İş bilmez bürokratlarla Kocaeli'nin uçuruma gidişi ve FETÖ

Kocaeli memleketim doğup büyüdüğüm yer.
Son 20 yılda milyarlarca ödeneğin aktığı Kocaeli’de ben ömrü hayatımda bu kadar işbilmez bürokrat görmedim.

Dünya sözüm var hepsine, çıtları çıkmıyor.

Her gün dünya kadar trafik kazasında yurttaşlarımız hayatını kaybetmekte, sakatlanmakta.

Kocaeli Cumhuriyet’ten beri bu kadar uyuşturucunun yakalandığını herhalde ilk defa duymakta. Kim bu uyuşturucu işlerini bu kentin başına musallat edenler?

Uyuşturucu işlerinin başlarında kim var?

Bu işlerin ağababalarının neden tutuklandığını duymuyoruz?

2010’dan önce Ankara’da trafik denetimlerinde alkolmetre gibi nefesten uyuşturucu tespit edebilen cihazlarla kısa bir süre denetim yapılmıştı yanılmıyorsam. Hemen kalktı bu uygulama neden?

Rahmetli, AKP Genel Başkan yardımcılarından Mir Dengir Fırat vardı. Bay Kemal kendisine neler dedi kimler hatırlıyor? Mir Dengir Fırat AKP’ den sonradan HDP’ye geçmişti.

Bay Kemal bir aralar İ. Melih Gökçek’le canlı yayında Ankara’nın doğal gaz sayaçlarını tartışmıştı.

Demem o ki Kemal Kılıçdaroğlu’yla tartışanlar Türk Halkı’nın önünde terliyorlardı ve dikkat edin canlı yayınlarda pek göremez olduk bu tartışmaları.

Bugünlerde Melih efendinin kendisi FETÖ konusunda suçlanıyor, Türk Mahkemelerinde konuşuyor ve hala nasıl bir zihniyete sahipse Cumhurbaşkanımızın adını da ağzından düşürmüyor!

İlimiz milletvekili Radiye Sezer Katırcıoğlu konuşmasında belli ki bir yerlere mesaj vermek istiyor.

Ne hikmetse toplumun dün ayan beyan FETÖ’den rahatsızlık duyduğu siyasiler bu aralar gündemde.

Hal böyle olunca Kocaeli’de de malumunuz bu Fethullah’ı sevenler, dün deli divane olanlar sanki hiç bunları yapmamışlar gibi hiç seslerini çıkarmadan oturmaktalar!

Dün istedikleri gibi sağlık müdürlüğünden adliyeye, valilikten emniyete, belediyelerden narkotike, istihbarata, mali şubeden, KOM’a, olay yeri incelemeden birçok kurumun personel işlerine kadar at oynatanlar Kocaeli’de neler yapmaktalar?

Dün sağlık müdürlüğünde usulsüz görevlendirmeleri yapar, Fethullahçıları desteklerken bunları valisi, yardımcıları görmüyor muydu? Kaymakamlar sesini çıkarıyor muydu?

Belediye başkanı Pensilvanya Canavarının elini öpüyor, yetmiyor yıkamam diyor, başka bir tane belediye başkanı da yıllarca altlı üstlü oturduğu, herkesin Fethullahçılığıyla tanıdığı, hatta AKP’li arkadaşlarımın bile diyaloglarımızda çok rahatsız oldukları bu kişiyi hala belediyede üst konumlarda himaye edenlere şaşırıyor, eleştiriyorlar! Sağlıkta sanki bunca yıl yaptığı usulsüzlükler bilinmiyor. Belediyeye geçiyor çok anlarmış gibi itfaiyecilerin sendikalı olup olmamasına karışacak kadar haddini aşıyor. Ne hikmetse kendisinin Fethullah severliğinden bahseden bu vücut kitle indeksi yüksek, morbid obez diyebileceğim kişi Ersoy Kandemir’e bir kez gık diyemiyor. Sanırım hepimiz bunu sebebini akli melekelerime, devlet sevgime, başarılı biri olarak tanınmam kadar hakkımda duyulan ve dile getirilemeyen şüphelere bağlıyoruz.

