Muhalif gazeteci Güngör Arslan’ın öldürülmeden önce yazdığı ve diğer basında kesinlikle yazılmayan olaylar ve kişilerle ilgili dosya çalışmamız-5-

Güngör Arslan'ın öldürülmesini azmettirmekten tutuklanan Av.Ersin Kurt'un Tahir Büyükakın ile birlikte okey arkadaşı olduğu iddia edilen Hayrullah Işık ile AK Parti Kocaeli Milletvekili Fikri Işık, AK Partili müteahhit Macit Haldız ve KOÜ Rektörü Sadettin Hülagu ile ilgili Arslan'ın yazılarını paylaşmıştık.

+13
Haber albümü için resme tıklayın

NECMİ BULUT

Şimdi de 250 TL bayram kutlaması istedi diye şantaj yaptı diyerek savcılığa başvurup Arslan'dan şikayetçi olan ve bu şikayeti sonrası yürütülen soruşturma nedeniyle Arslan'ı haksız ve hukuksuz olarak 7 ay hapis yatırttıran Kocaeli Ticaret Odası Başkanı Necmi Bulut için Güngör Arslan'ın yazdıklarından bir bölüm sunuyoruz

26 Eki 2019 - 14:17

Bulut Hayaline kavuştu

Bütün tepkilere ve eleştirilere rağmen KOTO Başkanı Necmi BULUT ekonomik krizin yaşandığı bu günlerde kendisine son model ultra lüks makam aracını satın aldı.

Üyelerinin ay sonunu getiremediği ve kepenk kattığı bir dönemde KOTO Başkanı Necmi BULUT hayalindeki arabaya kavuştu.

Yıllarca 0 araba hayali yaşayan KOTO Başkanı bir ay önce satın aldığı ama tepkiler nedeniyle teslim almadığı VOLVO S 90 Model arabayı 19 Ağustos günü teslim alarak KOTO garajına çekti.

Siyah renkli lüks otoyu şimdi KOTO Başkanı Necmi BULUT keyif yaparak kullanacak.

27 Ekim 2021 - 00:00

KOTO bu paraları kime BAĞIŞLAYACAK?

İlimizde üyeleri için kılını bile kıpırdatmayan kurumların başında Kocaeli Ticaret Odası gelir.

Bu kurum öyle bir dejenere hale gelmiştir ki inanamazsınız.

Yönetimdeki üç beş kişinin tezgah kurduğu ve nemalandığı bir kurum olan KOTO’nun 2019 son meclis toplantısı geçtiğimiz hafta Çarşamba günü yapıldı. Tam bir evlere şenlik meclis toplantısının yapıldığı bu meclis toplantısında 2020 bütçesi de görüşüldü ve kabul edildi. Edildi edilmesine ama hiç kimse ne kalem kalem ne de bütçenin içinde ne var ne yok sorgulamadı.

Oysa KOTO’nun 2020 bütçesinde özellikle de bir kalem var ki üzerinde düşünülmesi gereken İBRETLİK bir kalem bu. Bu kalemde KOTO, 2020 yılında 1 milyon 450 BİN TL BAĞIŞ yapacakmış.

Evet, yanlış okumadınız..!

KOTO, 2020 yılında tam 1 MİLYON 450 BİN TL Bağış yapacakmış.

Eski parayla bu 1 Trilyon 450 milyar demek.

Üyelerinin sıkıntısını gidermek ya da formüller üretmek için hiçbir şey yapmayan, proje üretmeyen KOTO bir HAYIR KURUMU MU ? yoksa üyelerinin verdiği aidatlarla ayakta duran, üyelerine hizmet etmeye yarayan bir kurum mu? Evet.

KOTO 1 Milyon 450 BİN TL’yi kime ve nereye bağışlayacak? Yoksa ilimizdeki bazı basın kuruluşlarına bu yıl da salon klimaları falan mı alacak? Hadi Necmi Bulut cevap bekliyoruz.

24 Tem 2020 - 09:44

KOTO bu parayı kime ödedi?

Bugün sadece yönetimde bulunan 3-5 kişinin adeta arpalık ve babasının çiftliği gibi kullandığı Kocaeli Ticaret Odası’nın artık kamuoyunda ne bir ağırlığı ne bir etkisi ne de bir itibarı var.

Eşlerin, çocukların işe yerleştirildiği, eşe dosta iş verildiği ve üyeleri ile ilgili hiçbir hizmetin yapılmadığı KOTO adeta bir ÇİFTLİK gibi yönetiliyor.

