL GÖNÜL'E OY VERMEDİĞİNİ DE ANLAMIŞSINIZDIR HERHALDE...

2 dönem Kocaeli Milletvekili, AKP Kadın Kolları Genel Başkanlığı yapmış bir ismin Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından çok önemli bir görev olan Cumhurbaşkanlığı Yerel Yönetim Politikalar Kurulu üyeliğine atanmasına organize bir tepkisizlik ortaya konması herşeyi ortaya koyuyor değil mi?" diyen Kaya'nın paylaşımı sonrası kamuoyunda dikkatler bu noktaya çevrildi.

Gazetemiz İmtiyaz Sahibi Faruk Bostan Gönül'ün atamasına karşı kayıtsızlığı 3 Ocak 2022 tarihli köşe yazısında gündeme getirdi. "Erdoğan, İzmit'teki ihaneti gördü" başlıklı yazısında atamanın yerel seçimde Erdoğan'a operasyon yapıldığının ve adayının kaybettirildiğinin Erdoğan tarafından görülmesi olarak değerlendiren Bostan hiçbir AK Parti yöneticisinin tebrik mesajı yayınlamamasının da ihanetin delili olduğunu belirtti.

4 Ocak 2022 tarihli yazısında En Kocaeli'de Engin Şahin de tebrik olayına değindi. Gazetemiz İmtiyaz Sahibi Faruk Bostan'ın köşe yazısı sonrası konu hakkında "Sibel Gönül’ü kimse tebrik etmedi mi?" başlığı ile yazı yazan Şahin yazısına şöyle devam etti;"Özel olarak tebrik etmiş olabilirler.Ben sadece sosyal medya hesaplarında görmediğim için ya da görmediğim kadarıyla yazıyorum.İl başkanı, ilçe başkanları, Büyükşehir Belediye Başkanı, belediye başkanları, milletvekilleri gördüğüm kadarıyla Cumhurbaşkanlığı Yerel Yönetim Politikaları Kurulu Üyeliğine atanan Sibel Gönül’ü tebrik etmedi.

Daha önce Etik Kurul Üyeliğine atanan İbrahim Karaosmanoğlu’nu sosyal medya hesapları üz erinden tebrik etmişler miydi?

Çoğu etmişti, diye hatırlıyorum.

Bir çiçek göndererek tebrik etmek…

Bir telefonla tebrik etmek…

Olmadı sosyal medyadan tebrik etmek…

Usulen de olsa tebrik etmek…

Ne bileyim AK Parti’nin bugüne kadar hep yaptığı, herkese yaptığı, yapmakla da övündüğü bir tavır değil mi?Sadece dikkatimi çekti.Ya da ben göremedim.Tebrik edenler varsa ve ben kaçırmışsam, lütfen iletin."

Azize Sibel Gönül AK Parti'nin kurucularındandı. AK Parti Kocaeli kurucu İl Kadın Kolları Başkanı ve il yönetim kurulu üyesi olan Sibel Gönül 2003 yılından 2007 yılına kadar AK Parti il yönetim kurulu il sekreteri olarak görev yaptı. 2007 genel seçimlerinde milletvekili olan Gönül 2011 seçimlerinde tekrar milletvekili oldu. 2014 yılında AK Parti Kadın Kolları Genel Başkanı olan Sibel Gönül gördüğünüz gibi kendi isteyerek tekrar aday olmadığı 2015 yılına kadar tam 13 yıl AK Parti Kocaeli teşkilatlarında kadın kolları başkanı, milletvekili ve Genel Merkez’de de Kadın Kolları Genel Başkanı olarak üst düzey siyaset yaptı.Siyasete verdiği 4 yıllık aranın ardından 2019 seçimlerinde adı Kocaeli Büyükşehir Belediyesi başkan adaylığı, Kartepe Belediyesi başkan adaylığı ve İzmit Belediyesi başkan adaylığı için geçen Sibel Gönül bizzat Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın tercihi ile İzmit Belediye Başkan Adayı yapıldı.

İzmit'te AK Parti'den 2 dönem belediye başkanlığı yapan Nevzat Doğan'ın kin ve düşmanlık merkezli ve oldukça sorunlu yönetimi hem halkta hem de AK Parti teşkilatlarında büyük tepki toplamıştı. Kamuoyu anketleri bu durumu net bir şekilde ortaya koyuyordu. Cumhurbaşkanı Erdoğan da İzmit'e stratejik bir tercih olarak Sibel Gönül'ü aday gösterdi. Gönül hem uzun dönemdir siyasette idi ve hem kadın siyasetçi hem de Mimar olduğu için belediye başkan adaylığı için ideal isim olarak görülmüştü. Özellikle Cumhuriyet Halk Partisi'nin milletvekili Av. Fatma Kaplan Hürriyet'i İzmit'e aday yapması AK Parti'yi kadın aday konusunda tercihe zorlamıştı.Öte yandan ortaya çıkan aday adayları da hem halkta, hem parti teşkilatlarında ve hem de Genel Merkezde karşılık bulmuyordu. Aday adaylarından olan eski Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İmardan sorumlu Genel Sekreter Yardımcısı Zekeriya Özak seçimden sonra Deva Partisi il başkanı olmaya çalışırken gündeme gelmişti.Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın insiyatifi ile Sibel Gönül'ün İzmit Belediyesi Başkan Adayı olacağının anlaşılması AK Parti Kocaeli'nin ağır abilerini hem endişeye sevketti hem de bu durumu şehirdeki kendi düzenlerini daha da kuvvetlendirmek için yeni strateji geliştirmeye itti.

CHP'Lİ HÜRRİYET KOCAELİ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKAN ADAYI OLMA ISRARINDAN VAZGEÇTİ

Cumhuriyet Halk Partisi'nin 2019 seçimlerine yaklaşırken adı İzmit Belediye Başkan adaylığı için geçen mevcut milletvekili Fatma Kaplan Hürriyet'in Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanlığı adaylığı istediği ve İzmit Belediye Başkan adaylığı için milletvekilliğinden vazgeçmeyeceği konuşulurken bir anda Hürriyet İzmit adaylığını kabul etti. Hürriyet'in Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanlığına aday olmasının millet ittifakı için iddia ortaya koymak anlamına geldiğini belirten siyasi çevreler mevcut İbrahim Karaosmanoğlu yönetiminden rahatsız olan büyük bir kitlenin seçimde gayretli ve iddialı bir çalışma ortaya koyacağı düşünülen Fatma Kaplan Hürriyet'e destek olmak için heyecan ve aşkla propaganda faaliyetine katılacakları, millet ittifakının Kocaeli'de iddialı hale geleceği görülüyordu.

Millet ittifakının Kocaeli'de iddialı hale gelmesi, büyükşehir seçimini kazanması yada AK Parti'nin büyük oy düşüşüne sebep olması hem İbrahim Karaosmanoğlu yönetiminin tarihe kara bir leke olarak geçmesine sebep olacak böylece Karaosmanoğlu ailesini siyaseten bitirecek hem de AK Parti'nin adayı Tahir Büyükakın'ın şehirde karşılığı olmadığını tescil etmiş olacaktı.

CHP'Lİ HÜRRİYET İZMİT'E ADAY OLDU

İşte tam bu konjonktürde sürpriz bir şekilde CHP Kocaeli milletvekili Av. Fatma Kaplan Hürriyet millet ittifakının İzmit Belediye Başkan Adayı oldu. Potansiyel büyükşehir belediye başkan adayını İzmit'e aday gösteren Millet İttifakında Büyükşehir için Lütfü Türkkan vb isimler gündeme gelirken ilginç bir şekilde 400 bine yakın oy tabanı olan ittifakta büyükşehir için aday bulunamadı. Sanki herkes bir seçim ittifakı konusunda bilgi sahibi idi ve aday olarak ismini refüze etmekten kaçınıyordu. CHP'nin oy tabanı fazla olmasına rağmen Büyükşehir adayı kontenjanını İyi Parti'ye devretmesi de ilgi çekici idi. Millet ittifakının adayı İyi Parti'nin il başkanlarından Dr. Serdar Kaman oldu. Kaman seçim süreci boyunca tembih edilmiş gibi hiçbir iddia ve çalışma ortaya koymadı. Buna rağmen Cumhur İttifakı önceki seçime göre 100 bin oy kaybı yaşadı.

AK PARTİ'DE GARİPLİKLER BAŞLADI."NAVİGASYON SİBEL"

AK Parti'de Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın aday olarak belirlediği Sibel Gönül'e karşı art arda kinayeli ve refüze edici muhalefet başlatıldı. Sosyal medyada adeta bir trol gibi AK Parti ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın savunuculuğu yapan Gökhan Ayyıldız bir anda Sibel Gönül için "NAVİGASYON SİBEL" yakıştırması ile aleyhte kampanya başlattı. Sibel Gönül'ün İzmit'te navigasyonsuz gezemeyeceğini, İzmit'e yabancı olduğunu, İzmit'te sokakları, caddeleri, semtleri bilmediğini iddia ettiği paylaşım serileri başlattı.

