Muhammed Coşkun Güler'i Kollamaya devam mı?

Coşkun  Güler’i  kollayan müdürlük mü, valilik mi, adliye mi, karakol mu, cemaat mi, siyaset mi, çıksın biri cevap versin lütfen!

Kocaeli bürokrasisinde yıllardır bir vurdumduymazlık sorma gitsin. Devletin valisine sormak isterim Coşkun Güler’e ben iftira atmıyorum. Aylardır bu konunun üzerinde duruyorum ve gelişen neticeler  karşısında hesap sormaya devam ediyorum.

16 Mart 2021’de  Kocaeli Valiliği içinde  personel sağlık hizmetleri başkanı Coşkun Güler kendi ahlak anlayışını ilk kez ortaya koymuyordu tarafıma hakaret ve tehditler edip beni makam odasına çekip, odanın kapısını üzerime kilitleyip saldırarak.

Böyle bir olayda devletin valisi, yardımcısı, il sağlık müdürü inceleme, soruşturma başlatmıyorken günlerce şahsımın yazılı olarak şikâyetçi olması beklendi!

Gün geldi valilik soruşturma başlattı, onca kişiyi ifadeye çağırdı Kocaeli vali yardımcısı. Gelenler kapının kitli olduğunu mu söylemedi? Bu kapıyı benim kitleme ihtimalim yok ve eğer o kapının bu Coşkun adlı kişinin kilitlediğini görüpte konuşmayan varsa vebali boynunadır. Bu olayın olduğu saat an be an belli, cep telefonu sinyalleri belli, şahsın aleni şekilde yalan beyan verdiğini ben söylüyorum gerçeği ispat etmek için daha ne lazım!

O güne kadar bir Allah’ın kuluna yapmadığım davranışı neden Coşkun Güler’e yapayım!  Madem ben böyle bir insanım, nasıl oluyor bugün il sağlık müdürü ve başkanlarından bazıları ile konuşabiliyorum?

Yıllardır tarafıma yapmadıkları kalmamış usulsüzlüklerden biraz bahsetmek isterim. Şenol Ergüney il sağlık müdürüyken kendisini tehdit ettiğim gerekçesiyle İzmit Asayiş Bürosundan üç polis beni gözaltına alacaklarını söylediler. Kocaeli Valiliğinin içinde meydana gelen bu hadisede  asayiş müdürü Ömer Kodal kontrolündeki bu ekibin sözleri üzerine avukatımı çağırdım. Avukatıma bu sözleri söylemediklerini iddia etmeleri üzerine ben konuyu derinlemesine araştırınca konunun altından vali yardımcısı Dursun Balaban’ın adı çıkmaya başladı. Şenol Ergüney bilmiyor muydu bu durumu, göz yumdu mu, elbette!

Kocaeli Valiliğine giriş çıkışlarımda kontrol noktasındaki polislerin üzerimi arama şekli ve bazı davranışlarından rahatsız oldum, önce kendilerine söyledim sonra baktım olacak gibi değil yazılı olarak valiliğe şikâyetçi oldum.

Sağlık İl Müdürü Şenol Ergüney’ ken arada müdürlüğe gittiğimde ortada herkese açık olan alana oturduğumda kapılarını örterdi bütün başkanlar. Çünkü hakkımda fettullah  sever  Şenol ve  Coşkun gibi bazı adamlarının itibar suikastı yapmak istediğini birçokları görüyor ama ağzını açamıyordu. Yetmiyor sürekli polis gelip başımı bekliyordu. Bu durumun altından da elbette Dursun Balaban’ın parmağı olmadığını düşünmek bana göre hata olur.

Tarafıma dünya inceleme, soruşturma açarlarken dönemin Derince ilçe sağlık müdürlerini de unutmamak lazım.

Bunlardan bir tanesi çok orijinal, Akın Yılmaz adlı kaymakamında odasına babasıyla girip yarım saat konuştuktan sonra karakola koşup ne dese beğenirsiniz? Ersoy Kandemir beni bastonla darp etti, yetmiyor bir de Derince Eğitim Araştırma Hastanesinden rapor alıyor, yetmiyor bir de babamın eczanesine adamın biri gidip tehdit ediyor ve adını bile anmak istemediğim midemi bulandıran şahsın adını söylüyor; “Siz Vanda hanımı tek mi sandınız?”

