Dr. Güler ve Dr.Kandemir’in Davası Yarın

16 Mart 2021 günü Kocaeli İl Sağlık Müdürlüğü’ne giden gazetemiz yazarı Dr. Ersoy Kandemir’i “Beni mi takip ediyorsun” dedikten sonra küfür ve tehdit eden Kocaeli İl Sağlık Müdürü Personel Hizmetleri Başkanı Dr. Muhammed Coşkun Güler’in hiç birşey olmamışçasına makam odasına giderek Ersoy Kandemir’e kurduğu tuzağa çektiği iddia edilmişti. Tarafların karışıklık şikayetçi oldukları olayda açılan davanın yarın Kocaeli 5. Asliye Ceza Mahkemesinde 9.30’ da görülmeye başlanacağı öğrenildi.

Dr. Ersoy Kandemir
Dr. Ersoy Kandemir Tüm Haberleri
+3
Haber albümü için resme tıklayın

16 MART’TA NE OLMUŞTU?

Kocaeli’den 10 hekimin Şırnak ve Hakkari illerine geçici görevlendirilmesiyle ilgili Kocaeli İl Sağlık Müdürü Yüksel Pehlevan’la görüşmeye giden Kocaeli Halk Gazetesi yazarı Dr. Ersoy Kandemir otopark alanına inerken önündeki şahısın kendisine “ Beni mi takip ediyorsun” sözlerine karşı aldırış etmeden yoluna devam ederken il sağlık müdür yardımcısı Coşkun Güler “ Senin ayağını buralardan keseceğim, daha öncede seni dövdüm, kamerasız alana gelsene lan, si… “şeklinde ağza alınmayacak hakaretler ederek adeta Kandemir’i kışkırtmış ve hiç birşey olamamış gibi gerisin geriye odasına ulaşmaya çalışmıştı. Doktor Kandemir’in “Sen o küfürleri tehditler edip nereye gidiyorsun o kameraların altında dur sana hak ettiklerini söyleyeyim demesine rağmen hızlıca odasına giden Güler’i Ersoy Kandemir dizindeki rahatsızlıktan ötürü arkasından söylenerek gitmişti odasına.

KANDEMİR ODAYA GİRDİĞİNDE KAPI AÇIKTI!

“Sen kimsin ki küfredip, tehdit edip benim karşımda hiçbirşey olmamış gibi davranabileceğini sanıyorsun “ sözlerine hakaretle karşılık vermeye devam eden Coşkun Güler önce telefonu kaldırdı, bir iki tuşa bastıktan sonra hızlıca kapıya yönelen Güler kapıyı kitler kitlemez Kandemir’e yumruk atmaya başladı. İçerde çıkan arbede esnasında dışardan gelen kapı yumruklama seslerine kayıtsız kalamayan Güler kapıyı açar açmaz “Bana saldırdı” diyerek makam koltuğuna hiç birşey olmamışçasına oturmuş ve bunun üstüne sinirlerine hakim olamayan Ersoy Kandemir’in ettiği ağır sözlere karşı dört kişinin odadan güçlükle çıkarıldığı görüntüler basına yansımıştı.

KARAKOL İFADESİNİN DEĞİŞTİĞİNİ ANLAYAN KANDEMİR SAVCILIĞA ŞİKAYETÇİ OLMUŞTU!

Olay günü Saraybahçe Polis Karakoluna ifade verip giden Coşkun Güler’in ifadesinde kapıyı kendi kitlemediğini beyan etmesine rağmen sonradan mahkeme evrakında bunun değiştiğini anlayan Kandemir avukatı aracılığıyla suç duyurusunda bulunmuş ne İl Emniyet Müdürü Veysel Tipioğlu’ndan ne Emniyetten Sorumlu Vali Yardımcısı Dursun Balaban’dan, ne de Coşkun Güler’den en ufak bir açıklama duyulmamıştı.

