Türkiye Buz Pateni Federasyonu Tortumluoğlu’nun KOSADER’ciliğini görmedi mi?

Türkiye Buz Pateni Federasyonu FETÖ ilintili derneklerden KOSADER’e destek vermiş, yaptığı görevlerde adını başarısızlıkla bahsettirmiş Vedat Tortumluoğlu’nu Kocaeli’de neden buz pateni temsilcisi yapmıştı? 11 Şubat 2020’de bu görevden istifa ettiği, bu birime hala atama yapılmadığı öğrenildi.

Dr. Ersoy Kandemir
Dr. Ersoy Kandemir Tüm Haberleri

TORTUMLUOĞLUNU İL SPOR VE GENÇLİK HİZMETLERİ MÜDÜRLÜĞÜ NİYE ÖNERDİ?

Türkiye Buz Pateni Federasyonu Kocaeli İl Temsilciliğine 2018 yılında Vedat Tortumluoğlu’nu getirmişti. Bu göreve “ Kocaeli Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğünün teklifi ve Buz Pateni fedarasyonumuzun onayları doğrultusunda şahsım adına gururla onurla hizmet edeceğim KOCAELİ BUZ PATENİ FEDERASYONU İL TEMSİLCİLİĞİ görevine layık görüldüm.” sözleriyle sosyal medya hesabından duyuran Tortumluoğlu ‘nun aynı zamanda Kocaeli İl Sağlık Müdürlüğü'nde uzman olarak görev yaptığı, bir dönem ilimizde faaliyet gösteren fetullahçı derneklerden olan KOSADER’e destek verdiği bilgisine ulaşıldı.

DEAH’TA MÜDÜRLÜKTEN İL SAĞLIK MÜDÜR YARDIMCILIĞINA

Çanakkale İl Sağlık Müdürlüğü’nde şube müdürüyken DEAH Müdürü Adem Yıldırım’ın 2012 yılında Bakanlık tarafından görevinden alınması üzerine bu müdürlüğe gelen Tortumluoğlu’nun Dr. Hasan Aydınlık’ın il sağlık müdürü olduğu dönemde KOSADER adlı Fettulahçı derneğin toplantısına giden birçok idareciden sadece biriydi.

Derince Eğitim ve Araştırma Hastanesi Müdürlüğü’ndeki hastane müdürlüğünden iki yıl kadar sonra Kocaeli İl Sağlık Müdürlüğü’ne sağlık müdür yardımcısı olarak atanıyordu. O dönemin il sağlık müdürü Dr. Mürsel Durmaz’ında KOSADER’e verdiği destek biliniyor. Aynı dönemde Tortumluoğlu ile birlikte il sağlık müdür yardımcılığına atanan Ahmet Mete’ninde KOSADER adlı Kocaeli Sağlık Mensupları Derneği’nin etkinliklerinde resimleri olduğu görülmektedir.

2014’TE SAĞLIK MÜDÜR YARDIMLIĞINDAN 2017’DE ERZURUM BÖLGE HASTANE MÜDÜRLÜĞÜ’NE

Fetullahçı derneklere destek veren Tortumluoğlu’nun son derece başarısız bir bürokrat olduğu, hakkındaki birçok olumsuzluğa rağmen cemaat ve siyaset tarafından desteklendiği, mali işlerle ilgili birimlerde çalışmasının bazı çevrelerce eleştirildiği iddia edilmektedir.

2017 yılında Erzurum Şehir Bölge Hastanesi’ne hastane müdürü olarak atanan Tortumluoğlu çok kısa bir süre sonra Kocaeli’ye geri döndü, bu zaman diliminde de Yalova’da bulunan Sağlık Bakanlığına ait hamamların, otellerin, yürüyüş alanlarının bulunduğu komplekse müdür olarak atanmış bu tesisin müdürü olan Ömer Şahan’da Kocaeli’ye Sağlık Müdür Yardımcısı olarak gelmişti.


