Artık Yeter, Tahir Bey Makamdan Alınmalı

Sevgili dostlar bugün Kocaeli Halk Gazetesi olarak 1 yılımızı geride bıraktığımız süreçte ve şahsımın da 15 yıldır içinde olduğu gazete camiası döneminde en şaşırtıcı olayı yaşadık.


AKP’li Kocaeli Büyükşehir Belediyesine bağlı İSU Genel Müdürü Ali Sağlık'a Yazı İşleri Müdürümüz Emrah Taştan Mehmet Ali Paşa Caminin şadırvanının suyunun kesilmesini sordu. Çünkü 13 aydır Caminin şadırvanının suyu kesik ve cemaat bidonlardan abdest alıyor. Mehmet Ali Paşa Caminin hem vakit hem Cuma ve Bayram cemaati çok kalabalık. Cemaatin büyük çoğunluğu Cumhurbaşkanı Erdoğan'a oy veren insanlardan oluşuyor. Paşa Cami bu şehirde İslami hareketin ve şuurlanmanın merkezi. Ve AKP'li Kocaeli Büyükşehir Belediyesi yıllardır Camiye ve maliki olan Kocaeli İlme Hizmet Vakfı'na karşı hasmane tutum sergiliyor. Şehrimizde AKP tabanını da oldukça rahatsız eden bu husumet şadırvanın suyunun kesilmesi ile kamuoyunda tepkileri maksimum seviyeye çıkardı. Camide namaz devam ediyor ama her gün cemaat bidonlardan abdest alıyor. Sürekli konser, festival düzenleyen ve burada hem de su gibi içki tüketilirken vatandaşa her türlü hizmeti veren, İzmit'te içkili eğlence merkezî açılsın diye CHP'li İzmit Belediyesi ile birlikte hareket eden, belediye bütçesinden kadınlara yoga, zumba dersleri verdiren AKP'li Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın'ın Milli Görüş'ün yeşerip geliştiği merkez olan Mehmet Ali Paşa Camine karşı bu husumeti kamuoyunda şaşırtıcı bulunuyor ve biz de halkın gazetesi olarak sürekli konuyu gündeme getiriyoruz. Bugün bu konuda İSU'dan da açıklama alalım istedik. Önce İSU Genel Müdürlüğünde Fikri Beye ulaşan Yazı İşleri Müdürümüz Emrah Taştan Fikri Bey' den yanıt alamayınca cep telefonundan İSU Genel Müdürü Ali Sağlık'a ulaştı. Sağlık soru sorulmasına bile fırsat vermeden sinirli ve asabı bozuk bir halde "Zaten siz her şeyi biliyorsunuz arkadaş. Bana sormanıza gerek yok ki. Aylardan beri yayın yapıyorsunuz zaten. Siz bildiğiniz yolda devam edin." dedi. Taştan’ın ısrarla talep etmesine ve cami cemaatinin bu konu ile ilgili tepkilerini belirtmesine rağmen açıklama yapmadı ve gazetemizi suçlamakta ısrar etti. "Siz o bilgiyi benden 6 ay önce isteyecektiniz. Bugün değil. 6 ay önce yazmadan bugünkü gibi sorsan ben sana her şeyi anlatırdım olduğu gibi. Ne anlatayım ben sana 6 aydan beri zaten her gün yazıyorsun." diyen Ali Sağlık ''MAĞDURİYETLERİNİ GİDERLER HUKUK YOLUNDA ARARLAR" dedi. İSU Genel Müdürü Ali Sağlık Paşa Caminin şadırvanının suyunun neden kesik olduğuna dair açıklama yapmayacağını da belirterek geçmişte bu konuda açıklama yaptık diyerek telefonu kapattı. Geçmiş haberleri taradığımızda ise herhangi bir açıklama görmedik.

Sevgili okurlarım bir an düşünün. Kocaeli Halk Gazetesi olarak şadırvanın suyu kesildiği gün haber yaptık.

https://www.kocaelihalkgazetesi.com/haber/4961947/AKPli-belediye-baskani-tahir-buyukakin-mehmet-ali-pasa-vakif-camii-nin-sadirvan-suyunu-kestirdi

Bu haberimiz kamuoyunda büyük ses getirdi ancak hem İSU hem Kocaeli Büyükşehir Belediyesi sessiz kaldı. Ve o günden bugüne çeşitli haberler yaptık.

