Işık, AYDINLIK anlamadı sende mi Tipioğlu? Kök Hücre

Değerli okuyucular, öncelikle hala yazmayı bırakamadım. Bakanlığın atamadan sonra işlettiği bir süreç olduğunu bilmediğimden. Derince İlçe Sağlık Müdürlüğü kadrosuna atandım ancak ÇKYS denilen bir sisteme atananların ismi düştükten sonra göreve başlanılabildiğini biraz geç öğrendim.

Bakalım ÇKYS’ ye ismim düştüğünde Kocaeli Sağlık Müdürlüğü görevlileri bunu bana bildirecek mi, ya da atandığım Derince’deki birime!

Burada 24 saatlik bir süreçten bahsediliyor, şayet o yazıdan haberim bir şekilde olmazda 24 saat içinde başlamazsam müstafi sayılıyormuşum, yani başlamamış hakkı yanmış gibi!

Gelelim dün ve bugünün anlam ve önemine. Dün kardeşlerimizin ülkesi AZERBAYCAN'ın bağımsızlık günüydü, canı gönülden kutluyorum. 18 Ekim 1991'de Azerbaycan'ın Bağımsızlık Deklarasyonuyla ilgili Anayasa yasası kabul edildi. Azerbaycan'daki doktor kardeşim Perviz' e, oğluna ve ailesine selam ederim.

BİBİ HEYBET CAMİİ

KIZ KALESİ

Ayrıca dün Trabzon'dan beni arayan sınıf arkadaşım  Mehtap'ın sesini duyduğuma ne kadar mutlu olduğumu anlatamam. Bu vesileyle İzmir'den Antep'e, Hakkari'den Balıkesir'e, Artvin'den, Çorum'dan Türkiye'nin dört bir yanındaki tüm dostlarıma selam söylemek istiyorum.

 

ATATÜRK KÖŞKÜ

Ayrıca bugün değerli muhtarlarımızın günü, hepsinin bu özel günü kutlarım. 42 Evler Mahallesi muhtarı Oğuz Bayraktar'ında bu güzel gününü kutluyorum.

 

Oğuz Bayraktar aslen Gümüşhaneli olup yıllardır mahallemizde ikamet etmektedir. Babası Çavuş amcanın  bakkalından az mı ekmek almadım, adıda Oğuz bakkaldı, annesi çok severdi biz çocukları. Allah rahmet eylesin, güzel insanlardı.

Öyle bir mahalle düşününki herkes birbirinin atasını dedesini tanıyor. Oğuz abi benim dedemi tanıyor, bende Oğuz abinin çocuklarının dedesini. Bu mahalle TRT'deki mahalleleri konu alan Türk filmleri gibi. Tüm 42 Evler Mahallesi sakinlerine selam ediyorum. 

Gelelim yıllardır eleştirdiğim Kocaeli siyasetine ve bürokrasisine. Ben ömrü hayatımda Fikri Işık'ı 2 kere gördüm, tanımam etmem. Ama bürokraside ne kadar hazzetmediğim insan varsa maşallah hepsi kendisini iyi tanır.

 