GÖNÜL'ÜN BİYOGRAFİSİ İZMİT'TE YAŞADIĞINI GÖSTERİYOR

AK Parti'li sosyal medya trolü Gökhan Ayyıldız'ın İzmit'te navigasyonsuz gezemez dediği Sibel Gönül'ün 1967 yılından beri İzmit'te yaşadığı ve İzmit Ortaokulu ile İzmit Lisesi mezunu olduğu biyografisinde yer alıyordu. Biyografi şöyle başlıyor;"Azize Sibel Gönül12 Ağustos 1966'da İstanbul'da doğdu. 1967 yılından itibaren İzmit-Kocaeli de ikamet etti. Babasının adı Kaya (merhum), annesinin adı Ayten'dir.Öğrenim hayatını sırasıyla İzmit 50.Yıl İlkokulu, İzmit Ortaokulu ve İzmit Lisesi’nde okuyarak yükseköğrenimini 1987 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesinde tamamladı. 1987 yılından 2007 yılına kadar Serbest mimar olarak çalıştı. Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği (TMMOB) Kocaeli Mimarlar Odası Genel Sekreteri olarak görev yaptı.Ak Partinin kuruluşunda Kurucu İl Kadın Kolları Başkanlığı ve İl Yönetim Kurulu üyeliğiyle başlayan Azize Sibel Gönül, 2003 yılından 5 Mayıs 2007 tarihine kadar Ak Parti Kocaeli İl Yönetiminde İl Sekreteri olarak görev aldı...................."

GÖKHAN AYYILDIZ'IN ALEYHTE PROPAGANDASI DEVAM ETTİ

AK Parti'nin hem de Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın aday göstermesi ile İzmit Belediye Başkan adayı olan Sibel Gönül'e NAVİGASYON SİBEL yakıştırması yapan Gökhan Ayyıldız Gönül'ün 8 yıldır partiye uğramadığını iddia etti.

Partide görevli kişilerin "8 yıldır buradayım Gönül'ü bir kez partide görmedim" dediğini paylaşan Ayyıldız'ın yürüttüğü aleyhte kampanya takipçilerinde de destek gördü. Yıllarca Reise ve AK Parti'ye sadakat ve destek olmakla övünen ve çok etkili bir şekilde sosyal medyayı kullanan Ayyıldız'ın Sibel Gönül'e karşı muhalefeti AK Parti seçmeninde şaşkınlıkla karşılanırken Ayyıldız'a olan güven ve sempati aleyhe olan söylemlerin benimsenmesine neden oldu. Ayyıldız'ın özellikle AK Parti adayı Sibel Gönül'ün teşkilatın ve mahallesinin önemli isimlerinden kimseyi aramadığını dahası hâlen kendisini bile aramadığını yazan Ayyıldız kamuoyunda vefasız ve umursamaz bir Sibel Gönül algısı oluşmasına sebep oldu.

BÜYÜKAKIN, SİBEL GÖNÜL'ÜN MUHALİFİ GÖKHAN AYYILDIZ'I ÖDÜLLENDİREREK BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİNDE İŞE ALDI

Seçim boyunca AK Parti Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Tahir Büyükakın'a methiyeler düzen ve AK Parti İzmit Belediye Başkan Adayı Sibel Gönül'e de muhalefet eden Gökhan Ayyıldız'ı Kocaeli Büyükşehir Belediyesinde işe alan Tahir Büyükakın böylece onu mükâfatlandırmış oldu. Ayyıldız'ın işe alınması Büyükakın'a yakınlığı ile bilinen En Kocaeli Gazetesinde 7 Temmuz 2020 tarihinde şöyle yer aldı; "Gökhan Ayyıldız, uzun süre Kartepe Uzunbey sınırları içinde yer alan Yıldız Sunta fabrikasında çalıştı. Ayyıldız, geçen yıl fabrikanın mali krize girmesinden sonra beklemeye başladı. Ancak Yıldız Sunta el değiştirmek yerine kapısına kilit vurdu, tüm çalışanların çıkışları verildi.O tarihten sonra yeni iş arayan Gökhan Ayyıldız’a Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın sahip çıktı. Sıkı bir “reisçi” olduğu bilinen Ayyıldız’ın Basın Yayın Daire Başkanlığında görev yapmaya başladığı ifade ediliyor."

GÖNÜL'E KARŞI BİR TEPKİ DE ALİKAHYALI İLÇE YÖNETİCİSİ HAYRETTİN ARICAN'DAN GELDİ

AK Parti'de Ali Korkmaz'ın ilçe başkanı olduğu dönemde AK Parti İzmit ilçe yöneticisi olan ve kendini Numan Kurtulmuş'un yakını olarak tanıtan o dönem Alikahya'da büyük bir marketin ortağı olan Hayrettin Arıcan da Gönül aday olduğunda tepki gösterenlerden oldu. Gönül'ün aday olduğu 2019 seçimlerinde AK Parti'nin İzmit Belediye Başkan Aday adaylarından olan Ali Korkmaz ekibinden olan ve çocukları Korkmaz'ın okullarında okuyan Hayrettin Arıcan bizzat Gönül'ün yüzüne karşı "teşkilatta Sibel Gönül'ün yüzüne karşı "Sana oy vermeyeceğim, seni istemiyoruz" dedi.

BÜYÜKAKIN ARICAN'I DA BELEDİYEDE İŞE ALDI

Kocaeli Halk Gazetesi 23 Nisan 2021 tarihli haberinde "Ticarî hayatındaki sıkıntısını atlatamayan Hayrettin Arıcan'ın Kültür Daire Başkanı olmak için bir süredir çaba gösterdiği ve Büyükakın'ın da buna onay verdiği söyleniyor." bilgisi yer aldı.

Haberimiz sonrası Gönül muhaliflerinden Hayrettin Arıcan tam da haberimizde iddia ettiğimiz gibi Kocaeli Büyükşehir Belediyesinde işe alındı. Büyükakın bir Gönül muhalifini daha mükâfatlandırmış oldu.

GÖNÜL'E DESTEK VERMEDİĞİ KAYBETMESİ İÇİN ÇALIŞTIĞI SÖYLENEN ALİ KORKMAZ DA BÜYÜKAKIN'IN MÜKÂFATLANDIRMASI İLE KENT KONSEYİ BAŞKANI YAPILDI

2 Aralık 2018 tarihli Kırmızı Kocaeli Gazetesi röportajında İzmit için belediye başkan adaylığı isteğini açıklayan Ali Korkmaz şunları söylüyordu; "..- Aday adayı olma fikri ne zaman doğdu?

- Aslında 2015 yılında milletvekilli adaylığını düşünmüştüm. Ancak teşkilatın başında kalmam gerekiyordu. O yüzden aday adaylığından vazgeçtim. Bir süredir de yaşadığım kente çok daha fazla hizmet edebilmek için aklımda belediye başkanlığı oluştu. Hatta yeni il yönetimi tarafından icrada güzel görevler teklif edildi. Abdullah Eryarsoy il başkanıma belediye başkan adaylığıyla alakalı durumumu anlattım. Yerel seçimler yaklaştığı için, icradaki görevlerden iznimi istedim...."

Aday olmak için oldukça yoğun bir çalışma ortaya koyan eski ilçe başkanı Ali Korkmaz da Gönül'ün adaylığına tepki gösterdi ve seçim çalışmasına destek olmadı. Büyükakın seçim sonrası Ali Korkmaz'ın da Kent Konseyi Başkanı olmasını sağlayarak şehrin dizaynına devam etti.

 Tüm dizayn çarpıcı bir şekilde aynı noktaya odaklanıyordu.İzmit Pusula haberin http://izmitpusula.com/ak-partide-teskilatlar-calisti-mi/ linkinden okuyacağınız ve 12 Nisan 2019 tarihli haberinde önemli iddialar yer alıyordu.

"AK Parti’de teşkilatlar çalıştı mı?

Yerel seçimlerin üzerinden 12 gün zaman geçmiş olmasına rağmen AK Parti’de sular durulmadığı yönünde iddialar ortalarda geziyor.

Seçim sürecinde AK Parti İzmit Belediye Başkanı adayı Sibel Gönül’ün kaybetmesi ile ilgili olarak sokaklarda ki iddialar bakın neler…

- Teşkilat Sibel Gönül’ün adaylığını hiç istemedi.

- Sibel Gönül’ün aday olmasını istemeyen teşkilat mensupları var güçleri ile sahada yer almadı.

- Özellikle Hasan Ayaz ve ekibi Sibel Gönül’ün kazanmaması için azami çaba sarf etti.

- Aday olmak için çok istekli olan Ali Korkmaz ve ekibi de Sibel Gönül’ün kazanmaması için azami çaba sarf etti.

- Hasan Ayaz ve Ali Korkmaz’ın sevenleri meclis üyeliğinde, Büyükşehir Belediyesinde AK Parti’ye oy verdi ama İzmit Belediye Başkanlığında Sibel Gönül’e oy vermedi ve verilmemesi için telkinde bulundu.

İşte son dönemde sokaklarda konuşulan iddialar bunlar… Elbette ki tüm bunlar şimdilerde sokaklarda konuşulanlar…

Yine sokaklarda konuşulan bir diğer iddiada AK Parti’nin genel merkezinin bu konuları bildiği ve yakın bir zaman içerisinde AK Parti teşkilatlarında ciddi bir siyasi operasyonun yapılacağı, bazı teşkilat mensuplarının istifalarının isteneceği ve yakın bir zaman içerisinde AK Parti kadrolarında çok ciddi değişimler yaşanacağı yönünde…Bakalım ilerleyen günlerde AK Parti içerisinde neler yaşanacak ve sokaklarda konuşulanların gerçeklik payı ne kadar"

HASAN AYAZ DA BÜYÜKAKIN TARAFINDAN MÜKÂFATLANDIRILDI

Gazetelere de yansıyan ve İzmit Belediye Başkan Adayları Ali Korkmaz ile Hasan Ayaz'ın Sibel Gönül'ün seçim çalışmalarına destek olmadığı gibi kaybı için çalıştığı iddiaları ciddi ciddi konuşulurken Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın Hasan Ayaz'ı kendisine danışman yaptı. Ayaz'ı Kocaeli Büyükşehir Belediye koordinatörü yapan Büyükakın böylece kaybedilen İzmit seçimlerinin tüm aktörlerini mükâfatlandırmaya devam etti.

