CUMHURBAŞKANIM 15 Temmuz’da duy Kocaeli’yi!

15 Temmuz gibi hain bir girişimin milletimize ve devletimize verdiği yaralar halen sarılmaya çalışılıyor. Lakin bunca yıl bu operasyonlarda Türkiye’deki tüm siyasi partilerin içlerindeki Fetöcüler ne düzeyde ayıklanabildiği gerçeği ortada!

Düşünsenize dün milletin çocuklarını Fetullahın  yurtlarına yönlendirenler bugün ağzını açmıyor, biz yaptık hatalıyız, cezalıyız, suçluyuz demiyor hatta birçoklarının zeytinyağı gibi su üstüne çıkıp ona buna hain dediklerine de şahit olanlar olmuştur illaki.

Günümüz CHP Kocaeli  Milletvekili ve TBMM Başkanvekili  Haydar Akar  dönemin Başbakan Yardımcısı Fikri Işık’a Fetöcü dediği için 6.000 TL ceza ödediğini beyan ettiği açıklamasında “Fikri Işık’ın Fettullah Gülen’e ne övgüler yaptığını hatta neler söylediğini herkes iyi biliyor” demişti.

Milli Savunma Bakanlığı yaptığı dönemde aynı  Fikri Işık ise bir gazeteciye Fetöcü diyordu. Kimdi bu gazeteci? Yavuz Selim Demirağ’dı bu gazeteci!

Yeniçağ Gazetesi Yazarı Yavuz Selim Demirağ, TSK’daki Fetöcülerin yapılanmasını “İmamların Öcü” adında bir kitap yazarak kamuoyunun bilgilenmesini sağlamıştı. Mhp’li muhaliflere yapıldığı söylenen bir operasyon kapsamında Fetöden gözaltına alınıp aynı gün serbest kalan bir isim.

Gazeteci Demirağ 25 Şubat 2017’de “Hain Kriteri” başlıklı bir yazısında Fikri Işık’ın kızının telefonundan BYLOCK çıktığı yolunda MİT raporu olduğundan bahsetmişti. Aynı gün Milli Savunma Bakanlığı Basın Müşavirliği iddiayı yalanlamış, Demirağ’la hukuk önünde hesaplanacaklarını dile getirmişti.

Bunun gibi ben dahil birçok insanın gerek Fikri Işık, gerekse birçok  siyasetçiye;  Bekir Bozdağ, Efkan Ala, İdris Naim Şahin, Bülent Arınç, Melih Gökçek, Kadir Topbaş vs eleştirileri oldu, olmaya da devam edecek gibi görünüyor.

Peki Türkiye’de bu kadar siyasi parti, milletvekili, parti genel başkanı, il ve ilçe başkanları çıkıpda şu soruları soruyorlar mı? Bugüne kadar fetöcü bir tane milletvekili bulanabildi mi, bir tane büyükşehir belediye başkanı bulunabildi mi, bir tane bakan, sendika genel başkanı, il sağlık müdürü, il nüfus müdürü bulunabildi diyor mu? Bulunduysa kaç tane bulundu diyen var mı?

Peki BYLOCK yazışmalarında kabineden ya da muhalefet üst düzey temsilcilerinden adları geçenler var mı? 

Bu adamlar istedikleri gibi AKP hükümetinin desteğiyle cirit atarlarken sınav sorularını çalıp kaç milyon vatandaşın hakkını yediler, kimler vardı bu işlerin içinde? Sizce Türk Halkı siyasetçilere Fetö operasyonlarında saydığım hususlar açısından ne kadar güveniyorlar, her şeye çatır çatır anket yaptıranlar acaba Türk Halkının siyasetçilere güveni hakkında da anket yaptırıyorlar mıdır?