Bunca zamandır FETÖ ile ilgili rahatsızlıklarımın bir kısmını yazarım. Dünya kadar iddiam var. Birçok ismi tek tek yılmadan usanmadan terör savcılığına gidip FETÖ konusunda araştırılması gerçeklerin ortaya çıkması için şikayet ediyorum.

Zaman zaman şikayetlerime bilgi ve belgeye ulaştıkça devam ediyorum. En son Diyarbakır Kayapınar’da Bank Asya Şubesi açılışına katılan ağzı kulaklarına varan Dursun Balaban adlı vali yardımcısını şikayet etmiştim.

Özellikle bu Dursun Balaban adlı şahsın üzerinde duruyorum. Ben bu şahsın ahlak yapısını zerre kadar beğenmem. Görev ahlakını beğenmem. Böyle birinin OHAL dönemi gibi bir süreçte Emniyet’ten ve MİT gibi kurumlar başta olmak birçok kritik kurumun başında tutulmasından endişe duyarım.

Neden mi?
Kocaeli’de FETÖ’yle ilintili bir tane belediye başkanı bulundu mu?

Bir tane milletvekili ?

Bir tane il veya ilçe müdürü?

Bir tane sendika başkanı?

Bir tane genel müdür, yardımcısı?

Ya da daha açık sorayım valilik ifademi 15 Temmuz’dan 6 ay önce verdim, bu ifadede sağlık müdürlüğü ve valiliğin içinde ciddi paralel yapılanma tabir edilen yapının bulunduğu söyledim. Üç tane vali yardımcısının ihraç olduğu ilde, sağlıktaki bu yapılanmayı mı bilemeyeceğim!

KOSADER adlı Fettulahçı yapılanma, dernek kendini 15 Temmuz’dan önce feshetti.
Kurucu üye Mor Beyin adlı programı yazan Melih Kaştı darbeden yaklaşık bir yıl önce Amerika’ya sıvıştı.
Hasan Aydınlık Melih Kaştı’yla darbeden yıllar önce herkesin göreceği şekilde müdürlüğün önünde kavga etti etmesine, darbeden sonra görüştü mü Kosadercilerle Laledercilerle?

Hasan Aydınlık’ın il sağlık müdürlüğü yaptığı dönemde makam odasının kapısının kırılması olayını duydunuz mu?

Hasan Aydınlık o olayda polise verdiği ifadede Melih Kaştı adlı kişinin makam odasında kurduğu bilgisayardan bahsetti mi acaba?

Bu ilin Başsavcısı Habip Korkmaz Kocaeli’ye geldiğinde yerel gazetelerin birçoğu FETÖ avcısı diye kendinden bahsediyordu!

Kendisine benim Cumhurbaşkanını desteklediğimi bilip bilmediğini gözünden geçirmesini söylemek isterim öncelikle.

Büyükşehir Belediye Başkanlığı adaylığım döneminde kendisinin Kocaeli’de bulunmasından duyduğum rahatsızlığı dile getirmiştim.

Başsavcı olarak bir açıklamasında bir milletvekilinin bir FETÖ sanığı için kendisini aradığını söylemesindeki sebep nedir?

Bana da bir milletvekili arkadaşım kendisi ile ilgili ilginç şeyler söyledi deyip basın açıklaması yapmıyorum dikkat ederseniz!

Başsavcı olarak yaptığı görevden haz etmem, kendisine güvenmem.

Neden güveneyim ki? Eylem yapıyorum ulusal basına yansıyor?

Lafa bak lafa döner sermayeyi protesto ediyormuşum!

Devletin Valisi Hüseyin Aksoy, basın müdürü emekli olan Erhan, valilik olarak ulusal basına verdikleri bilgi bu!

Tabii nasıl desinler Ersoy o gün OHAL döneminde canını ortaya koydu.

