Dr. Güler’in usülsüz görevlendirmelerine susan ilçe müdürleri!

Pandemi sürecinde bile Kocaeli İl Sağlık Müdürlüğü’nden birçok usülsüz görevlendirme yapıldığına dair gazetemize ihbarlar gelmektedir.

Dr. Ersoy Kandemir
Dr. Ersoy Kandemir Tüm Haberleri

Personel Hizmetleri Başkan Dr. Muhammed Coşkun Güler’in bu usülsüz görevlendirmelerine İl Sağlık Müdürü Yüksel Pehlevan, Vali Seddar Yavuz, İlçe Sağlık Müdürleri Dr. Nazif Aksoy, Dr. İlhan Kadıoğlu, Dr. Münevver Gonca Set, Dr. Ferhan Uğur gibi isimlerin hiçbir itirazları olmaması dikkatleri çekmeye devam ediyor.

2021 NİSAN’DA TEK ŞUBE MÜDÜRÜ İZMİT’TEN GEBZE’YE NE SEBEPLE GÖREVLENDİRİLDİ?

İzmit İlçe Sağlık Müdürlüğü’nde görevli bulunan kadrolu iki şube müdüründen biri olan C.F.G’ün pandemiden önce Gebze İlçe Sağlık Müdürlüğü’ne görevlendirildiği biliniyor.

Pandemi sürecinde 2021 Nisan ayının son günlerinde İzmit İlçe Sağlık Müdürlüğü’nde görev yaptığı bilinen tek şube müdürü E.S.‘ye 2 aylık geçici görev çıkmasının ardında yatan sebeplerden birinin hükümete yakınlığıyla bilinen Kocaeli Sağlık-Sen Başkanı Erdal Yıldırım olduğu iddia edildi.

Erdal Yıldırım’ın İzmit İlçe Sağlık Müdürü Dr.Nazif Aksoy ve Personel Hizmetleri Başkanı’yla arasından su sızmadığı ifade edilmektedir.

2 AY GEÇİCİ GÖREV NEDEN 1 AY’A ÇEVRİLDİ?

İzmit İlçe Sağlık Müdürlüğü’ndeki görevli tek şube müdürüne 2 ay olarak tebliğ edilen geçici görevlendirmeyle ilgili olarak E.S’nin itirazlarına binayen 1 ay olarak değiştirilmesine rağmen, hangi gerekçeyle şube müdürü olan bir ilçeye 2. şube müdürü gönderildiği konusunda ciddi iddialardan bir tanesi Coşkun Güler’in Sağlık-Sen Başkanı Erdal Yıldırım tarafından yönlendirmesiyle bu görevlendirmenin yapıldığı, bir diğer iddia Nazif Aksoy’un şube müdürleri ile anlaşamaması olarak biliniyor.

Bu görevlendirmenin hiç lüzumu yokken devleti sıkıntıya soktuğu , Gebze İlçe Sağlık Müdürü’nün benim şube müdürüm var, ihtiyacım yok demesi beklenirken kendisinin hakkındaki ciddi iddialar karşısında birçok sağlık idarecisi gibi konuşmamayı tercih ettiği söylenmektedir.

KADIOĞLU İSTEMEM DEMEDİ AKSOY VEREMEM DEMEDİ DE DEVLETİN KAZANCI NE OLDU?

Gebze İlçe Sağlık Müdürlüğü’nde bir şube müdürü varken ikincisini istemem dememesi kadar geçici görevlendirmeyle gelen 2. şube müdürü E.S’nin bir ay boyunca ne yaptığını açıklayabilir mi ilçe müdürü Dr. İlhan Kadıoğlu? İlçesinde yapılan geçici görevlendirmeler incelense acaba bunun gibi durumlar ortaya çıkar mı?

İzmit İlçe Müdürü Dr.Nazif Aksoy’un elindeki tek şube müdürünü geçici görevlendiren Personel Başkanına itiraz etmemesi normal mi? Acaba Dr. Aksoy müdürlüğünü yaptığı İzmit gibi önemli ilçede pandemi sürecinde bunun ciddi bir hata olduğunu kendisi değerlendiremediyse dahi İzmit İlçe’nin o dönemdeki kaymakamı Şevket Cinbir, İl Sağlık Müdürü Jinekolog Dr Yüksel Pehlevan, Halk Sağlığı Başkanı Çocuk Uzmanı Dr. Mürsel Durmaz, Gebze Kaymakamı Mustafa Güler’in hepsinin mi gözünden kaçıyordu?

DR. NAZİF AKSOY’UN 112’DEKİ İCRAATLARI PEK FARKLI DEĞİLDİ!

İzmit İlçe Sağlık Müdürü olmadan önce 112 Başhekim yardımcılığı yaptığı dönemde de amiri Dr.Pınar Özkır Sönmez’le hareket ettiği bilinen Dr.Aksoy’un kurumda yaşanan birçok sıkıntıda Dr.Özkır’ın hatalarına karşı çıkmadığı söylenmektedir.