Rahmetli Tunceli Milletvekili Kamer Genç bu Fettullah’ı araştıralım derken Meclis sıralarından yükselen seslerin sahipleri hangi partinin mensuplarıydı, bugün çıkıp kamuoyunun önünde biz Kamer Genç kadar başarılı olamadık diyorlar mı, peki bu görüntüleri izleyen Milletimiz o gün sayın Genç’e yıllarca matrağa alanları, bana göre o gün sayın Genç’e karşı  itibarsızlaştırma eğilimi içinde olanlara haklarını helal edecekler mi ?

Kocaeli’nde 3 Vali Yardımcısı 15 Temmuz hain girişiminden sonra ihraç edildi. Hani şu benim sabah akşam şikayetçi olduğum Dursun Balaban var ya, kaçınız sordu, düşündü  ilin Valisi Hüseyin Aksoy’ken neden Ohal Valiliğini Hüseyin Aksoy değil de Dursun Balaban yaptı diye?

Erzurum İspirli, İstanbul Hukuk Fakültesi mezunu olan bu şahıs 17-24 Aralık dönemine denk geldiği dönemde Bank Asya Genel Müdürü , Fetöden ihraç edilmiş kaymakam Süleyman Yıldırım’la bu bankanın açılışını yapmış, Kocaeli’ndeki görev anlayışı başarısızlıklarla dolu böyle bir şahsın Kocaeli’nde Ohal Valiliği yapmasından Haydar Akar, Fikri Işık, İlyas Şeker, Saffet Sancaklı ve tüm milletvekilleri memnun mu? Bunca yıl sesleri çıkmadığına, itirazları duyulmadığından göre memnun olsa gerekler. Peki Devletin Makamını temsil edenlere sorulan ciddi sorulara bugüne kadar Dursun Balaban neden cevap vermemektedir, çok mu zor ben Fetöcü değilim demek, ben o Bankanın açılını yaptım ya da yapmadım demek, Fetöden ihraç kaymakam onca İlçe kaymakamından beni çağırdı, arkadaşımdı ya da değildi demek, ya da dönemin Diyarbakır Valisi Hüseyin Aksoy beni görevlendirdi gittim ya da kendi rızamla gittim demek?

Karamürsel Balık Hali’nin açılışında Fikri Işık’ın yanında bulunan birçok kişiden biri  Dursun Balaban, o fotoğrafı görünce baktım Dursun Balaban’ın yüzü gülüyor, bu konuda Fikri Işık’ı takdir ediyorum, bu zat beni görünce yüzünde ifade hiçbir zaman gülme olmadı nedense!

Fikri Işık’ın bir de doktorlara karşı bir sempatisi var gibi, beni tanımıyor tanısa Dursun’dan daha çok seveceği kesin de, nasip işte, ama sözüm söz kendisi ile illaki tanışmaya gideceğim. Doktorlardan bahsediyordum, bir tanesi Hasan Aydınlık diğeri Şenol Ergüney, heee doğru bildiniz Fettullahı sevdiğini gizlemeyen Kocaeli’nde Fetullahçıları örgütlemekten çekinmeyen KOSADER adlı Fettullahçı derneğin yapı taşları!