Geçmişten beri  Kocaeli'de bürokratlık yapmaması gerektiğine inandığım sizce kimdir desem birçoğunuz Şenol Ergüney, Dursun Balaban, Akın Yılmaz, Hüseyin Aksoy, Melih Kaştı, Coşun Güler, Arzu Aşı, Vedat Tortumluğlu, Mürsel Durmaz, Pınar Özkır Sönmez, Habip Korkmaz, Öztürk Kupşen, Işık Çelik, Hasan Dinelek, Harun Öz, Sabri Medişoğlu, Şeref Kasımoğlu, Gökhan Nalbant, Ferhan Uğur, Nazif Aksoy, Cihat Nazım Çaka, Orhan Ahi, Ahmet Sarışık, Ahmet Derviş Set, Beyazıt Tanç, atilla Kantay, Ali Ada, İsmail Gültekin, Şevket Cinbir, Cengiz Karabulut, Mustafa Altıntaş, Adem Yazıcı Osman  Ekşi, Hasan Gözen, Erdal Yıldırım, Mevlüt Akdere, Emin Ölmez, Harun Arslan, İlhan Kadıoğlu, Münevver Gonca Set, Vanda Şirin, Nurullah Ege, İlyas Şeker, Salih Şenkal, Tuğba Kaştı, Mustafa Güneş, Atıf Deniz, Damla Tosun, Zehra Coşkun Salih, Serhat Karatepe, Hüseyin Şaşkın, Sadettin Hülagü, Veysel Tipioğlu, Kaan Yıkılmaz, Selçuk Özdemir, Mehmet Karakaş, Yıldırım Güler, Ömer Kodal, Necati Denizci, İrfan Cengiz, Tahir Büyükakın, İbrahim Karaosmanoğlu, Zeki Aygün, Ali Yeşildal, Gökmen Mengüç, Zafer Utkan, Zafer Cantürk, Nedim Özen, Adem Çakır, İlyas Sarı, Erkan Çelik, Ömer Dağ, Ömer Naci Yılmaz, Kerem Özkahraman, Mustafa Tekin, Zeliha Yeğin, Fikret Ak, Metin Çömlekçioğlu, Bilal Bitmez, Ercan Kalabaş, Cevriye Avcı, Zeynel Çoraklı, Merziye Kasap Portakal, Ebru Çalışkan, Özcan Tekin, Hüseyin Temüroğlu, Selda Balta, Halide Varol, Alper Alpay, Fahrettin Zafer Güneyin, Hasan Yaşar, Naci Dabak, Ömer Yıldırım, Şenol Çavuşoğlu, Özgür Bayram Bakır, Nesrin Özmen, Mutlu Kozan, Osman Alagöz, Uğur Bilir, Ali Akansel, Onursal Varlıklı ve daha birçok kurumdan birçok birimden saydığım bu isimlerden bir ya da bir kaçını sayarsınız, ancak yanılırsınız. Benim bu ilde görev yapmasından en hazzetmediğim kişi 2009 yılından beri gözümü üstünden ayırmadığım Hasan Aydınlık'tır! 

 

Kendisinin görev anlayışını çok iyi bilen biri olarak, tüm Kocaeli'nin önünde neredeyse 10 klasör söz yazmış ve söylemiş biri olarak, dünün sağlık müdürüyken Fettullah'ı ne kadar sevdiğini iyi bilen, yaptığı görev ahlakını görmüş biri olarak, bugün bu şahıs belediyede genel sekreter yardımcılığı yapmaktadır.

 

Tahir Büyükakın'ın başkanlığını yaptığı büyükşehir belediyesinde biz sağlıkçıların dün nasıl bir müdürlük yaptığını iyi bildiğimiz Hasan Aydınlık'ın genel sekreter yardımcılığı anlayışında da pek bir değişiklik yok, sakal bıraktı, biraz daha kilo almış o kadar.

 

Uzun zamandır  kendisine zerre kadar güvenmeyen ve eleştirmeye devam ederken kendisine ve destekçilerine sormak isterim?

Sizce benim bu kadar iddiam karşında kendisi ve sizin gibi destekçileri benim bu şahısla ilgili anlattıklarımı duyunca mutlu mu oluyorsunuz? Çıkın da biriniz onun karşısında Hasan abi çekerken savunsanıza bu şahsın niye fettullahçıları kolladığını, bahsetsenize geçici görev ahlakından görev ahlakına kadar birçok konudan!

 

YAHYAKAPTAN’daki SGK Müdürlüğünde neden bir dönem çalıştığından? Öncesinde ilk belediyeye atandığı zaman Sayın Karaosmanoğlu’nun döneminde itfaiyecilere sendikalı olmayacaksınız baskıları yapıp yapmadığından? 

 

Ey Aydınlık, sen benim gibi bir İzmit çocuğunun bunca çaba gösterirken  attığın adımdan haberim yok mu zannedersin? Senin gibi dünü besbelli başarısızlıklarla dolu bir bürokratı, kim o konuma getirirse getirsin, yıllardır sizlere ettiğim sözlerin binde birini siz bana etseniz ben size cevap mı veririm, yoksa sizler gibi sus pus otururken gider Sağlık Bakanlığı baş denetçisi Fethiye verdiğin ifadede dediklerini mi söylerim! Bugüne kadar beni bir kez gördün mü, bir kez konuşmuşluğun var mı, sen hangi bilgine güvenipte kurdun o cümleleri anlat ki Kocaeli Halkı seni daha iyi tanısın değil mi? 

 

 

Sen bu ilde nasıl bir sağlık idareciliği yaptın bizzat gördüm.  Hangi  siyasilerle, hangi cemaatçilerle içli dışlıydın gördüm.  Geçici  görevlendirmelerdeki usulsüzlük anlayışını da, fettullahçıları nasıl can siperhane koruduğunda, kardeşinin başına fetöyle ilgili gelenleri Ankara'ya genel müdür diye gittikten sonra nasıl "google" arama motorundan kaldırttığını gördük.

