" Karamürsel Müdürü Dr. Ferhan’dan tornistan!"

22 Ocak 2021’de çıkan “ FETÖCÜ KOSADERLE ARKADAŞ MÜDÜRDE UTANMA KALMAMIŞ!” haberinden sonra Karamürsel İlçe Sağlık Müdürü pratisyen hekim Ferhan Uğur’un sosyal medya hesabındaki KOSADER adlı FETÖ'cü derneği arkadaş listesinden çıkardığı görüldü.

Dr. Ersoy Kandemir
Dr. Ersoy Kandemir Tüm Haberleri
+2
Haber albümü için resme tıklayın

15 TEMMUZ 2016’DAN BERİ KOSADERE NE KADAR DİKKAT EDİLMİŞ?

KOSADER 15 Temmuz darbesinden bir yıl önce kendisini fesih etmesine rağmen 15 Temmuz 2016’dan sonra ilimizdeki birçok dernek gibi FETÖ iltisaklı dernekler içinde ele alınmıştı.

2016’dan beri geçen onca zamanda Karamürsel ilçesinde resmi bir kurumda müdürlük yapan şahısın sosyal medya hesabında KOSADER’le arkadaş gözükmesi bugüne kadar ilçenin kaymakamlığını yapan Ahmet Narinoğlu, Osman Aslan Canbaba, Ohal Valisi Dursun Balaban, vali Hüseyin Aksoy, Seddar Yavuz, adli yetkililer, Emniyet Müdürleri Veysel Tipioğlu, Necati Denizci, İlçe emniyet müdürleri, il sağlık müdürlüğü yetkililerinin hiç mi dikkatlerini çekmedi, KOSADER ile ilgili yapılan soruşturmalarda acaba bu dernekle ilintili olduğunu belgeleriyle ortaya koyduğumuz isimlere ne kadar dikkat edildiğini düşündürttü.

VALİ YARDIMCISI DURSUN BALABAN’A ve VALİ SEDDAR YAVUZ’A TEPKİ VAR!

10 Ocak İdareciler Günü olması münasebetiyle İçişleri Bakanı Sayın Süleyman Soylu’nun elinden 2021 yılı Şehit Kaymakam Ersin Ateş Başarılı İdareci Üstün Hizmet Ödülünü alan Dursun Balaban ve Kocaeli Valisine Kocaeliler’in tepki gösterdikleri şu cümleleri paylaşmakta fayda görüyoruz. Vatandaşlar tepkilerini şu sözlerle “ Kocaeli Halk Gazetesinde çıkan bu haberleri okuyunca geçtiğimiz günlerde adını yine bu gazeteden sık sık duyduğumuz Dursun Balaban adlı vali yardımcısının Ohal Valiliği yaptığını , balık halinde ilin milletvekiliyle palamut kasasıyla gördük. Karamürsel ilçesinde bunca senedir kurum amirliği yapan birinin hadi diyelim utanması, çekinmesi kalmamış bu kişinin bunca yıldır amirliğini yapanlar ne yapmış? Kocaeli’de neden başka gazetelerin FETÖ’yle ilgili araştırma ya da haber yaptığını göremiyoruz. Bu müdür ve kaymakam çıksın Kocaeli Halkından özür dilesin. Devlet işi çocuk oyuncağı değildir, yanlış olabilir ama bu yanlıştan çok halka yapılmış bir ayıptır, böyle müdürlerin ne işi var bu kurumlarda, kimse halkın yıllardır hakkını yiyen FETÖ'cülerin ve bunlara göz yumanların zihniyetini çekmek zorunda değildir. Bunca yıl siyasiler ağzını açmadı, özellikle AKP, rahmetli Kamer Genç Akp’lilere çok söyledi bu Fettullah’ı gelin inceleyelim diye, onlar ne yaptılar hatırlayın adama saldırmaya kalktılar. Bu kentin Milletvekilleri nerede, böyle bir durumda devleti rezil eden başta müdür olmak üzere amirlerini en sert dille kınıyoruz. Bu müdürün derhal görevinden alınmasını istiyoruz. FETÖ’yle ilgisi alakası var mı araştırılmasını istiyoruz , Kocaeli Valisi'ne de tepkiliyiz, bu kurumlar nasıl yönetiliyor, bu ne büyük skandaldır, halkımıza açıklama yapmasını bekliyoruz, her gün açılışta, yürüyüşte, toplantıda görürüz kendisini gazetelerde, çıksın da Kocaeli’deki bu olumsuzluklarla ilgili konuşsun, neden hiç bu skandal olaylarda konuştuğunu görmüyoruz!” dile getirdiler.

