“Gebze Dr.İlhan Kadıoğlu ve Covid”

Kocaeli’nin İstanbul’a yakın batı yakasındaki ilçelerinde pandemi sürecinin yarattığı olumsuz etkiler hem HES haritalarında hem de vaka sayılarının 4 kat arttığını söyleyen Kocaeli Valisi Seddar Yavuz’un açıklamalarından anlaşılmaktadır.

Dr. Ersoy Kandemir
Dr. Ersoy Kandemir Tüm Haberleri

BU AÇIKLAMA TARİHE GEÇER!

Geçen hafta Vali Seddar Yavuz’un vaka sayısı 4 kat arttı açıklamalarının üzerine dün Kocaeli İl Sağlık Müdürü Jinekolog Dr. Yüksel Pehlevan’ın “Omicron çok hızlı yayılıyor. Kocaeli de hareketli bir şehir olduğu için vakaların artması normal” sözlerine Kocaelilerin “ Bu nasıl sağlık müdürü, Kocaeli’nin pasif, hareketsiz bir şehir mi olması lazım pandemiden etkilenmemesi için? Yoksa kurallara mı uyulması lazım? Müdür beyin bu sözlere artık Kocaelilerin karnı tok, sizler neden sosyal mesafeye önem vermiyorsunuz ?

Bu hastalıkta aşının üstünde, testin, maskenin, dezenfektanın üstünde durduğunuz kadar SOSYAL MESAFENİN durmadınız. Sosyal mesafeye uymak masrafsız, aşısı, testi, ilacı bütün parametreler ücretli ama!” karşılık verdi.

7 OCAK- 14 OCAK 2022 KAÇ KİŞİ GEBZE İLÇE SAĞLIĞA COVID-19 İÇİN BAŞVURDU?

Geçtiğimiz hafta Gebze İlçe Sağlık Müdürlüğü’ne Covid-19 testi yaptırmak için başvuran sayısı;

7 Ocak 65, 8 Ocak 101, 9 Ocak 50, 10 Ocak 68, 11 Ocak 99, 12 Ocak 64, 13 Ocak 50, 14 Ocak’ta 31 kişinin COVID-19 testi için ilçe sağlık müdürlüğüne başvurduğu öğrenildi.

İZMİT VE GEBZE COVID-19 SÜRECİNDE EN ZORLU YERLER

İki ilçede de vaka sayıları ve ölüm oranlarının diğer ilçelere göre daha yüksek olduğu söylenmektedir.

İzmit İlçe Sağlık Müdürlüğü’ne COVID-19 testi için başvuran sayıları bu hafta 530’ları görürken Gebze İlçe Sağlık Müdürlüğü’nde günlük başvuru sayısının 100 olarak görülmesi akıllarda soru işareti bırakan ayrı bir nokta oluşturmaya devam etmektedir.

EĞİTİMİN YÜZYÜZE OLMASI ETKİLİ!

Pandemi sürecini en çok etkileyen durumlardan birinin yüz yüze eğitim olduğu düşünülmektedir. İl ve ilçe Milli Eğitim Müdürlüklerinin hemen her gün birçok okul ve sınıfta karantina uygulamasına gittikleri, sınıf kapattıkları uygulamalar biliniyor. Kaç okul ve kaç sınıfın pandemi sürecinden etkilendiğiyle ilgili veriler günlük ya da haftalık olarak basınla paylaşılmıyor.

İSTANBUL’A SINIR OLMASI VE SANAYİ!

Gebze ilçesi ilin en yoğun nüfusa sahip ilçelerinden olup, çok sayıda sanayinin bulunması, İstanbul’dan ilçeye her gün karayolu ve demiryoluyla gelenler gibi birçok etmen pandemide vaka sayılarının artmasına sebep oluyor.

Bu artışlar yaşanırken Gebze İlçe Sağlık Müdürlüğü’nün uzun süredir pandemiye mücadelede başarısız olduğu biliniyor.

AYLARDIR HES HARİTALARI KIRMIZI!

Gebze İlçe Sağlık Müdürlüğü’nde yaşanan bir takım idari zaafiyetlerin yaşandığı zaman zaman bu konuların basına yansımasıyla bazı müdürlerin görevden alındığı haberleri duyulmaktadır.

Bölgenin denetlemesinde eksiklikler olduğu, cemaat ve tarikatların bu Darıca ve Gebze ilçelerinde daha rahat hareket ettiği iddia edilmektedir.