PROPAGANDA DÖNEMİ GARİPLİKLERİ

AK Parti İzmit'e teşkilata rağmen ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın isteği ile Sibel Gönül'ü aday gösterdiği andan itibaren seçim sürecinin gariplikleri dikkatlerden kaçmadı. Üstte bir kısmına yer verdiğimiz garipliklerden bazıları da şunlardı;

BÜYÜKAKIN'IN YAPTIRDIĞI KOCAELİ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİNE AİT CAMİNİN KERMESİNİ CHP'Lİ HÜRRİYET'E AÇTIRDILAR

AK Parti'nin Kocaeli'de prestij kaybettiği en önemli olay Kocaeli İlme Hizmet Vakfı'na karşı bir düşmanlık ve Vakıf yönetimini itibarsızlaştırmaya dönük başlatılan Vakfa ait Mehmet Ali Paşa Cami'nin yıkılıp yerine yenisinin yapılması süreci idi. Sürecin tüm hukuksuzlukları ve projenin kötü niyeti ortaya çıkmasına rağmen İbrahim Karaosmanoğlu yönetimi projeyi devam ettirmişti. 31 Mart 2019 seçimlerine gidilirken Kocaeli Büyükşehir Belediyesinin yaptırdığı ve inşaatı süren bu Cami yararına aniden bir kermes düzenlendi. Kermes ile ilgili bir kampanya ve duyuru da yapılmamıştı. İşin daha da garip olan tarafı kermesin kurdelesini CHP'nin İzmit Belediye Başkan Adayı Av.Fatma Kaplan Hürriyet'e kestirmişlerdi. Kermese AK Parti İzmit İlçe Başkanı Av. Ali Güney de katılmıştı. İlçe Müftüsü Süleyman Küçük'ün de katıldığı kermes açılışı AK Parti İzmit Belediye Encümen Başkanı ve Belediye Cami Dernek Başkanı Cemil Kanpara'nın başkanlığında Cami Derneğinde yapılmıştı. Yani AK Parti İzmit İlçe Başkanı ve encümen başkanı Kocaeli Büyükşehir Belediyesinin yaptırdığı Caminin yararına kermes düzenlemiş ve Cami Derneğinde yapılan kermesin açılış kurdelasını CHP İzmit Belediye Başkan Adayı Fatma Kaplan Hürriyet'e kestirerek Mehmet Ali Paşa Mahallesine ve İzmit kamuoyuna ilginç bir mesaj vermişti.

Bu kermesin açılış tarihi 28 Şubat 2019 günü ve öğlen vaktiydi. Aynı gün yani 28 Şubat 2019 günü ve öğlen saati AK Parti İzmit Belediye Başkan Adayı Sibel Gönül de anında basına servis edilen haberden de göreceğiniz gibi Mehmet Ali Paşa Mahallesi'nde esnaf gezisi yapmaktaydı.

AK Parti'nin İzmit İlçe Başkanı Av.Ali Güney AK Parti'nin projesi olan Mehmet Ali Paşa Belediye Caminin yararına yapılan kermese kendi katılırken belediye başkan adayını niye davet etmemişti? Teamül olarak bu açılışa İlçe Başkanı yanında Belediye Başkan Adayı ile katılmalı değil miydi? Hatta CHP ile kıran kırana bir seçim olduğu ortada iken AK Parti'nin Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan Adayı da bu açılışta olmalı değil miydi? Niçin açılış CHP adayına yaptırıldı? Çünkü bir strateji takip ediliyordu. Sibel Gönül çok stratejik bir organizasyon ile kaybettiriliyordu.

HÜRRİYET'E KESTİRİLEN KURDELE GÖNÜL'ÜN GÜÇ GÖSTERİSİNE KARŞI BİR HAMLE MİYDİ?

Seçim sürecinin garabetlerini incelemeye devam ettiğimizde karşımıza çok daha garip bir durum çıkıyor. AK Parti encümen başkanı ve AK Parti ilçe başkanının CHP adayına Mehmet Ali Paşa Mahallesi'nde Cami yararına kermes açtırarak yaptıkları stratejik destekten saatler önce Ak Parti İzmit adayı Sibel Gönül Mehmet Ali Paşa Mahallesi'nde gövde gösterisi yapmış.

25 Şubat 2019 günü akşam 20 sularında yani Mehmet Ali Paşa Belediye Cami yararına kermes açılışının yapılmasından 3 gün yada 60 saat önce Sibel Gönül Mehmet Ali Paşa Mahallesi'nde mahalle toplantısı yapmış ve katılımın yoğun olması ile bu toplantı tam bir seçim şovuna dönüşmüş...

25 Şubat gecesi yapılan bu toplantıdan sonra 26 ve 27 Şubat günleri nasıl bir organizasyon yapıldıysa 28 Şubat sabahı öğlene doğru Cami yararına kermes projesi ortaya çıkmış ve Mehmet Ali Paşa Mahallesi'nin gelini CHP adayı Fatma Kaplan Hürriyet'e AK Parti'nin yaptırdığı Caminin kermesinin kurdelası kestirilerek, bu törende AK Parti adayı da olmadığı için CHP adayı Hürriyet'e şov yaptırılarak kamuoyuna verilecek mesaj verilmiş.

AK PARTİ'Lİ MECLİS ÜYESİ BİNASINI CHP'Lİ HÜRRİYET'E SEÇİM OFİSİ VE BAYRAK ASMASI İÇİN VERDİ

31 Mart 2019 İzmit seçimlerinin gariplikleri bitmiyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın adayı Sibel Gönül'ü kaybettirip Kocaeli'de kendi hakimiyet alanlarını kurmak isteyen karanlık yapının seçimi kaybettiren uygulamaları bitmek bilmiyor.

Mehmet Ali Paşa Mahallesi'nde Kocaeli İlme Hizmet Vakfı'na ait Cami'nin yıkılması ve yeni Caminin yan tarafa yapılması (aslında Caminin komple Doğu Kışla'ya kaydırılması) projesinin içindekilerden dönemin AK Parti İzmit Belediyesi Meclis üyesi Muammer Biner Bekirpaşa'nın ve İzmit'in en önemli noktalarından biri olan Bekirdere Mahallesi'nin kavşağında bulunan binasında CHP adayı Fatma Kaplan Hürriyet'e hem seçim ofisi verdi hem de binasına devasa Fatma Kaplan Hürriyet posterdi astırdı.Selam TV Genel Müdürü Abdullah Kaya'nın seçime 2 gün kala ihaneti belgelemek yaptığı bölgesel turda gördüğü gerçek durum skandal boyutundaydı. İzmit'te özellikle Mehmet Ali Paşa Mahallesi'nde bütünüyle ve Bekirdere, Yenişehir gibi mahallelerde de genellikle AK Parti'nin ve adaylarının bayrak ve posterleri hiç bir yerde asılmamıştı.

Kaya tarihe not düşmek için gün gün yaptığı ikazlarla bu durumu Facebook sayfasında paylaşarak İzmit seçimlerinin nasıl AK Parti yönetimi eliyle CHP'ye verildiğini kayıt altına aldı.Kaya'nın 29 Mart tarihli paylaşımında Mehmet Ali Paşa Mahallesi'nin meydanında da sadece CHP adayı Fatma Kaplan Hürriyet'e ait poster hem de AK Parti'nin yaptırdığı Belediye Cami derneği yönetiminde olan bir kişinin binasında asılı olduğu meydanda AK Parti ve adayları ile ilgili hiçbir propaganda faaliyeti, poster ve afiş asılı olmadığı görülüyordu.

29 MART 2014'TE HER YER AK PARTİ ADAYLARININ POSTERİ VE AK PARTİ BAYRAĞI İLE DONATILMIŞ İDİ

Kaya bu takibini çok ilginç ilginç başka bir belge ile takipçilerine sundu. 5 yıl önceki seçimin 29 Mart 2014 tarihli resimlerini paylaşan, Mehmet Ali Paşa Mahallesi'nin meydanında 5 yıl önce AK Parti bayrakları, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan Adayı İbrahim Karaosmanoğlu, İzmit Belediye Başkan Adayı Nevzat Doğan ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'a ait posterin asılı olduğunu gösteren Abdullah Kaya “Niçin bu meydanda 29 Mart 2019 günü seçime 2 gün kala olduğu halde adayların posterleri ve AK Parti'nin bayrakları asılı değil" diye sordu.

Kaya günler boyu peş peşe yaptığı paylaşımlarda seçimlerin CHP'ye verildiğini tekrar tekrar iddia etti.

Kaya'nın bazı paylaşımları şöyle;

"16 Mart 2019

Osman Pepe ile Nihat Ergün AKP İÇİN SEÇİM ÇALIŞMALARINA KATILMAK AMACIYLA SAHAYA İNMİŞLER...

Bakın buradan iddia ediyorum. İkisinin de NE AKP NE DE ERDOĞAN DERDİ OLMAZ. İKİSİ DE ABDULLAH GÜL'DEN İŞARETİ ALMIŞLARDIR. VE 31 MART SONRASI İÇİN ARAZİDE YOKLAMA YAPIYORLARDIR.

