İŞTE BU YÜZDEN HAPSE ATTINIZ

Geçtiğimiz Cuma günü Kocaeli Halk Gazetesi olarak Alikahya'da Atatürk Mahallesi AKP belde başkanı Hamdi Parlak'ın 'Nitelikli cinsel istismar' suçu ile 24 yıl hapis cezası aldığı haberini yaptık. Haber kamuoyunda bomba etkisi oluşturdu. Çünkü ilimizde son dönemde AKP teşkilatları ile cinsel istismar ve tecavüz konulu haberler sıkça gündeme gelmişti.

Kocaeli Halk Gazetesi olarak 16 Eylül 2020 tatihinde 'İşte engelli genç kıza tecavüzün belgesi ve sanıklar hala serbest!' başlığı ile ilk tecavüz haberini girdik. Kartepe'de 20 yaşında zihinsel engelli bir kız çocuğu bir grubun tecavüzüne uğramış, savcılığa şikayette bulunmuş ve üzerinden 22 gün geçmesine rağmen Kocaeli Cumhuriyet Savcılığı hiçbir işlem yapmamıştı. Haberimiz sonrası savcılık talimatı ile 4 kişi tutuklanmış ve Kartepe belediyesi olaya adı karışan bir çalışanının işine son vermişti.

Bu haberimiz tazeliğini korurken Kartepe' den başka cinsel istismar ve tecavüz ihbarları gelmeye başladı. Polisin harekete geçmesi mağdurları ve tecavüz olaylarından rahatsız olan sağduyulu vatandaşları harekete geçirdi. Yeni haberimiz 26 Eylül 2020 tarihinde yayınlanan 'Açıklıyoruz: Kartepe AKP'nin tecavüz çetesi' başlıklı haberdi. Bize gelen ihbarı şu kodlama ile kamuoyuna taşıdık;

'F.B.... İlçe Başkan Yardımcısı.

F.K.... AKP eski İl Genel Meclis Üyesi

. N.A... AKP Meclis Üyesi.

E.Ş.....Kartepe Belediyesi'nde.

M.S....İlçe Başkan Yardımcısı, Meclis Üyesi.

B.M....Başkan şoförü.' ve bu isimlerin de içinde olduğu bir grup hakkında küçük yaşta bir kız çocuğuna cinsel istismar iddiası ile soruşturma yürütüldüğünü haber yaptık. Haber kaynağımız ciddi idi. Ve geride başka cinsel istismar ve tecavüz vak'aları olduğu bilgisi de veriliyordu. Eğer Kocaeli Cumhuriyet Savcılığı ikinci cinsel istismar haberimiz üzerine şüphelileri ilk haberde olduğu gibi ifadeye alsa art arda diğer ihbarlar da gazetemize gelmeye devam edecekti. Ancak ikinci haberimiz ardından Kocaeli Emniyeti evime, işyerime defalarca baskın yaparak beni tutuklamak istedi. Haber Cuma günü yayınlanmıştı. Pazartesi günü savcılığa gittiğimde gözaltına alındım ve 26 gün Kandıra cezaevinde tutuklu kaldım.

Bakın bu olayı biraz açayım;

Kartepe Gazetesi'nde Cem Şakoğlu 14 Eylül 2020'de 'İnşaAllah yanlış istihbarattır' başlığı ile Kartepe'deki tecavüz ve cinsel istismar iddialarını gündeme getiriyor ve bir siyasi partinin yöneticilerinin de adının karıştığını yazıyordu. https://www.kartepegazetesi.com.tr/makale/5357567/cem-sakoglu/insallah-yanlis-istihbarattir

15 Eylül'de ise bu yazı üzerine yeni istihbaratlar geldiğini belirtiyor ve 'Pandora'nın kutusu' başlıklı yazıda "Biz bir tanesinin peşine düşmüşken karşımıza kaç tane daha benzer olay çıktı akıl alır gibi değil." dedikten sonra "Aslında bu iki (cinsel istismar) olayın dışında yaklaşık bir yıl önce yaşanmış başka bir konu daha aktarıldı bana ki korkunç." diyerek kamuoyunun dikkatini çekti.

https://www.kartepegazetesi.com.tr/makale/5360524/cem-sakoglu/pandoranin-kutusu

Şakoğlu 17 Eylül 2020 günü 'Üstünü kapatamazsınız' başlığı ile yazdığı yazısında 'Kim ne söylerse söylesin 17 yaşında bir kız çocuğu ile öyle değil ya deyin ki kendi rızasıyla birlikte olmak bile altından kalkılamayacak ve affedilemeyecek bir suçtur.

