Cefa Vinç
Cefa Vinç
Biz Kimiz
Biz Kimiz

Kocaeli Halk Gazetesi, imtiyaz sahibimiz Sn. Faruk Bostan’ın “Gazeteciler, toplumun vicdanıdır; gazetecilik yok olursa toplumun vicdanı da yok olmaya başlar.” düşüncesiyle: bağımsız ve tarafsız yayın anlayışıyla "Zamanın başlıca olaylarını gerçekleriyle kaydetmek, halkın hizmetine sunmak, halkın sesi olmak” amacıyla kurulmuş ve 2020 yılında Kocaeli’nde yayın hayatına başlamıştır.

İmtiyaz sahibimiz Sn. Faruk Bostan Kocaeli Halk Gazetesi’ni neden kurdunuz diye sorulduğunda; “Ben Kocaeli Halk Gazetesi’ni vatanımı ve milletimi sevdiğim için kurdum. Zulme uğrayanın, mağdur edilenin, kumpasa alınanın, tecavüze uğrayanın, haksızlığa uğrayanın sesi olmak için kurdum. Kamu malını ve milletin hakkını suiistimal edenlere, halka zulmedenlere hiçbir kaygı ve endişe duymadan karşı çıkmak için kurdum. Ölene kadar da bu uğurda mücadele edeceğim" demektedir.

Sn. Faruk Bostan ilk yayınlanan yazısında “Haksızlığa uğrayanlara, kumpasa alınanlara, mağdur edilenlere sahip çıkmak, Kamu Malını ve Milletin hakkını suiistimal edenlere, Halka zulmedenlere hiçbir kaygı ve endişe duymadan karşı çıkmak için Kocaeli Halk Gazetesi'ni kurdum. Size müjde veriyorum ey okurlarımız, dostlarımız, hemşerilerimiz; adından anlayacağınız gibi bu gazete halkın gazetesidir, sizin sesinizdir.” yazmıştır.

Kocaeli Halk Gazetesi; yayın hayatını belirttiği bu ilkeler ışığında sürdürmektedir ve her daim sürdürmeye devam edecektir.

Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.