Bakın linklerini paylaşıyorum;

https://www.kocaelihalkgazetesi.com/haber/7400751/buyukakina-isyan-gavur-memleketinde-bu-yok
https://www.kocaelihalkgazetesi.com/haber/7169909/izmitin-bati-seriasina-bayramdada-abdest-suyu-yok
https://www.kocaelihalkgazetesi.com/haber/6500629/her-hafta-lebaleb-doluyor
https://www.kocaelihalkgazetesi.com/haber/5605061/milletimiz-ilk-durakta-indirmeyi-de-bilir

Bir bürokrat için Emrah Taştan'ın bilgi istemesi kamuoyunu bilgilendirme açısından fırsat görülmeli iken Ali Sağlık tam tersi bir tavır takındı. Âdeta Kocaeli'yi kasaba kendilerini de Şerif gördükleri dikkatimi çekti. Dahası ülkede büyük sıkıntı yaşanırken, AKP ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın oyları erirken belediyelerin bu şekilde milleti umursamaz bir tavır takınması beni şok etti. O nedenle bir hikaye ile Cumhurbaşkanı Erdoğan'a seslenmek istiyorum. Hikâye şu ki;

Bir şehirde evvelce mutlu insanlar yaşarmış. Bu insanların başlarına adaletsiz bir vali atanmış. Valinin canını yakmadığı, hapse atmadığı adam kalmamış. Gittikçe halk mutsuz olmuş. Bıçak kemiğe dayanmış.

Gittin suç, gitmedin suç...
Giydin suç, giymedin suç...
Baktın suç, bakmadın suç...
Taktın suç, takmadın suç...

İşte bu şehirde yolda yürürken yanlış taşa bastı diye hapse atılan bir adamın çocuğu Vali'yi Sultan'a şikayete gider. Gündüz demez gece demez, dere geçer, çay geçer Saray'a ulaşır ve uzun uğraşlar sonucu Sultan'ın huzuruna çıkar.

"Sultan'ım bizim şehre bizim Valiyi siz mi gönderdiniz?" der.
Sultan "Hangi şehir olursa olsun Valileri ben gönderirim. Sizin şehrin adı nedir?" der
Çocuk "Bizim şehrin adı Mutlu belde. Ama Valimiz herkesi mutsuz etti." der.
Sultan "O şehir ülkemin en uzak köşesi. Vali'den şikayetin nedir?" der.
Çocuk "Babamı hapse attırdı. Hem de haksız yere. Sadece babamı değil, herkesi hapse attırdı. Hapse girmeyen kalmadı."
Sultan "Demek sizin şehirde o kadar çok hapishane var"
Çocuk "Evet, ama para vereni hemen hapisten çıkarıyor. İnsanlar para ödemekten yoksullaştı"
Sultan "Herhalde o paraları suçlulardan alıyordur. Sonuçta o paralar devletin hazinesine girecektir"
Çocuk "Hiç zannetmiyorum Sultanım. Kimin ne zaman, ne kadar para verdiği belli olmuyor ki. Sanıyorum Vali onları kendi cebine atıyordur."
Sultan "Peki senin babanın suçu neydi?"
Çocuk "Yolda giderken yanlış taşa basmak."
Sultan "O da ne demek?"
Çocuk "Yanlış taş işte. Eğer hapse girmeniz gerekiyorsa her bastığınız taş yanlıştır?"
Sultan "Evet, dediğim gibi sizin şehriniz ülkemin en uzak köşesi olduğu için oraya benden en çok korkan Valiyi gönderdim ki sözümden çıkmasın. Ben şimdi Vali'ye bir ferman yazacağım babanı hapisten çıkaracağım. Bir daha Vali haksızlık yaparsa yine gel. Ben işi hemen hallederim."
Çocuk "Ama Sultan'ım bizim Valiyi değiştirseniz olmaz mı?"
Sultan "Dedim ya çocuk sizin şehriniz ülkemin en uzak yeri. Benden en çok korkan Vali olduğu için onu oraya gönderdim. Yine şikayetin oldu mu yine gel."
Çocuk "Sultan'ım ben buraya 10 günde geldim. Her defasında gelip halimi anlatmam zor olur. Gücenmeyin ama acaba bizim şehre sizden korkan bir Vali değil de Allah'tan korkan bir Vali gönderseniz olmaz mı?" der.

Sultan çocuğun ne demek istediğini anlar ve sözlerinden utanır.
Allah'tan korkan idareci ülkenin en uzak yerinde dahi işini doğru yapar. Bundan sonra Valileri Allah'tan korkanlar içinden seçer.

Bugün İSU Genel Müdürü Ali Sağlık'ın Mehmet Ali Paşa Caminin cemaatine ''GİTSİNLER HAKLARINI MAHKEMEDE ARASINLAR'' sözlerini ve Caminin şadırvanının suyunu kesmesini ise izah edememesini görünce aklıma bu kıssa geldi ve ben de kıssadaki çocuk saflığı ve samimiyeti ile Cumhurbaşkanı Erdoğan'a sesleneyim ve Ankara'ya uzak şehirlerden biri olan Kocaeli'ne ALLAH'TAN KORKAN BİR BELEDİYE BAŞKANI GÖNDER diyeyim istedim.

