Cefa Vinç
Cefa Vinç
Gündem Haber Girişi: 09.06.2022 - 10:59, Güncelleme: 09.06.2022 - 22:51

İl Sağlık Müdür Yardımcısı ile yazarımız Dr. Ersoy Kandemir’in mahkemesi bugün!

 

İl Sağlık Müdür Yardımcısı ile yazarımız Dr. Ersoy Kandemir’in mahkemesi bugün!

Kocaeli Halk Gazetesi yazarı Dr. Ersoy Kandemir’in Mart 2021’de Kocaeli İl Sağlık Müdürlüğü’ne haber için gittiği, Personel Hizmetleri Başkanı Coşkun Güler’in tarafından tehdit ve hakaretler ederek kendisini provoke etmeye çalışmasıyla başlayan tartışma Güler’in makam odasında devam etmişti. Taraflar karşılıklı birbirlerinden şikayetçi olmuş konu yargıya intikal etmişti. Bugün davanın ikinci duruşmasına Kocaeli Adliyesi’nde devam edileceği öğrenildi.
Kocaeli İl Sağlık Müdürlüğü Personel Hizmet Başkanı Dr. Ersoy Kandemir’e hakaret ve tehditler ederek odasına gitmeye çalıştığı esnada Kandemir’in kendisine kameranın altında dur, o sözleri sayıp nereye gideceğine inanıyorsun demesine rağmen Güler hızlı hızlı odasına gitmiş Kandemir’de arkasından odaya girmişti. Kandemir kendisine hakaret eden, tehdit eden Güler’e makam odasının içinde neden böyle yaptığını sorarken Güler koşarak makam odasının kapısını kitlemiş, Kandemir’ e saldırmış, kapıyı açarak Ersoy bana saldırdı demişti. Saraybahçe Karakol ifadesinde Coşkun Güler’in verdiği ifadelerdeki değişikliği fark eden Kandemir Savcılığa konuyla ilgili şikayette bulunmuştu. Ulusal basında da çıkan konuyla ilgili haberleri kamuoyunun takip ettiği biliniyor. Coşkun Güler’in görevinde başarısız bulunduğu, sağlık camiası tarafından eleştirilen biri olduğu söylenirken, Kocaeli Valiliği’nin yaptığı araştırmada Coşkun Güler’in kapıyı kendisinin kitlediğini beyan etmesine ve bunun kişiyi hürriyetinden yoksun kılma suçu anlamına gelmesine rağmen Güler’in ceza almaması, kollandığını düşündürmüştü. Dr. Ersoy Kandemir’in Coşkun Güler’le ilgili yaptığı birçok ciddi haber bulunuyor. Coşkun Güler’in 3 yıl önce Kandemir’e Real otoparkında da saldırdığı ve kaçtığı iddia edilirken, konuyla ilgili Kocaeli Valiliği’ne konuyla ilgili dilekçe veren Kandemir’in dilekçesine dönemin vali yardımcısı Osman Ekşi imzasıyla kaldırma işlemi uygulandığı, Kandemir’in Dursun Balaban, Ahmet Derviş Set, Osman Ekşi, Nihat Kaynar, Ali Ada gibi birçok vali yardımcısının görev anlayışını eleştiren yazılar yazdığı da biliniyor. Konuyla ilgili görüşünü sorduğumuz Kandemir gazetemize şu değerlendirmelerde bulundu, “Ben uzun yıllar Kocaeli Sağlık Müdürlüğü’nde başarılı bir görev yaptığıma inanıyorum. Şu anda Coşkun adlı kişiyle aynı ilde çalışmıyor olmak benim için bir gururdur. Bu şahsın yaptıkları hatalar bir hayli olmuştur. Bu tip kişileri devletin valisi bile göremiyorsa, hakkında yazdıklarımı okumuyorsa, sağlık bakanı bile bilmiyorsa demeyeceğim pek ala biliyorlardır, bu kişiyi ben iyi tanıyorum ve dediğim her sözün arkasında biri olarak inanın ciddi bir inceleme geçirsinler, kaç sene ne cezasıyla karşılaşırlar hep birlikte görürüz. Bu şahıs meslek hayatımda gördüğün en kötü ilk beşe girer. Hiç utanması yok, Real otoparkında da saldırdı, cevabını fazla fazla aldı, utanmadan ‘seni biz işinden attırdık’ diyecek bir şahsa ne denebilir? Bu şahsı kollayanlar bilmelilerdir ki benim alnım açık, tüm il kendilerine neler dediğimi, nasıl davrandığımı görüyordur, çok şükür ben Allah’a inanan biri olarak kendileri gibi bir tane arkadaşım olmadığı için şükrediyorum.”
Kocaeli Halk Gazetesi yazarı Dr. Ersoy Kandemir’in Mart 2021’de Kocaeli İl Sağlık Müdürlüğü’ne haber için gittiği, Personel Hizmetleri Başkanı Coşkun Güler’in tarafından tehdit ve hakaretler ederek kendisini provoke etmeye çalışmasıyla başlayan tartışma Güler’in makam odasında devam etmişti. Taraflar karşılıklı birbirlerinden şikayetçi olmuş konu yargıya intikal etmişti. Bugün davanın ikinci duruşmasına Kocaeli Adliyesi’nde devam edileceği öğrenildi.