Bilmeyenler için yazıyorum KOSADER’in kızkardeşi var LALEDER. Hasan Aydınlık pratisyen hekim olarak Karamürsel Devlet Hastanesi acil servisinde görevine başlıyor Kocaeli’nde yıllar önce 15 sene  belki de fazlası olmuştur. Fazla bir süre burada çalışmadan hoooooo KOCAELİ İL SAĞLIK MÜDÜRÜ oluyor, Kocaeli’nde onca başarılı uzman doktorun, doçentin, profesörün olduğu gerçeği ortadayken Hasan uzun boyundan dolayı mı ön plana çıkıyor, tabii ki hayır, o yıllarda AKP cemaatleri Fettullah cemaatini pek seviyor, bakan amcası Recep Akdağ, Fikri Işık koruyup kolluyor Hasan, Fettullahçı Hasan’ı, yoksa çok başarılı filan olduğu İçin değil. Hasan Aydınlık il sağlık müdürlüğünde sert, mobbingci davranışlarıyla biliniyor, usulsüz görevlendirmeler gırla, tabi Hasan bu baskıları halk çocuklarına yapıyor daha çok, cemaatçiysen, tarikatçıysan, siyasi arkan varsa en ballı görevlere geliyorsun, Tabii Hasan’ın mimarlığını yaptığı Fetullahçı dernek Kosader’e Laleder’e üyeysen daha bir el üstünde tutuluyorsun. Hasan’ın sağ kolu anlı şanlı Fetöcü Melih Kaştı, doktor mu bilgisayar programcısı mı belli değil, MOR BEYİN diye bir program yazıp 10.000 kişinin BYLOCK kullanmadığı halde kullandı gibi gösterip DEVLETİ MİLLETİ ciddi sıkıntıya düşürecek kadar süzme başarılı Amerika’ya gitmiş pardon kaçmış bir isim, dönemin Valisi mi kim, şaka mı yapıyorsunuz, uğursuz olduğuna inandığım Ercan Topaca diye hatırlıyorum, uğursuz derken hakkaten öyle, bu şahsın görev yapmaya gittiği yerde patlama eksik olmadı, o yüzden uğursuz olduğuna inanıyorum, okursa kusura bakarsa baksın yapabileceğim birşey yok inandığımı yazıyorum.

Hasan Aydınlık’ın AKP Milletvekilliği aday adaylığı dönemi, şuanda Kocaeli Büyükşehir Belediyesinde Genel Sekreter Yardımcısı olarak görev yapmasının geçmişteki Fetullahçılığınıda yaptığı baskılarıda, usulsüzlükleride bana göre değiştirmiyor. Ama neden milletvekili  Fikri Işık bu Melih Kaştı’yı da Hasan Aydınlık’ın Fettullahçı yönlerine yıllardır tek kelime etmiyor!

Fikri Işık’ım sevdiği, desteklediği bir diğer doktor ürolog Şenol Ergüney. Yalan, iftira, haksızlık, usulsüzlük, oruç ağzıyla dilsiz şeytanlık dahil birçok olumsuz özelliği seven bu Şenol denen doktorda Fettullahı sevenlerden. Kosaderci, Bank Asya hesabını 15 Temmuz’dan bir ay sonra kapatıyor, Kocaeli Devlet Hastanesi Başhekimi iken hastaneye hemşerisi olan  başka bir Fettullah sever  Özcan Tekin’le ( türkücü olan değil diş hekimi bu şahıs) FETÖNÜN kara kutusu Adil Öksüz’ün arkadaşı Sakarya Üniversitesi hocalarından Hüdaverdi Adam’ı davet ediyorlar, düşünün koca Kocaeli’nde öğretim üyesi kalmadı sanki Fetönün membacı başı Adil Öksüz’ün arkadaşını çağırıyorlar seneler önce!

Fikret Ak, Mürsel Durmaz’da Kocaeli İl Sağlık Müdürlüğü yapmış diğer şahıslar, onlarında KOSADER’de bol bol resimleri ve sevgileri olduğu gerçeği ortadayken Kocaeli’nde siyaset yapıyorum diyen MİLLETVEKİLLERİ ve partiler bu yazdıklarımı okuyorlarsa bu konulara bugüne kadar ne demişler!

Bir de LALEDER var demiştim, KOSADERİN bayanlar takımı, oradaki isimlerden iki tanesini biliyorum ama çok daha fazlalar, neden bir tane Lalerdiciyi bilmiyoruz kısmına gelince bu konuda çeşitli iddialarım var ama şimdi paylaşmak istemiyorum, sadece bu Fetullahçı derneklere üye olmuşların bugün bile Kocaeli İl Sağlık Müdürlüğünde çeşitli idari makamlarda Başkan, Uzman olarak çalıştırıldıkları iddiaları var!

