Aşı ve PCR Baskısı Nedeniyle İYİ Parti'den İstifa Ettim..

Çok sancılı bir süreç yaşanıyor. 6 Eylül'de yürürlüğe giren PCR genelgesi ile milyonlarca işçi, öğretmen, öğrenci, yolcu işinden, eğitiminden, seyahatten mahrum kalmakla karşı karşıya kaldı. İşyerinden aşı kartı ya da son 48 saatte yapılmış PCR testi getirmesi istenen ve ikisinden biri olmazsa işbaşı yaptırılmayacağı ve 3 gün üst üste işbaşı yaptırılmadığında ise tazminatsız olarak işten çıkarılacağı söylenen işçiyi düşünüyorum; nasıl bir buhran yaşıyordur.

PCR testi ya da aşı kartı olmadığı için otobüsten indirilen insanı düşünüyorum.

Aşı kartı veya PCR testi olmadığı için kaydı yapılmayan üniversite öğrencilerini düşünüyorum.

28 Şubat'ın ikna odalarını hortlatan uygulamaları başlatarak, ikna odalarında müfettişlerin disiplin ve meslekten ihraç tehditleri yaptığı öğretmenleri düşünüyorum. 

Ben ve ailem aşı olmadık. Kesinlikle de olmayı düşünmüyoruz. Ve bir an aşı olmak zorunda bırakılırsak diye düşündüğümde üyesi olduğum İYİ Parti’yi yanımda görmeyeceğimi çok ibretlik bir gerçek olarak görüyorum. Bunca insan AKP ve MHP iktidarının getirdiği zulüm düzeninde inim inim inlerken muhalefet partileri içinde YENİDEN REFAH Partisi'nden başka kimse sürece itiraz etmiyor. 30 Haziran günü DEVA Partisi adına atılan tweet şöyleydi; “Ali Babacan: Kapalı mekanlara giriş için aşı zorunluluğunun getirilmesi gerektiğini düşünüyoruz. Özgürce, serbestçe hareket edebilmeliyiz. Bu esnada da gereken bütün tedbirlerin alındığından da emin olmalıyız.” Ali Babacan’ın bu sözlerinin ardından, DEVA Partisi bu düşünce ile AKP iktidarının pandemi politikasını eleştirir mi? Bu sözleri sarf eden DEVA Partisi lideri Ali Babacan; iktidar olsa, bize AK Parti iktidarını aratacak zulümler yapacağını ortaya koyuyor. 

MHP Kahramanmaraş Milletvekili Sefer Aycan: "Aşı yaptırmak zorunlu bir şeydir. Sağlık Bakanlığı’nın daha katı bir tavır sergilemesi gerektiğini düşünüyorum. Ben zorla yapılması gerektiğini düşünüyorum. Onun yaptırmaması, hepimizi etkiliyor, hastalığı topluma bulaştırıyor. Bu yüzden Umumi Hıfzıssıhha Kanunu’nun uygulanması gerektiğini düşünüyorum. Maske takılmıyor diye ceza yazılıyor. Toplum sağlığını tehdit ediyor diye. Aşı yaptırmayana da ceza uygulanabilir. Mevcut kanun bunu zaten sağlıyor." derken geçtiğimiz hafta CHP Balıkesir Milletvekili Fikret Şahin, çift doz aşı olmayanların toplu alanlara girmemesi için kanun teklifi verdi. İYİ Parti ise herkese aşı olmayı tavsiye ederken son dönemde yaşanan baskı ve dayatmalar için ise toplumun yarısının itirazını görmezden geldi. 

Türkiye Büyük Millet Meclisi nasıl bir parti ve vekil yapısı olarak oluşmuş ki halkın yarısı aşı olmak ve PCR testi yaptırmak istemezken meclisteki partilerin ve milletvekillerin tamamı aşı ve PCR testini zorunlu olsun istiyor. Bir meclis halkın oyuyla oluşup da halkı ile bu kadar tezat nasıl oluyor?

Sabah akşam birbirlerini yiyen siyasi parti liderleri iş; aşı ve PCR testine gelince ağız birliği yapıyorlar.

Rahmetli Erbakan Hocamız siyasi söylemlerinden biri olarak "biz ve diğerleri" derdi. Diğerlerini de "işbirlikçiler" olarak değerlendirirdi. Küresel bir operasyon halini alan Corona süreci ülkemizde Erbakan Hocamızın oğlu Fatih Erbakan'ın itiraz ettiği ancak diğer tüm partilerin pandemi politikalarında iktidarla ittifak yapıp, hatta tedbirlerin daha şiddetli uygulanmasını istediği bir süreç olarak ortaya çıktı. 

Üzücü olan şu ki muhalefet iktidar kanadından gelen her bilgiyi kabul etti. İktidar "yoğun bakımlarda %95 oranında aşısızlar yatıyor" dedi. Muhalefet "bu gerçekten böyle mi" diye sorgulamadı. Sosyal medyada aşı sonrası ağır hastalık ve ani ölümler yaşandığına dair binlerce yorum ve paylaşım oluyor ama muhalefet bunları hiç gündeme almıyor. Âdeta AKP iktidarına "küresel sistem ne istiyorsa halkına bunu dayat, biz razıyız" diyorlar. 

