Şenol'un PRENSLERİ hala KOLTUK sevdasında mı?

Şenol Ergüney adlı müdürün Cumhurbaşkanlığı tarafından görevinden alındığı iddialarından önce  Kocaeli İl Sağlık Müdürlüğü’nde SANSASYONEL denebilecek düzeyde koltuk savaşları yaşanmıştı.

Yaşanan mücadelelerde ilimizde yıllarca idarecilik yapan Ömer Şahan, Mehmet Yılmaz, Şenol Çavuşoğlu, Mürsel Durmaz ve daha birçok isme yer verilmek istenmemiş, bunca yıl yaptıkları hizmetlere karşılık Alikahya’da 3’er yıllık sözleşmelerini imzalamak için gelen bu idarecilere bir karşılamayı bile çok gören ŞENOL ERGÜNEY o gün resmen sırra kadem basmış, telefonlarına ulaşılamamış.

Bu isimlerle çalıştıkları günlerin hatrına bir teşekkürü çok gören bu zihniyettekilere nedense Akp yönetiminin  gıkkı çıkmıyordu, bu davranışı ile  Şenol adlı HAYSİYET CELLADLIĞINI bir kez daha ispatlamış müdür bu sözleşme imzalama işini prenslerinden COŞKUN GÜLER adlı karşısındaki ile daha nasıl konuşulacağını ,karşısındakinin makam ve mevkisine göre ayarladığını düşündüğüm, defalarca birçok insana kafasına göre keyfi zora soktuğuna inandığım, ne olduğu birçok sağlık çalışanı tarafından bilinen kişiye bırakmıştır.

 Tabii bu görevi Coşkun Güler’e bırakmadan önce Şenol efendi basında kendi ve yöneticileri ile ilgili fettullahçılıktan BANK ASYACILIĞA, Kosaderden Laledere, YOLSUZLUKTAN usulsüzlüğe botoksçulukkan hurdacılara, yoğun bakımda göbek atanlardan, acilde ekranda açılan PORNO görüntüye, maaşından oturduğu odanın tadilatının faturasına, mobbinglerden personelin yenen haklarına kadar tarafına sorulan birçok soru konusunda bilgi verdiğine nadiren şahit olunmuştur.

Ancak işine geldiği her konuda bilgi verdiğini de gördük, aynı yıllarca bizzat kontrol ettiği il müdürlüğünde PANDEMİDEKİ BAŞARISIZLIĞININ sebebinin kendisi ve prenslerinden oluşan ekibi olmasına rağmen ihaleyi müdürlükte kendine rakip olarak gördüğü isimlerden Mürsel Durmaz, Faruk Demirhan gibi kendisi ile yıllarca çalışırken ağzını açmadığı bürokratlara bırakmaya  çalışma  çabalarını hepimiz gördük.

utanılacak düzeyde hareket ederek Devletimizi rezil ettiğine inandığım bu Şenol Ergüney’e Sağlık Bakanlığı’nın da Bakanı’nın da sesi hiç çıkmadı aynı ilimizdeki Akp’li  Milletvekillerin çoğu(Akp’li olmayan milletvekilleri de dahil) ve il yönetimi gibi, ilerde koltuğuna talip olur diye çekindiğine inandığım Adem Çakır gibi birçok isme de neler yaptığı ortada olan Şenol Ergüney’e Akp’nin yıllarca ağzını açmadığı gerçeğini de bir kere daha hatırlatmak isterim.

 

Bu isimler haklı olarak Alikahya’daki imza gününde kendini bilmezcesine davranan  Coşkun Güler’e hak ettiği cevapları verdiler. Adem Çakır’dan aldığı tepkiyi kendisinin açıklamasını çok isterim. Mürsel Durmaz da tepkisini verip Adem bey gibi sözleşmeyi imzalamamış, telefonlarını kapattı ve çekti gitti, aslında biraz gurur meselesine de dönmüştü olay, kimse malum ifrazatı gururuna sürdürmek istemiyordu tabi.

KİMSENİN O DÖNEMDE KOCAELİ HALKININ neler çektiğinizi hissedecek halde de olmadığına inanıyorum ŞENOL ve PRENSLERİNİN haklarında her gün yeni bir yenilir yutulur olmayan iddialar ortaya çıktığından beri! Tabii her gün manşetlerden düşmeyen Akp yönetiminden çıt çıkmadığı gibi KOCAELİ MUHALEFETİYİM diyenlerinden de bir Allah’ın kulundan da ses çıkmıyordu, SESi çıkanlar belliydi.