İşine gelene oluk oluk para aktarıldığı, kendilerini pohpohlayan basın kuruluşlarına kasasından büyük paralar aktarıldığı hatta ve hatta klimalar dahi alınıp hediye edildiği bir kurum olan KOTO, geçtiğimiz Haziran ayında basın yayın gideri olarak 45 Bin 966.- TL para ödemesi yapmış.

KOTO’nun bir yıllık bütçesinde Basın Yayın Giderleri için ayrılan para 276 Bin TL.

Bu paranın neredeyse beşte birisini KOTO yönetimi Haziran ayında harcamış.

Acaba KOTO Başkanı Necmi Bulut yine bir basın kuruluşuna bu sıcak aylarda kullanması için dev bir KLİMA mı satın alıp hediye etti?

Olur mu olur.Bakarsınız KOTO başkanı ya da SÜSLÜ meclis başkanı bugünkü toplantıda 45 Bin 966.- TL’nin kime ve nereye harcandığını açıklar.

Tabi bu sadece bir HAYAL.

Defalarca yazmamıza rağmen KOTO Başkanı Necmi Bulut kurumun kasasından bir basın kuruluşuna yaptığı klima hediyesini açıklama yürekliliğini göstermedi.

Bu harcamayı da göstermesini beklemiyoruz.

24 Tem 2020 - 09:44

Bu dönemde bu kadar PİŞKİNLİK..!

Güngör Arslan

İlimizde bazı kurumlar ve bu kurumların başında öyle yöneticiler var ki şaşar kalırsınız.

Utanma duygusunu yitirmiş bu yöneticiler koltuklarında büyük bir pişkinlik içinde ısrarla oturmaya ve kendi dümenlerini korumaya çalışıyorlar.

Ne eleştiriden anlıyorlar ne de yazılan, çizilenlerden.

Pişkinlik diz boyu.

Örnek Kocaeli Ticaret Odası.

Normal şartlarda sıradan bir kişi hakkında bu kadar iddia bu kadar şaibe olsa o kişi ya o görevini bırakıp çeker gider ya da çıkar kamuoyuna yaptıkları nedeniyle özür diler. Ama KOTO’da yok.

Aylardır yazıyoruz ama KOTO yönetimi büyük bir pişkinlik içinde o koltuklarda oturup üyelerden gelen paraları alıyor, yakınlarını, çocuklarını, eşlerini işe doldurup zevkü sefa içinde yaşayıp gidiyorlar.

KOTO’nun üyelerden topladığı parayı da babalarının parası gibi kullanmaya devam ediyorlar.

İstediklerine bağış yapıyorlar istediklerine hediye alıyorlar istediklerine ilan-reklam veriyorlar.

Sanki babalarının parası.

Hadi normal zamanı geçtik peki bu olağanüstü dönemde bile hala pişkinliğe devam etmeye ne dersiniz? Utanmadan, sıkılmadan üyeleri adeta can çekişirken hala kendilerine yakın besledikleri basına ilan-reklam vermeye hala bir yerlere bağış yapmaya devam ediyorlar.

İşin garibi de bu yaptıklarından kimsenin haberi yok.

Mesela kime bağış yapıyorlar belli değil.

Ne yönetim kurulundan birisinin haberi var ne de meclis üyelerinin. Sadece ve sadece KOTO Başkanı Necmi Bulut ile eşini KOTO okulunda öğretmen olarak görevlendiren yönetim kurulu üyesi ve muhasibi olan Mikail Kayacı'nın haberi var kime ne ödeme yapıldığından.

Başka kimse hiçbir şey bilmiyor.

Böyle bir yönetim anlayışı olur mu?

KOTO’da oluyor.Çünkü KOTO’da yönetim diye bir şey yok. Herkes ayrı bir telden çalıp ayrı bir havada ve ayrı bir ekip.

Necmi Bulut sadece taviz veriyor ve kimseye güvenmiyor. Dümenini, tezgahını yürütmek içinde hep gizli kapaklı işler çeviriyor, yerel basını besliyor.

Bankadaki paralarından gelen faizlerle altlarına lüks makam aracı alan Necmi Bulut üyeleri için kılını bile kıpırdatmıyor. Yapmayın beyler yapmayın.

Hiç olmazsa bu felaket günlerinde üyeleriniz için bir şey yapın.

Bırakın bağış işlerini, bırakın birilerini beslemeyi.

14 Mar 2021 - 09:30

Meğerse biz Necmi Bulut’a neler yapmışız

KOCAELİ 3. SULH CEZA HAKİMLİĞİ'nin 16.03.2021 Tarih ve 2021/1431 D.İş sayılı kararı ile yayından kaldırılmıştır.