SİZE ÖNCEKİ BİR PAYLAŞIMIMDAN BİR RESİM ATAYIM VE DİYEYİM Kİ HEM OSMAN PEPE HEM NİHAT ERGÜN İÇİN ERDOĞAN OUT ALİ BABACAN İN'DİR.VE BEN ERDOĞAN'IN İNLERİNE GİRMESİNİ BEKLİYORUM :)"

"18 Mart 2019

Reis yarın İzmit'e geliyor.O zaman soralım;

REİS BU SENİN KARAOSMANOĞLU İBRAHİM İLE NEVZAT DOĞAN MEHMET ALİ PAŞA CAMİ YANINA İKİNCİ CAMİ YAPTILAR.

BU CAMİ İÇİN CAMİ DERNEĞİNDE KERMES YAPTILAR VE AÇILIŞI DA CHP İZMİT ADAYI AV. FATMA KAPLAN HÜRRİYET'E YAPTIRDILAR?

"22 Mart 2019

24 HAZİRAN SEÇİMLERİ ÖNCESİ AKP MİLLETVEKİLİ ZEKİ AYGÜN'ÜN KATILIMI İLE MEHMET ALİ PAŞA BELEDİYE CAMİ DERNEĞİNDE VATANDAŞLARLA SEÇİM TOPLANTISI YAPANLARNİÇİN 31 MART SEÇİMLERİ ÖNCESİ MEHMET ALİ PAŞA BELEDİYE CAMİ YARARINA YAPILAN KERMESİ CHP ADAYI AV. FATMA KAPLAN HÜRRİYET'E AÇTIRDILAR? :) :) :)"

"22 Mart 2019

- Camiyi yapan AKP belediyesi

- Cami dernek başkanı AKP Meclis üyesi

- Cami yararına kermes açılışını yapan NİÇİN CHP İZMİT ADAYI"

"24 Ocak 2019

AKP için seçim almasını bilirler derdim. Düzeltiyorum SEÇİM VERMESİNİ de bilirler. Bakıyorum İzmit teşkilatı ve adayları boş toprakta define arıyorlar. Sanki seçimi CHP'ye vermek istermiş gibiler..."

"25 Mart 2019

Reis sen Ayasofya'yı açana kadar bak AKP'Lİ BELEDİYELERİN YAPTIĞI CAMİ İÇİN YAPILAN YARDIM KERMESİNİ CHP İZMİT ADAYI FATMA KAPLAN HÜRRİYET AÇTI BİLE...

REİS AKP İZMİT VE BELEDİYELER CHP'YE Mİ ÇALIŞIYOR :) :) :) "

"31 Mart 2019

CHP İzmit'te seçimi almış gözüküyor.Mehmet Ali Paşa Cami yanına Cami yapan AKP BELEDİYELERİ VE AKP'Lİ CAMİ DERNEĞİ seçim sürecinde CHP ADAYI FATMA KAPLAN HÜRRİYET'i topluma refere ederek Cami yararına kermesin kurdelasını kestirmişlerdi.Nitekim herkes o kurdelayı AKP İZMİT ADAYI SİBEL GÖNÜL keser diye bekliyordu.

Yine AKP İZMİT BELEDİYESİ MECLİS ÜYESİ VE BAŞKAN VEKİLİ VEDE AKP KOCAELİ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE MECLİS ÜYESİ MUAMMER BİNER DE binasına CHP ADAYI FATMA KAPLAN HÜRRİYET AFİŞİ ASMIŞTI. BİNER MANAV KÖKENLİ VE GÜÇLÜ BİR OY KİTLESİNE SAHİP BİR İSİMDİ VE DYP KÖKENLİYDİ.

Yine yan cami derneği ile irtibatlı olan kişilere ait Mehmet Ali Paşa Merkezdeki binaya CHP adayı Fatma Kaplan Hürriyet'in afişi asıldı. Ve Paşa meydanında Sibel Gönül afişi asılmadı. Bu arkadaşlar niye böyle yaptı acaba!

İbrahim Karaosmanoğlu ve Nevzat Doğan'ın adamları niye CHP İLE BÖYLE BİR STRATEJİK İŞBİRLİĞİ YAPTI SİZCE"

"23 Mart 2019

İş milletvekili seçimi olunca AKP'Lİ KOCAELİ BÜYÜKŞEHİR ve İZMİT BELEDİYESİ'nin YAPTIRDIĞI PAŞA BELEDİYE CAMİ'nde AKP MİLLETVEKİLİ ZEKİ AYGÜN'Ü MAHALLELİ ile buluşturan AKP DERİN YAPISI...

İş belediye seçimi olunca PAŞA BELEDİYE CAMİSİ yararına yapılan kermesi hem de AKP İlçe Başkanı Av. Ali Güney de orda iken CHP İZMİT ADAYI AV. FATMA KAPLAN HÜRRİYET'E AÇTIRDI.

Sizce niçin?Bir Cami Derneği niçin bu kadar siyasileşir? Niçin CHP'nin İzmit'te seçimi almak üzere olduğu bir dönemde...AKP Genel Merkezi Trabzonluları etkilemek için Berat Albayrak'ı, Rizelileri etkilemek için Hayati Yazıcı'yı, Alikahya merkezli Orduluları etkilemek için Numan Kurtulmuş'u, birçok Genel Merkez yetkilisini İzmit'e gönderip çalıştırırken...

Niçin AKP'Lİ BELEDİYELERİN YAPTIRDIĞI VE DERNEK BAŞKANININ AKP MECLİS ÜYESİ OLDUĞU CAMİ İNŞAATI İÇİN YARDIM KERMESİNİ CHP İZMİT ADAYINA AÇTIRIRLAR?HADİ BU SORUYA CEVAP VERİN. :) :) :) :) "

2018 Genel seçimlerinde yeni yapılan Mehmet Ali Paşa Belediye Cami Derneği merkezini adeta bir siyasi merkez haline getiren, İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan'ı ve AK Parti yönetimini burada mahalleli ile buluşturan, aynı seçim kampanyasında AK Parti milletvekili adayı Zeki Aygün'ün katılımı ile bu dernekte mahalle toplantısı yapan AK Parti İzmit İlçe Başkanı Av.Ali Güney 2019 seçimlerinde ise bu dernekte CHP İzmit Belediye Başkan Adayı Fatma Kaplan Hürriyet'i Mehmet Ali Paşalılarla buluşturuyordu.

ALİ GÜNEY'İN GARİP UYGULAMALARI - NİHAT ERGÜN'E GÖREV VERİLMESİ

17-25 Aralık darbe girişimleri sonrası bakanlıktan alınan ve hakkında çok değişik spekülasyonlar yapılan Nihat Ergün'ün Erdoğan'a karşı muhalefeti biliniyordu. Ancak AKP İzmit İlçe Başkanı Ali Güney herkesi şaşkına çevirecek şekilde Nihat Ergün'e giderek güya destek istedi. Ergün'ün katılımı ile çeşitli toplantılar yapıldı. Ama bu toplantılarda ne amaçlandığı kamuoyunca anlaşılamadı.

Özellikle Osman Pepe ve Nihat Ergün'ün yerel seçim sonrası Ali Babacan'ın siyasi hareketi için mesajlar verdiği iddia edildi. AK Parti İzmit İlçe Başkanı Ali Güney'in güya AK Parti İzmit Belediye Başkan adayı Sibel Gönül'e destek için çalışmalara katılmasını istediği ve sahaya sürdüğü Osman Pepe'nin gittiği evlerde ALİ BABACAN'IN İYİ BİR İNSAN OLDUĞUNU, ONU TAKİP EDİN dediğini istihbarat alan Selam TV Genel Müdürü Abdullah Kaya Facebook sayfasından konuyu gündeme getirdi ve "Osman Pepe gittiği evlerde ne Sibel Gönül'den ne de AK Parti'den bahsediyor. Sohbet ediyor ve Ali Babacan için referans oluyor..." şeklinde paylaşımlar yaptı.

Kaya'nın "Birlikte milletvekilliği yaptığı, birlikte teşkilat çalışması yürüttüğü Sibel Gönül için Osman Pepe niçin iki kelime etmez de destek istemez ki" diye sorduğu paylaşımlarının bazılarına burada yer veriyoruz;

"24 Ocak 2019

İflas etmiş tüccar eski defterleri karıştırırmış.

AKP İzmit İlçe de eskimiş siyasileri ziyaretle gündemde. Osman Pepe'ye gitmişler. Öncesinde de Nihat Ergün'e gitmişlerdi.

Eyy AKP İzmit teşkilatı !..

Siz eskimiş siyasilere gidip zaman öldürürken, adayınız Sibel Gönül de AKP derneklerini geziyor. Körler sağırlar birbirini ağırlar misali

Seçimi verdiniz de haberimiz mi yok?

Bu Pepe ve Ergün geçen yıl Abdullah Gül İzmit'e gelecek diye koşa koşa gelenlerden değil miydi?

Bilmiyorum da 31 Mart akşamı Abdullah Gül'ün kadrosu olacaklara iade-i itibar mı yapıyorsunuz" ağalar..."

"2 Mart 2019

Oooooo kimi görüyorum. Ben onu perde gerisinde ve nokta ziyareti yapıyor olarak biliyordum. Oysa o sahneye de çıkıyormuş.Osman Pepe ne dedi biliyor musunuz; ZEKİ AYGÜN DÜZGÜN ADAMDIR dedi. SIRTINIZI DÖNEBİLİRSİNİZ dedi. :)

Zeki Aygün'ün babam rahmetlinin adını duyunca nasıl sırtını döndüğünü size anlatmıştım. İŞTE BEN DE SIRTIMI DÖNDÜM :)

Bakın tarihe not düşeyim.