 Buraya kadar anlattıklarım çoğunlukla biliniyor zaten(bilinmeyenlerden bir şey ise o imza günü  Mürsel efendiye yakın bazı görev verilmeyenlerin Başiskele sahilde çay içip KARA KARA düşündükleri gerçeği),bu dönemde Şenol adlı HAYSİYET CELLADI gibi davranan müdür koltuğun bir ayağının sakat olduğunun elbette farkındaydı ama dik duruyor kendine bir şey olmayacağına da inanmak istiyordu.

Nasıl  güvenmesin ki ,Fikri abisi, Mehmet abisi, Şahin Talus, Akp Milletvekillerinden bildiğim kadarıyla Cemil bey hariç birçoğu memnundu kendisinden, yerel medyadan Cemal ve Galip adlı kişilerin ve daha nicelerinin kendisini övdüğünü her gördüğünde koltukları kabarıyordur muhtemelen (heee ben o günlerde de kendisini güzel güzel eleştiriyordum) ama ne olur ne olmaz diye Onursal, Mustafa ve Coşkun prenslerine bir kardeş daha getirdi, adı Ahmet Sarıışık’tı prensin, çok maharetliydi o kadar ki namı duyulmaya başlayalı uzun yıllar olmuştu.

Namı derken öyle güzel hadiseler demiyorum!(Şenol’dan sonra Pandemi döneminde kendisinin ve yardımcısının çok çalıştığını inkar etmem bazı eksiklikler olsa da )

 

Sözleşmeler imzalanırken, Şenol her şeyi kafasında kurmuş planı tıkır tıkır işlerken elbette yıllardır kendisi ve ekibinin her usulsüzlüğüne isyan eden bir hekim vardı, il de bu hekimin isyanını duymayan kalmamıştı, korku bu HAYKIRIŞIN Ankara’dan duyulmamasıydı bilmedikleriyse çekindikleri bu hekimin kimlerle nasıl ne şekilde irtibatı olduğunu öğrenemiyor olmalarıydı, ne yollar denediler, tabii kayısı prensi olan bu hekimi her gördüğünde tüm Valilik çalışanları  Cuma günü D kapısının karşısında ne olduğunu anlayamıyorlardı.

Aaa adam yine gelmiş dercesine bakışlar, korkarlar, sevinenler onlarca insan geçiyordu bu hekimin karşısından Cuma akşamları iş çıkışında ama Şenol efendi çekiniyordu, zamanla tüm valilikte duyuldu bu, önceleri bu hekime hak vermeyenler bile hak vermeye başladı Şenol ve prenslerinin yaptıkları karşısında.

Şenol sözleşmeler imzalandıktan sonra BASINA bir açıklama yaptı, eeee arkadaşlar biz kovit sürecinde bazı verileri yanlış girmişiz sizi yanıltmışız dercesine FACİA niteliğinde bir açıklama, YÜZÜNÜN kızardığını bir kere görmedim o zamanlar!

PANDEMİ süreci devam ediyor, başarısızlık da devam ediyor, vaka sayıları artıyor hani şu Sağlık Bakanının her gün çıkıp  işi bilenlerin hayretle rakamları karşıladığı dönem, gerçi bugünde kendisine açıkladığı rakamlarla ilgili güvenmeyen inanmayan bir hayli insanlar, bilim adamları, doktorlar duyarım.

Şenol’un aklı karışık, ANKARA’da Bakan Yardımcısı Halil abisi var ne de olsa, Şahin Talus da destekliyor, Şenol da altta kalır mı? Memur bile olmayan Zeliha hanım yani o güne kadar Medar hastanesinde özel hastanede çocuk uzmanı olan doktor hooop sözleşme imzalıyor ve bildiğim kadarıyla TÜRKİYE’de bu durumun başka bir örneği yok, neyse bizim Şenol efendi PANDEMİDEN daha çok kendisine karşı yükselen sesleri bastırmanın, koltukları makamları kendi isteğine göre dağıtmanın derdinde, neyse gel zaman git zaman artık Şenol için paçaları sıvamanın vakti geliyor ve kendisine yakışır şekilde SOSYAL MEDYADAN istifa ettiğini duyurduğu öğreniliyor.

