Gebze İlçe Sağlık Müdürü Kadıoğlu da KOSADER’i desteklemiş!

15 Temmuz 2016’dan sonra FETÖ iltisaklı dernekler kapsamına alınan KOSADER’in fettullahçı faaliyetleri biliniyordu.

+12
Haber albümü için resme tıklayın

Kocaeli İl Sağlık Müdürlüğü’nde halen idari görevlerde bulunan birçok kişinin bu derneğe verdiği destekleri gün yüzüne çıkarmaya devam eden Kocaeli Halk Gazetesine ilgililerinden herhangi bir cevap, geri bildirim ya da gelmemektedir. Kocaeli kamuoyunun yakından takip ettiği bu araştırmacı gazetecilik örneğini detaylarıyla yazmaya devam ederken amacımız gerçeklerin ortaya çıkması, kendini bu konularda yalnız olduğunu hissettiğini söyleyen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yalnız olmadığını göstermektir. Bu derneklere destek verenler adeta sessizliğe bürünmüş durumdayken, Kocaeli Valiliği, Emniyet Müdürlüğü ve Adliye yetkililerinin konuyla ilgili yeni bir inceleme başlatmayı düşündükleri iddiaları bu yapıya destek verenlerle vermeyenler arasındaki farkı ortaya çıkaracak mı zaman gösterecek!

DR. İLHAN KADIOĞLU GEÇTİMİZ GÜNLERDE HABERİMİZ ÜZERİNE NE YAPMIŞ?

Uzun yıllardır Darıca ve Gebze ilçelerinde idarecilik yapan Dr. İlhan Kadıoğlu geniş bir kesim tarafından tanınan bir isim.

18 Ocak 2022’de “ Gebze Dr. İlhan Kadıoğlu ve Covid” başlıklı haberimizde iddia ettiğimiz konulara cevap vermek yerine kendi kurduğu WhatsApp gurubundan tekrar bir mesaj atmış ve haberimizde kendi gruplarının adının çıkmasını etik bulmadığını söyleyerek hakkındaki FETÖ ilintili dernek KOSADER’le ilgili paylaşımdan, takiyyeci mi, HES haritalarındaki kırmızılıktan, İstanbul sınırında olunmasının ve yüz yüze eğitimin başlamasıyla yaşanan sıkıntılardan bahsetmek yerine 12 İlçe sağlık müdürüne adeta zan altına alırcasına yaptığı paylaşımla nasıl bir idareci olduğunu ortaya koyuyordu.

Kocaeli Halk Gazetesinin yaptığı habere aşırı derece sinirlendiği iddia edilen Dr. İlhan Kadıoğlu kendi ile aynı mertebede bulunan 11 İlçe sağlık müdürünü zan altına sokacak şekilde yaptığı paylaşımda haber kaynağımızı bulmaya çalışıyorken bir taraftan da diğer İlçe sağlık müdürlerinden Biz bize grubuyla ilgili Kocaeli Halk Gazetesi'nin içlerine kadar girdiğini ima edercesine haber kaynağı sorgulama hakkını kendinde görürken diğer kurduğu diğer 2 WhatsApp grubundan eminiz bahsetmemiştir bile. Bu konuyu şimdilik burada noktalıyoruz ancak sözleşmeli olarak çalışan 12 ilçe sağlık müdürünün Şenol Ergüney ve Coşkun Güler gibi idarecilerin bazı usulsüzlüklerine ses çıkarmadıkları iddia ediliyor. Bazı idarecilerin sözleşme sisteminden yararlanarak astlarına karşı farklı tutumlar içine girdikleri eleştirilmeye devam ederken, sözleşmeli idarecilik uygulamasının Kocaeli’de AKP politikalarına uygun olarak ilerlemediği görüşü hakimdir.

DESTEK VERİP VERMEDİĞİNİ KAMUOYUNA AÇIKLAMAYA DAVET EDİYORUZ?

