Kocaeli Adliyesi Cumhurbaşkanı ve muhalefet milletvekilleri tarafından araştırılmalıdır

Adalet devletlerin ayakta kalması ve gelişmesi için en önemli kurumdur. Türkiye’de binlerce hakim ve savcının FETÖ terör örgüt üyesi ile ilişkileri yüzünden memuriyetten ihraç edildiler, hapis yattılar, yatıyorlar daha da epey bir yatacak gibiler. Peki bu Fettullahçı yapı bir cemaat olarak adlandırılırken bunları göklere çıkaran AKP o gün yaptığı hatayı ne kadar anladı.

Dr. Ersoy Kandemir
Dr. Ersoy Kandemir Tüm Haberleri
+3
Haber albümü için resme tıklayın

CEMAATLERİN DEVLETİN İÇİNDE YAPILANMASINA NEDEN İZİN VERİLİYOR?

Kamuoyunun bir kısmında  bu konuda AKP’nin diğer cemaatlerin kurumların içindeki faliyetlerini  anlamadığı görüşü varken bazıları da iktidar partisinin cemaatçi yapılanmaları desteklediği, kol kola yürüdükleri düşünülüyor. Hala  adli sistemin içinden, çeşitli kamu kuruluşlarından  Fetöcü çıkıyorken kimse neden bu teşkilatın içinde Menzil, İskenderpaşa, Süleymancı ya da başka gruplara mensupları ortaya çıkarılmadığını sormuyor? Bu cemaatlerin  devletin içindeki yapılanmasının  illegal veya yasallığıyla alakalı televizyonlarda tartışma programı duyulmuyor. Devletin memuru sadece devletine ve milletine bağlı olmalıdır. AKP iktidarı neden hep bu konuda farklı davranıyor derseniz bilemem ama Milli Eğitim Bakanlığı, Adalet Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı, İçişleri Bakanlığı gibi kurumların içindeki Fettullahçı yapılanmaların önünün kesilmemesi  yüzünden 15 Temmuz 2016’da Türkiye ağır bir bedel ödedi.

FETTULLAHÇI HAKİMLERİN KARARLARINA ZAMANINDA AKP SEVİNİRDİ!

Fettullahçıların kurumların içinde mitozla çoğalır gibi arttığı zamanlarda, film çevirmeye meraklı olduğu günlerde adalet teşkilatından çıkan kararlar çoğu zaman AKP iktidarını sevindirirken de kimse sesini çıkarmazdı canı yanan muhalefet ve haksız kararlarla canı yananlardan  başka!

KAMER GENÇ TBMM’DE FETTULLAH DEYİNCE AKP’LİLER NE YAPTI?

Kamu vicdanını düşünmeyenler o günkü davranışlarını unutturmak istese de tarih ve arşiv unutmaz. Rahmetli Kamer Genç’in TBMM kürsüsünde gelin bu Fettullah’ı araştıralım dediğinde AKP’lilerin Meclis’teki davranışlarını tüm Türk Halkı hatırlamaktadır.

KOCAELİ’DEN İHRAÇ EDİLEN ONLARCA FETÖCÜ HAKİM VE SAVCI

Kocaeli Adliyesi’de 15 Temmuz’dan nasibini almıştır. Bünyesinde görevli onlarca hakim ve savcı FETÖ mensubu oldukları için görevlerinden ihraç edilmiş, birçokları gibi cezaevine girmiştir. Peki meslekten ihraç edilen bu hakim ve savcılar baktıkları davalarda verdikleri kararlarla vatandaşa, devlete  ne zararlar yaratmıştır dersiniz!

DÜNÜN FETTULLAHÇILARINI YAZIYORUZ KİMSEDEN ÇIT YOK!

Kocaeli Halk Gazetesi olarak uzun zamandır Kocaeli bürokrasisindeki görev yapan Fettullahçı derneklerle ilintili birçok bürokratı isim isim yazarken muhattaplarından ne bir yalanlama, ne bir şikayet ne de açıklama duyulmadı. Kocaeli Adliyesi’nden bir yetkili çıkıp FETÖ’yle ilgili yazdığımız delilli yazılarla ilgili soru sormadı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a bağlılığını her fırsatta vurgulayanlardan bir kere Kocaeli’deki Fettullahçı yapılanmalarla ilgili mücadelemize destek gelmedi.