Kocaeli İl Sağlık Müdürlüğü Personel Hizmet Başkanı Dr. Ersoy Kandemir’e hakaret ve tehditler ederek odasına gitmeye çalıştığı esnada Kandemir’in kendisine kameranın altında dur, o sözleri sayıp nereye gideceğine inanıyorsun demesine rağmen Güler hızlı hızlı odasına gitmiş Kandemir’de arkasından odaya girmişti. Kandemir kendisine hakaret eden, tehdit eden Güler’e makam odasının içinde neden böyle yaptığını sorarken Güler koşarak makam odasının kapısını kitlemiş, Kandemir’ e saldırmış, kapıyı açarak Ersoy bana saldırdı demişti.

Saraybahçe Karakol ifadesinde Coşkun Güler’in verdiği ifadelerdeki değişikliği fark eden Kandemir Savcılığa konuyla ilgili şikayette bulunmuştu.

Ulusal basında da çıkan konuyla ilgili haberleri kamuoyunun takip ettiği biliniyor.

Coşkun Güler’in görevinde başarısız bulunduğu, sağlık camiası tarafından eleştirilen biri olduğu söylenirken, Kocaeli Valiliği’nin yaptığı araştırmada Coşkun Güler’in kapıyı kendisinin kitlediğini beyan etmesine ve bunun kişiyi hürriyetinden yoksun kılma suçu anlamına gelmesine rağmen Güler’in ceza almaması, kollandığını düşündürmüştü.

Dr. Ersoy Kandemir’in Coşkun Güler’le ilgili yaptığı birçok ciddi haber bulunuyor. Coşkun Güler’in 3 yıl önce Kandemir’e Real otoparkında da saldırdığı ve kaçtığı iddia edilirken, konuyla ilgili Kocaeli Valiliği’ne konuyla ilgili dilekçe veren Kandemir’in dilekçesine dönemin vali yardımcısı Osman Ekşi imzasıyla kaldırma işlemi uygulandığı, Kandemir’in Dursun Balaban, Ahmet Derviş Set, Osman Ekşi, Nihat Kaynar, Ali Ada gibi birçok vali yardımcısının görev anlayışını eleştiren yazılar yazdığı da biliniyor.

Konuyla ilgili görüşünü sorduğumuz Kandemir gazetemize şu değerlendirmelerde bulundu, “Ben uzun yıllar Kocaeli Sağlık Müdürlüğü’nde başarılı bir görev yaptığıma inanıyorum. Şu anda Coşkun adlı kişiyle aynı ilde çalışmıyor olmak benim için bir gururdur. Bu şahsın yaptıkları hatalar bir hayli olmuştur. Bu tip kişileri devletin valisi bile göremiyorsa, hakkında yazdıklarımı okumuyorsa, sağlık bakanı bile bilmiyorsa demeyeceğim pek ala biliyorlardır, bu kişiyi ben iyi tanıyorum ve dediğim her sözün arkasında biri olarak inanın ciddi bir inceleme geçirsinler, kaç sene ne cezasıyla karşılaşırlar hep birlikte görürüz. Bu şahıs meslek hayatımda gördüğün en kötü ilk beşe girer. Hiç utanması yok, Real otoparkında da saldırdı, cevabını fazla fazla aldı, utanmadan ‘seni biz işinden attırdık’ diyecek bir şahsa ne denebilir? Bu şahsı kollayanlar bilmelilerdir ki benim alnım açık, tüm il kendilerine neler dediğimi, nasıl davrandığımı görüyordur, çok şükür ben Allah’a inanan biri olarak kendileri gibi bir tane arkadaşım olmadığı için şükrediyorum.”

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve kocaelihalkgazetesi.com sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.