Bu yaşanan idari zaafiyetlere Kocaeli İl Sağlık Müdürlüğü yöneticilerinin basına yansımadan müdahale etmedikleri, bununda kurumun işleyişinde ciddi sıkıntılar yaşanmasına, bugün pandemide başarısız bir gidişat sergilenmesine yol açtığı söyleniyor.

Hayat Eve Sığar (HES) uygulamasındaki haritaların aylardır kırmızı kalmasının Gebze İlçe Hıfzı Sıhha Kurulu'nu yeni önlemler almaya itmelidir.

İLÇE SAĞLIK MÜDÜRÜ KADIOĞLU

Gebze’de uzun yıllardır birçok derneğin yönetim kurullarında görev alan Dr. İlhan Kadıoğlu’nun hakkında da basında ciddi iddialar yer almaktadır.

O iddialara yer vermeden önce kendisinin üye olduğu ve görev yaptığı dernekleri araştırdık. Kendisi ile ilgili olarak bir dönem Gebze Kent Konseyi yürütme kurulu, Gebze İlim Yayma Cemiyeti ve Gebze Balkan Türkleri Derneği üyelikleri, İLKÇEV başkanlığını yürüttüğü öğrenildi.

İLKÇEV BAŞKANLARINA BAKINIZ

Dr. İlhan Kadıoğlu daha çok Gebze, Darıca ve Çayırova’da bilinen İlim,Çevre,Kültür ve Spor Kulübü Derneği İLKÇEV’in başkanlığını yapmaktadır. Bu görevi kendinden önceki Başkan Cebrail Kuru’dan almıştır. Cebrail Kuru da uzun yıllar sağlık sisteminin içinde bulunmuş, geçtiğimiz senelerde hastane müdürlüğünden emekli biridir.


DR.KADIOĞLU KOSADER’İ DESTEKLEDİ Mİ?

Kadıoğlu uzun yıllardır idarecilik yapmış, Darıca ve Gebze bölgelerinde tanına biri olup, kendisinin cemaat ve tarikatlarla ilgili olarak dönemin üst yönetimi nasıl hareket ederse o şekilde mi hareket ettiği yoksa bu yapılarla gönül birlikteliği mi var konusunda net bir bilgi edinemedik. Ancak zamanın KOSADER adlı FETÖ ilintili dernekte İlhan Kadıoğlu’nun da izine rastladık, Kocaeli’deki birçok sağlık grup başkanının ve sağlık idarecisinin izine rastladığımız gibi!

İLHAN KADIOĞLU TAKİYYECİ Mİ?

Takiyyecilikten kasıt kendini gizlemektir. İlhan Kadıoğlu dönemin birçok KOSADERCİ olarak bilinen Hasan Aydınlık, Şenol Ergüney, Mürsel Durmaz gibi il sağlık müdürü döneminde idarecilik yapmıştı.

KOSADER FETÖ ilintili dernekler kapsamına alınmıştır 15 Temmuz 2016 sonrasında! Bu derneğe üye olan az sayıda kişinin ceza aldığı bir çoğunun idarecilik makamlarında görev yapmaya devam ettiği, bu durumunda Kocaeli’de sağlık çalışanları içinde eleştirilmemesi garip olarak karşılanıyor.

DR.İSMAİL PEHLİVAN’IN KUDÜS PAYLAŞIMINI BEĞENEN DR. İLHAN KADIOĞLU

KOSADER adlı fettullahçı dernek yurtdışına ülke gezileri yapar, hatta bu gezilerde Fettullah Gülen’in kolejlerini ziyaret etmeyi ihmal etmezlerdi. Kudüs’e kolej neden açamadığı bilinmeyen fettullahçılar genellikle Balkanlar ve Orta Asya Türki Cumhuriyetlerine okullar açarken en son Afrika ülkelerine sevdalandıkları biliniyor!

KOSADER adlı derneğin başkanı çocuk doktoru uzmanı İsmail PEHLİVAN’IN 6 Aralık 2013 tarihli derneğin Facebook paylaşımını beğenen 28 kişiden birisi de Dr. İlhan Kadıoğluydu.