Personel Hizmetleri Başkanı Dr. Coşkun Güler’le görüşerek 112’ye kadrosuyla yolladıkları iddia edilen Dr.Ü’nin yaptığı birçok hataya 112 Başkanı Arzu Aşı’nın da söylemlerinde karşı çıktığını dillendirdiği duruma neden yazılı olarak üstlerine bildirmediği sorulduğunda cevap veremediği biliniyor!

Yıllardır haklarındaki ciddi iddialar karşısında cevap vermekten Kocaeli Sağlık Müdürlüğündeki birçok idarecinin işlerine geldiğinde birçok yerel gazetede haberleri çıktığı görülürken işlerine gelmeyen konularda suskunluklarını korumaları Kocaelilerin dikkatini çekiyorken Ankara’daki Sağlık Bakanlığı yöneticilerinin neler yaptığı konuşuluyor.

BAŞİSKELE İLÇE SAĞLIK MÜDÜRÜ BAŞARISIZ MI?

Başiskele İlçe sağlık müdürü olmadan önce uzun yıllar idarecilik yapmış olan Dr.Münevver Gonca Set’inde birçok haksızlık konusunda konuşmadığı, Başiskele İlçe Sağlık Müdürlüğü’ne Personel Hizmetleri Başkanlığı tarafından yapılan geçici görevlendirilen personelin ciddi soruşturmalardan sonra ardı sıra yollanmasına itiraz etmediği, başarısız bir müdürlük dönemi geçirdiği söylenmektedir.

Bu soruşturmaların içeriklerinden bir tanesi evrakta sahtecilik, başkasının kişisel bilgisayarı üstünden şifresinin kırılarak işlem yapıldığıyla ilgili olduğu söylenmektedir.

Başiskele İlçe sağlık müdürlüğünden önce Derince İlçe Sağlık Müdürlüğü yaptığı dönemde de müdür antetini başka birinin kullandığını onca polis ve görevlinin önünde görmesine rağmen şikayetçi olmaması gibi birçok idari hataya rağmen bulunduğu makamda bir sonraki dönemde sözleşme imzalamasına düşük bir ihtimal veriliyor. İl sağlık müdürlüğünden yapılan görevlendirmeler kadar kendisine bazı müdürler kadar destek verilmemesi ve Başiskele İlçe Sağlık Müdürü olmayı isteyen birçok kişinin olması, bu sebeple de az destek veriliyor denen Gonca Set’in KOSADER ve LALEDER gibi derneklerle şuana kadar alakasını gösteren bir resim ya da paylaşımı olmaması, sosyal medya kullanamaması dikkatleri çekiyor.

KRONİK HASTALIKLARI OLAN BYPASSLI MEMUR’UN KARAMÜRSEL’E GÖREVLENDİRİLMESİ!

İl sağlık müdürlüğünde görev yapan bypasslı ve kronik hastalıkları bulunan bir memurun Karamürsel İlçe Sağlık Müdürlüğü’ne filyasyon sebebiyle geçici görevlendirildiği iddiasıda Personel Hizmetleri Başkanı Dr. Coşkun Güler ve İlçe Sağlık Müdürü Dr. Ferhan Uğur’la ilgili ciddi iddialara sağlık müdürü Yüksel Pehlevan’ın inceleme başlatıp başlatmayacağı merak ediliyor.

İl sağlık müdürlüğünde çevreyle ilgili bir birimde görev yaparken filyasyon ekiplerini desteklemek amaçlı verilen görevlendirmelerde Sağlık Bakanlığının kronik hastalığı bulunanlara verdiği izinlerle ilgili gerekli yazılarına rağmen Karamürsel İlçe Sağlık Müdürlüğü’ne bu şahsın görevlendirmesinin yapıldığı ve filyasyon ekiplerinde çalıştırdığı iddiası Kocaeli’de Pandemi sürecinde bu yapılır mı dedirtti?

BELEDİYELER, DİYANET, MİLLİ EĞİTİM BAŞTA BİRÇOK KURUMDAN PERSONEL VE ARAÇ DESTEĞİ GELMİŞKEN FİLYASYON ABARTILDI MI?

Sağlık Bakanlığı’nın yaşadığı zorluklara karşı birçok kamu kuruluşundan personel ve malzeme, araç desteği gelmesine rağmen Pandemi sürecinde bazı ilçelerde yapılan geçici görevlendirmelerde yapılan hataların süreci zorladığı belirtiliyor.

Şenol Ergüney gibi bir amirle yıllarca çalışan Dr Muhammed Coşkun Güler gibi birinin Kamu Hastaneler Birliği döneminde birçok yaptığı usülsüzlüğün Kandıra ve Gölcük Devlet Hastanelerinde idarecilik yaparken de devam ettiği, özellikle bayan sağlık çalışanlarına davranış ve tutumları sürekli eleştirilmesine rağmen hakkında inceleme bile başlatılmayan şimdiki Personel Hizmetleri Başkanlığı görevinde de başarısız giden beyin cerrahı uzmanı olduğu halde yıllardır idarecilik yapmayı tercih ettiği, yaptığı idarecilikte de başarısız olduğu yaptıklarıyla açıkça ortaya çıktığı söylenmektedir.