Sayın Cumhurbaşkanım!

Bir konuya daha dikkatinizi çekeyim. Malumunuz ülkede iç karışıklık ve kaos çıkartılmak her daim isteniyor. Bugünlerde muhacirler ve her dönem her konu bir toplumsal çatışma ve kaos zeminine çekiliyor. O nedenle dikkatimi çeken husus Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı yaptığınız Tahir Büyükakın'ın Belediye Başkanı olduğundan beri tüm faaliyetleri şehirde iktidarınıza ve partinize karşı tepki ve patlama zemini oluşturuyor. Önce Kandıra'ya çöp depolama tesisi kuracağım diyerek Kandıralıları sokağa döktü. Tepki gösterenleri aşağılayan açıklamalar yapılınca 2020 yılında AKP'den istifalar başladı. Pandemi başlayınca bu olay durdu. Aynı dönemde Alikahya'da çöp tesisinin çevreye yaydığı koku nedeniyle Alikahya’lılar Tahir Büyükakın'dan görüşme talep etti. Büyükakın'ın umursamadığı Alikahya’lılar da sokağa döküldü. Pandemi ile bu olay da duruldu. Ardından Mehmet Ali Paşa Caminin şadırvanının suyunu kestirdi. Burada da millet sokağa dökülecek noktaya getirildi. Allah'tan Vakıf yönetimi ülkenin içinde bulunduğu hassas durumu biliyor ve provokasyonlara sebep olmamak için sokak eylemlerine uzak duruyor. Aynı zamanda Dilovası da çevre kirliliği şikayetleri nedeniyle Büyükakın ile görüşme taleplerine cevap gelmeyince sokağa dökülüyordu ki pandemi başlayınca sokak eylemleri yasaklanınca bu olay da duruldu.

Yani Sayın Cumhurbaşkanım;

Görüldüğü gibi Tahir Büyükakın Allah'tan korkmuyor ama sizden de korkmuyor. Sanki bilerek ya da bilmeyerek size karşı milleti düşman hale getiriyor. Bunu yaptığına ve bunca tepki aşikâr olduğuna göre sizden de korkmuyor. Bu nedenle seçimi dahi beklemeden halkı sizle karşı karşıya getirecek böyle absürt ve provokatif işlere imza atan, diğer iş ve projelerinde ise iş bilmezliği ve yetersizliği ortaya çıkan Tahir Büyükakın'ı görevden alın ve bize ALLAH'TAN KORKAN BİR BELEDİYE BAŞKANI GÖNDERİN SAYIN CUMHURBAŞKANIM.

# YAZARIN DİĞER YAZILARI
# İLİŞKİLİ KONULAR

Yazar Faruk Bostan - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Halk Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Halk Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA) tarafından servis edilen tüm haberler Kocaeli Halk Gazetesi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Kocaeli Halk Gazetesi değil haberi geçen ajanstır.

04

Vatandaş Kocaeli - Seni yapsınlar olmazsa Faruk Bostan Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı... Senin söylemenle falan kimse görevden alınmaz... Bu sevdadan vazgeç ve vinç işine devam et bence sen...

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 29 Temmuz 14:06
02

Vatandas - Efor Madencilik korfez tas ocagi

Kapatilacakti takipcisi olacaktiniz orman denetleyecekti

Kacak calismaya devam mi

Durumlar nedir

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 28 Temmuz 13:36
01

Pilot - Sayin bostan m.ali paşa cami ilyas kaya ve vakfin malimiki yikilmasi için ucret talep ediyor maksat ibadet etmekse mis gibi yeni cami yapiliyor oraya destek vermek varken neden kostek oluyorlar camiler vakiflarin ve kaya ailesinin değil tüm müslümanlarin ibadethanesidir bir paşali olarak kaya ailesini kiniyorum ve bu yanliştan dönmesini temenni ediyorum eski camiyi tüm paşalilar ve müslüman insanlar yardimlaşarak yapmiştir kaya ailesi artik takoz olmaktan vazgeçsin sayin bostan rant peşinde olanlara destek vermenizide bir paşali olarak kiniyorum.

Yanıtla . 3Beğen . 1Beğenme 28 Temmuz 12:29
03

Abdullah Kaya - @Pilot 01 nolu yoruma cevabı: Paşa Camisinin mülkiyeti Vakfa aittir. Bunda sakınca nedir?

Yanıtla . 1Beğen . 0Beğenme 28 Temmuz 15:44