 

Zihniyetinin kendini bile aydınlatmazken senin bu topluma sağlık müdürü, bakanı, müsteşarı ya da belediye başkanı olarak katabileceğin bir şey olduğuna inanmadım hiçbir zaman. Seninle ilgili sorularım çok, sadece bir tanesini soracağım bu yazımda, sana iyi polis kötü polis oyununu kim öğretti?

 

Kimde öğrendiysen diyesin ki  o fikri bozuğa; Ersoy hoca bunca yıldır devleti ve milleti için çalışırken bizlerin yaptığı ortadaymış, Kocaeli ve Türk Halkı her gün bizlerle ilgili her gün  biraz daha bilgi  öğrendiğinde bizim iyi polis, kötü polis oyunu patlamakla kalmayacak, çadır başımıza yıkılacakmış diye söyleyesin!

 

Şimdi gelelim dün saat 14.42'de İzmit Eren caminin önünden geçerken, siyah dolmuşunda  cep telefonuyla keyifle konuşan Kocaeli İl Emniyet Müdürü Tipioğlu'na. Biliyorsunuzdur ben istediğine istediği zaman ulaşabilen, kimin ne yaptığını merak ettiğinde öğrenebilen, değişik yöntemlere sahip olduğu birçok kesimce bilinen ve bu yetileri sadece ama sadece yüce devletimizin gelişmesi için kullanan biriyim. Anladığım kadarıyla size onca tweete söze rağmen görev ahlakını daha önceden beğenmediğim bürokratlar gibi davranacaksınız, takdir sizin elbette.

 

Geçtiğimiz günlerde rüyamda sizi gördüm, ben geçici görevle 112 AÇM'ye başlamışım, sizin kurumun önüne jip gelmiş, arkadaşlarınızla otururken bir havalar bir havalar, dedim aynı Dursun, rüyada diyorum yani yanlış anlaşılmasın. Siz 112'yi aramışsınız, telefona ben çıkıyorum. Diyorsunuz ki ben Veysel emniyet amiri, saat gecenin körü, telefon bakmaktan canı çıkan bende size beyefendi ne istediniz, buyurun diyorum siz yine aynı cevap, ben Veysel amir müdür, başlıyoruz tartışmaya, sen haddini aşıp şuursuz şuursuz konuşuyorsun, ben şikâyetçi oluyorum. Neyse sen amir olduğun için bir ceza almıyorsun, tabi olanı biteni benim Ankara'daki üst düzey bürokrat olan bir akrabam duymuş, bu akrabam Cumhurbaşkanlığı içindeki İstihbarat birimde çalışıyor, ana tarafımdan akrabam oluyor rüyada, rüya yani yanlış anlaşılmasın sonra garip değişik birçok dava açılıyor hakkımda da, nasıl korkuyorum anlatamam!

Sağ olsun taa Ankara'dan sessizce bir ekip yolluyor, hızlı bir çalışmayla büyük bir skandal patlak veriyor, senin aklanmanın altında meğer kayıtlı olan telefon görüşmelerinin silinmesi çıkmaz mı? 

Sen ve bir tomar adamı alıp hapse atıyorlar, rüyada burada bitiyor.

Ben sizi son zamanlarda bu bahsettiğim Hasan Aydınlık adlı kişiye çok benzetmeye başladım. Yanlış anlamayın kilo ve boy bakımından değil. Görev yöntemleriniz ve bazı gördüğüm davranışlarınızdan ötürü! Sanırım bu durum bilinçaltıma işledi  ve  böyle bir rüya gördüm. Sizinle paylaşmaktan ziyade halkımızla da paylaşmak istedim esasen. Neden bilir misin Sayın Tipioğlu?

Bilemezsiniz, hiçbir zamanda bilemeyeceksiniz diye düşünüyorum!

 

KÖK Hücre Tedavisi yapılan Kocaeli'deki Devlet Hastanesi

 

Kocaeli AKP Yönetimi, Milletvekilleri ve özellikle il sağlık yöneticilerinin pandemide ilimizi başarısızlığa sürüklediğine inanıyorum uzun zamandır!

Tabi cemaatçilerin yıllardır tarafıma algı yönetimi yaptığını yıllardır algılayamayan bazı ilçe sağlık müdürlerinin ne kadar yanlı bakış açısına sahip olduğunu, makam uğruna nelere göz yuman sağlık idarecileri olduğunu görüyoruz.

