SİBEL GÖNÜL AK PARTİ İL BAŞKANI OLMALI, ÇÜNKÜ...

Sevgili dostlarım, takipçilerim!

7 ayrı iş yerimi ve evimi yıkan bu süreçte "zulüm yönetimi" olduklarına yakından şahit olduğum Nevzat Doğan - İbrahim Karaosmanoğlu yönetimlerine karşı hiç tereddüt göstermeden nasıl azimle, fedakarlıkla ve inatla mücadele ettiğimi biliyorsunuz...

Son seçimde AKP'nin Nevzat Doğan yerine aday gösterdiği Sibel Gönül Hanım'a sırf partinin bu zulüm düzeni yıkılsın diye karşı çıkıp en sert muhalefeti gösterdiğimi, CHP adayı Fatma Kaplan Hürriyet'e de en büyük desteği verdiğimi biliyorsunuz.

Ve bu durum ortada iken Faruk Bostan'a ne oldu da "AKP'nin İl Başkanı Sibel Gönül olmalı diyor?" diye düşünebilirsiniz.

Açıklayayım ve bana hak verecek misiniz görelim...

Cumhurbaşkanı Erdoğan Kocaeli'nde 13 aday içinde sadece Sibel Gönül'ü kendi belirledi.
Hem milletvekilliği ile hem de geçmişte AKP'nin Kadın Kolları Genel Başkanı olması nedeniyle Erdoğan'ın yakın çalışma arkadaşı idi Sayın Gönül.

Erdoğan sadece Gönül'ü aday yapmakla kalmadı, aday tanıtımı için geldiği İzmit'te Sibel Gönül'ü kürsüye davet ederken "İZMİT BELEDİYE BAŞKANI OLARAK KÜRSÜYE DAVET EDİYORUM" dedi.

Ancak seçimlerde öyle şeyler oldu ki; AKP de, Sibel Gönül de İzmit Belediye Başkanlığı'nı kaybetti.

Faruk Bostan olarak ben; Erdoğan'ın bu şehirdeki zulmü, halkın tepkisini görsün diye Sibel Gönül'ün kaybetmesini istiyordum. Ve bunun için mücadele ettim.

Ama seçim sonuçları ile ortaya çıktı ki;
"Facebook profilleri Erdoğan" olan, teşkilatlarında boy gösteren, AKP'nin ekmeğini ihalelerle yiyen birileri de meğer Erdoğan'a darbe vurmak ve onun adayını kaybettirmek istiyorlarmış.

 Nevzat Doğan ve İbrahim Karaosmanoğlu ile sembolize ettiğim zulüm düzeninin yürümesi, onlar için de Sibel Gönül'ün kaybetmesi ile mümkünmüş.

Aslında şöyle;

Bu şehirde, Erdoğan adına acayip işler dönüyor ve Erdoğan bunlarla ilgili doğru bilgi alamıyordu.
İlk defa Erdoğan'a doğrudan ulaşacak ve şehirle ilgili gerçek bilgileri verecek bir isim, belediye başkanı olarak fiilen İzmit'te bulunacak ve İzmit'i yönetecekti.

Şehrin derin yapısı devreye girdi...
Şehre, Erdoğan'ın doğrudan müdahil olmasını, şehir hakkında doğruları bilsin istemeyenler ve bu şehirde "EL PATRON" olmak isteyenler kendi ikballeri, kendi kazanımları, kendi düzenleri için stratejik hamle yaptılar.

Türkiye'de emsali gözükmeyecek şekilde, halkın Erdoğan'a en çok sevgi duyduğu şehir merkezi olan İzmit'te; güya 'Erdoğan'ın hatırını İzmit seçmeni gütmedi' ve Erdoğan'ın adayına oy vermedi.

Sibel Gönül İzmit'te 97.000 oy alırken, aynı seçmen Büyükşehir Adayı Tahir Büyükakın'a 107.000 oy verdi...

Not: Sadece Tahir Büyükakın'a oy veren seçmen, AKP'ye oy verse İzmit Belediye Başkanı Sibel Gönül oluyordu.

10 bin AKP'li, İzmit ilçede ekseriyetle CHP, Büyükşehir'de ise AKP'ye oy vermişti.

Teknik olarak bu pek mümkün değil. İzmit halkının bünyesinde "Sibel Gönül'ü tercih etmeyelim de Tahir Büyükakın'ı  mutlaka tercih edelim" noktasında bir duruş için dayanak yok.