Gerçi kendisini iyi tanıyan hakkının yenildiğini inandığım bir gazeteci kardeşim CUMHURBAŞKANLIĞINDAN bizzat talimatla istifa ettirildiğini yazdı sağ olsun, ben de o kardeşime güvenir, inanırım.

Bu süreçte yaşananları da başka bir zaman yazacağım, PEKİ bu kadar şeyi niye yazdım?

 PANDEMİ sürecinde ilimiz de her ne kadar kovit sayıları azalmış olsa da, zamanında KOCAELİ VALİSİ SEDDAR beyin de herkesin içinde bazılarına dediği söylenen “Bunları burada söylemeyecektim ama madem konuyu açtınız SİZLERİN KOLTUK DERDİ MAKAM kavgaları yüzünden “diye konuştuğu bahsettiği konularda hala KOCAELİDE İL MÜDÜRLÜĞÜ düzeyinde sıkıntılar yaşandığı aşikar.

Şuanda HALK SAĞLIĞI biriminin BAŞKANI Mürsel Durmaz, ben kendisini daha önceden de eleştiren biri olarak bu dönemde İLİMİZİN VATANDAŞLARININ zarar gelmemesi adına destekleyen bir hekimim ki benim adli olarak sabıkalı biri olmamı sağlayan, o dönemde yardımcıları ile dünya kadar üzerime gelen de yine eskiden il sağlık müdürü olan bu şahsın müdürlük dönemidir, bunu Mürsel efendiyi kırmak gücendirmek için yazmıyorum, benim Mürsel beyi şu dönemde desteklememin iyi anlaşılmasını istiyorum.

Özellikle Şenol’un Prensleri başta herkes tarafından, yani şunu diyorum BEN ZATEN HEPİNİZE TOP YEKÜN en baştan beri karşı çıkan kişiyim, iyi idareciler olmadığınızı düşündüğümü hep söyledim, ancak şu DEVİRDE bunlarla uğraşılmamasını HALKIMIZIN sağlığı için istiyorum ve Şenol’un prensi Ahmet efendiyle de, Mürsel efendiyle de zaman zaman görüşüyorum ya da katkımın olacağına inandığım herkesle de görüşüyorum.

Benim gördüğüm hataları kimseden çekinmeden söylediğimi hepsi de bilirler, şimdi bu KOLTUK SAVAŞLARINA hala DEVAM EDİLECEKSE bilinmelidir ki SİZLERE değil ama KOCAELİ HALKINA çok büyük zararları oluyor, Şenol’un prenslerinden Coşkun adlı Başkan muhakkak bu görevden alınırsa müdürlük de, başta HALKIMIZ olmak üzere herkesin yarar göreceğine bir İzmit Çocuğu olarak dile getirmek isterim.

ŞENOL Ergüney gibi bir fettullahçı, Kosaderci ,Bank Asya hesaplı müdürü bu koltuklarda oturturken HALKIN ÇEKTİĞİ zararları görmeyen siyasiler, erk sahipleri, bugün aynı hataları tekrar etmemeniz MİLLETİMİZİN geleceği için önem arz ediyor.

Şenol’un prensleri Coşkun’un, Ahmet’in Halk Sağlığı müdürünü pasifize etmeye çalıştıkları yönünde kanaatim var uzun zamandır.

Ayrıca Mürsel beyin uzun zamandır desteklediği yardımcılarını da çok iyi tanıyan ve görev anlayışlarını beğenmeyen biri olarak, yeni müdürün karşısında o bayan yardımcısının Şenol müdürümüz diye övgüleri sıralarken kimsenin ya hanımefendi siz ne konuşuyorsunuz diyememesini de  yanlış bulduğumu bildirmek isterim.

Kamerasının bozuk olduğu ilçe sağlık müdürüne gerekli kameranın ulaştırılıp bilgisayarına monte ettirilmesini, yine bozuk ya da kapalı olursa yeni müdürün bizzat yanına çağırarak  Zoom toplantılarına iştirakinin sağlanmasını önerir, bütün  ilçe sağlık müdürünün 5’ten sonra bu toplantılara devamlı katılımının sağlanması kadar, insan ilişkilerinde İLETİŞİMİN önemini hala kavrayamayanların olduğunu gördüğüm bazı yöneticilerin yanlışlıklarını  yazmaya devam ederken bunu HALKİMIZI daha iyi anlamaları adına yaptığımı bilmelerinde yarar görürüm.