İlimizde de Gebze Sağlık Müdürü İlhan Kadıoğlu kamuoyuna açıklama yaptı; "Gebze Fatih Devlet Hastanesinde yoğun bakımda Covidden yatan 35 hasta olduğunu ve bunların 33'ünün aşısız olduğunu" söyledi. Kocaeli Halk Gazetesi ise aynı hastanenin Covid-19 servisinde yatan hastaların listesini yayınladı. Yoğun bakımda 18 hasta yatıyordu ve bunların 14'ü aşılı 4'ü aşısız idi. 18 hastanın 5'i ise entübe iken bunların da 4'ü aşılı ve 1'i aşısız idi. Kocaeli Halk Gazetesi benzer Covid listesi olarak başka hastane kayıtlarını da yayınlayacak. Göreceksiniz pandemi süreci iktidarın söylediği gibi değil. Kocaeli Halk Gazetesi yalnızca bir haberle tüm dengeleri altüst etti. 

Basit bir örnek vereyim; 6 Eylül 2021 saat 12:01 tarihli NTV haberinin başlığı "Yoğun bakımdaki Covid-19 hastalarının yüzde 90'dan fazlası aşısız" şeklinde. Ve bizim aynı gün gece girdiğimiz habere kadar tüm haberlerde yoğun bakımlarda %98, %95 oranında aşısızlar var şeklinde idi. NTV haberin linki; https://www.google.com/amp/s/www.ntv.com.tr/amp/turkiye/yogun-bakimdaki-covid-19-hastalarinin-yuzde-90dan-fazlasi-asisiz,EFZtEqMYGkCdLvm0ho6tJA

Kocaeli Halk Gazetesi aynı gün 6 Eylül 2021 20:45’te "İşte Belge! Yoğun bakım aşılı hasta dolu" başlığı ile haberi girdi ve gerçek verileri paylaştı. Haber linkimiz; https://www.kocaelihalkgazetesi.com/haber/7755410/iste-belge-yogun-bakim-asili-hasta-dolu

Haberimizden saatler sonra 7 Eylül 2021 saat 08:37’de TRT Haber “Yoğun bakımda yatanların yüzde 51'inden fazlası aşısız” haberini yaptı. Ve o gün bugündür tüm haberler yoğun bakımlarda %51 oranında aşısızlar olduğu şeklindeydi. Peki bizim bir belge ve haberimiz medyanın ve iktidarın yoğun bakımlar ile ilgili sözlerini bu derece değiştiriyorsa muhalefet partileri iktidar ile ağız birliği yapmak yerine gerçeklerin peşine düşse bugün işçiler memurlar işten atılma, disiplin cezası, otobüsten indirilme, 48 saatte bir burnuna çubuk sokturmak zorunda kalır mıydı? 

Haber linki: https://www.trthaber.com/haber/saglik/yogun-bakimda-yatanlarin-yuzde-51inden-fazlasi-asisiz-606957.html

Sevgili dostlar son bir hafta çok fazla sayıda insan işsiz kalma pahasına aşı ve PCR testini reddediyor ve bunalım içinde. Dün akşam Sağlık Bakanı "Okullarda çocuklara dahi tarama test yapacağız" diye ilan etti. İktidar artık her şeyi pervasızca yapıyor. Çünkü cesareti muhalefetten alıyor ve bir gün bu iktidar bana da pervasızca PCR ve aşı dayatsa, üyesi olduğum İYİ PARTİ en ufak bir itirazda bulunmayacak.

Bu anlaşıldığı için ben de PCR ve aşı dayatmacı partilerinden istifa eden on binlerce insan gibi E-Devlet üzerinden İYİ Parti’ den istifa ettim. İyi Parti'nin İzmit Belediyesi 1. Sıra Meclis Üyesi adayı olduğum halde istifa ettim. Hayırlı olsun.

Bu savaşı aynı kurtuluş savaşında olduğu gibi milletin azim ve kararı kazanacaktır. Maalesef siyasi partilerimiz ümitvar değillerdir.

# YAZARIN DİĞER YAZILARI
# İLİŞKİLİ KONULAR

Yazar Faruk Bostan - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Halk Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Halk Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA) tarafından servis edilen tüm haberler Kocaeli Halk Gazetesi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Kocaeli Halk Gazetesi değil haberi geçen ajanstır.

05

Tekrar Düşünün - Bir tek Yeniden Refah Partisi savunuyorsa, diğer partilerin tümü bu sefer ortak akılla aşı ve PCR' ı savunuyorsa sizin fikrinizin aksine, bence siz yanlış taraftasınız gibi duruyor...

Yanıtla . 1Beğen . 0Beğenme 13 Eylül 17:08
03

Özgür ruh - Korkmadan , haber yapan gazetecilere selam olsun

Yanıtla . 4Beğen . 0Beğenme 12 Eylül 08:55
02

Oktay - Gerçekleri göz önüne serdiginiz için çok teşekkürler Allah razı olsun

Yanıtla . 5Beğen . 1Beğenme 11 Eylül 09:32
01

İzmitli - Aklın yolu bir olduğu için asida birlesiyorlar iktidarı muhalefet i sorgulamak ayrı büsbütün karşı olmak ayrı

Yanıtla . 3Beğen . 1Beğenme 11 Eylül 01:16
04

Fehmi Necati - @İzmitli 01 nolu yoruma cevabı: Baskı ve dayatma, zorbalık aklın yolu mudur? Şaşırmışsımız siz.

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 12 Eylül 18:58