Hatta uzun yıllar milletvekilliği ve parti yöneticiliği yapmış Sibel Gönül'ün bilinirliği,
Rizeli oluşu,
Mimar oluşu vs. ona daha fazla oy getirmeli idi.
Zira Tahir Büyükakın'ın bu şehirde ne bilinirliği, ne tasvip edilirliği, ne de kabul edilebilirliği vardı.

Not2: "Anket hilesi" sponsorluğunda Kocaeli'de en çok onun tercih edildiğine ve böylece en çok oyu Büyükakın'ın alacağına dair uydurma anket sonuçları ile Erdoğan'ın ikna edildiği Ankara'dan aldığımız özel istihbarat bilgisidir.

Sibel Gönül şayet İzmit Belediye Başkanı olsaydı siyaseten bu şehrin "patronu" olacaktı.
Tahir Büyükakın'ın yıllarca "vekilim" diye itaat ettiği eski amiri olduğu, Erdoğan'a doğrudan ulaşabilir olduğu,
mimar olduğu ve kadın olduğu için Sibel Gönül şehirde İzmit Belediye Başkanlığı sıfatının çok üstünde bir konuma sahip olacaktı.

Teşkilatları belirlemek, ihalelere müdahil olmak, şehirle ilgili imar konularında söz sahibi olmak Gönül'ün en doğal hakkı idi.
Ve tabii ki bu konularda Erdoğan'ı doğru bilgilendirebilecekti.

Bu Şehir Erdoğan'ı candan seven AKP'lilerin şehri olduğu kadar,
Nihat Ergün'e candan bağlı AKP'lilerin de teşkilata hakim olduğu şehirdi.

Aynı zamanda DEVA Partisi'ni kurmak için Ali Babacan ile toplantılar yapan Nihat Ergün, eski arkadaşının oğlu olan AKP İzmit İlçe Başkanı Ali Güney tarafından seçimde sahaya sürülerek oyun kuruldu. Teşkilat da Nihat Ergün de Erdoğan'dan intikamını aldı.

Seçimden sonra Tahir Büyükakın'ın belediyede işe başlattığı AKP'li trol Gökhan Ayyıldız günlerce Sibel Gönül aleyhine kampanya yaptı.
Bu şehirde birçok yerde projesini çizdiği binaları olan, Erdoğan'ın teşkilatlara emanet ettiği adayı Sibel Gönül için "İZMİT'TE NAVİGASYONLA GEZEBİLİR, İZMİT'İ BİLMEZ, TEŞKİLATI TANIMAZ" diye kampanyalar başlatıp "NAVİGASYON TAKTIR" diye Erdoğan'ın bizzat aday yaptığı kişiyle alay etti.

Tüm olanlar, sandıklar açıldıktan sonra ve Büyükakın ile Hürriyet arasında kritik konularda işbirliği ortaya çıkınca anlaşıldı.

Nitekim CHP'li Hürriyet'in seçimden hemen sonra AKP'li İbrahim Karaosmanoğlu'nu evinde ziyaret etmesi, Karaosmanoğlu'nun seçimden önce CHP'li Sefa Sirmen ile Seka Park'ta gezi yapması, İbrahim Karaosmanoğlu'nun seçim öncesi CHP'li Hikmet Erenkaya'ya gizli ziyareti vs hep olağanüstü ilişkiler ve hesaplara işaret ediyormuş.

Keza Sibel Gönül'ün kaybetmesi ile AKP İl Başkanı Abdullah Eryarsoy hedef yapıldı. İzmit İlçe Başkanı Ali Güney, hem de seçim dönemi Nihat Ergün ve Osman Pepe hataları ortada iken görevde tutulup, İl Başkanı Eryarsoy istifa ettirildi.
Çünkü seçimin Karargah Başkanı Halit Çokan, Büyükakın - Hürriyet denklemli bu yeni düzenin AKP Kocaeli İl Başkanı olacaktı.
AKP'ye seçim kaybettirenler mükafatlandırılıyordu.

İzmit'i CHP kazandı.
Ben de yılların zulüm düzeni yıkıldı zannıyla çok sevindim. Posterlerini vinçlerime astığım ve "CHP değil, sömürülen İzmit halkı kazandı" diye düşündüğüm Fatma Kaplan Hürriyet İzmit'e Başkan olmuştu.

Şimdi Nevzat Doğan'ın işi bitmişti.
Başkanımız Hukukçu idi. Geçmiş 10 yılın tüm hukuksuzlukları için hesap soracaktı.
Böyle umdum.