Hadi gelelim adalet ayağına, ilimizde bir başsavcı var adı Nedim Şener’in haberine göre fetönün bir mahrem yapılanma mensubunun ifadesinde   bu kişinin Başsavcı  Habip Korkmaz’dan sevdiğimiz bir abimiz şeklinde tabir ettiği söylenmekte, bu haber ulusal medyada geniş çaplı biryer buluyor ve bugüne kadar ağzını bu konularda bıçak açmadığı görülen Habip efendi sayfalarca açıklama yapıyor. Habip efendiden önce bir başsavcı vardı ki düşman başına, akrabası iki savcıyı suçluyor fetö ile ilgiliydi yanılmıyorsam, savcılardan birinin adı Erdal’dı, sonuç iki savcıya iftira atıldığı ortaya çıkıyor, başsavcıya tazminat cezası çıkıyor, görevde mi hala bilemiyorum bu Başsavcı Mustafa efendi! 

Bir de Adalet Komisyonu Başkanı Muhittin Paça var, o da pek bilinmeyen bir isim, zamanında İstanbul’da görülen meşhur Akbil Davasında İstanbul Büyükşehir Belediyesinin avukatlığını yaptığı iddia edilmekte lakin bununla ilgili bir belgem yok, duyumum bu yönde, bu şahsın başınada şöyle bir garip olay geliyor, adamın biri kendisini farklı biri olarak tanıtıyor şunun akrabasıyım bucuyum diye, Muhittin Paça şikayetçi oluyor, şahıs tutuklanıp yargılanıyor kısa bir süre öncede serbest kalıyor.

Daha birçok kurum var yazabileceğim ama bu kadarı kafi, daha sonradan Kanada’ya giden eski ilçe sağlık müdürünü, valilikten kollanan ilçe sağlık müdiresini, ya da Amerika’da olan eski Halk Sağlığı Müdürünü, YİKOB’un eski müdürünün Fransa’da ne yaptığını yazarım !

15 Temmuz hain darbe girişiminde hayatını kaybetmiş Gölbaşı Özel Harekat Dairesinin asil Polislerini, Türk Ordusunun şerefli komutanları ve askerlerini, Türk Halkından hayatını kaybeden tüm şehitlerimize Allah’tan gani gani rahmet diliyorum, asla unutmuyor unutturmayız şehitlerimizi, mekanları cennet olsun. Gazilerimize tekrar Allah razı olsun diyorum.

Hal ve duygularım böyle iken ben bu yazımdan Türk Halkına ve Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı dahil tüm makamlara 15 Temmuz 2016’dan beri her yıl düzenlenen etkinliklere yukarda bahsettiğim KOSADER ve LALEDER mensuplarının geçmişte yaptıkları onca hataya rağmen ellerine kollarını sallayarak anma programının yapıldığı Kocaeli AKP İl Başkanlığı arkası, Kocaeli Valiliği yanı diye bilinen eski Perşembe Pazarındaki etkinliklere katılmıyorum. Onca şehidimiz varken o dünün Fetrullahçılarının bugün döndük, yok o cemaate mensubumuz, yok artık bağımız söylemlerine rağmen kendilerine zerre kadar güvenmediğim gibi suçları olduğuna inanıyorum. O sebeple şehitlerimizden, gazilerimizden ve Kocaeli Halkından özür diliyorum.

Uzun zamandır bu yapıyla mücadele eden biri olarak Türkiye’deki siyasilere güvenmeyen biri olarak dün Fettullaha ağzını açmayıp şakşaklayanlara, rahmetli Kamer Genç’e yapılamayan tavır gösterenlerin bugün zerre kadar yüzlerinin kızarmadığı gerçeğini, keçeleşen sadece yüzler değil omurlarının olduğunu bildiğim bu kişilerle ömür boyu mücadelem devam edecektir.