Kocaeli Halk Gazetesi olarak kamuoyunu aydınlatılmak görevimiz olup Gebze İlçe Sağlık Müdürü’nü KOSADER adlı derneğe destek verip vermediğini açıklamaya davet ediyoruz. Devletin resmi kurumunda müdürlük yapan isimler hakkında yaptığımız haberlerin hepsinde delilleri bulunurken sayın Kadıoğlu gibi yılların idareciliğini yapmış bir isimin bundan 8 yıl önce KOSADER adlı derneğe Facebook paylaşımlarını beğeni yaparak verdiğini görüyoruz, bizim sorumuz bu derneğe, üyelerini maddi manevi koruyup kollamadığıyla ilgili kamuoyuna açıklama yapamaya davet ediyoruz.

GEBZE KAYMAKAMI MUSTAFA GÜLER ARAŞTIRMIYOR MU BU İLÇE SAĞLIK MÜDÜRLÜKLERİNİ?

Üsküdar Kaymakamıyken Gebze ilçesine 2017 yılında atanan Mustafa Güler 20 Eylül 2017’de görevine başladı. Kendisinden sadece 3 ay sonra Aralık 2017’de Gebze İlçe Sağlık Müdürü Dr.Şakir Saldırıcı’yı İlçe Sağlık Müdürü olarak atamıştı dönemin il sağlık müdürü Şenol Ergüney.

Dr. Şakir Saldırıcı Şubat 2019’da ulusal basına “Sağlık Müdürünün Beykoz’dan Gebze’ye makam aracı saltanatı!” haberiyle düştüğünde yer yerinden oynuyor dönemim tüm idarecilerinin paçaları tutuşuyordu. Dr. Şakir Saldırıcı emekliye ayrıldı diye medyaya bilgi veren birimler bugün acaba emekli olmadıklarını bilseler me düşünürler bilinmez!

Dr. Şakir Saldırıcı’dan boşalan göreve dönemin il sağlık müdürü ürolog Şenol Ergüney Dr. İlhan Kadıoğlu’nu getiriyordu.
Ürolog Şenol Ergüney’in KOSADER etkinliklerinde boy boy resimleri olduğu, Bank Asya’daki hesabını Ağustos 2016’da darbeden bir ay sonra kapattığı , Fettullahçı derneği aktif olarak desteklediği kadar KOSADER ve LALEDERCİLERİ desteklediği, idari kademelere getirmek için mücadele ettiği biliniyordu.

15 Temmuz 2016 FETÖCÜ hainlerin darbe girişiminden sonra bu yapılan atamaya dönemin Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy, OHAL Valisi ve vali yardımcısı Kayapınar’da Bank Asya şubesi açan isimlerden Dursun Balaban, Gebze Kaymakamı Mustafa Güler’in bu atamada bir sorun görmediği anlaşılıyordu.


FETTULLAHÇILARA DESTEK VERENLER NEDEN HALA KOCAELİ’DE YÖNETİCİ?

Kocaeli Halk Gazetesi olarak yaptığımız bu haberlerin araştırmacı gazetecilik olarak ilimiz adına önemini vurgulamak istiyoruz.

Bugün Kocaeli’de AKP iktidarının özellikle genel merkezin Kocaeli’deki sağlık işlerinde yaşanan olumsuzluklar hakkında fazla bilgi sahibi olmadığınıza inanıyoruz. Kocaeli’deki sağlık sistemi içine özellikle Hasan Aydınlık döneminde yerleşip yeşeren Fettullahçılar'ın dün KOSADER ve LALEDER derneklerine aktif destek verirlerken, himmet parası toplanması konusundan, Bank Asya’nın desteklemesine, derneğin yönetim kurulu üyelerinden özellikle LALEDER yapılamaması hakkında bilgiye ulaşamamamıza kadar birçok konuda yaşanan gelişmeleri objektif olarak Kocaeli Halkıyla paylaşıyoruz.