Nitekim geçen sene belediye hesaplarını Basın toplantısı ile açıklayacağını söylediğinde heyecanlandım.
Ancak Nevzat Doğan'da hiç endişe yoktu. O tam da Fatma Hanım onun yolsuzluklarını açıklayacağını söylediği hafta kısa pembe şortuyla ve terlikleri ile tatil beldelerinde turist olarak dolaşıyordu.

1,5 yıl bittiğinde görüyoruz ki Nevzat Doğan'ın rahatlığı boşuna değilmiş.
Fatma Hanım öncesi dönem için hiçbir iddia ortaya koymadı ve araştırma gayreti içinde olmadı.

Elbette her şey bu kadar değil. Beni şaşırtan icraatlar ortaya koydu.
Cedit , Veli Ahmet ve Hacı Hızır mahallelerinin kentsel dönüşümünü AKP iktidarına bıraktı.

Tam da Tahir Büyükakın yönetimi  çöp fabrikası gibi konularda icraat olarak beceriksiz çıkıp her şeyi yüzüne gözüne bulaştırdığı sırada, Fatma Hanım kentsel dönüşümü devredip AKP'ye ve Tahir'e puan ve zafer kazandırdı.

Yetmedi Ekşiler olayı çıktı.
Nevzat Doğan'ın boyunun yetmediği kentte, AKP'li egemenlerin dahi cesaret edemediği, toplumsal tepkilerden korktuğu bir bölgede kişiye özel imar değişikliği de ne yazık ki Fatma Hanım'a başarıyla yaptırtıldı.

Tüm verdiğim bu örnekler şunu ortaya koyuyor:
31 Mart 2019'da bu şehirde bir oyun kurulmuş.
Büyükakın'ı o makama oturtanlar bu şehirde kendi düzenlerini kurmak için Fatma Hanım'ı da İzmit Belediye Başkanlığı koltuğuna oturtmuşlar. Ve şimdi onların düzeni yürüyor.
Bu nedenle AKP içinde ve CHP içinde olanları anlayamayan ve "bunlar kime yarıyor" diye sorgulayan büyük bir kitle var.

Bugün düşünüyorum da, bu rant ve zulüm düzeninin kendi de mağduru olmuş ve bu düzene karşı Erdoğan'ın gücünü de arkasına alarak bu şehirde doğru adımları atacağını düşündüğüm, mimar kimliği ve siyasi deneyimi ile de, kifayetsizliği çok açık hale gelen Büyükakın'ın eksikliğini giderecek isim olarak gördüğüm Sibel Gönül Hanım acilen AKP'nin Kocaeli İl Başkanı olmalıdır.

Böylece Nihat Ergün hakimiyeti ve düzeni de, rant düzeni de yıkılmalı ve Erdoğan'a, 31 Mart günü Gönül'e kaybettirilerek vurulan darbenin cezası da kesilmelidir.

Zira 31 Mart akşamı Erdoğan'a darbe vurarak oluşturulan Kocaeli siyasi dengeleri ile İl Başkanlığına gelen Mehmet Ellibeş'in, maslahatçı yönetimi ile bu düzeni yürütmekten başka bir işe yaramadığı için birçok kişi gibi ben de değişmesi gerektiğini düşünüyorum.

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Faruk Bostan - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Halk Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Halk Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA) tarafından servis edilen tüm haberler Kocaeli Halk Gazetesi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Kocaeli Halk Gazetesi değil haberi geçen ajanstır.

02

Kocaeli Seçmeniyim - Sibel Gönül doğru isim acizane kanaatim.Yeni il başkanı Sibel Gönül Kocaeli için iyidir diyorum.

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 28 Ekim 00:26
01

Turgut İslam - SEVGİ DOSTUM,ARKADAŞIM,KOCA YÜREKLİ FARUK BOSTAN.BANA YAPTIĞIN İYİLİĞİ HİÇ UNUTMAM ,UNUTMAYACAĞIM.AMA AK PARTİ İL BAŞKANI OLARAK BAŞARI GRAFİĞİ YÜKSEK OLAN SAYIN MAHMUT CİVELEĞİN HAKKINIDA TESLİM ETMEK LAZIM DEĞİLMİ.DİK DURUŞU HALA DEVAM EDİYOR.EMEĞİNİN KARŞILIĞINI VE ŞANSINI KIRACAĞINI DÜŞÜNÜYORUM.RABBİM HAYIRLI EYLESİN.SN.MAHMUT CİVELEĞEDE BOL ŞANSLAR DİLİYORUM......!

Yanıtla . 2Beğen . 1Beğenme 10 Eylül 20:51