Bu Osman Pepe şayet Akp içinden Erdoğan'a karşı başka bir parti çıkarsa orada yer alacaktır tabi o kürsüde kendisine kefil oldukları da...

Benim istihbarat bilgim de böyle, öngörüm de..."

"27 Nisan 2019

Seçimden önce yazmıştım.

Osman Pepe güya AKP için yaptığı ev gezilerinde AKP VE ADAYI SİBEL GÖNÜL İÇİN OY İSTEMİYOR ama muhataplarına ALİ BABACAN'I TAKİP EDİN, O KIYMETLİ BİR İNSAN diyor diye yazmıştım.AKP kaybettiği yerleri aslında bu yeni partiye alan açılsın diye içten ihanetle kaybetti. Ama 99'da Fazilet Partisi'nde başarılan kaybettirme operasyonu bu seçim tam başarıya ulaştırılamadı."

"23 Mayıs 2019

Seçimden önce uyardım. Erdoğan'ın iktidarı kaybetmesi için bazı belediyelerin kaybedilmesi lazım. Niçin Nihat Ergün ve Osman Pepe'den AKP'ye destek istenerek bu kişiler toplum karşısında itibarlı hale getirildi.Nihat Ergün ve Osman Pepe'nin gittikleri yerlerde ne AKP'ye nede adaya oy istemediği ve ALİ BABACAN İYİ İNSAN, ALİ BABACAN'I TAKİP EDİN diye söylediğini, eski arkadaşlarına yeni parti hazırlığı çalışması yaptığının bana istihbarat olarak bildirildiğini ve İzmit seçimlerinin kaybının stratejik olarak Erdoğan'ın iktidarını zayıflatma hedefi taşıyan AKP içi muhalif kanadın hedefi olduğunu yazdım.Şimdi basın çarşaf çarşaf Davutoğlu'nun partisi için ilimizde Nihat Ergün ve Osman Pepe'nin çalışma yürüttüğünü yazıyor.

Şimdi soru şu Bu isimler Erdoğan'a karşı parti kuracaksa 31 Mart 'ta sahada AKP için mi çalıştılar?

İzmit'te seçimin kaybedilmesine sebep oldular mı?"

ABDULLAH KAYA SEÇİM KUMPASINI ANLATTI

Abdullah Kaya'nın hepsi herkese açık şekilde paylaştığı tüm bu paylaşımlar ve uyarılar tabiki o günlerde AK Parti yöneticileri tarafından önemsenmedi.

Konu hakkında Kocaeli Halk Gazetesi olarak Abdullah Kaya'nın görüşünü aldık. Kaya "Sonuca odaklanılmıştı. CHP'li Fatma Kaplan Hürriyet seçimi kazandıktan sonra algı operasyonu başlatılacaktı. Çok yönlü netice alacaklardı. Amaçlarından biri etkili ve yoğun muhalefetim nedeniyle seçimleri AK Parti'ye benim kaybettirdiğimi ve benim CHP adayı Fatma Kaplan Hürriyet'e çalıştığımı iddia edeceklerdi. 1999'da aynı oyun oynanmıştı. 1996 yılında Refah Partisi ile Doğru Yol Partisi arasında koalisyon hükümeti kurulduktan sonra özellikle DYP'li yöneticiler ile çok yakın diyalog içine gitmiştik. Rahmetli babam İlyas Kaya Erbakan Hocamızın müfettişlerinden olduğu için o dönem İzmit Büyükşehir Belediyesi’nde çok güçlü olan Sefa Sirmen'e karşı seçim kazanmak zor olduğu için İzmit Büyükşehir Belediyesi’ni oluşturan Bekirpaşa Belediyesi, Saraybahçe Belediyesi ve İzmit Büyükşehir Belediyesi üzerine DYP ile seçim ittifakı planlamıştı.

Saraybahçe DYP'nin olacak, Bekirpaşa ve İzmit Belediye Başkanlığı Fazilet Partisi'nin olacaktı. DYP'nin o dönem il başkanı rahmetli Av. Hayrettin Çetinkaya idi. Çetinkaya bu konuyu DYP Genel Merkezi ile de görüşmüş ve o dönem Genel Başkan Yardımcıları Hayri Kozakçıoğlu ile Tayyar Altıkulaç da Selam TV'ye ziyarete gelerek bu konuda ittifak için hazır olduklarını söylemişlerdi. O tarihte Süleyman Demirel ile Tansu Çiller arasında da gerilim vardı. Dönemin CHP İzmit Büyükşehir Belediye Başkanı Sefa Sirmen ise Demirel'in manevi oğlu gibiydi. DYP Genel Merkezi de konuya bu açıdan yaklaşıyordu. 1996 yılından 1998 yılına kadar DYP İl Başkanı Hayrettin Çetinkaya ve kadrosu ile görüşmemiz ve bu konuda mutabakatımız devam etti. Ancak Fazilet Partisi yönetimi o tarihte babam rahmetliye karşı tavırlı idi. Selam TV'ye mesafeli duruyorlardı. SEKA konusunda büyük gösteriler vardı ve bunu bahane ederek dönemin Fazilet Partisi il başkanı Orhan Atabay ile DYP il başkanı Hayrettin Çetinkaya'yı canlı yayına çağırdık. Canlı yayın münasebeti ile bu ittifakı konuşalım istedik. Orhan Atabay yanında il yönetiminden Emin Uygun ve rahmetli Osman Aydın ile geldi. İl başkanları canlı yayında iken babam konuyu Emin Uygun ve Osman Aydın'a açtı. Ankara'da Melih Gökçek ile Keçiören'de yapılan ittifakın aynısını burada DYP ile yapma projesi ve DYP'nin buna onay verdiğini, Saraybahçe'nin DYP'nin Bekirpaşa ve İzmit Büyükşehir'de Fazilet Partisinin desteklenmesi için seçim ittifakının prensipte hazır olduğunu ancak Fazilet Partisi’nin bu projeye onay vermesi gerektiğini anlattı. Her ikisi de konuya çok sıcak yaklaştı. Emin Uygun "böyle bir proje varsa ben Saraybahçe için aday adayı olacaktım, olmayayım, hiç ismimi refüze etmeyeyim" dedi. Konu il yöneticileri ile konuşulduktan sonra canlı yayın bitiminde il başkanları rahmetli babamın odasına gelince babam aynı özeti Fazilet Partisi İl Başkanı Orhan Atabay'a da anlattı. Atabay odaya girdiği andan itibaren hep kafası eğik yere bakar vaziyette idi. Babamın konuşması bitince "Bizim toplantımız var, müsade istiyoruz" dedi. Bu esnada DYP İl Başkanı Hayrettin Çetinkaya hiddetle ayağa kalkarak "Yahu başkan bu Sefa'yı kaybettirmeyecek miyiz" diye söylendi. Atabay kalktı ve hiçbir şey söylemeden gitti. O günden sonra bu konu için takipçi de olmadılar. Fazilet Partisi çevrelerinde önce babam için DYP'li olmuş diye iftira kampanyası yürüttüler. Sonra hem Bekirpaşa Belediyesini hem Saraybahçe Belediyesini hem İzmit Büyükşehir Belediyesini CHP'ye verdiler. O dönem İzmit Büyükşehir Belediye Başkanı Sefa Sirmen olurken, Saraybahçe Belediye Başkanı Hikmet Erenkaya, Bekirpaşa Belediye Başkanı ise Fikret Toker oldu. 1999'da Sirmen'in başkanı olduğu İzmit Büyükşehir Belediye başkanlığı koltuğuna 2004 yılında İbrahim Karaosmanoğlu oturdu. Ve o dönem biliyorsunuz Sefa Sirmen'in oğlu ile İbrahim Karaosmanoğlu'nun oğlunun ortak marketler zinciri vb işler yaptığı ortaya çıktı. Yine Sirmen'in İzmit Belediye Başkanı iken Yuvacık Barajını yaptığı sırada Yuvacık Belediye Başkanı olan İbrahim Karaosmanoğlu'na barajın hafriyat işlerini verdiği ve ikilinin çok uyumlu bir ilişkiyi perde gerisinden yürüttüğü ortaya çıktı. 1999 seçimlerine Fazilet Partisinin İbrahim Karaosmanoğlu'nun İl başkanlığında gittiğini de hatırlamakta fayda var. Yine İbrahim Karaosmanoğlu'nun diğer oğlu Tahsin Karaosmanoğlu ise müteahhitler birliğinde CHP'nin 1999'da Saraybahçe sonradan İzmit Büyükşehir Belediye Başkanı olan Hikmet Erenkaya'nın oğlu ile ortak ticaret yaptığını da not etmek gerekiyor. O dönem Bekirpaşa Belediye Başkanı olan Fikret Toker de özelikle babam rahmetliye muhalif kimi Fazilet Partililerle çok iyi görünüyordu.