17 Mar 2021 - 09:30

Uludüz’ün şikayeti

Arkadaşımız Güngör Arslan’ın organize suç örgütü oluşturup, şantajla para istediği iddiaları sonucu tutuklanması üzerine, bu davada dosyaya giren, tutuklanmaya neden olan şikayetleri yazmaya, kamuoyunu aydınlatma görevimizin gereği olarak sürdürüyoruz.

Güngör Arslan ile ilgili suçlama dosyasına giren şikayetlerden biri de Ziya Uludüz isimli iş adamı. Bu kişi, Necmi Bulut’un başkanı olduğu KOTO yönetim kurulunun bir üyesi. Aynı zamanda KOTO’ya ait  Arslanbey’deki teknik lisenin sorumlusu. Uludüz polise verdiği ifadede, Güngör Arslan’ı hiç tanımadığını, telefonda bile konuşmadığını beyan ediyor. Bir  gün, KOTO’nun meclis üyesi Faruk Bostan telefonda bu adamı aramış,  “Abi SES KOCAELİ’ye 250 TL’lik bayram reklamı versene” demiş.İddia bu. Uludüz SES’e reklam mı vermiş? Güngör Arslan’ı mı görmüş, konuşmuş?

Hiçbiri yok. Faruk Bostan aramış, 250 TL’lik reklam istemiş, Uludüz vermemiş.

SES KOCAELİ Gazetesi bir gün Uludüz’ün sorumlusu olduğu KOTO’ya ait Arslanbey’deki okulda dönen dolapları haber yapmış.

Polis, savcının emriyle Uludüz’ü 24 Şubat’ta davet edip, ifadesini alıyor. Yani eski, geçmiş olayları tekrar tekrar deşiliyor. Ortada hiçbir suç yok. Ama bütün bunlar, Güngör Arslan’ın tutuklanması için bahaneler olarak dosyada yer alıyor.

Aynı dosya kapsamında (Güngör Arslan ile ilgili 4 No'lu şikayet), KOTO’da Necmi Bulut yönetiminin neredeyse bütün üyeleri de tek tek ifadeye çağırılmış, adeta iftira için kurgulanmışlar. Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Volkan Yılmaz, “Güngör Arslan’ı tanımam. 1.5 yıl kadar önce, Kurban Bayramı sırasında Faruk Bostan aradı, SES Kocaeli Gazetesi’ne reklam istedi. Ben reklam vermedim. Konu kapandı” demiş. KOTO yönetim kurulu üyesi Abdurrahman Çuhadar’ı çağırmışlar. Bu adam da Güngör Arslan’ı ismen tanıdığını Faruk Bostan’ın kendisini telefonla arayıp, SES Kocaeli için reklam istediğini söylemiş, “Ben bu talebi kabul etmedim. SES Kocaeli’de benim şirketimin reklamı kullanılmış. Bir arkadaşım söyledi. Hemen gazeteyi arayıp, reklamımın kaldırılmasını istedim, kaldırıldı” demiş.

Dosyadaki olaylar bunlar. Faruk Bostan o dönemlerde yakın dostu olan Güngör Arslan’a fayda sağlamak amacıyla, kendisinin de Meclis üyesi olduğu KOTO’daki arkadaşlarına ricacı olmuş, teklif iletmiş. Sonrası yok. Ama birilerinin maşası Necmi Bulut, herkesi polise ifadeye gönderiyor. İfadelerde de kimsenin birbirini tanımadığı açıkça ortada. Ama bunlar dosyaya delil gibi konuluyor ve tutuklama nedeni gösteriliyor.

20 Eyl 2021 - 12:28

Necmi Bulut NEREDEYDİ?

Bu kent samimiyetsizlerin, riyakarların, vefasızların ama daha da kötüsü KORKAKLARIN cirit attığı, koltukları işgal ettiği bir kenttir...

Bu kent samimiyetsizlerin, riyakarların, vefasızlarım ama daha da kötüsü KORKAKLARIN cirit attığı, koltukları işgal ettiği bir kenttir.

Kimin eli kimin cebinde olduğu belli olmayan bu kentte kimin nerede olduğu, kimin hangi düşünce de olduğunun bile belli olmadığı bir yerdir bu kent.

Korkakların nasıl ikiyüzlü davrandığını, ne hallere düştüğünü bu kentte size ilginç bir örnek vermek istiyorum. Kocaeli gibi bir kentte çirkin pazarlıklar sonucunda ticaret odası başkanlığı koltuğuna oturan Sayın Necmi Bulut siyasi olarak MHP’lidir.

Ama İYİ Parti’de de göbek bağı olduğu, ilişkilerini koparmadığı kişiler vardır.

Ve tabi sıkı bir iktidar yandaşıdır.

Bu ne demek?

Bu herkese mavi boncuk dağıtmak demektir.