Yazılarla ilgili çarşıda, sokakta ‘Bir şey bildiği yok, biliyorsa isim yazsın’ diyeninden, bu işi para koparmak için yazıyor diyenine kadar bir milyon şey konuşuluyor. Çok net bir şekilde ifade ediyorum ki bende bu isimlerin ciddi bir bölümü var. Konumları, bilinirlikleri, kamudaki görevleri, siyasi arenadaki mevkileri, kurumlarının resmi internet sitelerindeki fotoğraflarına kadar bende var. İlçenin abiliğine soyunmuşundan tutun da belediye başkanlığına aday adaylığını koymuş isimlere kadar kimler kimler.' ifadelerine yer verdi. Şakoğlu'nun 2020 yılı 18 Eylül tarihli yazısı 'Lafımız istismarcılara', 21 Eylül tarihli yazısı 'Cem Şakoğlu ne biliyor öğrenmeye çalışıyorlar', 22 Eylül tarihli yazısı 'Bu konuyu Köseköy’e kim yaydı?', 23 Eylül tarihli yazısı 'Allah Sorsun', 24 Eylül tarihli yazısı 'Ahlak kaybolunca', 25 Eylül tarihli yazısı 'Bekliyoruz', başlığı ile 17 yaşında genç kızın siyasi kimlikleri de olan bir grup tarafından istismar edilmesi ile ilgili idi.

Kocaeli Fikir Gazetesi'nde Zeynep Yalçın Aksan da 17 Eylül 2020 tarihli 'O genç kızı kurtarın' başlıklı yazısında; 'Hafta başından bu yana Kartepe Gazetesi İmtiyaz sahibi, benim de çok sevdiğim ve takdir ettiğim Cem Şakoğlu’nun köşe yazısıyla ortaya çıkan Kartepe’deki tecavüz haberini konuşuyoruz. Aslında o gün köşe yazısında;

Reşit olmayan bir kıza aralarında siyasilerin, kamu görevlilerin de olduğu 20 kişinin bir tecavüzünden bahsediyordu. O gün herkes bu olayla ilgili araştırma başladı. ........ Fakat ne yazık ki; İki tecavüz olayı var ortada. İkisi de Kartepe’de… Birisi; Zihinsel engelli bir genç kıza, diğeri ise reşit olmayan bir kıza… İkisi de mide bulandırıcı… İkisi de ne yazık ki birden fazla kişi tarafından gerçekleştirilmiş. ......

17 yaşında olan bir genç kızın 20’nin üzerinde kişiyle beraber olması. Reşit olmayan bir kızla ister isteyerek ister istemeyerek olsun;

Evet biliyoruz ki;

Cinsel saldırı suçları şikayete bağlı.

Ama ortada henüz 17 yaşında olan bir kızdan söz ediyoruz.

Bu olayı Kartepe’de herkes konuşuyor.

Olayın Dumlupınar Mahallesi’nde olduğu, genç kızın ismi bile dillendiriliyor.

Olayın içeriği ve mahiyeti de…

Buradan Kocaeli Cumhuriyet Başsavcısı Habip Korkmaz’a,

Kocaeli İl Emniyet Müdürü Veysal Tipioğlu’na sesleniyorum;

Kurtarın o kızı…

O kızın geleceğini kurtarın,

O kızın hayallerini kurtarın…

Şikayet olmasını beklemeyin,

Sizin kapınıza gelmesini beklemeyin!

Olay ortada, kimler olduğu az çok biliniyor!

Eminim ki;

Elinizden geleni yapıyorsunuz ama günler geçiyor!

Bir an önce o kızımızın devlet koruması altına alınması, hayata yeniden kazandırılması gerekiyor…' diyordu.

https://www.google.com/amp/s/kocaelifikir.com/amp/makale/6110068/zeynep-yalcin-aksan/o-genc-kizi-kurtarin

Bu cinsel istismar haberini biz yaptık ve tutuklandık. Şayet tutuklanmasak şüphelileri AKP yönetiminden olduğu iddia edilen birkaç cinsel istismar ihbarı ile ilgili de çalışacak ve haber olarak kamuoyuna arzedecektik.