FARUK BOSTAN’A GÖSTERİLEN TAVIR DEVLET TERBİYESİNE NE KADAR UYGUN!

Kocaeli Halk Gazetesi imtiyaz sahibi Faruk Bostan’ın görüşme talebine Kocaeli Cumhuriyet Başsavcısı Habip Korkmaz’ın, Vali Seddar Yavuz’un yaklaşımını gördük. Kocaeli Adliyesi’ni uzun zamandır takip eden bir araştırmacı olarak gelişen olumsuz hadiselerde Kocaeli Basını, Kocaeli muhalefetinin ve birçok STK’nın  çoğu zaman pasif kaldığını değerlendiren Kocaeliler “İktidar muhalefetin pasifliğinden birçok alanda yararlanıyor. Adalet üstünde de ciddi baskıları olduğunu düşünüyoruz. Çok etkin rol olmayan muhalefete rağmen sorduğu ciddi sorular karşısında iktidar partisinin zor anlar yaşarken cevap veremediği hususlarda muhalefetin iktidarı sıkıştırdığı da pek göremiyoruz. AKP örgütlü güçlerin kontrol etmek istiyor, kendinden olsun istiyor, Kocaeli Barosu, Tabipler Odası gibi birçok STK’ya karşı duruşları belli. STK’lardan ve örgütlü hareket edilmesinden AKP’nin çekindiğine inanıyoruz” dedi.

YAZICIOĞLU DAVASINDAKİ SAVCI  HABİP KORKMAZ KİMDİR?

Kocaeli Cumhuriyet Başsavcısı Habip Korkmaz Muhsin Yazıcıoğlu davasına bakan savcı olarak tanınıyor. Kocaeli’ye göreve atandığında Kocaeli yerel basınında ‘FETÖ avcısı’ olarak hakkında haberler çıkmıştı. Geçtiğimiz yıllarda gazeteci Nedim Şener’in haberinde geçen FETÖ imamı avukatın sorgusunda da adı geçtiği söylenen Habip Korkmaz bugün Kocaeli’de başarısız bir görev anlayışı sergilediğine inananların sayısıda bir hayli fazla. Özellikle Kocaeli Adliyesi’nde polis gözetiminde mahkemeye getirilen bir tutuklunun kendini Adliye içindeki koridor boşluğuna atlayıp ciddi şekilde yaralandıktan sonra önlem olarak bu boşluğa ağ gerildiği biliniyor. Kocaeli Adliyesi önündeki gönderde Türk Bayrağı’nın yıpranmasına rağmen değiştirilmediği zamanlarda da eleştirildiği, gönderin arkasındaki duvarın halen kirli görüntüsüne bir boya yapılmadığı da bugün Adliye’ye gidenler görmektedirler. Kocaeli Adliye tabelasında Türkiye Cumhuriyeti ibaresinin kısaltması “T.C.” yazısının yıllardır olmadığı da bilinirken,  birçok başka ilde adliyede Türkiye Cumhuriyeti ibaresi varken bugün Kocaeli’de yıllardır olmayışı da Kocaeli Adliyesi yetkililerinin eleştirildiği başka bir husustur.

ADALET KOMİSYON BAŞKANI MUHİTTİN PAÇA KİME DOLANDIRICI DEMİŞTİ?

14 Aralık 2021’de Kocaeli Halk Gazetesindeki köşe yazısında başlık “Muhittin Paça kim bu Şahin Duman?”dı. Peki bu Şahin Duman gerçekten kimdi? Ağır ceza hakimi Muhittin Paça dolandırılmayla ilgili olarak makamına gelen bir şahıstan şikayetçi oluyordu. 20 Aralık 2019’da Kocaeli’de yerel basın bu konuyu haberleştirmişti. Şahin Duman yargılanma sürecinde aylarca hapis yattıktan sonra Kocaeli 10.Asliye Ceza Mahkemesinde istinafsız olarak beraat ediyordu. Bu kadar ciddi iddialara karşı Muhittin Paça’nın dolandırıcı dediği şahıs hakkındaki beraat kararından  Kocaeli Halk Gazetesi olarak bahsetmiştik.