Daha sonradan bu kişinin yerine müdür olarak gelen Gonca Set ondanda enteresan! Bu şahsa benimle ilgili soruşturmalarda tek kelime soru sorulmuyor? Daha önceden benimle çalışan birçok ilçe sağlık müdürüne ve 112 yöneticisine tek soru  sorulmadığı gibi?

Hatta Pınar Özkır Sönmez’in sağlık müdür yardımcılığı döneminde tarafıma açılan davalardan birinde İzmit İlçe Sağlık Müdürü Nazif Aksoy’un şikâyetçi olması beni şaşırtıyor! Soruyorum kendisine verdiği cevabı başka bir yazımda yazacağım, bu davadan da beraat ettim;)

Hele Kartepe İlçe Sağlık Müdürü Harun Arslan var, onunla ilgili yazacaklarım kitap olur?

Şimdi bu kadar insanla Coşkun’un yaptığının ne alakası var diyebilirsiniz.

Alaka şu ben yıllardır Kocaeli İl Sağlık Müdürlüğündeki idarecilerin usulsüzlükleri ile uğraşırken gördüm ki benim arkadaşım dediğim birçokları makamı kaybetme korkusundan mı, başka bir korkudan mı bilemiyorum  ağzını bir tane olumsuzluğa açmıyor ya da açamıyor!

Yıllardır ben bu kadar insanla tanışırken kimsenin üstüne kapı kilitlemedim, kimseye iftira atmadım da Muhammed Coşkun Güler’in mi makam odasını  kilitleyip saldırdım?

Kocaeli Valisi ya bu adamın yaptığı ilk saldırı değilse bu ve ben bu saldırıyı yıllar önce Kocaeli Valiliğine yazıp bildirdiysem, dönemin vali yardımcısı Osman Ekşi bu dilekçeye cevap vermediyse. Real otoparkında bundan iki yıl önce saldırdıysa bu şahıs bana?

Kandıra Devlet Hastanesine Başhekimlik yaptığı dönemde AKP’li ilçe yöneticisinin çiçeği burnunda bir doktor hanıma yaptıklarına ağzını açmayan yine bu Coşkun!

O gencecik doktor bayan istifa ederken neredeymiş bu şehrin valisi, sağlık il müdürü, ilçe sağlık müdürü? O AKP’li yönetici Yunus Efendi bu olaydan ceza aldı.

Coşkun Güler gibi birinin personel planlamasını ne kadar kötü yaptığı anlaşılmamış bunca yıldır. Şenol Ergüney’le göreve geldiğinin ilk aylarında tutturdu bir yoğun bakımda herkes nöbet tutacak diye. İzmit İlçe Sağlık Müdürlüğünde yıllarca aşı konusunu başarıyla takip etmiş bir bayanın gerekçelerini bile dinlemeye lüzum gördü mü?

Ne oldu biliyor musunuz o bayan personel, tayin istedi ve İstanbul’ a gitti! Kocaeli Valisi Seddar Yavuz bir sorsun öğrensin o bayan bugün İstanbul’la ilgili hangi önemli görevi icra ediyor?

Peki, 112. Doktorlarına  ettiği lafları, Dilovası'ndan tut Hakkâri’ye görevlendirmelerine doktorlardan birinin bizimle gel teklifine yanıtı ne oldu? Gelsin 112 Komuta ‘da Arzu Aşı'yla bir Cumartesi günü sekiz 112 istasyonu kapalıyken nöbet tutsunlar da bir görelim ne kadar neyi başaracaklarını? Kendilerini Sabim değil bizzat Sağlık Bakanı ararsa şaşmam!

Mersin’den gelen astsubayla konuşmasından sonra hangi telefon trafiğinden sonra Şenol adlı müdürün ”Coşkun ne yaptın” sen diye koşmasını anlatsınlar yürekleri anlatmaya yetecekse.

Polis kardeşimizin hemşire eşiyle ilgili konuştuğu Coşkun ne dedi de polisi zıvanadan çıkarttı?

Aynı Coşkun’la ilgili kendi eşiyle ilgili nöbet tutamaz raporu aldığıyla ilgili iddiaları hatırladım bugün Coşkun ve ailesini İzmit İlçe Sağlık Müdürlüğünde görünce, Coşkun Güler gibi biri acaba bugüne kadar personelinin ne kadar sevgisini kazanmıştır?

Coşkun Güler Kosader adlı fettullahçı derneğe üye miydi? Şayet üyeyse neden hiç fotoğraflarını Kosader ’in sayfalarında göremedik!

Biyografisinde Sakarya’da çalıştığı yıllarla ilgili neden bilgi yok!

