Fikri Işık ve desteklediği bürokratlarla Kocaeli’nin hali

Devlet kelimesi 6 harften oluşan rahatça söylenen bir kelime de olsa aslında denizleri deryaları içerir.

Kocaeli pandemide birçok il ve ülke gibi başarısızlığı yaşamaktadır. Bu ilde onca soru sorarken, onca cevap ararken muhatapları karşılarında benim ettiğim özlü sözlerden mi, cüssemden mi, işlerine gelmediklerinden mi bilinmez bunca yazıma rağmen ne bir tekzip ne bir yalanlama ne de bir cevap gelmemekte!

 Bir milletvekili var bu ilde, hakkındaki iddialar gırla, süt dökmüş kedi gibi sesi soluğu çıkmamakta. Adı Fikri Işık, Devletimiz ona Başbakan yardımcılığı, bakanlık, milletvekilliği birçok görevler vermiştir.

 Kendisi Kandıra yolunda mahcup olduğunu, zamanın Başbakanı ve oğlunun arasında geçtiği iddia edilen konuşmalarını bir bakan olarak montaj olduğunu hissettiğini, zehirlenen binlerce askerimizin kışlaları ile ilgili yaptığı açıklamalarından

birinde depremler sebebiyle kanalizasyon ya da yer altı sularının yemeklere karışmış olabileceğini, yerli araba projesinde milyonlarca Euro ülkemizin zarara uğradığının, Cedit mahallesi ile ilgili toplantıda müteahhitti dışarı attırdığı iddialarının ardından o müteahhittin  yenilir yutulur olmayan 14 sorusuna cevap vermediğinin, bu ilde fettullahçı olarak bilinen sağlık müdürlerinin hatta fetöden ihraç Melih kaştı adlı eski il halk sağlığı müdürünün ziyaretine gittiği unutulmadı. Bugünlerde Kandıra Cezaevinde tutuklu bulunan Güngör Arslan adlı gazetecinin kendisinin mal varlığı ve Karlov suikasti ile ilgili haberlere yayın yasağı gelirken, diğer haberlerde Başiskele’ye bu ekonomik tabloda on milyonlarca lira harcayarak  yaptırdığı söylenen malikane haberi hala yayında.

Yıllardır ildeki birçok kilit noktaya nasıl hassasiyet gösterdiğinin, Karamürsel balık hali açılışında Bank Asya şubesi de açmış ve açılışları seven vali yardımcısı ile görülen ve daha birçok sayılabilecek örnek olmadığına inandığım davranışları bulunan AKP Kocaeli Milletvekili Fikri Işık’ı tam anlamıyla başarısızlık abidesi olarak görmemek mümkün değil.

Fikri Işık’a sormak isterim sen bu açıklamaları, tutumları gösterirken hiç mi utanman sıkılman yok, çekinmezsin Türk Milleti’nden? Bir sorum daha olacak kendisine bugüne kadar Adil Öksüz ve Hüdaverdi Adam’la hiç tanışıklığı oldu mu, geçtiğimiz hafta kendisine Karlov suikastinin tetikçisi Mert Altıntaş’ın kripto fetöcü olması ile ilgili MİT ya da devletimizin resmî bir kurumu tarafından sorular soruldu mu? 

 Şimdi bu kadar başarısızlığa sebep olan bir milletvekilinin mal varlığı, Moldova’da sahip oldukları söylenen hastane, kardeşi ile ilgili Aliağa’daki şirketi dahil ilimizde dillendirilen birçok haberde Devletimizin görevinde başarısız olmuş bir zatı kendi namına da bu kadar başarısız olduğunu görseydim derdim ki ya yapacak bir şey yok ama durum pek de öyle gözükmüyor. Yani Fikri Işık’ın  yaptığı resmî görevlerdeki başarısızlığın onda birini bile kendi kişisel hayatında göstermediğini düşünüyorum!