“BİZ BİZE”

AKP iktidarıyla birlikte Kocaeli Sağlık Müdürlüğü’nde olumsuz haberler azalmak bilmedi. Her gelen müdürün hatası, adamlarının yanlışı konuşulurken bu kişilerle ilgili AKP Kocaeli Milletvekillerinin konularla ilgili kamuoyunda asla konuştukları duyulmadı.

Bürokraside en çok müdahale eden milletvekillerinin Fikri Işık, İlyas Şeker olduğu iddia edilirken, Şevki Yılmaz, Mehmet Ellibeş dahil birçok Akp’linin, fettullahçıların, İskenderpaşa ve Menzil gibi bazı tarikatlarında müdahalelerinin olduğu Cumhurbaşkanlığı başta olmak üzere birçok kuruma gönderilen raporlarda olduğu söylenmektedir.

Bu ciddi iddialar karşısında il valisi ve yardımcılarının, MİT Başkanı ve ilgili kamu görevlilerinin bu konulara dikkat etmemelerinin akıllarda soru işareti oluşturduğu Kocaeli’ler tarafından son dönemlerde dile getirilmektedir.

Gebze İlçe Sağlık Müdürü ve birçok İlçe sağlık müdürünün kendi aralarındaki kurduğu Biz bize grubu dahil üç farklı Whatsapp grubu olduğu, bu gruplardan birinde İlhan Kadıoğlu’nun “ Ersoy Kandemir bakın size ne yazmış” dercesine yaptığı paylaşıma hiçbir ilçe sağlık müdürü cevap yazmamışken, kendisinin bu tutumların içine girmesi konuyu bilenlerce basit hareketler olarak nitelendirilmişti.


GEBZE’YE İZMİT’TEN GELEN İKİNCİ ŞUBE MÜDÜRÜNÜN KERAMETİ!

Geçtiğimiz aylarda pandemi süreci tüm yoğunluğuyla devam ederken Personel Hizmetleri Başkanı Coşkun Güler’in yıllardır devam eden görev anlayışındaki usülsüzlüklerden bir tanesi daha gün yüzüne çıkıyordu.

Adeta Sağlık Müdürlüğünü babasının çiftliği gibi gören Coşkun Güler imzalı görevlendirmede hiçbir gereği olmadığı halde görevlendirilen şube müdürüyle Gebze ikincisine kavuşurken, İzmit İlçe Sağlık Müdürlüğü’nde şube müdürü kalmıyordu.

Nazif Aksoy, İlhan Kadıoğlu ve Coşkun Güler gibi idarecilerin bu tutumlarına İl Sağlık Müdürü Yüksel Pehlevan ve ilçe kaymakamları da seslerini çıkarmıyordu.

Peki bu şube müdürünün kerameti neydi? Ne olmuştu geçici görevle evinde en az 1 ya da bir buçuk saat uzaklıktaki ilçeye görevlendiriliyordu?

Coşkun Güler’in pandemi sürecinde birçok sağlık çalışanını Gebze , Çayırova’ya geçici görevlendirmesinin altında araştırılırsa ciddi hukuksuzluklarının ortaya çıkacağı iddia ediliyor?

KADIOĞLU’NA BAŞARI BELGESİ VERMİŞTİ

Şubat 2021’de Gebze Kaymakamı Mustafa Güler İlçe Sağlık Müdürü Dr.İlhan Kadıoğlu’na başarı belgesini veriyordu vermesine lakin İlhan Kadıoğlu’nu yanlış bilgi verme, halkı yanıltma, HES’teki aylarca süren kırmızılıklar dahil birçok konuda tek kelime savunduğu görülmüyordu. Neydi başarı belgesini alan Kadıoğlu’ndan 6 ay sonra gelen gaflar ve başarısız bir müdür olduğunu gösteren olaylar?

KADIOĞLU’NDAN 21 AĞUSTOS 2021’DE BOMBA GİBİ AÇIKLAMALAR!

Gebze İlçe Sağlık Müdürü pratisyen hekim Dr. İlhan Kadıoğlu’nun basına yaptığı açıklama gözlerin kendisine çevrilmesini sağlamıştı.

Kadıoğlu konuşmasında; “Gebze’de 300 bin kişi aşı oldu, aşıdan sonra kalp krizi geçiren de ölen de yok” derken ne Kocaeli Valisinden ne sağlıktan sorumlu vali yardımcısından ne il sağlık müdüründen kimse İlçe sağlık müdürü İlhan beye sen bu araştırmayı 300.000 kişi üzerinde nasıl yaptın gel anlat demiyordu tabi ki de!