Yıllardır Kocaeli Sağlık sistemi içindeki idarecilerin birbirlerini kollamasını, devlet memurlarına yapılan onlarca mobbing olayına, liyakatsiz idarecilerin hala makamda nasıl hangi ilişki yumaklarıyla tutunduklarına, sağlıkçıların yaşadığı tükenmişliklerine, sarı sendikaların liyakatsiz yöneticileri nasıl desteklediklerine, vatandaşın defalarca BİMER ve CİMER şikayetlerine kaç aylar sonra cevap verildiğine, sağlıktaki disiplin birimindeki soruşturmalarda dönen usulsüzlüklere, hukuk bürosunun neler yaptığına, direkt alımlardan malzeme alım ihalelerine kadar birçok konuyu incelemeye devam edip, kamuoyunu haberlerimizle aydınlatacağız.

KOCAELİ VALİSİ VE İL SAĞLIK MÜDÜRÜNÜN GAZETEMİZDEKİ HABERLERE TUTUMLARI!

Sağlıktaki dünün Fettullahçı derneklerine destek verenlerin bugün hala idareci koltuğunda oturmasında sakınca görülmediği, onca yaşanan skandala rağmen ne il valisi Seddar Yavuz’un ne sağlık müdürü Yüksel Pehlevan’ın kamuoyuna bilgi verdileri görülemiyor ancak hakkında haber çıkan yetkililerden yazılı cevap istemeleri akılları karıştırıyor.

AKP MİLLETVEKİLİ EMİNE ZEYBEK VE DR. ŞAHİN TALUS

Kocaeli’de sağlık teşkilatlarından sorumlu milletvekili Emine Zeybek’in ve il yönetiminde bulunan özel hastane sahibi Dr. Şahin Talus’un da son derece başarısız oldukları gözlemlenmekte ve dillendirilmektedir. Kentte yaşanan onca skandal nitelikteki habere bir kez Kocaeli’ler lehine konuştuklarının duyulmadığı söylenen yöneticiler son olarak yaşanan Kocaeli VM Medikal Park adlı hastaneyle ilgili ne yapacaklarını şaşırdıkları konuşuluyor.

Kendisi de özel hastane sahibi olan Şahin Talus’un hastane sayıları artarken kamuda yaşanan sıkıntılarla ilgilenmediği iddia edilmektedir.

TEK ŞUBE MÜDÜRÜNÜ GEBZEYE YOLLAMAK USÜZLÜK DEĞİL Mİ?

Pandemi sürecinin en yoğun seyrettiği ilçelerden İzmit ve Gebze arasındaki geçici görevle Gebze’ye gönderilen İzmit İlçe Sağlık Müdürlüğü’nde çalışmakta olan tek şube müdürüyle ilgili olarak 18 Ocak’taki haberimizde yazımız hakkında da tek kelime etmeyen Dr. İlhan Kadıoğlu ve Dr. Nazif Aksoy’la ilgili haberimizin Kocaeli Valiliği tarafından soruşturulması hakkında henüz tarafımıza ulaşan bir bilgi yokken, Personel Hizmetleri Başkanı Dr. Coşkun Güler’in yaptığı hatalara birçok İlçe sağlık müdürünün makam korkusu sebebiyle konuşamadığı iddia edilmektedir. Konuyla ilgili Nazif Aksoy’un ya da İlhan Kadıoğlu’nun bir açıklaması olmamışken, bu görevlendirmenin önce iki ay olarak çıktığı bilgisine ulaşıldı. Konuyla ilgili olarak birçok idari yetkilinin haberi olduğu iddialarına rağmen böyle usulsüzlük görevlendirmeler konusunda Kocaeli İl Sağlık Müdürlüğü yöneticilerinin Vali Ercan Topaca döneminden beri devam ettiği, gelen valilerin tutumuna göre sağlık yöneticilerinin pozisyon aldıkları söylememektedir.

23 Oca 2022 - 17:43 - Sağlıkgöndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Halk Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Halk Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA), Anka Haber Ajansı (ANKA) tarafından servis edilen tüm haberler Kocaeli Halk Gazetesi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Kocaeli Halk Gazetesi değil haberi geçen ajanstır.


Kocaeli Markaları

Kocaeli Halk Gazetesi, Kocaeli ile özdeşleşen markaları ağırlıyor.

+90 (541) 450 76 90
Reklam bilgi