Devletimizin bu milletvekiline ilimizden ayrılırken teşekkür etmeyi de ihmal etmemiş bir Valisi vardı, hani Dilovası Osmangazi köprüsünün üstünde bisiklete binmek için kask, tayt ve gözlük takıp kendi akrabası ile bisikletlerin çarpışması mı desem birbirlerinin üzerlerine mi düşmesi desem, kolu kırılan vali Hüseyin Aksoy. Hüseyin efendi de bu ilden gitti arkasından çok iyi hatırlanmadığına hatta pek fazla benden başka anan olmadığına da inanıyorum. Kendisini başarısız olarak görmemin sebepleri bir hayli fazla ancak kısaca bahsetmekte yarar görürüm.

Şehir bölge hastanesinin bitişiyle ilgili sürekli ileri tarih açıklaması, eşi öğretmen hanıma KSEPT adı verilen bir sağlık projesinde tüm eleman ve mali giderleri İl sağlık müdürlüğü kasasından karşılanırken maalesef tatsız bir kaza da geçirdiler, bir şoför kardeşimiz hayatını kaybetti, hocanımın kolu kopayazdı, madem bu proje bu kadar önemliydi bugün Aydın’da bu proje yapılıyor mu ya da Kocaeli’de neden bitti diye düşünürüm. İlimizde çocuğuna eşofman alamadı diye intihar ettiği söylenen bir babanın hali ülke gündemine oturmuştu.

 Gebze’de haksızlığı karşı çıktığı için üzerine baskı kurulmuş intihar eden bir öğretmen Serap hanım Vali Hüseyin beyden ya da valilikten kaç kere yardım talebinde bulunmuştu  acaba yazılı olarak, ilimiz insanları için dediklerini de yaptıklarını da hiç unutmuyorum bu valinin, gözünün önündeki bazı kaymakamlarından, dilekçe kanunundan tutun Ohal döneminde valilikte yaşanan tutumlara, yat fuarında Fikri Işık ile kol kola dışarı çıkarken benim gözlerimdeki bakışı da unutmadığına eminim.

Bir deprem oldu iki sene önce GSM operatörleri çöktü, insanlar toplanma alanlarını doğru düzgün bilmiyordu ,seçim döneminde seçim güvenliği Hatırla  adlı yalan dolan için hazırlanmış kara propaganda  mecmuası   İzmit’in göbeğinde binlerce işyeri konuta dağıtılırken Kocaeli’de seçim güvenliği ihlal edildi, Valiliğin adı bir parti İl başkanının adının da karıştığı ruhsat komisyonculuğu olayında tüm Türkiye’nin önünde dillendiriliyor, gizli video çekimleri paylaşılıyordu, adalet sarayının dördüncü katından vatandaş atlamış intihar etmiş yoğun bakıma kaldırılıyordu.

Kocaeli Devlet Hastanesi Acil Servisinin önünü defalarca  sel basarken çatısından intiharlar ediliyordu, Körfez’de Palu, Gölcük’te genç bir kızımız Ecem’in öldürülmesi, annesinin Kandıra’daki bana göre halen şüphe duyduğum intiharı denen olay, Karamürsel’de yaşanan  bir kıza o kadar kişinin tecavüz ettiği ve kaymakamlık  önündeki bekleyen yüzlerde insan, Karamürsel’de daha 15 yaşlarında gençlerin çakmak gazından ölümü, bonzaiden bağımlılar kitlesi artarken  birileri kendisine Amatem Çamatem yapın diye haykırıyordu.

İlde trafik kazaları gırla iken, bayramlarda yollar kan gölüne dönerken birileri kendisine ildeki polisin anasını ağlattınız, trafik polisleri yetersiz, 12 12 aylarca çalışan son il  niye biziz derken, Kocaeli Valiliğinin kapısına dayanıp haksızlıklara karşı haykırırken, arabaya yapıştırılan kartonlarda yazanlar, yanlışlıkla bombacı sanılıp il birbirine girerken o şahıs kendi canını değil bu ildeki yetkililerin daha iyi çalışması için, milletin canı için sesini çıkarıyordu, döner sermaye için değil Vali Aksoy ve emekli basın müdürü Erhan efendi! 