Şimdi yazacağım soruyu inanın birçok kesim okuduğunda inanamayabilir.

Geçtiğimiz yıl pandemide daha aşı henüz Türkiye'ye gelmemişken yoğun bakıma giren bazı hastalara KÖK HÜCRE tedavisi uygulanıp iyi sonuçlar aldığını kaçınız duydu?

Öncelikle hastanın durumunun kritikliğine binaen  devlet hastanesinde kurulan uzman hekimlerin oluşturduğu bir kurul kök hücre tedavisinin uygulanabilir olduğuna karar veriyor, sonrasında İstanbul'da namlı bir özel hastaneye 20-25 lira civarında bir ücret ödeniyor. Sabah akşam televizyonlara çıkıp rakam rakam paylaşımlar yerine mevcut tıbbi tedavilerin yanına alternatif tıbbın eklene bilirliği, faydası olur mu, olmaz mı bunlar araştırılmalı!

Siyasetin, cemaatin, bürokrasinin torpiliyle gelip karşımda haddini bilmezce konuşup, savcılık lafları edeceğine insanının az yüzü kızarmalı! 

Hıfzı sıhha kurulu kararları orada, kaç tane idareci bugün kendi bölgesinde işe geliş gidişlerde vatandaşın toplu taşımalarda balık istifine döndüğüne ses çıkarmış, uygulama geliştirmiş?

Vali yardımcısının aklından çıkan bir fikirle idareci bakkal, market dükkanları gezip kaymakamlar en basit temel denebilecek, maske, mesafe, hijyen kurallarını anlatıyor!

Pandemiden önce bir ilçe müdürü için sordum ama sözüm herkeseydi esasen! Kızım sana söylüyorum, gelinim sen işit misali.  Kaç kişi ilçesindeki ilçe sağlık müdürünü tanıyor demiştim? 

 

Konular uzun, bakalım  bir sonraki yazımda neler yazacağım.   Cumhurbaşkanımızın arkadaşı Burhan Abiş'in kovite yakalandığını duydum, kök hücre tedavisini de bugün duydum, faydası olur mu bilemiyorum paylaşmakta yarar gördüm. Yoksa bende biliyordum değil yani, üç beş saat önce çok değer verdiğim bir arkadaşımdan duydum.

 

Geçenlerde insan evladı Yüksel beyi gördüm, sağ olsun iyi insan olmak gerçekten çok farklı bir şey. Halimi hatırımı sordu. Hasan Aydınlık gibilerin Şenol gibilerin yaptıkları da ortada!

 

Son olarak Coşkun Güler ile ilgili artık midemi bulandıracak düzeyde bilgiler geliyor. İnanın bu kadar kötü bir yönetici az çıkar. Konunun  takibinde olup yakın zamanda bazı sağlık idarecilerinin değişeceğine inandığımı belirtmek isterim. Artık bir ilçe sağlık müdürün değişeceğinden eminim. İnşallah Yüksel beyin önünü tıkadıklarına inandıklarımın geçmişte de bu hataları yaparak bu ilde sağlığın anasını ağlattıkları unutulmaz.

 

 

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Dr. Ersoy Kandemir - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Halk Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Halk Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA) tarafından servis edilen tüm haberler Kocaeli Halk Gazetesi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Kocaeli Halk Gazetesi değil haberi geçen ajanstır.

01

Körfezli Biri - Kuru ekmek yiyenin karnı doyar da haram yiyenin ne karnı ne gözü doyar. Deve yükü aş olsa, aça çok görünür, doymayana haramla beslenene az. Yalan söylemek, vicdanı müebbet hapse mahkum eden bir suçtur ama anlayana. Tüyü bitmemiş yetimin garip gurebanın hakkını yiyenler, mevki makam ve yetkisini kötüye kullananlar er veya geçte olsa hesap vereceklerdir, Vatana ihanetin nedeni olmaz bedeli olur, tarihe not düşecek bir yazı, Ersoy hocam ayakta alkışlıyor saygı ve sevgilerimi sunuyorum, Allaha emanet olun. ??

Yanıtla . 7Beğen . 0Beğenme 20 Ekim 12:50


Kocaeli Markaları

Kocaeli Halk Gazetesi, Kocaeli ile özdeşleşen markaları ağırlıyor.

+90 (541) 450 76 90
Reklam bilgi