MHP’lilerin olduğu yerde sıkı MHP’li, AKP’lilerin olduğu yerde sıkı AKP’li, İYİ Partililerin olduğu yerde de sıkı İYİ Parti’lidir.

19 Eylül’de Necmi Bulut’un da bir zamanlar çok samimi olduğu eski MHP’li olan şimdi de İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ilimize bir açılışa geldi. İYİ Parti İl Başkanı Şanbaz Yıldız kendisini bu açılışa ısrarla davet etti ve katılmasını istedi.

Şanbaz Yıldız’ı kıramadı Necmi Bulut. Çünkü arada ilginç bağlantılar ve ilişkiler vardı. Bu nedenle iktidar partisini kızdırma pahasına açılışa gitti.

Ve açılışta törene katılan kişiler anons edildiğinde de ismi okundu KOTO Başkanı Necmi Bulut’un.

Ama Necmi Bulut ortalıklarda yoktu. Gönülsüz ve istemeyerek gittiği açılışta ortalıklarda gözükmemek için hemen uzaklaşıp gözden ırak bir yerde yandaş ve tetikçi bir  medya mensubu ile sohbet etmeyi yeğledi. Böylece her tarafı idare etmiş oldu KOTO Başkanı Necmi Bulut. Daha doğrusu iki tarafı değil üç tarafı hatta ve hatta 4 tarafı idare etti.

MHP’lileri üzmedi, AKP’lileri kızdırmadı, Şanbaz’ın teklifini reddetmedi, gariban CHP’lilere de mesajını verdi. Böylece koltuğunda bir müddet daha rahat rahat oturmaya devam edecek.

İşte Kocaeli böyle bir kent.

Kimin eli kimin cebinde belli değil.

30 Eyl 2021 - 10:43

Kim bu DANIŞMANLAR..!

Cezaevinden tahliye olduktan sonra sık sık Kocaeli Ticaret Odası’nı yazmaya başladım ve bu kurumu yazmaya da ısrarla devam edeceğim.

Bunun tek bir amacı var.

KOTO kötü değil kötünün de ötesinde yönetiliyor.

Daha doğrusu YÖNETİLMİYOR.

Yasanın kendilerine verdiği yetki ile yaklaşık 10 bini aşkın faal üyesinden her ay aidatını tıkır tıkır toplayan Kocaeli Ticaret Odası’nda tam bir saltanatlık sürüyor.

Üyeleri can çekişirken onlar ya yandaşlarına iş veriyor ya kızlarını ya da eşlerini işe yerleştiriyor, üyelerinin paralarıyla lüks makam araçlarıyla caka satıyorlar. Kendi paralarıyla ömür boyu sahip olamayacakları hayatları KOTO sayesinde yaşıyorlar. Ama artık KOTO’da bu saltanatlık bitmeli. Üyeleri için hiçbir şey yapmayan KOTO ya birilerine BAĞIŞ adı altına ya da kendileri hakkında olumsuz haber yapılmaması için medyaya her ay korkunç paralar ödüyorlar.

Yetmiyor kendilerine DANIŞMAN tutup onlara para ödüyorlar. KOTO yönetimi kimi DANIŞMAN tutuyor, kime ne DANIŞIYOR bunu kimse bilmiyor.

2021 bütçesinde KOTO danışmanlar için 170 BİN TL bütçe ayırmış ve şu ana kadar da danışmanlara 77.460.- TL para ödenmiş.

Peki, KOTO’nun bu DANIŞMANLARI kimler ve danışmanlar kim tarafından, nasıl belirleniyor?

İşlerine gelmeyen hiçbir soruya cevap vermeyen Necmi Bulut ve ekibinin bakalım bu danışmanlar konusunda sorduğumuz soruya cevap verecek mi?

26 Eki 2021 - 15:35

KOTO’nun okulunda NELER OLUYOR?

Kocaeli Ticaret Odası’nın Murat Özdağ’ın başkanlığı döneminde Yıldız Entegre’nin Arslanbey Organize Sanayi Bölgesi içinde bulunan okul binasını devralarak yaptırdığı bir okul var. A’dan Z’ye tamamen KOTO’nun kasasından çıkan paralarla yaptırılan bu okulun adı Özel KOTO Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi. Bakın dikkatlice okuyun.

Okulun adı ÖZEL KOTO MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ.

Bu okulun bütün masrafları KOTO’nun kasasından karşılanıyor. Oysa Kocaeli Ticaret Odası bu okulu yapıp Milli Eğitim Müdürlüğü’ne bağışlasa kasasından para çıkmayacak. Ama KOTO nedendir bilinmez diğer odaların yaptığının tam tersini yaparak bu okulu Milli Eğitime devretmemekte ısrar ediyor ve her yıl kasasından ciddi paralar buraya aktarmak zorunda kalıyor. Neden mi?