ESKİ İL SAĞLIK MÜDÜRÜ ŞENOL ERGÜNEY’DE KOSADERCİYDİ!

İlimizdeki son il sağlık müdüründen önceki 4 il sağlık müdürünün de KOSADER derneğiyle bağlantısı olması AKP Kocaeli Teşkilatını ciddi manada sıkıntıya sıkan bir durum olduğu söyleniyor.

Fettullahçılar'a destek veren bu il sağlık müdürlerinin haklarında ne işlem yapıldığı bilinmemekle beraber KOSADER VE LALEDER adlı derneklerle ilintili birçok ismin bugün hala idarecilik yaptığı biliniyor.

Kocaeli Cumhuriyet Başsavcılığına KOSADER derneğiyle alakalı olarak 15 Temmuz hain darbe girişiminden sonra Şenol Ergüney, Hasan Aydınlık, Mürsel Durmaz, Faruk Demirhan gibi birçok ismin şikayet edildiği biliniyor. Dr. Ferhan Uğur’un ismi geçen yöneticilerle de çalıştığı, kurumda başarı gösterememesine rağmen kollandığı düşünülmekteyken KOSADER fetö ilintili dernekle 22.01.2022 tarihine kadar arkadaş olduğu için mi bunca zaman desteklendi acaba dedirtiyor!

SAĞLIK MÜDÜRÜ YÜKSEL PEHLEVAN

Kocaeli’nin mevcut il sağlık müdürü jinekolog doktor Yüksel Pehlevan’ın da zamanında amirliğini yapmış KOSADERCİ olduğu bilinen Hasan Aydınlık, Şenol Ergüney, Mürsel Durmaz gibi isimlerle bir araya geldiği hatta bu şahıslar hakkında bunca iddiaya rağmen nasıl çalıştığı, zorlanıp zorlanmadığı bu şahıslardan Hasan Aydınlık ve bir grup insanla dağda doğa yürüyüşü yaptığı biliniyor.

Dr. Yüksel Pehlevan’nın bu şahıslar ya da FETÖ iltisaklı dernekler olan KOSADER ve LALEDER’den haberi olmamasının düşük bir ihtimal olduğu belirtilirken bu insanlarla ilgili olarak bugüne kadar 15 Temmuz 2016 sonrasında devletin resmi organlarına bilgi verip vermediği bilinmiyor.

Aksine diğer il sağlık müdürleri gibi KOSADER ve LALEDER ilintili kişilerin Kocaeli İl Sağlık Müdürlüğü’nde hala idari makamlarda oturduğunu bilmiyorsa dahi uzun zamandır yazdığımız bu konuları basın birimi aracılığıyla takip ettiği kaydedildi.