GÜLER’İN VALİLİK İNCELEMESİNDE SÖYLEDİKLERİ

Coşkun Güler Kocaeli Valiliğinden Vali Seddar Yavuz adına yardımcısı Aslan Avşarbey’in yaptığı incelemede kapıyı kendisinin kitlediğini ifade etmesine rağmen , hakkında Vali Seddar Yavuz ya da il sağlık müdürü Yüksel Pehlevan tarafından işlem yapılmıyordu.

“Kişiyi alıkoyma" suçunu işleyen, küfreden ve tehditler savuran Muhammed Coşkun Güler’in kollandığını düşündürtüyordu. Önceki Vali Yardımcılarından Osman Ekşi’nin ilgilendiği bir dilekçede de Dr. Coşkun Güler’in Real otoparkında Ersoy Kandemir’e saldırmadan önce “ Seni işinden attırdık, senin tedavi görmen gerekiyor” sözlerini ettiğini ve Kandemir’in kendisine hak ettiği cevabı verdiği belirtilen dilekçenin Valilikte raflara kaldırıldığı, doğru düzgün incelenmediği ifade ediliyordu.

Bu olaylar zincirinde kendisine hakaret ettiği gerekçesiyle kazandığı mahkemeyi basına duyuran Vali Seddar Yavuz daha emrindeki Coşkun Güler’in makam odasını kitlediğini kabul etmesine rağmen Kandemir’in ulusal medyada yer alan iddialarına cevap veremiyor, hatta Twitter hesabından geçmişte Fikri Işık adlı milletvekilinin yaptığı gibi Dr. Ersoy Kandemir’i blokluyordu.

SARAYBAHÇE POLİS KARAKOLU’NDAKİ İFADE DEĞİŞİKLİĞİ ULUSAL BASINA ÇIKTI

Mukayyet ifadesinin değişmesiyle ilgili olarak savcılığa şikayetçi olan Ersoy Kandemir konu hakkında kendisini arayan İl Emniyet Müdür yardımcısına “Ben sizlere artık güvenmiyorum, yıllarca desteklediğim devlet kurumlarında başıma bunlar gelirken beni arayan senin gibi yetkilinin sözlerine güvenerek değil yazılı olarak ne istediğinizi belirttiğiniz takdirde avukatımla gereken açıklamayı yaparım” sözlerine bir cevap gelmemesi de emniyetin konuya yaklaşımını gösteriyordu. Halbuki Coşkun Güler’in Saraybahçe Polis karakolunda ifade verdiği günlerin, karakola giriş çıkış yapan herkesin görüntüsünü çeken kameralar mevcuttu.

VALİ YAVUZ, EMNİYET MÜDÜRÜ TİPİOPLU ULUSAL MEDYAYA YANSIYAN CİDDİ BİR İDDİA DA BİLE KONUŞMADI!

Bir polis karakolunda alınan ifadenin önemi şöyle anlatılabilir “ Yanlış ifade adamı ipe götürür” Yani karakolda verilen ilk ifadenin birçok mahkeme heyetinin dikkat ettiği en önemli hususlardan biri olduğu bilinirken Ersoy Kandemir’in iddiaları karşısında birçok yetkili susarken Kocaeli Adliyesi uzman tabibi başka bir davadan Kandemir’in aklı melekleri ile ilgili şüpheye düşüyor, dosyası bir yılı aşkındır bekletilen bu davada Dr. Ersoy Kandemir’in İstanbul Adli Tıp Kurumunda gözlem altına alınması ile ilgili karara Kandemir’in şimdilik rahatsızlıkları gerekçesiyle gidemediği biliniyor. Yarınki duruşmaya da katılamayacağı öğrenilen Kandemir’in durumunu avukatının mahkeme heyetine bildireceği öğrenildi.

KANDEMİR “KİMSENİN HAKSIZLIĞINA BOYUN EĞMEM!”