Çünkü KOTO’nun okulu tam bir ARPALIK.

Eğitim kalitesi yerlerde.

KOTO Başkanı Necmi Bulut’un lise mezunu kızı bu okulda görev yapıyor ve okulu resmen müdür değil bu kızımız yönetiyor.

MHP kontenjanından okula alınan beden eğitimi öğretmeni Recep Karaaslan ile beraber okulu yöneten Necmi Bulut’un kızına okuldaki öğretmenlerden ve de velilerden çok ciddi bir tepki var.

Beden eğitimi öğretmeni olan ama müdür maaşı aldığı söylenen Recep Karaaslan’ın aynı zamanda haftada 40-50 saat ders ücreti aldığı öne sürülüyor.

Aynı şekilde lise mezunu olan kızı Elif’in de öğretmenlerle aynı maaşı aldığı bu durumun da öğretmenler arasında büyük tepkilere neden olduğu dile getiriliyor.

Okul müdürlüğü görevini yürüten Coşkun Cebeci’nin hiçbir şeye karışmadığı daha doğrusu karışamadığı, sadece maaşını alıp gidip geldiği de gelen bilgiler arasında.

Beden eğitimi öğretmeni Recep Karaaslan ile birlikte okulu adeta parmağında oynatan Başkan Bulut’un kızı Elif’in bu davranış ve hareketlerine okuldaki bazı öğretmenlerin karşı çıktığı ve öğretmenler arasında da ciddi gruplaşmaların olduğu dile getiriliyor.

Özellikle okulun 11 ve 12 sınıflarında eğitimin yapılmadığı, atölye şartlarının olmasına rağmen atölyelerinde açılmadığı ve atölye çalışmasının olmadığı konuşuluyor. Okula girmek için hiçbir kriterin aranmadığı, ahbap, çavuş ilişkileri ile okula öğrenci alındığını ve çocuklarını okuldan almak isteyen velilerin başka bir alternatif bulamadıkları içinde çocuklarını okulda tuttukları dile getiriliyor.

Çünkü bu okulun bölümleri başka okullarda yok.Adeta kaynayan bir kazan gibi olan KOTO’nun okulunda yaşananları KOTO adına okulun yöneticisi olan Yusuf Ziya Uludüz ile KOTO’nun yönetim kurulu üyesi ve mali işlerden sorumlu kişisi olan, eşi de okulda öğretmen olan Mikail Kayacı’nın müdahale etmediği ve yaşananları sadece seyretmekle yetindikleri ifade ediliyor. Hiçbir eğitim başarısı olmayan ve sadece KOTO’ya inanılmaz mali külfet olan bu okula birileri sadece arpalık olarak kullanıyor.

Ve doğal olarak KOTO’nun okulunda bir eğitim başarısı olmadığı gibi fokur fokur da kaynıyor.

27 Eki 2021 - 00:00

KOTO her ay kime BAĞIŞ YAPIYOR?

Kocaeli Ticaret Odası şeffaflıktan uzak bir anlayışla yönetiliyor...

Kötü yönetim nedeniyle ne üyelerin gözünde ne de kamuoyunda bir güvenirliği ve ağırlığı kalmayan, her geçen gün kan kaybeden ve birkaç kişinin kendi çalıp kendilerinin oynadığı bir kurum haline gelen Kocaeli Ticaret Odası şeffaflıktan uzak bir anlayışla yönetiliyor. Bırakın üyelerine seçilmiş kendi meclis üyelerine bile bilgi vermeyen KOTO her ay ciddi bir miktarda bir yerlere BAĞIŞ yapıyor.

Ama bu bağışı kimlere yapıyor meclis üyeleri dahi bilmiyor.

Mesela 1 Eylül ile 30 Eylül 2021 tarihleri arasında KOTO 48.725.- TL bağış yapmış.

Bu rakam küçük bir rakam değil.48 Bin 725.- TL bağışın nereye yapıldığından sadece Necmi Bulut ile bir iki kişinin haberi var. KOTO yönetimindeki bir iki kişiye bu bağışın kime yapıldığını sorduğumda aldığımız cevap ‘Bilmiyorum’ oldu.

KOTO meclis üyelerinden neredeyse 10 kişiye sordum onların hiç birisinin bu bağışların nereye yapıldığından en küçücük bir bilgisi yok.

Sadece bunlardan mı hiçbir ödemeden aynı şekilde başkan ve yönetimden bir iki kişinin dışında kimsenin haberi yok.

Hatta meclis başkanının bile haberi yok.