İL SAĞLIK MÜDÜRÜ DR. YÜKSEL PEHLEVAN, ELLİBEŞ VE TALUS

Yüksel Pehlevan’ın AKP İl Başkanı Mehmet Ellibeş ve Şahin Talus’un kentimizde çıkan bu olaylara karşı sessizliklerini korumalarınada vatandaşlardan şu sözlerle eleştiriler gelmeye devam ediyor. “ Kocaeli Halk Gazetesini eminiz hepsi okuyorlardır, yahu haftalardır aylardır KOSADER adlı FETÖ'cü derneklerle ilgili dünya haber yazılırken bu Kocaeli’de AKP’liyiz, Cumhurbaşkanı’nı savunuyoruz diyenlerin sesi neden çıkmıyor kardeşim, bu ne biçim bir şehirdir diye illa bu kişilere Ankara’dan mı talimat gelmesi gerekiyor? Okurken bizim bile artık içimiz kaldırmıyor, hadi AKP konuşmuyor nerede o iktidar ortağıyım diyen diğerleri, hani AKP’yi eleştiren CHP, İYİ Parti HDP diğerleri neden hiç konuşmuyor? Sendikacıyız diyenler sağlık sendikaları nerede?”

KOCAELİ SAĞLIK TEŞKİLATINI ÖRÜMCEK AĞI GİBİ KUŞATMIŞLAR

Birçok sağlık çalışanının adını bile Kocaeli Halk Gazetesi yazana kadar duymadığı FETÖ iltisaklı dernekler olan KOSADER ve LALEDER yapılanmasıyla ilintili kişilerin il sağlık müdürlüğünde organize şekilde hareket ettikleri düşünülüyor. Fettullahçıların en büyük ortak özellikleri gücü, parayı ele geçirmek için aşağıda sıraladığımız taktikleri uygulamalarıdır. Kendilerinden olmayanları dışlama ve üstlerinde sosyal baskı kurma, amaca giden yolda her şey mübahtır tekniğiyle hareket etmeleri , ihalelerden görevlendirmelere , soruşturmalardan dilekçe ve tutanaklara birçok hukuksuzluklar yapıldığına , çalışanları sürekli görevden atılma korkusuyla karşı karşıya bıraktıklarına, iftira ve yalanlarla hedef göstererek itibar suikastlerinden ailelerini tehdit ve korkutmak için aba altından sopa gösterdiklerine, hedef kişinin psikolojisini bozmak için çevresine yerleştirdikleri kendi elemanlarıyla yanlış yönlendirmelere, hakkında usulsüz soruşturmalar açarak baskı kurmaya, kendilerine verilen dilekçeleri sümen altı etmeye, edemediklerinde bekletme oylama o da olmazsa konuyla alakalı olmayan cevaplar vermeye, hedeflerindeki kişi ya da grupların arasına truva atı sokmaya( bunu yaparken İstihbarat aldıkları noktalar iyi incelenmelidir), kişi ya da grupların arasına nifak sokarken iftira, hakaret, namus gibi hassas konularda her türlü tahrik edici eylem, söylemlerde bulunma, hata yaptırıp dava açma, karşısındaki hedef kişiye itibar suikastleri, oyunları tutmuyor da kendileri her şeye rağmen zora giriyorsa psikolojisinin bozuk olduğunu iddia ederek hedef kişinin yaptıkları doğru faaliyetleri engelleme gibi birçok yönetimi kullandığı , bal tuzağı, kendi adamlarına baktırdıkları davalarda avukattan savcıya hakime kadar bin bir hileye başvurma, son olarak hedef kişiyi genellikle zehirleyerek, nadiren suikastle öldürmeye çalıştıkları bilinen yönetmeleridir.

Fettullahçılar'ın yıllardır KOSADER ve LALEDER yapılarında yer almışlar haricinde memlekette insan kalmamış gibi hala İl Sağlık Müdürlüğü idareciliği yapan birçok ismin bu derneklerle olan ilişkilerini ortaya koyarken Kocaeli’de hiçbir yetkilinin nedir bu yazılar diye soru sormaması, konuların üstene gidilmemesinin FETÖ’NÜN siyasi ve sendika ayaklarına Kocaeli’de girilmemesiyle alakası olduğunu düşünenlerin bir hayli fazla olduğu söylenmektedir.

TWİTTER’DAN GELEN İFTİRA DOLU MESAJLARIN DR.FERHAN UĞUR’LA ALAKASI VAR MI?