TORTUMLUOĞLU GİTTİĞİ YERDE TUTUNAMIYORDU

Ömer Şahan’nın Sağlık Bakanlığına ait Yalova’daki tesislerde gösterdiği başarıyı gösteremediği için Kocaeli’deki görevine geri gönderildiği iddia edilen Tortumluoğlu hakkında personele baskısı tutumundan, görev ahlakına kadar birçok konuda sağlık camiasında hakkında ciddi iddiaların sürekli dillendirildiği biliniyor.


ŞENOL ERGÜNEY MÜDÜR OLUNCA 112 BAŞHEKİM YARDIMCILIĞINA GELEN TORTUMLUOĞLU PERSONELİ HUZURSUZ ETTİ!

Dönemin 112 Başkanı halen aynı görevi icra eden Dr. Arzu Aşı, başhekim Dr.Serhat Karatepe iken başhekim yardımcılığı koltuğunda Vedat Tortumluoğlu oturuyor, konudan rahatsızlık duyan bir hekimin “ Bu adam hangi akla hizmet hala buraya yolladılar , 112’nin anasını ağlattılar Pınar Özkır’la, bu adamın buraya kim hangi görevlendirme yazısıyla yolladı?” sorularına kimsenin cevap veremediği kaydedildi. Doktorun ısrarcı soruları sonucu Vedat Tortumluoğlu’nun Alikahya yerleşkesinde iki yıla yakın masa başı bir görevde olduğu öğrenildi.

ŞİMDİLERDE KOSADER’E DESTEK VERMİŞ BAŞKAN KASIMOĞLU’NUN BİRİMİNDE UZMAN OLAN TORTUMLUOĞLU’NUN GÖREVİ HAYLİ İLGİNÇ!

Hakkında özellikle 2014 yılında yapılan ambulans ve şöförlerin hizmet alımı ihalesiyle ilgili ciddi iddialar bulunan arasında Mürsel Durmaz, Pınar Özkır Sönmez ve Vedat Tortumluoğlu’nun olduğu söylenmişti. Tortumluoğlu’nun şuanda görev yaptığı birimin başında sağlık hizmetleri başkanı olan Dr.Şeref Kasımoğlu’nunda KOSADER adlı derneğe destek verdiği biliniyor. Pınar Özkır Sönmez’in de Kartepe ilçesinde aile hekimliği yaptığı, kendisinin LALEDER adlı FETÖ iltisaklı dernekle ilgisinin olma ihtimalinin yüksek olarak belirtildiği biliniyor.

112 AMBULANSLARI BİR FAR AMPULÜ İÇİN GEBZE’DEN İZMİT’E GELİYORDU!

2015 senesinde 112 Kocaeli İl Ambulans Servisinde görevli ambulnsların kara kışta bile bir far ampülü için Kartepe’de bulunan 112 KKM’ye geldiği, oksijen tüpü değişimi için onlarca ekinin yine Kartepe’deki KKM’ye gelmek zorunda kaldığı yıllarda halkın yüzyüze kaldığı riskleri dönemin idarecileri Mürsel Durmaz, Vedat Tortumluoğlu, Pınar Özkır Sönmez, Arzu Aşı gibi isimlerin görmezden geldiği söylenmektedir.

FETTULLAHÇI DERNEKLERDE ÖZTÜRK KUPŞENLE, ERZURUMLULAR DERNEĞİNDE ÖZTÜRK KUPŞENLE, LOJMANDA ÖZTÜRK KUPŞENLE

KOSADER adlı fettullahçı derneğe katkıları bilinen, FETÖ iltisaklı dernekteki faaliyetleri hakkında ağzını bıçak açmayan idarecilik yapan bir diğer ismin Öztürk Kupşen olduğu, Tortumluoğlu’yla adeta ayrılmaz ikili gibi olan Kupşen’inde hakkında oturduğu lojmandaki dairesiyle ilgili usülsüzlük yaptığı iddiaları çıkmıştı. İkilinin Erzurumlular derneğini bile birlikte ziyaretleri resimlerde görülmektedir.

SAĞLIK BAKANLIĞI SES ÇIKARMIYORKEN BUZ PATEN FEDERASYONU NE YAPSIN?