Kendileri ise defalarca diplerindeki Santral yokuşunda, adı TBMM’de Kandıra Ölüm yoluna çıkmış yolda, Gebze Muallim Köy Yolunda, otoban Kartepe dinlenme alanında, Akse sapağında ,Karamürsel beton yolda, Gonca, Hereke rampalarında  ve ilin birçok noktasında ki kazaları engellemek için kim bilir kaç kere yazdı dilekçe. Bu olumsuzluklar listesini inanın uzatabilirim, bu kadarı kendisinin nasıl başarısız bir valilik sergilediğini bana göre anlatmaya yetiyor da artıyor bile.

Bir de Şenol Ergüney adlı il sağlık müdürü vardı, iddia ediyorum Türkiye’de bir tane daha benzeri yoktur. Eşsiz, muntazam, katıksız, saf, tam anlamıyla bir facia yöneticilik sergilerdi. Yıllarca çalıştığı idareci kadrosu için halkın karşısında ben kendi oluşturduğum kadrolarla çalışmak istiyorum tarzı ifadelerle aslında kendi ruhi haliyesini ortaya koyuyordu.

O dönemde Adana İyi Parti Milletvekili İsmail Koncuk TBMM kürsüsünden Şenol Ergüney’in  akli melekelerinden bahsediyordu, bu şahıs ikinciye müdür olur olmaz tüm çevreleri şaşırtan ve kendisinin de nasıl bir idareci olduğunu açıklarcasına “Kovit sürecinde verileri yanlış girmişiz düzelttik “ derken aslında yüzünün bir gram kızarmayışı birçok konuyu netleştiriyordu, o kadarki yıllarca idarecilik yaptığını söyleyen bu zat istifasını bile sosyal medyadan duyuruyordu! Hatta ilimizde kendisini öve öve bitiremeyen bir gazete istifasını AKP İl Başkanı’na verdiğini yazıyordu! Yıllarca il sağlık müdürü olan bu şahısa aynı zamanda komşusu da olan Fikri Işık’ın desteğini bilmeyen yoktu.

Tabi Şenol adlı zat  bu destekle her istediğini rahatça yapabileceğine inanıyordu ki kendisini başta Kocaeli iline sonrasında da Türkiye’ye tanıtan biri çıktı. Kimdi bu doktor diye herkes merak ederken kendileri bir kere konuşmadığı doktora kaç dava kaç soruşturma açılmasını sağladı, ee ne de olsa fettullahçı dernek KOSADER ve LALEDER üyeleri kendileri sayesinde idareci koltuklarındaydı, sendika başkanı Erdal Yıldırım bir yandan üyelerine kebap ve lokum dağıtır diğer yandan Şenol adlı müdürün yanında durur.

Kendisi ve fetullahçılığıyla ilgili iddialara sesini çıkarmazdı. Fikri Işık yanında, Başsavcı Habip efendi Facebook’tan arkadaş, AKP İl Başkanı Mehmet Ellibeş yanında, Şahin Talus, Akif İnan gibi AKP yönetimindeki doktorlar yanında,  durun  bitmedi daha dün  fettullahçılara yan yana derneklerinde  poz vermekten çekinmeyen ,Bank Asya’daki hesabını 22 Ağustos 2016’da  kapatan bu zata bir de söylenenlere göre İskenderpaşa Cemaati destek çıkmakta, daha Bakanlıktaki tepeden gördükleri yardımları  saymıyorum bile. Şimdi asıl sorum şu ; bu zat açtığı onca davada kaç kere davaya geldi?

Bir kez, peki hakkında onca yazıma iddiama gıkkı niye çıkmıyor, özellikle fettullahçılıkla ilgili iddialarıma neden hiç dava açmadı? Ya kendisine yaptırdığı müdürlük makam odasına harcadığı yüzbinlerce lira, iki gram dürüstlüğü olan adam çıkarıp faturası bu demez mi, neden Akp Teşkilatının, CHP örgütlerinin, diğer partilerin, STK’ların ,TTB’nin sesi çıkmıyor bu sorulara eyy HALKIM biraz düşünün? 