İl Sağlık Müdürü Yüksel beye ve Seddar beye ve Sağlıktan Sorumlu Vali yardımcısına da İLÇE HIFZI SIHHA kurulu kararlarının çok daha fazla üstünde durulması gerekliliğini hatırlatmak isterim.

Yüksel efendi derken bazı yanlış anlamalar olmaması adına kendisine bundan sonra Yüksel bey diyerek hitap edeceğim müdür beye gözüm üzerinizde, gayem DEVLETİMİN VE MİLLETİMİN gelişmesi, Şenol gibi kişilerin yaptıkları idari hataların bedelini HALKIMIZIN değil kendilerinin ödemesidir.

Haberin olsun Yüksel bey, böyle giderse en fazla iki ay daha müdürlük yapabileceğine inanıyorum, bunu da seni yıpratmak için yazmam, ben kimseye ilk gelen bir müdüre yok şunun adamı yok bunun adamı demem, Devletimiz atamış der desteklerim.

İyi bir insansın ama yöneticilikte de iyi olmanın ilk kuralı SERT OLACAKSIN biraz, tatlı sert, yanında siyasi ile polikliniğe girdiğinde sen ultrason probunu aranken sağlıkçı senden önce  davranacak. Gölcük Devlet Hastanesi Başhekimliğinde değilsin artık SİLKİN kendine gel.

Gerekirse ben seni yazdıklarımla daha çok SİLKERİM haberin olsun emi demek istemiyorum şimdilik. Şahin Talus günde seni kaç kere arıyor ben bunu bilmeyeceğim, sana tavsiyem benim eleştirilerime kulak ver ve o iş ahlakını beğenmediğim COŞKUN adlı kişinin sözleşmesini feshedin; edin ki kafasına göre karşısına gelen komutana Gölcük’te oturduğunu beyan etmesine rağmen sağlıkçı olan eşine  Dilovası’na gönderirim diyemeyeceğini bilsin.

Kendisi ve raporuna binayen nöbet tutmayan akrabasını ben DİLOVASINDA ÇALIŞMAYA davet ediyorum, bu arada ne raporudur bu onu da mümkünse açıklayınız.

Sağlık personellerine ve eşlerine nasıl davrandığı belli olan COŞKUN gibi yıllardır terbiye fukaralığı tescilli, görev anlayışında çöküntüler kadar dünya kadar usulsüzlüğü olan bu zat artık BU İLE ZARAR veremesin, gitsin ilacını içsin sağlığına dikkat etsin, reçetenin rengini söylemiyorum bile hani o benim aklımda sorun olduğunu iddia ediyordu  ya bir zamanlar hala bu yazılarımın üstüne iddia ettiği varsa dinlemek isterim!

DEVLETİMİZ iyi olacaksa HEPİMİZ görevlerimizi iyi yapmalıyız, cemaatçilikle, üfürükçülükle, torpille değil YÜREĞİMİZİ ortaya koyup mücadele etmeliyiz.

Yazımla alakalı olarak değil ama 1 MART 1958’de Kocaeli’de yaşanan faciada hayatını kaybeden 392 vatandaşımıza Allah’tan rahmet diliyorum, mekanları cennet olsun, ailelerine ve yakınlarına, Kocaelilere Allah sabırlar versin.

Beni köşe yazarlığından dolayı ilk arayıp tebrik eden Kocaeli’deki temiz kalpli arkadaşıma da canı gönülden teşekkür eder, iyi ki varsın demek isterim.

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Dr. Ersoy Kandemir - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Halk Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Halk Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA) tarafından servis edilen tüm haberler Kocaeli Halk Gazetesi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Kocaeli Halk Gazetesi değil haberi geçen ajanstır.

08

at adam - alayın limonata vericen cosmusadaaa seeeennnoolllaada... biz seninleyiz Ersoy hocam ..bunların alayı tirrekkk

Yanıtla . 1Beğen . 0Beğenme 18 Mart 16:35
07

Serçeşme - Prens ve prensesler, Sn. Ergüney ile idarecilikte kamuya yeni bir yönetim tarzı getirildi, Darıca Farabi, Körfez Devlet (eski idarecisi Sn.Sarıışık gazetelerin iddiaları ile "botoksçu" yazılırsa daha net anlaşılır) vb. yöneticilerininde prenslerinin olduğunu gazetelerden okuduk, şu soru akla geliyor yani kişisel çıkarları için mi el, eli yıkar elde döner yüzü yıkar mı? Prenslerinde prensleri var, acaba, prensin, prensinin, prensi de varmı? diğer personele üvey evlat gözüyleymi bakılıyor, çok yazık.