Gerçektende Kocaeli’de İl Sağlık Müdürlüğü’nü resmen ele geçirmiş zamanın Fetullahçı derneğiyle ilgili Kocaeli Halk Gazetesi olarak kimi yazsak ne bir itiraz, ne bir yalanlama, telefonu açıp ne bir pişmanlık belirten tek kelime etmeyen bu KOSADER ve LALEDER adlı derneği destekleyenlerin 2022’da hala idari makamlarda bulunmasının doğru bir durum olmadığını düşünüyoruz. Konuyla ilgili bilgi sahibi olmayan Kocaelilerin yaptıkları ciddi eleştiler bulunmaktadır. “ Neden bunca yazıya rağmen kimse bir açıklama yapmıyor? Kocaeli Milletvekilleri bu yazıları okuyunca canları sıkılmıyor mu bu nasıl kenti idare etmektir diye kimse kendilerine sormuyor mu?” sözleriyle duygularını ifade etti Kocaeli’ler.

TORTUMLUOĞLU 11 ŞUBAT 2020’DE BUZ PATENİ İL TEMSİLCİLİĞİNDEN İSTİFA ETMİŞ!

Sosyal medyasından il temsilcisi olduğunu gururlandığını belirten Tortumluoğlu’nun bu görevden 11 Şubat 2020’de istifa ettiği öğrenildi. Yaptığı birçok görevde başarısız bulunan Tortumluoğlu’nun neden istifa ettiği bilinmiyor.

SAĞLIK TURİZMİ BİRİMLİSİ SORUMLUSUYMUŞ!

Bunca görev değişikliği, hakkında ciddi iddialara rağmen, Pandemi sürecinde masabaşında, pasif denebilecek bir görev verildiği iddia edilen Vedat Tortumluoğlu için başarısızlıklarına rağmen bu görevlere nasıl geldiği, zamanındaki fettullahçı derneklere gidiş gelişinin mi etkili olduğu bilinmiyor.

Bilinen ise sağlık camiasında sevilmeyen, başarısız bulunan ve üste şirin aşağıya baskıcı tutumları olduğu, bayan çalışanlara karşı daha ılımlı tutumları olduğu söylenen bir profil çizdiği iddia ediliyor.

TÜRK BAYRAĞIYLA RESİM ÇEKTİRİRKEN ELİ CEBİNİNDE OLANDAN BU DEVLETE HAYIR GELECEK ÖYLE Mİ?

Hakkındaki ciddi iddialar bir tarafta dursun, Tortumluoğlu’nun sosyal medyasında öyle bir fotoğraf var ki kendisi hakkında şikayet edilen bir hususta buydu.

Bir insan Türk Bayrağı’nın önünde duruşuna dikkat etmelidir, Vedat Tortumluoğlu’nun eli cebinde verdiği pozu gören bazı Kocaeli’ler “ Bu insandan mı devlete hayır gelecek?” sözünü söylemekten kendilerine alıkoyamadılar.

Kocaeli Halk Gazetesi olarak Türk Bayrağı konusunda hassasiyetimiz bilinmekte olup, birçok kez haber yaptık.

25 Oca 2022 - 17:33 Kocaeli- Gündem

Muhabir  Dr. Ersoy Kandemirgöndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Halk Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Halk Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA), Anka Haber Ajansı (ANKA) tarafından servis edilen tüm haberler Kocaeli Halk Gazetesi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Kocaeli Halk Gazetesi değil haberi geçen ajanstır.

01

112 Ciiii - Şimdi burdan tortumluya çok şey yazılır ama sadece. Şunu biliyorum zamanında derincede müdürlük döneminde rötarlı binasıyla ilgili girişimleri bunların amacı neydi merak ediyorum

Yanıtla . 2Beğen . 0Beğenme 25 Ocak 18:42

Kocaeli Markaları

Kocaeli Halk Gazetesi, Kocaeli ile özdeşleşen markaları ağırlıyor.

+90 (541) 450 76 90
Reklam bilgi