VALİ SEDDAR YAVUZ’UN ZİYARETİ HABERİNE ERİŞİM ENGELİ KARARI

Kocaeli Valisi Seddar Yavuz’un FETÖ’den işlem görmüş bir iş adamını ziyaretiyle ilgili haberimize yayın yasağı gelmesine rağmen, Seddar Yavuz’un İnstagram hesabında aynı ziyareti halen paylaşıyor olduğu bilinmektedir. Vali Seddar Yavuz’un Selam TV ve genel müdürü Abdullah Kaya, gazetemiz imtiyaz sahibi Faruk Bostan ve yazar Ersoy Kandemir’i Twitter’dan engellemişti. FETÖ’den işlem gören iş adamını ziyaret etmekte sorun görmeyen Vali Yavuz’un Bostan, Kandemir ve Kaya’yı Twitter’dan engellemesi hakkında yapılan eleştirilere tahammülü olmadığı şeklinde yorumlandığı söylenmektedir.

AKP’Lİ YÖNETİCİ, AVUKAT,  KAYYUM HALİT ÇOKAN DİKKATLERİ  ÇEKEN BİR İSİM

Kocaeli Adliyesi denildiğinde dikkatleri üzerine çeken isimlerden biriside AKP’de çeşitli görevler aldığı bilinen yöneticilerden avukat Halit Çokan. Kocaeli Halk Gazetesi'ne gelen istihbarata göre Halit Çokan, AKP Kocaeli İl yönetiminden müşteki olmalarını isteyerek imza topladı. İmzaların Selam TV Genel Müdürü Abdullah Kaya'dan AKP Kocaeli İl Yönetimi olarak topluca şikayetçi olunmak için toplandığı iddia edilmişti.

ÇOKAN’IN EŞİYLE İLGİLİ SAHTE REÇETE DAVASI

Halit Çokan’ın eşi eczacı Sinem Çokan'ın "sahte reçete düzenleyerek haksız kazanç elde ettiği ve SGK'yı zarara uğrattığı" iddiası ile yargılandığı ve 12 yıl boyunca sonuçlanmadığı için davanın zaman aşımı nedeniyle düştüğü ortaya çıkmıştı. Halit Çokan'ın kendisi de tam dava Yargıtay'dan yeniden görülsün diye döndüğü günlerde SGK'ya avukat olmuştu. Ayrıca yanında avukatlık stajı yaptırdığı Bahadır Çakmak'ın babası Murat Çakmak Fetöden tutuklanıp sahiplerinden olduğu Çakmak Market'e el konduğunda da kayyum olarak Halit Çokan atanmıştı. Kamuoyunda oluşan tepkiler üzerine Halit Çokan kayyumluktan istifa etmişti.

CUMHURBAŞKANI FETÖ KONUSUNDA DAHA FAZLA DESTEKLENMELİ

FETÖ’yle mücadelesinde sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ı destekleyen bir gazete olarak Kocaeli Adliyesi’nde bazı yaşanan durumların kamu vicdanını yaraladığına inanıyoruz. Atatürk’ün kurduğu Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin kurumlarının en iyi şekilde görev yapması her yurttaşın isteği olup, Kocaeli Adliyesi’ninde en iyi şekilde görev yapması için başta Cumhurbaşkanlığı yetkilileri olarak, Kocaeli muhalefetinin konuları araştırmasının Kocaeliler başta tüm yurttaşlarımızın lehine olacağına inanıyoruz.

03 Nis 2022 - 09:31 Kocaeli/ İzmit- Gündem

Muhabir  Dr. Ersoy Kandemirgöndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Halk Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Halk Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA), Anka Haber Ajansı (ANKA) tarafından servis edilen tüm haberler Kocaeli Halk Gazetesi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Kocaeli Halk Gazetesi değil haberi geçen ajanstır.

01

Örgütçübıyık - Habip habip yanacaksın boş boş devletin makamını işgal etme. Zeytin ağacı zehirlidir meyvesi de zehirlidir. Adalet seni ve mensubu olduğun oluşumu çarpacak. Demedi deme Pelsilvanyaya aktarmalı Belçika uçağına biletini çabuk al

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 03 Nisan 20:52

Kocaeli Markaları

Kocaeli Halk Gazetesi, Kocaeli ile özdeşleşen markaları ağırlıyor.

+90 (541) 450 76 90
Reklam bilgi