1999 seçimleri de gariplikleri içinde barındırıyordu. Mesela biz Bekirpaşa'nın en önemli caddesi olan Zincirlikuyu Caddesinde 256 m2 dükkanı Fazilet Partisi seçim bürosu yapmış ve camlarını Fazilet Partisi İzmit Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Necati Çelik ile Fazilet Partisi Bekirpaşa Belediye Başkan Adayı Abdullah Köktürk'ün posterleri ve Parti'nin bayrakları ile süslemiştik. Ne Fazilet Partisi teşkilatı ne de Abdullah Köktürk bu dükkanı seçim ofisi olarak açmadılar. Onca çağrımıza rağmen açmadılar. Yine seçim boyunca Necati Çelik ile Abdullah Köktürk'ün mahalle konuşmaları ve partinin kliplerini Selam TV'de yayınladık. Kendilerini de ücret de istemeden canlı yayına davet ettik, ısrarla gelmediler. Çelik ilk aday olduğunda bir kere geldi bir daha gelmedi. Rahmetli babam Derince'de oturan Abdullah Köktürk'e tekrar tekrar haber gönderdi ve evini Bekirdere'ye taşımasını, hiç yoksa Bekirdere'de bir ev tutmasını ve buraya yerleştim demesini, bunun seçmende motivasyon olacağını söyledi ama Köktürk evini dahi aday olduğu Bekirpaşa Belediyesi sınırlarına taşımadı.

Garip ki Bekirpaşa'da 300 oyla güya seçimi CHP aldı ve Fazilet Partisi kaybetti. Ama seçim kuruluna oylar yeniden sayılsın diye itiraz bile edilmedi.

Seçim boyu Fazilet Partisi ve adayları Necati Çelik ile Abdullah Köktürk'e destek yayını yapan Selam TV'miz 57 dakika seçim kanunu gereği mecburen CHP adayı Fikret Toker'e canlı yayın yaptı diye CHP'ye çalışmakla suçlandı. Bu korkunç bir iftira idi. Ve bütün dertleri rahmetli babamın ismini, hizmetlerini ve Vakfı'nı lekelemek imiş. Tüm gariplikler bu yü

den olmuş. Dönemin Fazilet Partili Bekirpaşa Belediye Başkanı Abdullah Çakmak tekrar aday yapılmamıştı. Çakmak seçime 3 ay kala belediye işçilerine maaş vermedi. İşçiler seçim boyunca yürüyüşler yaptılar. Çakmak 3 ay boyunca çöpleri toplamadı. Yine Refah Partisi kökenli belediye personelini ağır işlere gönderdi, ezdi. Böylece bir tepki oluşturulmak istendi. Selam TV'nin tüm gayretleri ile çok büyük oy alındı. Ben o seçimi Fazilet Partis’nin kazandığını ama masa başında sonuçların değiştirildiğini düşünüyorum.

Tabiki zaman gerçekleri ortaya çıkardı. O dönemin CHP'li kadroları o dönemin Fazilet Partili kadroları ile çok uyumlu ve ticari ortaklıklar da yaparak siyaset yaptılar. 1999 seçimlerinde Körfez İlçe'de Muzaffer Baştopçu da aday yapılmadı ve orada oyu çok az olan MHP seçimi kazandı. Nihat Ergün de Derince Belediye Başkanlığına tekrar aday yapılmadı ve orada da MHP seçimi kılpayı kaybetti. Her iki ismin de MHP'ye çalıştığı şahitlerce anlatıldı. Seçimlerde böyle ittifaklar kuran bu yapı 1999'da rahmetli babama karşı yürüttüğü iftira kampanyasını 2019'da da bana karşı yürütecek idi  Beni aynı şekilde iftira ile refüze edip sonra Kocaeli İlme Hizmet Vakfı'na ve Mehmet Ali Paşa Cami'ne çökeceklerdi. Ama aynı oyun oynandığı için ben süreci en başından beri dikkatle takip ettim ve kirli kumpası ve ittifakı deşifre ettim. Bugün AKP'li Tahir Büyükakın da CHP'li Fatma Kaplan Hürriyet de daha ortaya çıkmayan bazı bilgi ve belgeler nedeniyle zor durumdadır. 2019 seçimleri kirlidir ve bu Cumhurbaşkanı Erdoğan'a da rapor edilmiştir. Bu şehir hepten boş bir şehir değildir. Çok kişi neler olduğunu görmektedir." dedi.

ERGÜN SEÇİM ÖNCESİ BABACAN İLE PARTİ KURMA ÇALIŞMASI YAPMIŞ

AK Parti İzmit İlçe Başkanı Ali Güney'in sahaya sürdüğü Nihat Ergün 2019 seçimlerinde güya AK Parti için ter döküyordu. Ancak seçimden sonra

Habertürk TV'de Fatih Altaylı'nın canlı yayın konuğu olan ve sorularını yanıtlayan Ali Babacan İzmit seçimlerini tartışmaya açan ifadeler kullandı. Yeni partisi ile ilgili bilgi veren Babacan "Türkiye'de 82 milyonluk nüfusun siyasi eğilimleri neyse bunun özeti bir kadro oluşturmaya çalışıyoruz. AK Parti'de iyi işler yapmış, daha önce AK Parti'nin mutfağında olan başarılı arkadaşlarımız var tabii ki. Beşir Bey, Nihat Bey ve Sadullah Bey'le yakınen çalışıyoruz." dedi. 26 Kasım 2019 tarihi programda konuşan ve parti kurma çalışmalarının yavaşlamasıyla ilgili ekonomik kriz oluşmasının beklendiği iddiasına Babacan, “Yerel seçimler olsun, arkasından AK Parti’den ayrılırım diye başladık fakat 31 Mart’ta seçim bitmedi. O yüzden uzadı. Ekonomik bir neden yoktu. Seçimler bitsin ortalık rahatlasın diye bekledik” yanıtını verdi. Babacan'ın bu açıklaması Nihat Ergün ve Osman Pepe'nin AK Parti seçimine destek veriyoruz görüntüsü altında DEVA Partisi için alt yapı çalışması yapmak olduğunu, Babacan'ın yeni parti kurma kararını seçimden çok önce verdiğini, Ergün'ün bu işin merkezinde olduğunu ve Deva Partisi'nin aslında Erdoğan'ın ve AK Parti'nin yara alması ile ortaya çıkacağını görüyoruz.Nitekim stratejinin bu olduğunu üstte seçim öncesi paylaşımlarını verdiğimiz Selam TV Genel Müdürü Abdullah Kaya üstüne basa basa vurgulamıştı.

CİVELEK'İN KANALI DA HÜRRİYET'E ÇALIŞTI

AK Parti cephesinde gariplikler bu kadarla sınırlı değildi. AK Parti ve CHP'nin kıran kırana seçim yarışı yaptığı söylenen İzmit'te AK Parti eski İl Başkanı Mahmut Civelek'in televizyonu 41 TV de 22 Mart 2019 günü CHP İzmit Belediye Başkan Adayı Av.Fatma Kaplan Hürriyet'i canlı yayın konuğu yaptı. CHP adayı Hürriyet özellikle Tahir Büyükakın'ın etkili olduğu her mecrada baş köşede ağırlanıyor ve topluma empoze ediliyordu.

GÖNÜL'ÜN İZMİT BELEDİYE BAŞKANI OLMASI SONRAKİ DÖNEM KOCAELİ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANLIĞININ EN GÜÇLÜ ADAYI OLMASINI SAĞLAYACAKTI

Sibel Gönül'ün adaylığı AK Parti'nin Kocaeli egemenlerinin iradesi dışında olmuştu. Siyaset planında Sibel Gönül ismi de İzmit Belediye Başkanı olması da yoktu. Gönül eski milletvekili ve Kadın Kolları Genel Başkanı olması nedeniyle Kocaeli'deki hemen hemen tüm AK Partili yöneticilerin ve vekillerin saygı duyması gereken bir isimdi. Şehir hakkında alınacak kararlarda etkili olması olağandı. Mimar olduğu için imar kararlarına müdahale etmesi doğaldı. Ve Gönül doğrudan Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüşen bir isim olduğu için şehir ve siyasi oyunlar ile ilgili Ankara'nın ve Erdoğan'ın bilmemesi gereken şeylere vâkıf olabilirdi. Dahası Gönül İzmit Belediye Başkanı olduğunda 5 yıl boyunca nereye gitse 2024 seçimlerinin potansiyel ve en güçlü Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olacaktı. Yani Tahir Büyükakın'ın en büyük rakibi Gönül olacaktı. Tahir Büyükakın'ın 5 yıl boyunca Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanlığı makamında adeta gölge başkan gibi ağırlığı olacak ve o koltukta iddialı ve güçlü oturmasına engel olacaktı. Siyasi çevreler akıllı gözlemler ile bu analizleri yaparken seçim boyunca yaşanan gariplikler iş bilen çevrelerde şaşkınlık yaratmıyordu.

KARAOSMANOĞLU OYUN KURMAYA ÇALIŞIYOR

31 Mart 2019 seçimlerinin sonuçları ile ilgilenen bir isim de mevcut Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu idi. 15 yılın sonunda dönemi çok tartışılan Karaosmanoğlu koltuğu yüksek oy oranı ile devretmek istiyordu. O yüzden CHP'nin Kocaeli Büyükşehir Belediyesi seçimlerine milletvekili Fatma Kaplan Hürriyet ile girmesi, iddia ortaya koyması ve Karaosmanoğlu muhalefetinin oyunu alması, böylece AK Parti oylarının ciddi oranda düşmesi Karaosmanoğlu'nun siyasi kariyerinin sonu demekti. Karaosmanoğlu  önce Seka Park'ta CHP'li İzmit Büyükşehir Belediye Başkanı Sefa Sirmen ile gezinti yaptı.  Bu gezinti sonrası Sefa Sirmen Millet İttifakının Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olmak için harekete geçti. Adliye'ye başvuran Sefa Sirmen'e siyasi yasağı bitmediği gerekçesi ile izin verilmedi. 24 Aralık 2018 gününün Millet İttifakının Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan Adayı ya Türkkan ya Sirmen manşetleri o gün Adliye'de patladı.