Kamu Hastaneler Birliği’nde çok dikkat çekici bir  görev değişikliği yapılıyordu 19 Nisan 2016’da. Yani 15 Temmuz hain darbe girişiminden yalnızca üç ay önce. Meşhur Kosadercilerden  Dr. Harun Öz  İdari Hizmetler Başkanlığı  görevini  Coşkun Güler’e devrederken hangi kriterlere göre hareket ediliyordu dersiniz?

Hasan Aydınlık  ve Şenol Ergüney’e sormak isterim yıllarca bu ilde kaç DHY( Devlet Hizmet Yükümlüsü) istifa etti, bu personel illerinden sorumlu kişiler acaba cemaatçileri ya da bazı siyasilere yakınları kolladılar mı? Geçici görevlendirmelerde kaç kere hizmet puanı kriteri esas alındı?

Coşkun Güler’in polis ifadesinde kapıyı kilitlediğini beyan etmesi  ve karakoldaki bu ifade tutanağının  hokus pokus olurcasına yok olduğu ve aynı tarih ve saatli iki farklı imzalı ifadeyi fark etmem  üzerine gelişen olaylar zincirinde konuyla ilgili savcılığa yaptığımız şikâyet bugün Aydınlık Gazetesinde yer aldı. Sosyal medyamdan, twitterımdan il emniyet müdürü Tiğioğlu ve ilin valisine attığım mesajlara cevap üç gün önce geldi il emniyet müdür yardımcısından.

 

Bu kadar önemli hususta Veysel Tipioğlu gibi bir müdürün hızına hayran kaldım da, Kocaeli'de göreve ilk başladığı tarihlerde 112 ile yaptığı konuşmadaki hızı niyeyse Saraybahçe Karakolu'ndaki Polnet ifadesi değişimi olayında göremedim. Sesi soluğu çıkmadı kaç haftadır. Bu kadar ciddi bir iddia karşısında eminim bir daha benimle ilgili bir hususta daha önceden yaptığı gibi benim bir akrabama ulaşmak istemeyecektir, hatta o kadar eminim, kendisine sevgilerimi sunuyor hatta el sallıyorum. 

Aylardır 112’deki personel eksiliği ile ilgili haberlerimiz TBMM’nde Kocaeli CHP Milletvekili Tahsin Tarhan tarafından Sağlık Bakanının cevaplaması istemiyle soru önergesi olarak verildi!

Bir önceki müdür Şenol Ergüney ’in İskenderpaşa cemaati ile olan ilişkileri bazı medya organlarında yer almıştı. Bu cemaat ilişkileri Coşkun Güler’e de sirayet etmiş olabilir mi? Bu arada Şenol Ergüney fettullahçı mı İskenderpaşa mı deniyor bence ikisini birlikte yürütmeye çalıştı diye bir düşünce hakim, istihbaratçı değilim, terör uzmanı değilim ancak gözümün gördüğüne inanırım, araştırırım hep.

 Malum dünün azılı bilinen fettullahçıları kandırıldılar ya da döndüler, dönmeyi çok severler de benim anlamadığım nokta bu dönenlerin huyları pek dönmüş gibi değil. Bakın Hasan Aydınlık'a, bugün Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter yardımcısı, hadi çıksında desin benim fettullahçılıkla ilgim yoktu, ben asla bulaşmadım diye? Ne dedim ben yalan söylemem.   

Kocaeli’de görev yapan birçok bürokrattan bahsettiğim,  yazımda bazı soruları sordum. Kocaeli Valisi Seddar Yavuz’ a sormak isterim.