KOTO yine Eylül ayında Basın Yayın Giderleri olarak 16.056.- TL ödeme yaparken Tanıtım ve Reklam giderleri içinde 1.691.- TL ödeme yapmış.

50 kuruşu da var onu da es geçmeyelim.

Peki, Eylül ayında KOTO ne reklamı ne tanıtımı yaptı ve bunun karşılığında kime para ödedi?

Bunu da bilen yok. Amma..!

Şu KOTO’nun her ay ödediği BAĞIŞ olayı artık can sıkmaya başladı. KOTO bu bağışı kime yapıyorsa açıklamak zorunda. Öyle SUSMAKLA bu işler gitmez.

Para KOTO’nun, KOTO üyelerinindir.

Kimsenin babasının parası değil.Bunu birilerin unutmaması gerekiyor.

27 Eki 2021 - 21:51

Bulut, en çok kimden korkuyor?

Çok ince ve çirkin pazarlıklar sonucunda yapılan ittifaklarla KOTO başkanlık koltuğuna oturan Necmi Bulut bu oturduğu koltuğu korumak için elinden gelen ne varsa hatta fazlasını yapıyor.

Bir yıl sonra yapılacak olan KOTO seçimlerinde şimdiden karşısına iki aday çıktı bile.

Birisi halen meclis üyeliği görevini yürüten Akın Doğan diğeri ise Saadet Partisi’nde aktif siyaset yapan Altınoluk Pastaneleri’nin sahiplerinden İbrahim Bıyıklı.

Necmi Bulut’un karşısına seçim gününe kadar başka aday çıkar mı bilinmez. Ama bu mevcut adaylar Bulut’u hiç korkutmuyor.

Çünkü mevcut dengelerle seçime gidildiğinde Bulut bu iki adayı bir torbaya koyar güle oynaya seçimi kazanır.

Amma..!

Onun bir korktuğu kişi var.

Gece gündüz o kişinin aday çıkıp çıkmayacağını merak ediyor.

Eğer çıkarsa biliyor ki Necmi Bulut sandıkta kalır, seçimi kaybeder.

Bu kişi Mehmet Kaya.

Necmi Bulut’un tek korktuğu, karşısına aday olarak çıkmamasını istediği kişi bu kentte herkes tarafından sevilen ve sayılan bir kişi olan Kocaeli Kaya Otomotiv’in ortaklarından Mehmet Kaya.

Mehmet Kaya bu dönem KOTO’da görev almadı.

Kenarda bekliyor ve işinin başında.

Ama bu hali bile birilerinin korkulu rüyası olmaya devam ediyor.

Mehmet Kaya aday olur mu olmaz mı bilinmez.

Ama olduğu an Necmi Bulut’ta sandığa gömülür.

Bunu en iyi kendisi biliyor.

İşte bu nedenle hep gözü kulağı Mehmet Kaya’da.

14 Ara 2021 - 06:00

KOTO’da arayış var..!

Güngör ArslanKim ne derse desin Kocaeli gibi bir ilin Kocaeli Ticaret Odası başkanlığına Necmi Bulut yakışmıyor.

Ben şahsen yakıştıramıyorum.

Bunun onlarca sebebini sayabilirim.

Adı üstünde Kocaeli burası.

Anadolu’da küçük bir il değil burası.

Türkiye’nin en gelişmiş en zengin illerinden birisidir Kocaeli.

Bu kentin ticaret odası başkanı her haliyle bu kenti temsil edecek kapasiteye sahip olmalı. Eğitimiyle, davranışlarıyla, işiyle, gücüyle, ağırlığı ve temsil kabiliyeti ile işte bu kentin ticaret odası başkanı denebilecek bir kişi olmalı.

Ama uzun yıllardır geriye giden bu kentte maalesef kentin en önemli kurumların başına da Necmi Bulut gibi kişiler gelebiliyor.

Bakın bu kentin sanayi odası veya ticaret odası başkanlarına.

Başkan olmadan önce kendi parasıyla aldığı altında ne arabası vardı oda başkanı olarak kendi altına aldırdığı arabaya bakın her şey ortaya çıkar.

Buna sanayi odası başkanı da dahil. Ayhan Zeytinoğlu oda başkanı olmadan önce kendi parasıyla hangi arabaya biniyor, sanayi odası başkanı olduğunda ilk işi altına araba almak mı oldu odanın parasıyla.

Necmi Bulut ha keza.

Bunu niye yazıyorum?

Bu kişiler kendi becerileri ve paralarıyla sahip olamadıklarına oda başkanlığı zamanında sahip oluyorlar. Kocaeli Ticaret Odası başkanı kızını odanın okulunda işe sokuyorsa söylenecek söz yoktur artık.

Kocaeli bu ve bunun gibi düşünenlerden artık kurtulmalı.