KARAOSMANOĞLU'NDAN SÜRPRİZ ERENKAYA ZİYARETİ

AK Parti'nin Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu Sefa Sirmen ile olan görüşmesinden bir netice alamadıktan sonra sürpriz bir ziyaret gerçekleştirdi. Bu seferki ziyaret gizli idi. Ziyaret basında da tarafların sosyal medya hesaplarında da yer almadı. Ancak ziyaret birilerince kayda alınmıştı. Sefa Sirmen'in aday olamayacağının anlaşıldığı 24 Aralık'tan 1 gün sonra 25 Aralık günü gerçekleşti. Karaosmanoğlu kimsenin bilgisi ve haberi yokken ve yanında başka kimse de bulunmadan CHP'li eski İzmit Belediye Başkanı Hikmet Erenkaya'nın Kandıra Sapağındaki benzin istasyonuna geldi. İkili başbaşa görüştü. Köfte yiyen ikilinin görüşmesinden sonra bir anda Hikmet Erenkaya'nın Millet İttifakının Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan adayı olacağı konuşulmaya başlanırken basına da Erenkaya'nın beraat ettiği haberleri servis edildi. 28 Aralık'ta haberler Erenkaya'nın beraat ettiğini yazıyordu. Halbuki yakın zaman içinde alınmış bir beraat kararı yoktu. Bu karar 1.5 yıl öncesine aitti. Ama Büyükşehir Belediye Başkan Adayı arayan Millet İttifakının dikkati çekilmek isteniyordu.Kulislerde 4. dönem aday olmak isteyen, bunun için azami gayret gösteren ama aday yapılmayan İbrahim Karaosmanoğlu'nun 1999'daki müttefikleri tekrar gündeme gelmişti. Ancak bu sefer oyun kurmak kolay değildi.

MİLLET İTTİFAKI BÜYÜKŞEHİR'DE İDDİASIZ ADAY ÇIKARDI

Cunhur İttifakının AK Partili ismi Tahir Büyükakın Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan adayı olurken gözler Millet İttifakının adayında idi. Eski İl Başkanı Dr. Serdar Kaman İttifak adayı olsa da seçim boyunca bir çalışma ve varlık ortaya koymadı. Tahir Büyükakın adeta rakipsiz bir şekilde seçimi tamamladı.2019 Kocaeli Büyükşehir Belediye seçimlerinde AK Parti (MHP ile birlikte) AK PARTİ571.713 oy aldı. Katılımın % 85 ve geçerli oyun 1.098.317 olduğu seçimde Büyükakın'ın aldığı ittifak oranı %51,97 idi.5 yıl önce 2014 yılında yapılan seçimlerde katılım oranı % 91 iken 1.024.489 geçerli oyun 518.309'unu % 50,6'sını AK Parti adayı İbrahim Karaosmanoğlu ve 143.942 oyu % 14.1'i MHP adayı Saffet Sancaklı aldı. Bu tabloda bile AK Parti ve MHP'nin bir önceki seçimde toplam 662.251 oy ve % 64.7 oy oranı varken artan nüfus ve oy miktarına rağmen Tahir Büyükakın'ın yaklaşık 100 bin oy eksik aldığı, oy oranının da % 64.7'den % 50.6'ya gerilediği görülecektir.Büyükşehir belediye başkanlığı seçimleri bu şekilde sağlama alınırken İzmit'te de CHP seçim zaferini ilan ediyordu.İzmit seçiminde AK Parti adayı Sibel Gönül 98.398 oy alırken, AK Parti meclis üyeliğinde 101.217 oy alıyor aynı İzmit'ten Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Tahir Büyükakın ise 107.708 oy alıyordu.CHP adayı Fatma Kaplan Hürriyet 107.143 oy alırken, CHP meclis üyeleri 98.128 oy alıyordu. Tabloyu incelediğinizde CHP İzmit adayı Hürriyet'in 107.143 oy aldığı İzmit'te Tahir Büyükakın 107.708 oy almıştı. Tahir Büyükakın'a oy verenler AK Parti adayı Sibel Gönül'e oy verse seçim Sibel Gönül'ün idi. Yani seçmenlerin bir kısmı Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın aday gösterdiği eski Kocaeli milletvekili, mimar ve AK Parti kadın kolları genel başkanı Sibel Gönül'ü protesto etmiş ve CHP adayı Hürriyet'e mi oy vermişti? Elbette İzmit halkı ve seçmeni Cumhurbaşkanı Erdoğan'a tavır almayacak dahası Erdoğan'a her türlü desteği verecek bir halktı. Burada bir oyun dönmüş ve Sibel Gönül siyastten tasfiye edilmişti. Selam TV Genel Müdürü Abdullah Kaya Facebook sayfasından bu soruları tekrar tekrar sordu.

SEÇİM SONRASI AK PARTİ İL YÖNETİCİSİ MURAT ERGELEN CHP'Lİ İZMİT BELEDİYESİ’NE FATURA KESİYOR İDDİASI

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın sürpriz bir şekilde ve kendi iradesi ile İzmit Belediye Başkan Adayı yaptığı Sibel Gönül'ün seçimi kaybetmesi sonrası Tahir Büyükakın için en az 3 dönem Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı olmayı garanti etti yorumları yapılırken kimi AK Partili İl yöneticileri için de CHP'li İzmit Belediyesi’ne mal ve hizmet satışı yapıp para kazandığı iddiaları gündeme bomba gibi düşüyordu.AK Parti İzmit Belediye Başkan aday adaylarından Erdoğan Şentürk Facebook sayfasından yaptığı paylaşımda "CHP’li belediyeye fatura keseceksin ama sorsan senden iyi ak partili yok yazık..." sözleriyle teşkilat mensupları arasında konuşulan kirli siyasi ilişkiler ve ihanet söylentilerini sosyal medyaya taşıdı. Şentürk'ün CHP'li İzmit Belediyesi’ne fatura kesmekle suçladığı isim AK Parti Ar-Ge'den sorumlu İl Başkan Yardımcısı Murat Ergelen idi.

Erdoğan Şentürk'ün bir diğer paylaşımında ise "Yine bir kez daha anladımki kimseye hakettiğinden fazla değer vermeyin dürüstlük adı altında bütün firavunlukları yapıyorlarmış." ifadelerine yer verdi.Akp eski İzmit İlçe Başkanı ve 31 Mart seçimlerinde İzmit Belediye Başkan Aday adaylarından Hasan Ayaz'ın Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın tarafından danışman atanması ve İzmit - Derince - Kandıra - Körfez ilçeleri koordinasyon görevi verilmesine tepki gösteren Erdoğan Şentürk Facebook hesabından yaptığı paylaşımda "ESKİDEN "İTAAT ET, RAHAT ET" DERLERDİ. ŞİMDİ HERHALDE "İHANET ET, RAHAT ET" OLDU GALİBA... YORUMSUZ" sözlerine yer verdi.Şentürk'ün deşifre ettiği Hasan Ayaz, Gönül'ün İzmit'te kaybetmesinin hemen ardından gayet keyifli ve neşeli bir fotoğrafını paylaşarak "ÇAY KOY KEÇELİ YENİDEN BAŞLIYORUZ" mesajı vermişti. Ayaz bu mesajına aldığı tepkiler sonrası paylaşımını kaldırmıştı.

AK PARTİ MECLİS ÜYESİ NURULLAH YILMAZ, GÖNÜL İÇİN "İTİCİ BİR ADAYDI" DEDİ

AK Parti İzmit İlçe Başkanı Ali Güney'in yakın arkadaşlarından ve Gönül'ün tekrar meclis üyesi yapmadığı isimlerden Nurullah Yılmaz da seçim sonrası stratejileri açığa çıkaracak bir yorum yaptı. Gönül'ün yanlış aday olduğunu, Hasan Ayaz ve Ali Korkmaz ikilisine yanlış yapıldığını, bunun Gayretullaha dokunduğunu söyleyen Yılmaz "Diğer 11 ilçede hep doğru adaylar mı yapıldı? Orada Gayretullaha dokunan aday tayini olmadı mı?" sorusuna ÇÜNKÜ ADAYDA İZMİT BELEDİYE BAŞKAN ADAYLIĞI DÜŞÜNCESİNDEN ZİYADE 'KOCAELİ'NİN ABLASI OLACAĞIM' DÜŞÜNCESİ MEVCUTTU cevabını verdi. Yılmaz'ın "Diğer ilçelerde 'aday adaylarından birinin aday olduğunu' ama sadece İzmit'te ne temayüle ne de aday adaylığına müracaat etmemiş biri aday yapıldı, üst perdeden" yorumu da Erdoğan'a karşı tepkiyi ortaya koyuyordu.

SEÇİM SONRASI MANİDAR ZİYARETLER

Seçim sonrası hava farklı idi. CHP'li İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet önce AKP'li Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın'a ziyaret yaptı. Ardından Büyükakın bir tiyatro gösterisinde Hürriyet'i sahneye çağırarak alkışlattı.Önce CHP'li Hürriyet AKP'li eski Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu'nu ve CHP'li eski büyükşehir belediye başkanı Sefa Sirmen'i evinde ziyaret etti. Sonra AKP'li Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın CHP'li eski büyükşehir belediye başkanı Hikmet Erenkaya'yı işyerinde ziyaret etti. Ardından AKP'li İbrahim Karaosmanoğlu CHP İl binasına ziyaret gerçekleştirdi.

