Cefa Vinç
Cefa Vinç
Gündem (KHG) - Kocaeli Halk Gazetesi | Haber Girişi: 20.05.2022 - 12:44, Güncelleme: 20.05.2022 - 12:44

Kandemir KOTO adayı İbrahim Bıyıklı'ya ateş püskürdü

 

Kandemir KOTO adayı İbrahim Bıyıklı'ya ateş püskürdü

İbrahim Bıyıklı'nın bugüne kadar susup, Faruk Bostan ve Abdullah Kaya tutuklandıktan sonra AK Partiye yakın medya gruplarında şantaj iddialarını dile getirmesine ateş püskürdü
Şu anda il dışında olan, gelişen olaylar sebebiyle Ankara'dan Kocaeli'ne gelmekte olan Kandemir; haberlerde özellikle AK Partiye yakın medya grubunda çıkan İbrahim Bıyıklı'nın Faruk Bostan'ın kendisinden 1 milyon TL istediği ifadesi nedeniyle ateş püskürdü. Ersoy Kandemir; İbrahim Bıyıklı'nın Faruk Bostan'ın kendisinden 1 milyon TL istediği ifadesine, basın kaynaklarına nereden ulaştığını, İbrahim Bıyıklı'nın şu anda ifade vermekle meşgul olan Faruk Bostan ve Abdullah Kaya hakkında bu ithamı neden bugüne kadar beklettiğini, Neden Faruk Bostan ve Abdullah Kaya tutuklandıktan sonra bu haberlerin AK Partiye yakın medya gruplarında çıktığını, Dava, soruşturma etkilenmek mi istendiğini,  İbrahim Bıyıklı'nın bu açıklamalara neler diyeceğini merakla beklediğini belirtti. İbrahim Bıyıklı'ya ateş püsküren Kandemir, bir arkadaşının ofisinde Güngör Aslan cinayetinden kısa bir süre önce tanıştığı İbrahim Bıyıklı'nın kendileriyle neler konuştuğunu açıklamasını, konuşulanları neden açıklamadığını, konuşulanları açıklayıp açıklamayacağını merak ettiğini belirtti. Bugüne kadar Faruk Bostan'ın üzerine gelenlerin FETÖ ile veya FETÖ ile ilintili kişilerle sürekli bir bağlantısının çıktığı, bununda toplum tarafından kamuoyu tarafından değerlendirildiği, halkın olayları takip ettiğini söyleyen Kandemir; "Faruk Bostan para için gazetecilik yapmamaktadır. Sadece devletin, milletin, halkın çıkarı için çalıştıklarını defalarca vurgulamalarına rağmen bir lira reklam geliri almadan Kocaeli Halk Gazetesini ayakta tutan bu insanlara bu çeşit söylemlerle ne yapılmak istendiğini Kocaeli halkı değerlendiriyor. Faruk Bostan bu iddialardan aklanıp çıktığında da İbrahim Bıyıklı'ya da gerekli cevabı verecektir." dedi. Faruk Bostan ve Abdullah Kaya'nın gözaltına alınmasıyla ilgili yaşanan süreçte şikayetçilere bazı yayın organları yer verirken yaşana bu olaylar bize geçmişte yaşanan şantaj iddiasıyla 2011'de gözaltına alınan gazetecileri hatırlattı. 2011 yılında mevcut KOTO Başkanı gazetecileri şantaj iddiasıyla suçlamıştı, şimdi ise KOTO Başkan adayı gazeteciler hakkında şantaj iddialarında bulunuyor. 
İbrahim Bıyıklı'nın bugüne kadar susup, Faruk Bostan ve Abdullah Kaya tutuklandıktan sonra AK Partiye yakın medya gruplarında şantaj iddialarını dile getirmesine ateş püskürdü

Şu anda il dışında olan, gelişen olaylar sebebiyle Ankara'dan Kocaeli'ne gelmekte olan Kandemir; haberlerde özellikle AK Partiye yakın medya grubunda çıkan İbrahim Bıyıklı'nın Faruk Bostan'ın kendisinden 1 milyon TL istediği ifadesi nedeniyle ateş püskürdü.

Ersoy Kandemir;

İbrahim Bıyıklı'nın Faruk Bostan'ın kendisinden 1 milyon TL istediği ifadesine, basın kaynaklarına nereden ulaştığını,

İbrahim Bıyıklı'nın şu anda ifade vermekle meşgul olan Faruk Bostan ve Abdullah Kaya hakkında bu ithamı neden bugüne kadar beklettiğini,

Neden Faruk Bostan ve Abdullah Kaya tutuklandıktan sonra bu haberlerin AK Partiye yakın medya gruplarında çıktığını,

Dava, soruşturma etkilenmek mi istendiğini, 

İbrahim Bıyıklı'nın bu açıklamalara neler diyeceğini merakla beklediğini belirtti.

İbrahim Bıyıklı'ya ateş püsküren Kandemir, bir arkadaşının ofisinde Güngör Aslan cinayetinden kısa bir süre önce tanıştığı İbrahim Bıyıklı'nın kendileriyle neler konuştuğunu açıklamasını, konuşulanları neden açıklamadığını, konuşulanları açıklayıp açıklamayacağını merak ettiğini belirtti.

Bugüne kadar Faruk Bostan'ın üzerine gelenlerin FETÖ ile veya FETÖ ile ilintili kişilerle sürekli bir bağlantısının çıktığı, bununda toplum tarafından kamuoyu tarafından değerlendirildiği, halkın olayları takip ettiğini söyleyen Kandemir; "Faruk Bostan para için gazetecilik yapmamaktadır. Sadece devletin, milletin, halkın çıkarı için çalıştıklarını defalarca vurgulamalarına rağmen bir lira reklam geliri almadan Kocaeli Halk Gazetesini ayakta tutan bu insanlara bu çeşit söylemlerle ne yapılmak istendiğini Kocaeli halkı değerlendiriyor. Faruk Bostan bu iddialardan aklanıp çıktığında da İbrahim Bıyıklı'ya da gerekli cevabı verecektir." dedi.

Faruk Bostan ve Abdullah Kaya'nın gözaltına alınmasıyla ilgili yaşanan süreçte şikayetçilere bazı yayın organları yer verirken yaşana bu olaylar bize geçmişte yaşanan şantaj iddiasıyla 2011'de gözaltına alınan gazetecileri hatırlattı. 2011 yılında mevcut KOTO Başkanı gazetecileri şantaj iddiasıyla suçlamıştı, şimdi ise KOTO Başkan adayı gazeteciler hakkında şantaj iddialarında bulunuyor. 

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (1 )

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve kocaelihalkgazetesi.com sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
(22.05.2022 01:24 - #11059)
Mehmet Ali Paşa caminin etrafını tevaf edin bu Fetö piçi şeytanları taşlayın hac provası yapmış olursunuz. Hac sevabıda alırsınız.
Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve kocaelihalkgazetesi.com sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
(0) (0)
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.