Açıklamalarının ne derece bilimsel olduğu aşikar olan İlhan Kadıoğlu’ndan ilk bomba gelmişti.

Kadıoğlu’nun “Gebze Fatih Devlet Hastanesinde yoğun bakımda yatan 35 hastanın, 33 tanesi aşı olmayan hastalar!” sözleriyle ikinci bombayı patlatıyordu.

Bu konuşmasında sosyal mesafeden, toplu taşımaya VATANDAŞIN yaşadığı birçok zorluklardan bahsetmeyen İlhan bey son olarak dini bilgilerini de göstermek istercesine, “ Aşı yaptırmayan kul hakkına giriyor, konuşabilen hastalar ve yakınları aşı olmadıkları için o kadar pişmanlar ki. Lütfen bilmediğiniz konularda ahkam kesmeyin. İnsanları yanlış yönlendirmeyin, çok büyük kul hakkına giriyorsunuz!” sözlerini etmişti.


6 EYLÜL 2021 KOCAELİ HALK GAZETESİ’NDE “İşte Belge! Yoğun bakım aşılı hasta dolu” başlıklı haberde “Aşılı olanların hastalığı hafif geçirdiği ve yoğun bakımlarda aşısız hastaların yattığına dair iddialar asılsız çıktı. Kocaeli Halk Gazetesi'nin elde ettiği Gebze Devlet Hastanesine ait kayıtlar yoğun bakımlarda çoğunlukla aşılı olanların yattığını ortaya koydu” deniyordu.


7 EYLÜL 2021 KOCAELİ HALK GAZETESİ “Kadıoğlu halka yalan mı söyledi?” diye sordu.

Kocaeli Halk Gazetesi elindeki bilgi ve belgelere dayanarak adeta Kadıoğlu’nun halka neden yanlış bilgi verdiğini, 30 yıllık tecrübesi bulunduğunu söyleyen bürokrata hesap soruyordu. Tabi ne İlhan Kadıoğlu’nun ne il sağlık müdürü Yüksel Pehlevan’ın ne de halk sağlığından sorumlu başkan Mürsel Durmaz’ın konuyla ilgili herhangi bir açıklamaları duyulmuyordu!

9 EYLÜL 2021’de Kocaeli Halk Gazetesi’nde “ Halkı yanıltan müdür ne olacak?” haberinde İlhan Kadıoğlu’nun yalan söylediği, halkı yanılttığı ile ilgili haber ortalığı ayağa kaldırırken 30 yıllık tecrübesinden bahseden Dr.İlhan Kadıoğlu ve İl Sağlık Müdürü Jinekolog Dr. Yüksel Pehlevan’dan tek bir açıklama gelmiyordu!

AKP HÜKÜMETİNE YARANACAĞINIZA HALKA DOĞRULARI ANLATIN!

AKP iktidarı Türkiye ve Kocaeli’deki sağlık yöneticilerinin aşıyla ilgili olarak sürekli halka aşı olunması konusunda bilimsel verileri ortaya koyarak hareket etmek yerine, idarecilerin sanki bir koro oluşturmuşcasına özelliklede aşı olması İçin bir mücadeleye girdikleri gözlemlenmekteydi.

Aşı karşıtı olanları ikna edemedikleri, ikna timleri kurmaktan, kahvede okey oynayana aşı yapamaya gidilmesi, rektörün atletiyle aşı yaptırmasına kadar geçen süreçte aşı olan sayısı bir hayli yüksek olmasına rağmen pandemi bitmedi ve halen devam ediyor.

Esasen halka yapılan aşı çağrılarında bazı konuların yanlış anlaşıldığı, bu yanlış anlamaların en başında “aşı olun bulaşmaz” düşüncesinin geliştiği bir kesimden bahsedilmektedir. Özellikle bu tip yanlış anlaşmalarda Kadıoğlu gibi idarecilerin payı olmadığını düşünülemez!

KADIOĞLU ERGÜNEY’E Mİ ÖZENDİ?