AKP suçludur, onların döneminde palazlanmıştır doğrudur lakin tek suçlu AKP değil bence tüm partilerinde onlardan aşağı kalır yanı yoktur, çünkü bugün bu ülkede ATATÜRK DÜŞMANLIĞI dün Fetullahçıların yaptığı tekniklerle başka cemaat ve oluşumlarda devam ederken Türkiye’de doğru düzgün bir parti ağzını açmıyor, üstlerine gitmiyor. Kaşif Kozinoğlu, Deniz Albaylar, infaz edilen yüzlerce Mitçi, Surda, Nusaybin’de, sınır içinde ve dışında binlerce şehidimiz, Ankara’da, Kayseri’de  patlayan bombalarla şehit olan yüzlerce vatandaşımız, ASELSAN Mühendisleri, Muhsin Başkan, Isparta uçağındaki bilim adamları dahil nice isimsiz kahraman bu ülke var olsun diye, DEVLETİMİZ VE MİLLETİMİZ yücelsin için mücadele etti, Allah yolundan ayrılmadı. Annelerimiz o çorapları boşuna uhulamadı, yazları mahallede her yaz denize gidilmedi, babalarımız aynı ceketlerle yıllarını DEVLETİMİZ MİLLETİMİZ var olsun diye boşuna geçirmedi, halk perişan olsun, devletin neyi var neyi yok özelleşsin diye yapılmadı bunlar. İzmit çocukları intihar etsin,  BONZAYİ, METAMFETAMİN, teknoloji bağımlısı olsun, işsizlikten kırılsın diye yapılmadı bu fedakarlıklar .

Fikri gibi milyonların sahibi olmak istemez herkes, Şenol gibi koltuk istemez, emekli vali yardımcısının kızı gibi koltuk için onca hataya susmaz, Hasan gibi devlette Genel Müdürlük makamına yükselip sonra SGK görevini kabul etmez geçici bir süre için bile, Gonca gibi karşısında haksızlık yapan kaymakamlara susmaz, ya gereğini söyler üs terk eder o makamı, Vanda gibi iftira atmaz ,insanların yaşlı babaları tehdit edenlerin ağızlarından isimleri dökülmez, Coşkun gibi makam kapılarını kitlemez vs.

Cumhurbaşkanı zamanında kürsüden inlerine gireceğim bu Fetönün dediğinde ağzını açmayan siyasiler, sayın Erdoğan bana demedi kendimi yalnız hissediyorum diye hatırlar mısınız bilmem. Bu ülkede her şeyi Cumhurbaşkanından bekleyen günümüzde sağlam bir kitle var, o gün neden sayın Erdoğan madem öyle kendisinin bu mücadelede desteği olduğunu söylercesine konuşurken bir tanenizi görüp duymadık, o sözler ne için söylenmişti?

AKP düşmanı olmadım, ya da diğer partilerinde ancak bir ülkede bu kadar hata varken bunun sebebi sadece bir parti olamaz benim naçizane tespitim. 

Ben bir masa hayal ediyorum, partilerin içindeki liyakatlilerin alınıp o masaya konduğunu , sonra Kuvayi Milliye ruhuyla Türk Milleti ve Devleti için mücadele ettiğini düşünüyorum. O vakit bu milletin NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE sözünü çok daha iyi anlayacağına inancımda, umudumda tamdır.

MİLLETİN siyasetçilere hesap sorduğu bir toplum olmak dileğiyle, başka 15 Temmuzlar olmaması adına, aziz milletimize bu acı günde tekrar sabırlar diliyorum, ŞEHİTLERİMİZE  rahmet diliyorum , ATATÜRKÇÜ çizgiden ödün vermeyelim, sayın Cumhurbaşkanımızada Fetöyle mücadele konusunda tam destek olan bir vatandaş olarak, Kocaeli’nde hala fikri zikri bozuk Fettullahçıların olduğunu özellikle siyasi ayaklarına Sakarya, Kocaeli, Bursa’da çok dikkat edilmesi gerekliliğine inandığımı dile getirmek istiyorum.

Değerli Halkım umutsuz olmayalım, birbirimize destek olalım , biz Türkler muhtaç olduğumuz kudreti damarlarımızdaki asil kanda her zaman buluruz. Allah Türk Milletini korusun ve yüceltsin.