Sevgili okurlarım, arkadaşlarım şimdi size işte o gün gündeme getiremediğimiz cinsel istismar olaylarından birini aktarıyorum. Geçtiğimiz hafta Cuma gününden beri cinsel istismardan tutuklanan ve 24 yıl hapis cezasına çarptırılan AKP Alikahya Atatürk Mahallesi başkanı Hamdi Parlak gündemimizde. Hamdi Parlak 20 Kasım 2020 tarihinde Akp'nin mahalle başkanı yapıldı. Başkan yapıldığında hakkında cinsel istismar söylentileri Alikahya'da konuşuluyordu. Haber kaynaklarımız ilçe başkanı Ali Güney'in konuyu bildiği halde Hamdi Parlak'ı başkan yaptığını belirtiyorlar. Benim tutuklanmam ile kamuoyu sindirildiği için Hamdi Parlak konusu da Köseköy'de bir başka cinsel istismar konusu da gündeme getirilememiş oldu. Biz Hamdi Parlak konusunu o gün de haber alıyorduk ama tutuklanmamız ile gazetemize ihbar gelişi de durdu. Biz tutuklanmasa idik Hamdi Parlak mahalle başkanı olamayacaktı. Çünkü mağdurlar yaptığımız haberler ve ilk haber sonrası polisin baskın yapması ile cesaretlenmiş, umutlanmıştı. Her ne kadar tutuklama ile beni yıldırmak isteseler de geçen sene gelen istihbaratların takibini yaptım ve Hamdi Parlak dosyasını karar verilir verilmez kamuoyu ile paylaştım.

AKP İzmit İlçe Başkanı Ali Güney kamuoyunu aydınlatmak zorundadır. 20 Kasım günü mahalle başkanı yaptığı Hamdi Parlak 25 Kasım günü polis tarafından nitelikli cinsel istismar suçlaması ile gözaltına alındı. Sen iktidar partisi ilçe başkanısın. İstihbarat, emniyet ile koordinasyonlu çalışıyorsun. Hamdi Parlak'ın mahalle başkanı yapılması hata mı idi strateji mi idi? AKP'li bir mahalle başkanının yargıdan ceza almayacağı ve böylece Hamdi Parlak'ın kurtarılacağı mı düşünülmüştü?

Ben Akp'nin Kartepe tecavüz çetesi haberi yaptım diye tutuklandım. Başsavcılık önce böyle bir olay yok açıklaması yaptı. Sonra olay var soruşturma yok, dedi. Ancak mahkemeye çıkarıldığımda benim haberimden 5 gün önce AKP'li meclis üyesi ve teşkilat yöneticisi isimlerden Fatih Bal, Niyazi Aydın ve Fahim Kılıç'ın soruşturma kapsamında küçük yaşta kız çocuğuna cinsel istismarda bulunma şüphelisi olarak ifadeleri alındığı ve bu isimlerin kıza sorulduğu ortaya çıktı. Yani AKP Kocaeli'de teşkilata hakim bir yapı çok pervasız ve rahatlıkla hareket edebiliyor ve olan olayları yok gösterebiliyor. Bu noktada siyasi gücü ile yargıyı da etkileyebiliyor. İşte ben Alikahya'da, Köseköy'de ortaya çıkan AKP'li isimlerin karıştığı cinsel istismar ve tecavüz dosyalarını açığa çıkarmayayım diye tutuklandım.

# YAZARIN DİĞER YAZILARI
# İLİŞKİLİ KONULAR

Yazar Faruk Bostan - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Halk Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Halk Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA) tarafından servis edilen tüm haberler Kocaeli Halk Gazetesi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Kocaeli Halk Gazetesi değil haberi geçen ajanstır.

03

Korfezli Kamyoncu - Dun koferzdeki kacak tas ock mühülendi, mal saramadik

Gercük kacakmis, ama bugun alacaz insallah

Acacaz diolar.

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 03 Ağustos 09:38
02

Ersoy Kandemir - AKP Kocaeli Milletvekili Fikri Işık,İlyas Şeker başta olmak üzere tüm Akpli ve diğer Kocaeli Milletvekillerini parti genel başkanlarını,İl ve İlçe teşkilatlarını ilimizde bu tip olaylar olurken bir tanesinden ses çıkmadığı için öncelikle kınıyorum. İkinci olarak İl Valisine sesleniyorum ,Emniyetten sorumlu vali yardımcısı Dursun Balaban’ı, Başsavcı Habip Korkmaz’ı ve emniyet il müdürü ve yardımcılarını bu ilde yaptıkları görev anlayışını beğenmiyorum, üçüncü olarak be kadar sapık varsa alayının haysiyetini silkiyim demek ister hepsi için hergün dua ediyorum, Şenol’la aynı koğuşta olmaları için. Ayrıca yarın birgün başka olaylar duyulmaması için bu tip davranışa sahiplere süzmelere ben taaaaaa alayının……

Yanıtla . 1Beğen . 0Beğenme 03 Ağustos 01:43
01

Bobi - Ulasimpark ta kurulan yeni seflige istanbuldan sef getirdiler ,kkcarlide adam mi kalmadi.hemde erzurum ispirli genel müdürün koylusu hemşehrisi

Yanıtla . 2Beğen . 0Beğenme 02 Ağustos 23:21