İlçe sağlık müdürü Gebze Fatih Devlet Hastanesi Yoğun Bakım'da yatan hastaların hakkında 35 hastadan 33’ü aşısız derken şunu göremiyordu. Birincisi bu ilde bir il sağlık müdürü var, Gebze farklı bir il değil, Kocaeli’nin ilçesi. İkincisi bu hastanenin başhekimi, yoğun bakım uzmanı var, kendilerinin bir açıklamaları yokken sen kimden izin alıp bu verileri açıklıyorsun diyen de olmadı tabi İlhan Kadıoğlu’na ya da oldu bu kısmı bilinmiyor!

Halk aşı yapsın derken esasında halkta bak aşı olmayan yoğun bakıma düşüyor YANİ AŞI OLAN YOĞUN BAKIMA DÜŞMÜYOR algısını yeşerttiğini elbette ki 30 yıllık tecrübesine rağmen öngöremediği söylenen böylesi idarecilerin görevlerinde başarısız oldukları düşünülüyor. İle verdiği zararlara rağmen kaymakamdan aldığı başarı belgesine, yıllarca bu ilde idarecilik yapmasına rağmen bu hatalara düşmesiyle ilgili olarak bir sonraki sözleşme döneminde İlhan Kadıoğlu’nun yöneticilik şansının çok düşük olduğu iddia edildi.

Ürolog Dr. Şenol Ergüney’in de bir zamanlar müdürken yaptığı yanlış veri paylaşımından ötürü Sağlık Bakanını zor duruma soktuğu günleri hatırlattı.

Ergüney 2.kez sözleşme imzalayıp sağlık müdürlüğü koltuğuna oturmasından sadece 2,5 ay sonra kalkmak zorunda kalmıştı. Ergüney gibi müdürlük dönemi başarısızlıklar, usulsüzlüklerle dolu bir idareciyle aralarından su sızmadığı söylenen, Şenol abi diye hitap ettiği bilinen İlhan Kadıoğlu’nun da iyi bir yönetici olduğunu söylemenin bu veriler ışığında zor olduğu değerlendiriliyor.

BİR SONRAKİ DÖNEMDE İLHAN KADIOĞLU OLMAYACAKTIR!

Bir sonraki sözleşme döneminde İlhan Kadıoğlu’na yer verilmeyeceği söylenmektedir. Pandemi sürecinde Gebze’de ciddi manada başarısız olarak devam eden COVID-19 virüsünün etken olduğu süreçte yıllardır idarecilik yapan Kadıoğlu’nun Hasan Aydınlık ve Şenol Ergüney gibi fettullahçı kadrolarla hareket ettiği bilinen müdürler tarafından kollandığı söylenmektedir. Kocaeli İl sağlık Müdürlüğü’nde halen dünün fettullahçı bugün Fetö ilintili dernekleri olan KOSADER ve LALEDER üyesi kaç kişinin idarecilik yaptığı bilinmemektedir.

Sağlık teşkilatından emekli adını vermek istemeyen bir şahıs  “ Yıllardır Gebze Darıca gibi ilçelerde idarecilik yapan İlhan Bey'i iyi tanırım. Son derece pasif bir arkadaştır. Bugüne kadar görev yaptığı ilçelerdeki kanser, iş kazaları, yüksekten düşmeler dahil kaç olayda neler yaşandığından daha bir haber olan İlhan Bey'in yaptığı idareciliği ne övmeye ne söylemeye gerek yok, her şey açık ve nettir. Başarısızlık ayıp değil tescillendirmeye uğraşırcasına görüntü vermek yakışmıyor.
Yıllardır bu şahısların devleti ileri götürdüğünü düşünmüyorum, daha geçen gün Darıca’ya bir yönetici gelmiş. Herkese saygıyla davranan sorununu çözen genç arkadaşın yaptıklarının bunca yıldır burada yıllardır yöneticilik yapanların durumlarını ortaya çıkarmıştır. Adını hatırlayamadığım bu idareci için Malatyalı dediler. Allah devletimize ve milletimize zeval vermesin. “ sözleriyle düşüncelerini açıkladı.

18 Oca 2022 - 16:06 Kocaeli- Gündem

Muhabir  Dr. Ersoy Kandemirgöndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Halk Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Halk Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA), Anka Haber Ajansı (ANKA) tarafından servis edilen tüm haberler Kocaeli Halk Gazetesi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Kocaeli Halk Gazetesi değil haberi geçen ajanstır.


Kocaeli Markaları

Kocaeli Halk Gazetesi, Kocaeli ile özdeşleşen markaları ağırlıyor.

+90 (541) 450 76 90
Reklam bilgi