OHAL gibi bir dönemde valiliğin içinde tüm siyasilerin, İl protokolünün olduğu gün tesadüfen gelsin valiliğin kapısına çektiği otomobilinin üstüne 15-20 tane pankart yazsın!

Pankartlarda neler yazmıyordu ki;
“Fikri Işık Cumhurbaşkanımıza daha fazla destek ol”
Derince Kaymakamı Akın Yılmaz’ın usülsüzlerine neden ağzını açmıyorsun Hüseyin Aksoy?”
“Valilikte dilekçe kanununa niye uyulmuyor, verdiğim dilekçeye protokol numarası niye alamıyorum”
“Bagaja yaklaşma”
“Kocaeli Polisi aylardır 12 12 çalışma düzeniyle perişan oluyorken OHAL gibi bir dönemde sizler valilik olarak ne yapıyorsunuz?”
“Yunus Polislerine neden 3 kiloluk çelik yelek yerine ince çelik yeleklerden verilmiyor?” Ve daha bunlar gibi birçok yazı.

Devletin valisi tabi hala o gün bugündür benden saygı bekliyor. Hüseyin Aksoy, Dursun Balaban gibilere benim saygım olmaz, kendilerine saygım olması için önce Cumhurbaşkanımızı desteklediklerine inanmam lazım. Dikkat edin Tayyip Erdoğan’ın AKP Genel Başkanlığını kastetmiyorum. Cumhurbaşkanımızı desteklediklerine inanmıyorum. Özellikle bu saydığım bürokratlara yakın görünen milletvekilleri Fikri Işık ve İlyas Şeker’e de güvenmiyorum.

Emekli vali yardımcıları Ahmet Derviş Set, Beyazıt Tanç, Osman Ekşi gibileri de yazıyorum . Emekli olmuş olmanız yaptıklarınızı unutturmuyor. Akın Yılmaz, Atilla Kantay, Hasan Gözen gibi kaymakamlar bu ile ne kattı? Hangisi anılıyor?

Bu isimleri bugün bir kez daha nakşetmemin sebebi kendilerine TÜRK DEVLETİ’nin büyüklüğünü unutmamalarını hatırlatmak.

Hüseyin Aksoy gibi bir valinin, Dursun Balaban gibi bir vali yardımcısının, Şenol Ergüney gibi bir il sağlık müdürünün olduğu ilde memuriyetten 3 yıl önce haksız yere ihraç edildim.

Allah nasip ederse yarın Sağlık Bakanlığı'nın atama kurası var, atanacağım çok sevinçliyim çünkü hem babamın yüzü gülecek hem de devletimiz büyüklüğünü bir kez daha bu iş bilmez bürokratlara göstermiş olacağım.

Aynı zamanda yarın Kocaeli Adliyesinde Kocaeli Eski Valisi Hüseyin Aksoy, Dursun Balaban ve Şenol Ergüney’in adının müşteki benim adımın sanık olduğu KANDIRA yolundaki kazalardan dolayı başlayan süreçteki dava var. İnanın yarın hepimiz için çok ilginç bir gün olacak, herkes davetlimdir.

Gazeteciliğim devam edecek mi onu yarın yazacağım, inanın ben de bilmiyorum cevabı.

Bu süreçte bir doktor arkadaşım var, benim atanmama bu kadar sevinmesi şaşırttı beni, inşallah sonunda Karaman’ın oyun havalarını dinlemeyiz. Pek sevmiyorum Karaman oyun havalarını da! Kendisi iyi bir insan, son dönemlere kendisinde gördüğüm düzelmeler de inanın beni çok mutlu etti. Dostlarımıza bu güzel atama haberini inşallah Cuma günü bildireceğim.

Saygı ve sevgilerimle.

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Dr. Ersoy Kandemir - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Halk Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Halk Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA) tarafından servis edilen tüm haberler Kocaeli Halk Gazetesi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Kocaeli Halk Gazetesi değil haberi geçen ajanstır.Kocaeli Markaları

Kocaeli Halk Gazetesi, Kocaeli ile özdeşleşen markaları ağırlıyor.

+90 (541) 450 76 90
Reklam bilgi