Peki bugünlerde uzman olan o günlerde bu Şenol efendinin yanında inşaat işleri uzmanı  gibi gezen kişi geçmişte Zaman gazetesi dağıtıyor muydu, bu kişiden başka kurumda başka uzman var mıdır  zamanında Zaman gazeteleri getirip götüren hastanelere ya da şimdilerde müdürlük yapan biri var mı bu bahsettiklerimin kankitosu bu işleri yapan? Şenol Coşkun ve üçüncü bir şahıs gider miydi her hafta bir gün akşamları cemaat toplantılarına?

Geçtiğimiz günlerde ulusal medyaya yansıyacak düzeye gelmiş bir sağlık müdür yardımcısının gazetecinin üzerine makam odası kapısını kitleyip saldırdığı olaydan hemen sonra Darıca Eğitim Araştırma hastanesinin başhekimi Mustafa adlı kişinin odasında Coşkun Güler, Şenol Ergüney, Mustafa Tekin ve Erdal Yıldırım(Kocaeli Sağlıksen Başkanı) 2 saate yakın görüştükleri iddia edilirken başhekimin bu kişileri odasında rahatça konuşsun diye  bırakıp gittiği  iddiaları doğru mudur?

Bu Mustafa Güneş kovit olduğunda devletin kırmızı şeritli 112 ambulansı ile Ankara’ya giderken, kendi hastanesinin ambulansı yok mudu? Memurların bazılarına vatan haini diyecek kadar ileri gidip sonra attığı sosyal mesajı silen bu adama bu ilde bir tane sendikacı yok mu sen bu Şenol’un fettullahçılığına ağzını açamazken utanmıyor musun devletin memurunu vatan hainliğiyle suçlamaya diyenlerden Allah razı olsun da demiyenlere ne diyelim?

Şenol Ergüney’in açtığı  davalar şunlar hatırladığım kadarıyla, vesayet davası, kamu malına zarar, tehdit hakaret! Zamanlamaları da harikadır hep, biri milletvekilliğine adaylığım öncesi diğeri belediye başkanlığına adaylığım öncesi, daha müdürlüğü döneminde yaptığı etik dışı davranışlarını söylemiyorum bile!

Sorum şu bu ilde vatandaşın canına zarar gelmesin diye benim mücadelemi herkes anladı da AKP Milletvekili Fikri Işık, ben devletim ve milletim için mücadele ederken sana yakın olan bu isimlerden hiçbiri beni anlayamadınız  mı anlamak mı istemediniz?

Sizlere  bir İzmit Çocuğu olarak sorarım, sizlerin ya da AKP Hükümetinin desteklediği ya da AKP Hükümeti döneminde bu sağlık il müdürlerinden Hasan Aydınlık, Mürsel Durmaz, Şenol Ergüney, Fikret Ak, Yüksel Pehlevan çok mu başarılıydı? Bugün pandemi bu ilde dahil dünyada büyük sıkıntılara yol açarken benim senin ya da Dursun efendinin öksürüğünden ishaline  haberim mi yok sandınız bunca sene?

Fikri Işık bu son sorum sadece sana değil ilimizdeki tüm siyasi partilere ve Stk’laradır yani ishaliniz, öksürüğünüzü bilmem de sağlığı kastederek veririm örnekleri! Yani ben çok korkak biriyim kim ne yapıyor hiç takip edemiyorum ya hani, heh o bakımdan şey ettim!

Şenol Ergüney gibi cemaatçileri, cemaatleri destekleyenler, siyasilerle görüntü vermeyi meziyet sananlarla mı DEVLETİMİZ yücelecek?

Kocaeli’de bir tanenizin tarafıma sesi çıkmazken son yıllarda adliyelerde görünen davalarda sürekli akli melekelerimi kontrol ettirmek isteği ile ilgili hem başsavcı Habip Korkmaz’a hem Muhittin Paça başta olmak üzere Ankara’daki Adalet Bakanına sormak isterim tüm Kocaeli’lerin ve Türk Halkının önünde.