İl Sağlık Müdürlüğü’nden istifa ettiği söylenen Şenol Ergüney’in akabininde istifa etti denilen başkanlardan Coşkun Güler, Mustafa Tekin, Onursal Varlıklı’dan Mustafa Tekin ve Coşkun Güler’in ne sebeple istifadan vazgeçtikleri öğrenilememişti. Onursal Varlıklı hakkında basında çıkan iddiaların sağlık müdürlüğünde ve valilikte nahoş bir hava yarattığı kaydedildi.

SAĞLIK MÜDÜRLÜKLERİNDEKİ FAZLA MESAİ ÜCRETLERİ

İlçe sağlık müdürlüklerindeki fazla mesai ücretleri konusunda da bazı sorular olduğu gelen iddialar arasında!

Özellikle filyasyon ekiplerinde bazı müdürlüklerde hep aynı personellerin görevlendirilmesinin eleştirildiği biliniyor.

DR. MUHAMMED COŞKUN GÜLER’İN BAŞARISIZLIKLARI ÜSTLERİNİ RAHATSIZ ETMİYOR MU?

Pandemi sürecinde başarısız bulunan, hakkındaki birçok iddia hakkında ne il sağlık müdürü Yüksel Pehlevan’ın ne il valisi ve İl hıfzı sıhha kurulu başkanlığı yapan Seddar Yavuz’un da ciddi eleştirilere maruz kaldığı biliniyor.

24 Oca 2022 - 17:29 Kocaeli- Gündem

Muhabir  Dr. Ersoy Kandemirgöndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Halk Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Halk Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA), Anka Haber Ajansı (ANKA) tarafından servis edilen tüm haberler Kocaeli Halk Gazetesi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Kocaeli Halk Gazetesi değil haberi geçen ajanstır.

06

Ahmet - nazif suya götürür susuz getirir.

pandemide en başarısız olan ilçe müdürü olarak ilan edilebilir. şov a bakarsan kanarsın.

adamın her yeri oynuyor. sağ gözü kalk gidelim , sol gözü k yeme otur diyor.

satışı iyi bilir.

şube müdürünün burnundan getirdi.

Yanıtla . 2Beğen . 0Beğenme 25 Ocak 11:44
03

Adalet - Ilce saglikta cakili sozlesmeli kadrosu olan personeli cakili yer degistiremez olanpersonelleri labaratuvar kadrosuna hangi guc yapti?????????

Yanıtla . 1Beğen . 0Beğenme 24 Ocak 21:55
01

112 Ciiii - (Erdal Yıldırım’ın İzmit İlçe Sağlık Müdürü Dr.Nazif Aksoy ve Personel Hizmetleri Başkanı’yla arasından su sızmadığı ifade edilmektedir. ) Yazıdan alıntı yaptım Dr Nazif aksoyun endika seçimlerinde. Erdal beye karşı çalışma yürüttüğü hatta 112 den bazi isimleri kullanarak oy vermeye adam yansıttığı biliniyorken nasıl bir kuyudurki bu araları iyi biri bunu bana anlatsın şimdi buradan isim vermem doğru olmaz

Yanıtla . 2Beğen . 1Beğenme 24 Ocak 17:59
05

Algı Yöneticileri - @112 Ciiii 01 nolu yoruma cevabı: Tabi içgüdüyle o hukuksuz geçici görevlendirmelerin altına imza attı o müdürler değil mi, daha bakalım ne rezillikler duyacağız , size kimse ne oluyor demiyordu nasıl canınızı yakıyor DEĞİL mi o kadar kişiselleştirilmişsiniz yazar diye bahsetmişsiniz, helal olsun Ersoy hocaya ben yaz gazeteci yaz derim

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 25 Ocak 00:10
04

Adaletin Kılıcı - @112 Ciiii 01 nolu yoruma cevabı: Yazar İç güdüsüyle haber yapmış . ?

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 24 Ocak 22:04
02

Hasan İğdeci - @112 Ciiii 01 nolu yoruma cevabı: Bu sağlık müdürlüğündeki idarecilerden koltuk sevdası için kimlerin hangi kayığa bindiği tartışılırken özellikle bir tane olumsuzluğa ağzını açan İlçe sağlık müdürü görmedim hepsinin sözleşmesi feshedilmeli, Nazif denen adamın sendikayla arası iyi değilse ki kendisi iyi tanınır rüzgara göre yön değiştirme konusunda , gidin bakın filyasyona çıkanlar hep aynı, kendisinin amirlik yaptığı kurumda daha vahim iddialar var isim verip yazmayayım şimdi canınız sikılmasın

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 24 Ocak 21:01

Kocaeli Markaları

Kocaeli Halk Gazetesi, Kocaeli ile özdeşleşen markaları ağırlıyor.

+90 (541) 450 76 90
Reklam bilgi