Umutsuz durumlar yoktur umutsuz insanlar vardır sözüyle ATATÜRKÇÜ çizgiden taviz vermeden, dinimizi kutsal kitabımız KURANI KERİM’den öğrenerek yolumuza devam edelim, inanmayın din bezirgancılarına, inanmayın kendi çıkarlarını milletin menfaatinin üzerinde görenlere.

Saygı ve sevgilerimle.

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Dr. Ersoy Kandemir - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Halk Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Halk Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA) tarafından servis edilen tüm haberler Kocaeli Halk Gazetesi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Kocaeli Halk Gazetesi değil haberi geçen ajanstır.

07

Sedat - Alçak terör örgütü fetö için siyasi ayağının soruşturma izni verilmemesi kararının izahını yapacak bir kişi var mı acaba..

Neden bunlara meclis araştırması izni verilmez ki.

Yanıtla . 1Beğen . 0Beğenme 18 Temmuz 13:33
05

Vatan - Bu KOSADER ve LALEDER'in fetö bağlantılı olduğu için kapatıldığı yazıyor, peki bu iki derneğinde kurucuları, zamanında borazancılığını yapanlar, boy boy resim paylaşıp şov yapanlar neden halen kurumların idari kadrolarında yöneticilik yapıyor biri açıklayabilirmi? Arşivlerde tüm kayıtları mevcuttur neden acaba?

Yanıtla . 3Beğen . 0Beğenme 16 Temmuz 23:50
06

Gonca Taklacıgil - @Vatan 05 nolu yoruma cevabı: Arzu Laladercimiymiş? Yazarın dediği bayanlar liginde eski ve yeni bayanlar ligindeki idarecilerden kim var dünün fettullahçısı olup hala idarecilik yapan,il sağlık Müdürlüğünde 6 7 tane başkanlık var bir tanes bayan bir tanede Başkan yardımcısı var uzman çok var , İlçe sağlık Müdürlerini mi kast ediyor,ağız diş hastanesi başhekimlerini mi müdürlerini mi başhemşirelerini mi,bu gazeteci bu kadar yazıyorken devletin yetkilileri bu adama demiyor mu hayırdır herkesi itham altında bırakıyorsun diye,belliki bu yazar kollanıyor ya da çekinilen biri yalnız bir yönünü çok takdir ediyorum asla verdiği sözü yere düşürmüyor ne dediyse yazıyor helal olsun

Yanıtla . 1Beğen . 0Beğenme 17 Temmuz 12:18
02

İkra - Üç çocuğunu da cemaat okul ve yurtlarında okutmuş kadın kalkmış sosyal medyadan, biz nöbetteyiz siz neredesiniz yazmış. Çakma vatansever bacım, sen çocuklarının sigortası olarak gördüğün cemaate yaranmak için referanslar ayarlarken; biz yılan bunlar inanmayın diye yırtınıyorduk... Siz o zaman neredeydiniz? Ersoy Bey sırf sansüre uğrar diye içimden geçenleri tam olarak yazamadım. Ama anlayan anlamıştır sanırım.

Yanıtla . 4Beğen . 0Beğenme 16 Temmuz 15:16
01

Hasan - Darbe bildirisı TRT de okunurken biz kızım eşim le merkez bankasından Perşembe ye kadar bu ülkeyi seven insanlarla yürüyüş e geçtik ama sımdı saydığınız sovmenlerden 1tanesı bıle yoktu takı sAat gece 2 deyuvalarından çıkıp gelenekadar hersey yoluna gırınce hepsı sankı kahramanmıs gıbı bırbırlerıne bende burda yım algısı nı yaratana kadar darbenın gerçek sahıpleri soka çıkma yasağı okunduktan sonra cıkanlardır

Yanıtla . 4Beğen . 0Beğenme 16 Temmuz 10:54
03

Salih - @Hasan 01 nolu yoruma cevabı: Sorun o gün sokağa çıkmamaları değil, bugün çıkMIŞ gibi davranmaları. MIŞ gibi yaparak nemalanmaları.

Yanıtla . 3Beğen . 0Beğenme 16 Temmuz 15:20