Oturdukları koltuğa güç verecek insanlar göreve gelmeli. Ama KOTO ya da KSO başkanları oturdukları koltuktan güç alıp üstüne üstlük bu güç sayesinde para kazanıyorlar.

Bakın ya da araştırın çevremizdeki illerin sanayi odası veya ticaret odası başkanları ne iş yapıyor diye.

Uzağa gitmeyin komşu Sakarya’ya bakın. Ticaret ve sanayi odası başkanının yanında kaç kişi çalışıyor, vizyonu nedir inceleyin. Vaktiniz varsa bütün illere bakın başkanlarını inceleyin kararı sonra siz verin.

Şimdi bu yazıyı buraya kadar okuduğunda hem Necmi Bulut’un hem de Ayhan Zeytinoğlu’nun kulaklarımı çınlatacağından adım kadar eminim.

Onlar benim kendilerine hakaret ettiğimi falan zannediyorlar.

Hayır hakaret falan etmiyorum. Sadece bir gerçeği ortaya koyuyorum. Tabi bu gerçek onların hoşuna gitmediği gibi rahatsızda ediyor.

Bu durumdan benim kadar rahatsız olanlarda var.

Ciddi bir arayış var KOTO için.Görüşmeler yapılıyor, birilerine ‘Gel aday ol’ deniyor. KOTO’da şuna ana kadar Necmi Bulut dahil 3 aday var. Buna rağmen bir arayış ve bir çıkış yolu bulmak için temaslar yapılıyor.

Dilerim bulunur.

Mevcut durumda Bulut şanslı. Neden mi?

Yıllar yılı KOTO’ya çöreklenmiş bazı ağaların işine geliyor da ondan.

Necmi Bulut kolay yönetilen, gücü olmayan birisi. Kendileri ortaya çıkmaya cesaret edemiyor ama arkadan Necmi Bulut’u destekliyorlar.

Bulut giderse onlarında devri bitecek.

Hadi hayırlısı.

15 Ara 2021 - 06:00

Beni SİLAHLA VURACAKMIŞ..!

Güngör Arslan

Hasbelkader geldikleri ve oturdukları makamların gücünü kullanarak kendilerine yer edindiğini zanneden, kentin iliğini kemiğini sömüren ve sahte kabadayı edasıyla dolaşanların artık maskesi düşüyor.

Oturdukları makamlara güç vermek yerine güç alıp çoluğunu çocuğunu utanmadan başında bulundukları kurumda işe sokup sonra çaka satan ve dahası kendilerine boyun eğmeyen insanları şantajcı olarak suçlayıp susturmaya kalkan zavallı tiplerin nasıl insanlar olduğunu daha iyi görmeye başladık.

En canlı örnek KOTO.

Tam bir GAYYA KUYUSU haline gelen, oturduğu koltuğu kaybetmemek için akla hayale gelmeyecek yollara başvuran ve kafakola alamadıklarına çamur atmaktan geri kalmayan KOTO Başkanı Necmi Bulut için Global Medya ve Zirve Kocaeli’nin sahibi Tahsin Keskin köşesinden inanılmaz iddialar paylaştı.

Meğerse Necmi Bulut beni silahla vurmak istiyormuş ve bunu Tahsin Keskin’le yaptığı sohbette açık açık söylemiş.

Evet, KOTO başkanı Bulut meğerse beni vurduracakmış.

Bunu NEDEN ve NİÇİN yapmadı bu güne kadar bilmiyorum. Yüreği mi yetmedi yoksa korktu mu bunu ancak kendi bilir. Ama Tahsin Keskin’in yazdıkları yenilir yutulur cinsten değil.

Sadece bu mu yazdıkları ve sordukları.

HAYIR.

Uzun uzun yaptıkları sohbette neler anlatmış neler.

Şimdi Tahsin soruyor kendisine:

-KOTO’nun okulunda kimleri işe aldığını ballandıra ballandıra anlattı bana?

-Necmi Bulut, kimi silahla vuracağını söyledi?

-Ses Kocaeli Gazetesi’ne gizliden nasıl maddi destek vermek istedi?

-Necmi Bulut resmi belgede sahtecilik yaptı mı?-Necmi Bulut, hapis yattı mı?

-Necmi Bulut, hapis yattıysa KOTO Başkanı nasıl oldu?

-Tahir Başkan’ın ismini Başkan’ın hiçbir haberi ve bilgisi olmadan nerelerde ve nasıl baskı unsuru olarak kullandılar?

-Gazetelerin hakkında yazı yazmaması için Necmi Bulut, kimleri aracı olarak kullanıyordu ve ne teklif ediyordu.