Bu ilden Bağımsız Milletvekili Adayı, Büyükşehir Belediye Başkanı Bağımsız Adayı olmuş, bu millet için gece gündüz fetö ve cemaatler dahil yıllardır birçok namertle uğraşırken birçok makam sahibinin karşımda ruhi haliyesi belli iken bir tıp hekimi olarak ben bu ülkenin milli değerlerine, devletimize tam bağlı iken CUMHURUN REİSİ bir gün size telefon açıp sorsa ya bey efendiler siz karşınızdaki kişi ile ilgili bugüne kadar Fetö ile mücadelesinde ne destek verdiniz dese ya da ben Ankara’ya gidip kendisine desem ki efendim ben şunu şunu şöyle yaptım aha da böyle oldu sizce ne cevap verir bana biraz düşünün derim sizlere.

Sadete gelecek olursak bu hafta 29 Nisan günü hakkımda tehdit ve hakaretten açılmış davada ben sanığım her zamanki gibi, karşımda şikayetçi olan 3 isim gözüküyor mahkeme evrağında; Dursun Balaban, Şenol Ergüney ve Vali Hüseyin Aksoy,  ceza almayacağıma inanırım sebebi de şudur, yıllardır Kandıra Yolunda vatandaşlarımızın, bebeklerin, çocuklarımızın canları TRAFİK TERÖRÜ yüzünden yitip giderken ben bu yolla ilgili 5 senedir becelleşen, EDS yapılması için  baş vurulmayan yöntem bırakmamış ve kısmen de başarılı olmuş biri olarak neden zerre kadar pişmanlık duymadığımı anlamanızı isterim. Geçtiğimiz aylarda Cumhurbaşkanımızın makamından çıkan bu yolla ilgili ivedi kamulaştırma kararında haritada adı geçen yerlerle benim yıllardır 7 noktaya ısrarla EDS yapılması için dillendirdiğim noktaların örtüşmesi tesadüf mü sevgili okuyucularım siz düşünün!

Şu mübarek ayda mutant virüs sayısı artarken Şenol Ergüney ve kendileri gibi başarısız hiçbir idareciyi bu ilde görmek istemediğimi belirtir, son zamanlarda AKP İl Teşkilatı ve Kocaeli Milletvekillerinin bu başarısızlıkları incelerlerken özellikle cemaat odaklarını bu ilden temizlemeleri gerektiğine inanmaktayım. Lakin bu sadece AKP ile yapılamaz diğer parti il başkanları ve STK’lar da bu konuya eğilmelidir, öyle Gebze Belediye’sindeki  patatesleri cemaat kamyonuna yükleyenlerle uğraşmak devede pire!

Kocaeli’de sağlık camiası CEMAATÇİLERİN elinden kurtarılmalıdır, tüm sızmalar engellenmelidir ki bu ilde gerçek mana da sağlık düzeni olsun yoksa Cimer şikayetlerinde il olarak derece yapacağımız garanti geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi! 

Cemaatler derken özellikle sağlık camiasında var olduğu alenen bilinen eski fettullahçılar, yeni iskenderciler varken bu ilin MİT başkanı, il emniyet müdürü, istihbarat müdürüne sorarım 7 gazeteciyi şantaj suçlaması ile gözaltına alırken bahse konu şantaj denen reklam parası 250 Tl iken sizler acaba bahsi geçen cemaatlerin tekelinde kaç milyonlar olduğunu hiç inceler misiniz?

Demem o Kİ AKP Milletvekilli Fikri Işık ben seni ve desteklediklerinin başarısızlıklarını bu ilde vatandaş perişanlık çekerken  Kocaeli’li bir vatandaş olarak görmek istemem, bugün bir mücadelem var ,Allah şahidim olsun asla vazgeçmeyeceğim. Devletimiz için çalışmaktan da vazgeçmem, sen ne zamana kadar hakkındaki iddialara susacaksın onu da söyle ki Kocaeli HALKI seni bir işitsin. İzmit Çocuğu kimseye haksızlık yapmaz, iftira atmaz, İNSANLIK için uğraşır!

Umarım tam kapanma olmasa bile yakın zamanda kısmi kapanmaya gideriz, malum kovit haritalarının daha bu sabah kıpkırmızı olduğu yazmakta!