Dursun Balaban’ın 17 24 Aralıktan sadece 20 gün önce Diyarbakır’da Bank Asya şubesini fetöden ihraç kaymakam ve Bank Asya Genel Müdürü ile açması, tarafıma yaptığı onca usulsüzlük ya da  Akın Yılmaz, Osman Ekşi, Beyazıt Tanç, Ahmet Set gibilerin usulsüzlükleri mi sadece benim bu şahıstan şikâyetim. Bu şahsın devlet memurluğuna yakıştığına inanmıyorum, nasıl inanayım ki karşımdaki halini, konuşmasını 2 kere duydum. Üçüncüye duymayacağım kesin. Her şeyi inkar eden böyle birine ne diyeyim ki? 1 Mayıs İşçi Bayramında Perşembe Pazarı miting alanına gidiyorum bayramımızı kutlamaya, beyefendi Gamer'de zıp zıp zıplayıp sinir küpüne dönüyor, neymiş ben niye dışardaymışım, tutuklanmamışımda! Altınova Kaymakamlığı dönemine yoğunlaşılırsa zatın ne düzeyde bir görev anlayışına sahip olduğuna, Şenol Ergüney ‘in fettullahçı dernek Kosader üyesi olması ve fettullahçılarla ayan beyan yıllarca hareket etmesi, Kosader ve Laleder üyeleri ağırlıklı bir idareci kitlesiyle görev yapması, Bank Asya hesabını 15 Temmuz darbesinden bir ay sonra kapatması, Adil Öksüz’ün arkadaşı Hüdaverdi Adam’ı Kocaeli Devlet Hastanesi yöneticisiyken konferans verdirmesi, Vanda Şirin adlı bir hekime daha 2 aylık memuriyetinde Derince gibi kritik bir ilçenin sağlık müdürlüğü ve toplum sağlığı müdürlüğü yaptırılırken, iftiralarına, yalanlarına, mobbinglerine rağmen kollanması, yakın akrabasının kendi emrinde görev yaparken aylarca işe gelmediği halde, emekli oldum bahanesiyle maaş alması iddiaları, bir başka akrabasının müdürlükte  kritik bir görev yaparken meşhur kaçak fetöcülerden Melih Kaştı ’ya yakın olduğu söylentileri! Dünya kadar hatasına rağmen Şenol Ergüney ‘in müdürlüğü döneminde Dilovası İlçe Sağlık Müdürü olarak mükâfatlandırılmasına dönemin Dilovası Kaymakamının müdahalesiyle Pandemi gibi kritik bir süreçte sözleşmesinin fesh edilmesi, Gonca Set adlı dönemin Derince İlçe Sağlık Müdürü’nün zamanında İzmit Ketem bünyesinde Amerika’ya kaçan Melih Kaştı’nın eşi Tuğba Kaştı’yla çalışması, Akın Yılmaz gibi bir kaymakamın olumsuz davranışları karşısında personelini koruyamaması, Vanda Şirin’in Toplum Sağlığı Başkanlığı döneminde masasında bulunan ilçe sağlık müdürü antetine o kadar şahidin önünde ağzını açamaması, gözünün önünde oluşan baskılara  iyi bir idarecilik sergilemek yerine onca olumsuzluğa şahit olmasına rağmen ağzını diğer ilçe sağlık müdürleri gibi açamaması..

Ve daha bunun gibi nice sorularım var. Seddar Yavuz’dan önceki vali Hüseyin Aksoydöneminde ben bunları yaşarken konunun muhatapları  bugüne kadar bir kere dürüst bir hareket sergilemişler midir?

Değerli okuyucular ben bu insanlarla mücadele ederken inanın sağlık camiasından bir tane yönetici benim gibi çıkıp bunları yüzlerine haykıramadı, neden biliyor musunuz, makamımızdan oluruz korkusu!

Beni ihraç ettiler, bu ihraç her açıdan haksız olduğu için mahkeme bu kararı Nisan ayında iptal etti . Sağlık Bakanlığının kurasına başvurumu bugünlerde yapacağım, tahminen bir ay içinde atamam gerçekleşecek.

Kararımı verdim, bundan sonra Ankara’da görev yapacağım. Sevgili okuyucular ben bu ilin insanlarına zarar gelmesin diye çok uğraştım, yaptıklarım yazılı, çizili, delilli!

Karşılığında yapılanları özellikle Dursun Balaban, Ahmet Derviş Set, Akın Yılmaz,  İbrahim Karaosmanoğlu, Fikri Işık, Hasan Aydınlık, Hüseyin Aksoy, Pınar Özkır Sönmez, Nuran Kaman, Habip Korkmaz, Mehmet Ellibeş, Metin Çömlekçi ’nin  çok iyi okumasını istiyorum;

Ben İzmit’te Fethiye caddesinde yılların esnafı tonton bir dedenin, 42 Evler’in en eski öğretmenlerinden bir annenin, İzmit Sanat Okulunun öğretmenlerinden bir babanın oğlu olarak bu ilde büyüdüm. Birçok insanın üzerimde emeği vardı.