Yanıtla . 4Beğen . 0Beğenme 06 Mart 11:26
06

Delete - Ergüneyin atadığı son prens yani sariisik çok sinsi ve tehlikeli gözüküyor gibi adamin hakkında gazetelerde o kadar iddialar var ve adı botoksçu diye çıkmiş hiç umurunda değil, müthiş bir özgüvenmi desem, sağlam dayi mi var belli değil.

Yanıtla . 7Beğen . 0Beğenme 04 Mart 21:06
05

Coşbil - Bir yürekli çıkışta diyemediki,ne kadar doğru bu sözler....Yazık çok yazık

Yanıtla . 5Beğen . 0Beğenme 03 Mart 22:11
04

Yetti Gari - Ersoy bey, kosader ve laledercilere güvenlik ve arşiv soruşturması yapılmıştır, tabi Şenol beyefendi ve prenslerinede, tabiki size hak vermemek elde değil adları şaibelere karışmış olmaları,ne hikmetse aynı grup ve hepsinin de sağlık idarecisi olması kafa karıştırıcı, biri veya birileri tarafından korunup kollandığının en büyük kanıtı olmalı, geçen seneden bu yana çıkan haberler, yok botoksçusu, yok kosadercisi, şaibeleri, yer değiştiren envanterlerdeki cihazlar, kamera kayıtlarının ne hikmetse o anlarda bozuk olması, mobbingler, adam kayırmalar, uzman atamaları, geçici görev adaletsizliği, kadrosu yokken birilerine makam yaratmaları, personel kayırmacılığı, adaletsizlik, hukuksuzluk, egolar vb.saymakla bitmeyen gazetelerdeki iddialar ve bu iddialara kimsenin ses çıkartmaması, kamuoyunun aydınlatılmaması vay ülkemin ve memleketimin haline. Yetti gari Kocaeli el atmıyorsa, birilerini aşıyorsa konu, Ankara el atsın gari.

Yanıtla . 5Beğen . 0Beğenme 03 Mart 12:05
03

Sağlıkçı - Koltuk derdinden personeli ezdiler,pandemiyi yönetemediler.Haksızlık had saffada

Yanıtla . 4Beğen . 0Beğenme 03 Mart 09:34
02

Yürek Ister - Deyim yerinde ise korku dağları sardı gibi, Ersoy hoca rüyalarına giriyordur, korkuyorlar yaptıklarından, korkuyorlar geçmişlerinden, korkuyorlar yedikleri haklardan, korkuyorlar çıkarları uğruna hareket ettiklerinden, korkuyorlar gerçeklerin gün yüzüne çıkacağından, eee bunları yaparken düşünecektiniz, gerçeklerin er veya geç ortaya çıkma gibi güzel bir huyu var, yürekli birileri çıkacak ve tüm gerçekleri delilleri ile birlikte yüzünüze haykıracaktır, Ersoy bey yıllardır anlatıyor, bunun yılmaz önderliğinde yaptı ve yapmayada devam edeceğine İZMİT çocuğu olarak inancım tamdır. Artık pislikler halının altına sığmaz oldu...

Yanıtla . 5Beğen . 0Beğenme 03 Mart 09:09
01

Bozbey - Yüreğinize, kaleminize sağlık Ersoy bey, özetle çok güzel kaleme almışsınız, bu kadar uzun yazı nasıl özet diyenler olacaktır eminim, bunu diyenlere diyebilirim ki, o dönemleri iyi gözlemleyenler tanık olanlar, şunlarda oldu, bunlarda oldu o dönemde, neden yazılmadı diyorlardır, yüreği olanlar, derdi Devlet, Millet olanlar susmasın, konuşsun korkularınızı yenin, zulme sessiz kalanlarda bir gün zulme uğrayacaktır bunu unutmayın. Eminim bu makalenin devamı olacak ve İlimizde bazı kişilerin başı hayli ağrıyacak. Tekrar teşekkürler Ersoy bey, seni yetiştirenlerden de Allah razı olsun, atana rahmet saygılar.

Yanıtla . 5Beğen . 0Beğenme 03 Mart 08:43