Değerli HALKIMIZ UMUDUNUZU asla kaybetmeyin, sağlığınıza dikkat edin, babam gibi maskenizi burnunuzun altında takmayın ve muhakkak sosyal mesafeye dikkat edin.

Ayrıca mübarek Ramazan ayına denk gelen, bu güzel ve anlamlı günde  doğanlar da dahil Milletimizin ve tüm

Çocuklarımızın  23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramınızı kutlar, Atatürk ve silah arkadaşlarını, tüm şehitlerimizi saygıyla anarım.

Allah’a emanet olun.

 

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Dr. Ersoy Kandemir - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Halk Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Halk Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA) tarafından servis edilen tüm haberler Kocaeli Halk Gazetesi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Kocaeli Halk Gazetesi değil haberi geçen ajanstır.

07

Sağlıkçıyım - Doğru mu bence doğru ve aynı zamanda haklı olduğu çok şey var Doktor beyin.

Yanıtla . 3Beğen . 0Beğenme 27 Nisan 00:39
04

Alesta - Ne o doktor !!! İşine gelmedi mi yorumum ? Hani bağımsız özgür tarafsız gazetecilik fikriyatı ?

Yanıtla . 0Beğen . 3Beğenme 26 Nisan 14:46
12

Tuzun Kurumu - @Alesta 04 nolu yoruma cevabı: "Göz var izan var demiş" atalarımız, bir iddia var ise yıllardır zan altında kalan kişiler sesini çıkartmıyor ise, tekzip yayınlatmamaları, adli mercilerde hukuk önünde iddia sahiplerinden hesap sormamaları, onları aklamaz tam tersi iddia sahibini haklı çıkartı ki iddia sahiplerini ciddiye almamaları diye bir iş söz konusu değildir. Son 1-2 yıldır il Sağlık Müdürlüğündeki idareciler hakkında ciddi iddialar okuduk gazetelerde, botoksçusu hemde makam odasında yaptığı, fetö bağlantılı kosader ve lalederciler, mobbingler, usulsüz geçici görevler, uzman, müdür atamaları bağlantıları, hastanelerdeki ve müdürlükteki masabaşı çalışan ebe, hemşire, sağlık memurları ve dahası, hangi birisi yalanlandı, eğer bu ve benzeri konular ciddi şekilde irdelense altından daha neler çıkar, kimse tuzum kuru demesin, kimseninde yanına kar kalmaz, yanına kar kalanın ise yarını kalmıyor.

Yanıtla . 2Beğen . 0Beğenme 30 Nisan 11:58
03

Izmitli - yazının ne başı ne sonu nede ne anlatılmak istediği belli. bu nedir yaa ....

Yanıtla . 1Beğen . 0Beğenme 26 Nisan 12:39
02

Alesta - Makale mi yazıyorsun roman mi belli değil . Yazdıkların önemsiz olmalı ki tekzip veya cevap vermeye dahi tenezzül edilmiyorsun . Doktormusun yazar mı ? Gazeteciyim diyorsan şunu bil yazı üslubun feceat . Metinlerin hep üst perdeden . Kimsin ki bu tarz üslubun var ? Nesin sen ?