Bu ilde çocuklar bonzai bağımlısı olurken, insanlarımıza   hizmet eden ambulansların defibratörleri bozukken, Kandıra yolu başta şehrin birçok noktasında dünya kazalar olur vatandaşlarımız hayatlarını kaybederken, gençlerimiz işsizlikten  kırılırken, dünya kadar usulsüzlükler Sayıştay raporlarına yansır, çevremiz doğamız kirlenirken 2014’ten beri birçok hususta mücadele ettim ve konunun muhataplarıda bunu çok iyi bilirler.

Karşılığında defalarca mahkeme, baskı, soruşturma, iftira vs. Babamın rahatsızlanmasına sebep olanlar, bu konudaki tutumunu değiştirmeyenler, hiç anlayamadılar benim durdurulamayacağımı ve aynı yerden defalarca yapmayın dememe rağmen dünya kadar sorun yaratmaya çalıştılar.

Özellikle fettullah ve İskenderpaşa cemaatleri başta olmak üzere her cemaate, her siyasetçiye, Kocaeli bürokrasisine sesleniyorum; ben başımı öne eğecek bir hareket yapmamışken tarafıma yapılanları sık sık halkımızla paylaştım, paylaştım ki insanlar biraz daha maskelerin ardındaki gerçek yüzleri görsün.

Her zaman devletime hizmet etmiş biri olarak, ne valiyi ne bakanı ne siyasetçiyi ne cemaatçileri ne de bir başkasını dinlemedim.

Bugün bir tane eleştirdiğim bürokratın karşıma çıkamayışının, doğru düzgün yaptıklarını savunamayışının arkasında yatan gerçek bana göre Atatürkçü çizgiden sapmış olmalarıdır. Allah büyüktür derim hep, babamın sağlığı, ailemin ve dostlarımın morali çok bozuldu, bazı akrabalarımı bile sildim defterimden bu uğurda lakin iyi bilinmesini istediğim bir şey var, başımı öne eğecek tek hareket yapmadım. Siyasilere zerre kadar güvenmedim, bir kere kapılarını çalmadım, yanıma bile sokmadım bazıları gibi!

Bugüne kadar bana yaptıkları yıldırmadı beni, babamın benden utanması durdurmadı beni lakin bu ülkede üzüldüğüm şey şu; aslanı çakala boğdurma âdetinden vazgeçmeyen siyasilerin  gün gelecek bu ülkeyi ne kadar zora soktukları daha iyi anlaşılacaktır.

Sakın o gün ah anam vah aman çekmesin kimse, memuriyete dönmek içimden gelmiyor zerre kadar, inanın sadece babamın morali düzelsin diye!

DEVLETİME hizmet ederken ben ne memuriyete, ne cemaate, ne siyasete, ne bir başkasına ihtiyaç duymadım. Tek ihtiyacım olan aklı Allah bana vermiş, Atatürkçü çizgiden bir adım sapmadan yoluma ışık saçarak devam edeceğim.

İhtiyacım olan güç damarlarımdaki kanda hep var. Bu yazım uzun oldu biraz, hakkınızı helal edin değerli okuyucularımız.

 Son sözüm “NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE!” dir.

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Dr. Ersoy Kandemir - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Halk Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Halk Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA) tarafından servis edilen tüm haberler Kocaeli Halk Gazetesi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Kocaeli Halk Gazetesi değil haberi geçen ajanstır.

04

Gazi - Yalan söylediklerini biliyorlar...

Yalan söylediklerini biliyoruz...

Yalan söylediklerini bildiğimizi biliyorlar....

Yalan söylüyorsunuz diyorlar...

Her daim yanınızdayız Ersoy bey Allah yar ve yardımcınız olsun.

Yanıtla . 2Beğen . 0Beğenme 13 Eylül 06:27
03

Bir dost - Liyakat sorunu son bulduğunda ülke olarak atılıma geçeceğiz.

Yanıtla . 1Beğen . 0Beğenme 12 Eylül 20:00
02

Sağlıkçı - Hocam yanındayız sana yapılan haksızlığı elbet gören olacak cezalarını bulacaklar

Yanıtla . 1Beğen . 1Beğenme 12 Eylül 15:49
01

İnci Köse - Sevgili Hekim Kardeşim, hemşehrim, şu şehir için senin kadar uğraşanı, senin kadar bedel ödeyeni az gördüm. Atamanın sonucu ne olursa olsun, Allah(cc)hakkında en hayırlısını versin. Senin, bayrağın dalgalandığı her toprak parçasında görevini en iyi şekilde yerine getireceğine yürekten inanıyorum. Bunların aksine...

Yanıtla . 5Beğen . 1Beğenme 12 Eylül 15:07