HÜRRİYET VE BÜYÜKAKIN KENTSEL DÖNÜŞÜMDE İŞBİRLİĞİ YAPTI

İzmit Belediye Başkanlığı koltuğuna oturmasının üzerinden henüz 1 ay geçmiş olan CHP'li Hürriyet sürpriz bir şekilde Tahir Büyükakın ile Ankara'ya Çevre ve Şehircilik Bakanlığına giderek Bakan Murat Kurum ile toplantı yaptı ve Cedit kentsel dönüşümünü Bakanlık ve Kocaeli Büyükşehir Belediyesine devretti. Bu haber kamuoyunda büyük sansasyona sebep olurken Hürriyet ile ilgili umutlar en başında tükendi. Adeta seçim öncesi hangi konular hemen çözülecek anlaşılmış gibi ortak adımlar hızlıca atılıyordu.

İZMİT'TE İÇKİLİ EĞLENCE MEKANI AÇILMASI İÇİN BÜYÜKAKIN VE HÜRRİYET ANLAŞTI

Jolly Joker adlı zincir eğlence merkezi İzmit'te çok büyük bir içkili eğlence merkezi açmak için uğraşıyordu. AK Parti'li meclis üyeleri buna izin vermiyordu. Bu konu da seçimden hemen sonra gündeme geldi. AK Parti meclis grubu yine direndi ama CHP'li İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet AK Partili meclis üyelerine Tahir Büyükakın'ın sözleri ile cevap verdi. Büyükakın'ın "Burada ruhsatın kime verileceğini sorgulamamalıyız. Alkol ruhsatı alıp almamayı gerektiren şartlar yapılmış mı yapılmamış mı önemli olan o" sözlerini aktaran Hürriyet AKP'li meclis üyelerinden destek istedi.Gazeteci Aysun Erenkaya da AKP'li Tahir Büyükakın oylama öncesi AKP'li meclis üyesi Muharrem Tutuş'u aradığını ve “ÖNERGEYİ GEÇİRİN" dediğini yani "İçkili mekanları açın" dediğini yazdı

ÖNCE NEVZAT DOĞAN SONRA HÜRRİYET RUHSAT VERMEDİ

İçkili eğlence mekanına ruhsat vermek için anlaşan AKP'li ve CHP'li belediye başkanları Kocaeli İlme Hizmet Vakfı'na ait Mehmet Ali Paşa Cami'nin altındaki dükkanlara ruhsat verimemesi konusunda da anlaştılar. AKP'li eski İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan'ın ruhsat vermediği M.Ali Paşa Cami altı dükkanlar için CHP'li İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet de ruhsat vermedi. Böylece yaklaşık 4 yıl cami altı dükkanları boş kalmak zorunda bırakıldı.

HÜRRİYET'İN DEVRİ SABIK ÇIKIŞI KURBAĞA ÜRKÜTMEDİ

İzmit Belediye Başkanlığı koltuğuna oturan Hürriyet geçmiş dönemin yolsuzluk ve usulsüzlüklerini açıklayacağını söyledi. Bunun için bir basın toplantısı yaptı. Bazı fatura ve alımları gösterdi ancak bu toplantıdan AKP'liler hiç endişe duymadı. Hürriyet'in basın toplantısı yaptığı sırada AKP'li Nevzat Doğan tatil beldelerinde gezi yapıyordu. Özelikle AKP ile anlaşmalı bir seçim ile başkanlık koltuğuna oturduğu iddialarına karşı Hürriyet'in hem de bir avukat olarak devri sabık yapması ve dosyaları yargıya intikal ettirmesi bekleniyordu ama 3 yıl geçmesine rağmen geçmişten hesap sorulmuyor. AK Parti'nin sosyal medyada ahlaksız paylaşımları ile ünlü eski meclis üyesi küfürbaz Ali Yılmaz ise Hürriyet'in seçimi kazandığının anlaşıldığı ilk anda Facebook sayfasından HAYIRLI OLSUN paylaşımı yaptı. Halbuki sonuçlar yeni geliyordu ve teşkilat sonuçlara itiraz etmeye hazırlanıyordu. Ali Yılmaz'ın tebrik mesajı belki Hürriyet'e ilk tebrik mesajı olmuştu. Yani Hürriyet'in kazanması bazılarını şaşırtmamıştı. Cumhurbaşkanı Erdoğan işte böyle kirli ilişkiler ve olaylar ile geçen bir seçim sürecinden sonra kendi aday yaptığı Sibel Gönül'ü Cumhurbaşkanlığı Yerel Yönetim Politikalar Kurulu üyeliğine getirerek Kocaeli özelinde adeta derebeyliğini ilan eden, siyaseti kendi menfaatleri merkezinde dizayn eden yapıya İHANETİ GÖRDÜM, HESABINI SORACAĞIM mesajını verdi.

10 Oca 2022 - 09:43 Kocaeli- Gündemgöndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Halk Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Halk Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA), Anka Haber Ajansı (ANKA) tarafından servis edilen tüm haberler Kocaeli Halk Gazetesi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Kocaeli Halk Gazetesi değil haberi geçen ajanstır.

03

serdar - ben bir ak parti seçmeniyim ama izmitte sibel gönüle oy vermedim mecliste ak partiye oy verdim. benim gibi pek çok izmitli ak partili seçmen de oy vermedi.çünkü herkes vicdanının sesini dinledi.cumhurbaşkanımız aday tanıtım toplantısında salondaydım sibel gönülü aday olarak tanıtmadı izmit belediye başkanı olarak tanıttı .ona okadar güveniyordu ona kim açık çek vermişse cumhurbaşkanını yanlış yönlendirmiş.çünkü tabanda pek çok ak partili alanda çalışırken sibel gönül hiç meydanlarda yoktu aynı zekariya özak gibi kırgındı milletvekili adayı yapılmamıştı.teşkilatlara bile uğramadı.ama seçimler için pek çok ak partili aday alanda çok çalışmıştı başta hasan ayaz ali korkmaz ve pek çok değerli siyasetçi harıl harıl hizmet verdiler.ama haksız rekabetle ve tabanın onayı olmadan sibel gönül aday yapıldı ak parti seçmeni bunu kabul etmedi oy vermedi. hiç kimse seçmenin kararına ipotek koyamaz ben liderim aday gösterdiğime oy vereceksiniz diyemez.derse seçmen cevabını çok ağır verir artık siyasette bir dönem bitmiştir.ak partide güçünü milletten alamayan tabanın kabul etmediği hiç bir kimse aday yapılamaz bu dersi en iyi cumhurbaşkanımız anlamıştır.

Yanıtla . 0Beğen . 1Beğenme 11 Ocak 18:50
02

Serdar - Neden sibel gönül büyükakın ve ellibeş tarafından ilgisizlikle karşılanıyor biliyormusunuz çünkü sibel gönül her işinde olduğu gibi külliyede ki işindede tabanın desteğini almadan torpille kollanarak bir yerlere gelmeye çalışıyor halk ta hiçbir karşılığının olmadığını biliyor ve izmit seçimlerinde bunu ispat etti seçim döneminde mesaisine bile öğle vakti başlayan birinden hazırcılıktan başka bir şey beklenemez birde bu şehrin bından sonraki oyun kurucusu tahir büyükakındır.etki alanı sibel gönülü 5 e katlar ama duruşu olan biri olduğu için işlerini sessizlikle hallediyor.izmit seçimlerinde sibel gönülün yanlış aday olduğunu tahir başkan biliyordu.ama canla başla çalıştı hemde zamanın il başkanı abdullah eryarsoyın. tahir büyükakın aday yapıldığında masaya yumruğunu vurarak onun aday yapılmasına gösterdeiği kızgınlığa rağmen büyükakın seçim sonuna kadar hiç birşey olmamış gibi abdullah eryarsoy la çalıştı ve seçimi kazandı sonra abdullah eryarsoy yaptıklarının bedelini ödedi. sibel gönülün ak parti seçmeninde hiç bir karşılığı yoktur. mevcut eskiden beri var olan statuko oluşturmuş ama tahir başkan seçildikten sonra tasfiye olmuş bir grubun son uzantısıdır cumhurbaşkanının sibel gönülle ilgili ilerideki düşüncesini bilmiyorum ama velevki ona kocaelide adaylık gibi bir sorumluluk verdi kaybeden cumhurbaşkanı olur .cumhurbaşkanıda aynı derede iki kez yıkanılmayacağını bilecek kadar zeki adamdır.tahir büyükakın cumhurbaşkanı nezdindeki kredisi sibel gönülden daha fazladır.biraz mizahi olacak ama sibel gönülün mecliste cumhurbaşkanına yakın olabilmek için ön sıralarda oturabilmek için tutuldu yazan kağıtlar bırakması mizah konusu olmuştu. siyasette çarpık başarı kultürü yoktur. milli irade vardır .tahir başkanda görevini şuurlu bir şekilde yapmaktadır.il başkanı da çalışkan bir ak partilidir gölcükteki hizmetleri asla inkar edilemez.milli iradeyi araç kendilerini ise merkez görenler saraylara bile atansalar bunun seçmende karşılığı yoktur sonuçta kazanan hep taban olmuş

Yanıtla . 0Beğen . 2Beğenme 11 Ocak 18:26

Kocaeli Markaları

Kocaeli Halk Gazetesi, Kocaeli ile özdeşleşen markaları ağırlıyor.

+90 (541) 450 76 90
Reklam bilgi