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 26 Nisan 01:07
11

Alesta - @Alesta 02 nolu yoruma cevabı: Seni Azad ettim . Gidebilirsin

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 29 Nisan 22:58
10

Şenol Dolapçiyan - @Alesta 02 nolu yoruma cevabı: Yahu ben son mesajı iadeli taahütlü yoklamasında,sayın yorumcu sen belliki yazarın sevmediği kişilerden ya fikri karışık birisin ya da coşanlardan birisin,hem adama diyorsun diye hesap soruyorsun adını yazmazsın,hem de karşısına dikilirim diyorsun git dikil ister bizde, hem benim yorumlarımı ÇATIR ÇATIR anlamaya çalışıp onu da yanlış anlıyorsun,nasıl bir zihniyetin var belli,hem çocuk gibi diyorsun Cafer bez mez,hem hakaret hem tehdit,biz Dolapçiyan’lar olarak korkarız tehdit hakaret olsa biz seni şöyle böyle bilmem ne diye yazarız,hakaret nerede onu da anlamadım senin zihniyetine saygı duymuyorum dedim o da şunun içindi;adam yazısında o kadar fettullahçılıkla ilişkilerden dünya kadar Akpliden bürokrattan,ilişkilerden bahsetmiş ağzınızı açıp gık demiyorsun da yazarın stili faciaymış da,sen yorumcuysan bende yorumcuyum,yorumları sadece fikirlerimizi yazmak adına değilde toplumun da faydalanması adına yazdıklarımızın okunduğunu sana Dolapçiyanlar olarak bir kere daha söylüyorum.Heee sen lafının eriysen gidersin mahkemeye davanı açarsın,ama senin bu yazarın karşısına çıkmanı da çok isteriz yani,sen ne cesur birine benziyorsun klavyede yazdıklarından,cinsiyetin bayansa sözüm yok da erkekse lütfen bizim gibi dolap sevdalısı çocukcu ruhları korkutma adını yazma da şu nicki ne anlamda kullanıyorsun açıklar mısın

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 29 Nisan 07:09
09

Alesta - @Alesta 02 nolu yoruma cevabı: Belli ki yazarın avukatisin veya ta kendisi . Cafer bez mez gibi saçma sapan çocuksu konuşma ile tehtid ve hakaret içeren sözlerini sana iade ederim . De , yazara saygisizligim hiç olmadı . Sadece bu üslup ile yazı yazma cüretini nereden buluyorsun dedim . Ha karşısına geçme konusuna gelince . Herkesin karşısına geçerim . Lakin bu yazar ile bir meselem yok ki karşısına dikileyim . Ve ayrıca bilmediğin tanımadığın birine ne atar gider yap ne de tehtid et

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 28 Nisan 11:45
08

Şenol Dolapçiyan - @Alesta 02 nolu yoruma cevabı: Saygı beklemen için önce sen saygı göstermeyi öğrenmelisin,eleştiri yapıyorum diye yazılanlara bakış açına hayretle okuyorum her seferinde bu köşe yazarı da dahil yorumlarda,amacın belli de sen okuduğunu anladığına inanıyorsan eğer bir daha oku senin gibi eleştirel yönü zayıf bir yorumcuya hakaret etmediğimi tam aksine hakettiğini çat diye suratına yapıştırdığımı daha iyi farkedeceksin,yorumcu adını hangi anlamda kullandığını yazabilir misin,sevgi ve saygılarımla saygıyı hakeden herkese,sana değil yalnız,bir de saygım olmayanlara ben saygısızlık yapmam prensim değil,karşımdakinin biti kurtlanmadıysa eğer.

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 28 Nisan 10:47
06

Alesta - @Alesta 02 nolu yoruma cevabı: Dolapciyan . Ne demek istedin sen anladın mı ? Boş konuşuyorsun . Ayrica hakaret ediyorsun . Saygılı ol

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 26 Nisan 22:09
05

Şenol Dolapçıyan - @Alesta 02 nolu yoruma cevabı: Geç karşısına da öğren kimmiş madem merak ettin o kadar,biz öğrendik,sende öğren,afaganlar basıncı menopozlu karılar gibi söylenme yalnız,biz hala köşe bucak kaçarız sende git gör madem perdeciliğini kumaşını yalnız bez de götür yanında hatta Cafer’i de ara,tez gelsin,biz dolapçıyan ekibi olarak seninde tanımanı tanışmanı çok arzularız, yükümüzü üleştirmiş oluruz hem,yalnız dikkat et ne yapacağını kestirmek zor,bir bakmışsın alnında levha,artık üzerine ne yazar bilinmez,kaktüs resmimi çizer,öküz mü çizer,seni mi çizer artık bahtına

Yanıtla . 1Beğen . 0Beğenme 26 Nisan 20:01
01

Gandıralı - İşin garibi bu kadar anlattığınız şeyler bilindiği halde,kimsenin müdahale etmemesi,halen sağlığın başındakiler devam etmesi çok garip

Yanıtla . 4Beğen . 0Beğenme 25 Nisan 22:55