Kocaeli Gazetesi'nde son dönemde FETÖ iltisaklı dernek KOSADER ve LALEDER ile ilgili haberlerin belli çevrelerde sıkıntı yarattığı söyleniyordu.

21 ve 22 Ocak’taki Karamürsel İlçe Sağlık Müdürü Dr. Ferhan Uğur’la ilgili haberleşen sonra gelen iftira ve yalan dolu Tweet’lerden biri “Bu sıralar Dr. Ferhan hanım hakkında çok haber yapıyorsun, birinden para mı aldın, para mı istiyorsun” şekildeydi. Gazetemize dün akşam atılan bu iftiralarla alakalı Tweet’ler bugünkü “Dr Ferhan Uğur haberinden sonra Kandemir’e ve gazetemize saldırı!” haberinden sonrada devam ettiği görüldü.

Bu çirkin iftira ve mesnetsiz iddiaların Dr. Ferhan Uğur’la ilgili çıkan haberlerden sonra geliştiği, KOSADER’le sosyal medya üstünden arkadaş olduğunun ortaya çıkması üzerinden gazetemizin yaptığı 22 Ocak’taki haberlerden sonra Ferhan Uğur’un KOSADER’i arkadaş listesinden çıkardığı kaydedildi.

KARAMÜRSEL AKP İLÇE TEŞKİLATINI ZİYARET EDEN İLÇE SAĞLIK MÜDÜRÜ!

Sosyal medya paylaşımlarında AKP Karamürsel İlçe Teşkilatını ziyaretiyle de dikkatleri çektiği Dr. Ferhan Uğur’un FETÖ ilintili derneklerden KOSADER ile arkadaşlığına herhangi bir tepki gelmediği söylenmektedir.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Başbakanlık yaptığı paralel yapıyla mücadele etmeye başladığı dönemde kendisini yalnız hissettiği şeklinde algılanan sözlerini hatırlayan vatandaşlar “ Bakalım Kocaeli AKP İl ve Karamürsel teşkilatı yaşanan gelişmeler karşısında böyle bir müdürün bunca yıl görevdeyken sosyal medyasında yaşanan durumlarla ilgili kamuoyuna ne diyecekler” şeklinde konuşturlar.

DR.FERHAN UĞUR KOCAELİLER'DEN ÖZÜR DİLEMELİDİR!

Yıllarca toplumun ciddi zararlar vermiş FETÖ’yle iltisaklı bir dernekle arkadaş olduğu, hakkında çıkan haberler üzerine sosyal medyasına bakıldığında KOSADERLE arkadaşlığını sonlandırdığı görülen Ferhan Uğur’a tepkiler bitmiyor. Gazetemize ulaşan vatandaşlar “ FETÖ'cü dernekle arkadaş olan bu kişiyi önce Türk Halkından özür dilemeye davet ediyoruz, bu ne kendini bilmezliktir. Sonrasında da devletin valisini ve bakanını bu tip insanların istifasını bile beklemeden görevden almaya davet eder, hepsini şiddetle kınadığımızı bildiririz.” sözleriyle tepkilerini dile getirdiler.

23 Oca 2022 - 17:57 - Sağlık

Muhabir  Dr. Ersoy Kandemirgöndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Halk Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Halk Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA), Anka Haber Ajansı (ANKA) tarafından servis edilen tüm haberler Kocaeli Halk Gazetesi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Kocaeli Halk Gazetesi değil haberi geçen ajanstır.

01

Adaletin Kılıcı - İyi yorumları neden siliyorsunuz . Kadın unutmuş veya bilmiyor. sosyal medyada ekli olması neyi ispatlar. Siz de Tüm Amerikan askeri kurumlarını takip ediyorsunuz . Acaba siz de ajanmısınız diye sormazlar mı

Yanıtla . 2Beğen . 0Beğenme 23 Ocak 21:27

Kocaeli Markaları

Kocaeli Halk Gazetesi, Kocaeli ile özdeşleşen markaları ağırlıyor.

+90 (541) 450 76 90
Reklam bilgi