Gazetemize şu açıklamaları yapan Kandemir’in sözleri dikkat çekiciydi. “Valiliğin karşısında Fettullahçı birinin sağlık müdürü olmaması için bir eylem yaptım, bir gün Saraybahçe Polis Karakolu nezaretinde kaldım, kelepçeli olarak hazırlık savcılığına götürdüler, savcı odasına bile sokmadılar ki karakolda ifademi savcılıkta vermek istiyorum beyanıma rağmen, gidebilirsin serbestsin dediler, düşünün ne terör savcılığı ne bir Allah’ın kulu demiyor ki ya sen bu ilin il sağlık müdürünün resminin üstüne neler yazmışsın Fettullahçı demişsin diye, ama Adli Tıp Kurumuna meslektaşım gitmemi uygun görüyor aynı birimde başka bir meslektaşım uygun görmüyor.

Kocaeli Adliyesindeki davalarda bu tutumun uzun süredir devam ettiği daha önceden İstanbul Adli Tıp Kurumuna da yollanarak 3 gün kaldım, heyetteki doktorlar şaşırdı. Adli tıp kurumu başkan yardıcısı neden buradasın, dosyasını inceledim, hiç avukat tutmamışsın, avukatın olsa burada olmazdın demesine cezayi ehliyeti tamdır raporuna rağmen benim gibi birine yapılan bu tutumlara madem kimse ağzını açmıyor ben sorduğum sorularla aslında derdimi tam olarak anlayabildiğime inanıyorum. Bugün devletin valisi Twitter’dan beni engelliyor, Bank Asya açan vali yardımcısından, eski il sağlık müdürüne ki cezalar almama rağmen makamında kabul ediyor, yapmadıkları tutum kalmamasına rağmen Kocaeli gibi bir kentten milletvekili adayı olan, Büyükşehir Belediye Başkanı Adayı olan, ADD gibi bir derneğin Başkan yardımcılığını yapan birine bu ilde yapılanların birçok kesimden tepkiler aldığı biliniyorken acaba bu iktidar partisinin Kocaeli’de ne yaptığını ben sorguluyorken neden bir tane yetkiliden ses çıkmıyor. Avukatım babamın arkadaşı olduğu İçin davalarıma bakıyor, kendisi de benimle anlaşamıyor, soruyorum yahu haksızlığa uğrayan benim neden bir tane görevi kötüye kullanmaktan dava açmıyoruz diye, hala tatmin edici cevap almış aldığıma inanmadığım gibi sanırım kendileri de artık benim nasıl biri olduğumu daha iyi anladılar !

Demem o ki Kocaeli’de bizim gibi tanınanların başına bunlar geliyorken hiçbir siyasiye güvenilmez, Kocaeli’de bir bana olmuyor, ancak bilinmelidir ki bugünleri asla unutmayan biri olarak Ankara’daki yetkililere zaman zaman sunduğum bilgilere son olarak Kocaeli’de vatandaşın adliyeyle ilgili çektikleri sıkıntıları da bildirmeye devam edeceğim. Bu hayatta şerefimiz için yaşarken çok değişik şerefsizliklere şahit oluyorum ama bir tanesini bile göz yummadım, benim kitabımda namerte boyun eğin, kul hakkı yiyiniz yazmadı hiçbir zaman! Özellikle çocuk sapıkları, çocuklarımıza madde satanlar, kadınlar başta insanımıza zulmedenler, bürokraside kul hakkı yiyenler, siyasi madrabazlar konusunda çok hassa olup özlü soru ve sözlerime devam edeceğim. Bu konularda asla kimseye karşı bağışlayıcı bir tavrım yoktur. Devletimize ve milletimize zarar verenler kadar korkusundan böylelerine ağzını açamayanlarla arkadaşlığım olmamıştır, olmazda!”

24 Oca 2022 - 21:39 Kocaeli/ İzmit- Gündem

Muhabir  Dr. Ersoy Kandemirgöndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Halk Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Halk Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA), Anka Haber Ajansı (ANKA) tarafından servis edilen tüm haberler Kocaeli Halk Gazetesi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Kocaeli Halk Gazetesi değil haberi geçen ajanstır.


Kocaeli Markaları

Kocaeli Halk Gazetesi, Kocaeli ile özdeşleşen markaları ağırlıyor.

+90 (541) 450 76 90
Reklam bilgi