Şimdi bunların cevabını vermek zorunda Necmi Bulut.

Artık SUSAMAZ.

Ya yargı önüne çıkıp hesap verecek ya da bunları kamuoyuna açıklayacak.

Artık kaçamaz, kaçması da mümkün değil.

28 Ara 2021 - 11:06

KOTO’nun ibretlik BÜTÇESİ

Güngör Arslan

On binden daha fazla üyeye sahip olan ama yıllardır varlığı ile yokluğu belli olmayan, üyelerinin inanılmaz güven kaybı yaşadığı Necmi Bulut başkanlığındaki KOTO’nun 29 Aralık Çarşamba günü 2021 yılının son meclis toplantısı var. Bu meclis toplantısında da KOTO’nun 2022 yılı bütçesi onaylanacak.

KOTO için aslında söylenecek hem çok şey var hem de yok. KOTO yönetilmiyor.

Üç beş kişinin deyim yerindeyse çöreklendiği, yakınlarına, çocuklarına iş bulma yeri haline geldiği bu dev kurum Necmi BULUT elinde adeta bir CÜCE haline dönüştü. Bırakın üyelerine meclis üyelerine dahi bilgi vermeyen, şeffaflıktan uzak bu kurumda yönetim kurulunda görev yapan bir iki kişinin dışında bile hiç kimsenin olan bitenden haberi yok.

76 sayfalık KOTO’nun 2022 yılı bütçesini elime aldım.

22 Milyonluk 2022 bütçesini gerçekten samimi bir şekilde ciddi olarak incelemek istiyorsanız bir gününüzü buna ayırmanız gerekiyor.

Ama Necmi Bulut yönetimindeki KOTO, meclis üyelerine yangından mal kaçırır gibi 76 sayfalık bütçeyi, bütçenin onaylanıp görüşüleceği meclis toplantısından bir gün önce göndererek nasıl ve hangi kafada olduklarını bir kez daha göstermiş oldu.

2022 KOTO bütçesi tam bir SKANDAL bütçedir. Şeffaflıktan uzak, üyelerle ilgili hiçbir çalışmanın olmadığı bir bütçeden başka bir bütçe değildir.

Mesela 2021 yılında 600 Bin TL olan BAĞIŞ faslı 2022 yılında 1 Milyon 350 Bin TL’ye çıkarılmış.

Yüzde 100’den daha fazla BAĞIŞ kısmında bir artış var. Bu bağışlar kime yapılıyor bunu bırakın üyelerin bilmesini MECLİS üyeleri bile bilmiyor.

Düşünsenize üyelerin aidatları ile toplanan paralar birilerine bağış yapılıyor ama bu bağışın kime yapıldığı MECLİS üyelerine bile açıklanmıyor.

İşte KOTO’nun yönetim anlayışı.2022 bütçesinde sadece BAĞIŞ kısmında gariplik yok.

Seyahat giderleri de korkunç artırılmış. 320 Bin olan 2021’deki seyahat giderleri 2022 yılı için 500 Bin TL’ye çıkarılmış.

Herhalde KOTO 2022 yılında bol bol seyahat edip gezecek.Şimdi gelelim asıl olaya.KOTO, aidat giderlerini de artırmış.Ama ilginç bir olay var burada.Oda üyelerinin neredeyse yarısından fazlasının bulunduğu gruptaki üyelerin aidatları 361.- TL’den 505.-TL’ye yükseltilmiş. Bu Yüzde 40 artırım demek aidatlar için.Amma..!

Büyük şirketler için yapılan artırım miktarı ise Yüzde 18.860.- TL’den 1.015.- TL’ye yükseltilmiş büyük şirketlerin aidatları.Buda gösteriyor ki Necmi Bulut ve yönetimi küçük esnafı ezerken büyük şirketleri kollamış.Bunlar 76 sayfalık KOTO bütçesinde ilk gözüme çarpanlar. Daha ayrıntılı bakmak için zamana ihtiyaç var.Tabi bir de vakfın bütçesi var. Onu da dikkatlice incelemek gerekiyor KOTO’nun nasıl yönetildiğini görmek için.

14 Nis 2022 - 12:01 Kocaeli/ İzmit- Gündemgöndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Halk Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Halk Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA), Anka Haber Ajansı (ANKA) tarafından servis edilen tüm haberler Kocaeli Halk Gazetesi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Kocaeli Halk Gazetesi değil haberi geçen ajanstır.

01

Adsız - Seni bu ülkücüler öptü demek çok karın ağrın var

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 14 Nisan 20:36

Kocaeli Markaları

Kocaeli Halk Gazetesi, Kocaeli ile özdeşleşen markaları ağırlıyor.

+90 (541) 450 76 90
Reklam bilgi