AKP Kocaeli Milletvekilleri ilin sağlığından haberdar mı?

Kocaeli İl Sağlık Müdürlüğünde yirmi yıla yakındır cemaatler ve bazı siyasiler etkinliğini artırmakta.

Özellikle 2005 ve 2016 arasında etkinliğini en çok artıran grup fettullahçılar.

Diğer cemaatlerden Süleymancılar, Menzilciler, İskenderpaşacılar ve bazı gruplar hala bu sistemin içinde oldukları bilinen gerçeklerden.

15 Temmuz 2016’daki girişimden sonra bir dönem Süleymancılar yükselir gibi olduysa da bayrağı Menzilcilere kaptırmış gibi gözüküyorlar.

Bu yazdıklarım lütfen kimseye normal gelmesin, her ne kadar günümüzde kimse ses çıkarmasada, normalleştirilmiş gibi dursa da, Türk toplumu bu grupların birçoğunun faaliyetlerini gizlilik içerisinde yürüttüğünü net olarak görüyor.

Dikkat edin her taşın altından çıkmaya başladıkları, iyice palazlandıkları dönemler olan 2007 illa 2013 yılları arasında yapmadıkları usulsüzlük kalmayan bu fettullahçılara diğer cemaatlerinde tek kelime etmediği gerçeğini unutmamalı!

Yıllardır Türkiye’de bu cemaatler olgusu devam ederken kimse bunlara çıkıp siz kimsiniz, nesisiniz, bu değirmenin suyu nerden geliyor diye sormuyor?

Prof.Dr. Ersan Şen diye bir öğretim üyesi var, canlı yayınlara katılıyor, bir gün karşısındaki konuşmacıya hak ettiği cümleleri sarf ediyor sarfetmesinede kime anlatıyor acaba!

Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin Anayasası var, neden Cumhurbaşkanı, Başbakan, Bakanlar, Milletvekilleri, parti başkanları, grup sözcüleri, TBMM Başkanvekilleri çıkıp şunu diyemiyor “ Atatürk’ün kurduğu Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin Anayasası var, devlet memuru görevini kanunlara uyarak yapar, devlet memuru devleti haricinde hiçbir yere bağlı olamaz, tekke ve zaviyeler kanunu vardır, herkes uymak zorundadır.”

Diyemezler çünkü bugün adları bu gruplarla anılan birçokları nasıl diyecek bu sözleri?

Rahmetli Kamer Genç Meclis kürsüsünde gelin şu fettullahı araştıralım derken ona denmeyecek sözleri edenlerin ben bugün yüzlerinin kızardığını görmüyorum.

Necip Hablemitoğlu’nun Ali Kırca’nın, Mehmet Ali Birand’ın programındaki sözlerini unutmuyorum.

Kâşif Kozinoğlu’nu Türkiye getirdikten sonra onca yıl devletine şerefiyle hizmet etmiş bir onurlu bir insanın başına gelenleri unutmuyorum.

Ayasofya cami imamının bu camide kimse içki içmedi sözünden sonra kaç kere görev yerinin değiştiğini unutmuyorum!

Papazıda, Papazın Bağı’nıda unutmuyorum!

Şevki Yılmaz’ın bundan yıllar önce Gaziantepli siyasetçiye “ Peze… adam, karını al gel” tarzı basit, türbinlere oynarcasına ettiği cümlelerin yanında bugün Google arama motoruna herhangi bir şehir adının yanında “eskort” sözcüğü yazdığınızda memleketin geldiği hali ve bugün aynı Şevki Yılmaz’ın ağzını açmadığını da görüyorum, Yuvacık’ın dağlarında bol oksijenli havadan nimetlenirken Almanya’da onca yılı geçmiş, konuşmalar yapmış, hoca denilen bu milletvekilinin İzmit’te halka bir kez konuşma yaptığını da görmüyorum!

Peki memleketimizde bunlar olup bitse iyi her gün defalarca ciddi trafik kazalarının meydana geldiği Kocaeli yollarında EDS  olduğunu görmüyorum. Ortalama hız ölçümü diğer otobanlarda yapılırken, Kuzey Marmara otobanında bu yok, habire ölümlü kaza haberi geliyor, bahse konu yolun üstünde helikopterle denetim yapıldığı haberle halka duyuruluyorken benim aklıma Manavgat Belediye başkanın yere oturmuş perişan hali geliyor!

Daha birçok olaylar olurken Kocaeli İl Sağlık Müdürlüğünde belki şahsıma gösterilen saygı artmış olsa da, devletimizi ve milletimizi ilgilendiren sıkıntılar sanki azalmıyor, halkımız bu konulardan bilgi alamıyor, işte ben tam o noktada parmağımı basıyorum.

Pandemi' de başarısızlığın devam ettiğini düşünüyorum keza vaka sayılarındaki artış bunu doğruluyor nitelikte.

Aylardır bıkmadan usanmadan yazıyorum Kasım ayına dikkat edelim, kapanmalar olabilir, sosyal mesafeye dikkat edelin diye!

Her gün basında covid ilacının tarihi geçimliği ile ilgili haberler çıkıyor, belli ki Kocaeli’de AKP Milletvekilleri uzun zamandır bu kurumda yaşananların ciddiyetini tam anlayamamışlar, hiç merak etmesinler ben Kocaeli’de halkımıza durumun vahametini anlatırken kendiler ininde beni son derece iyi anlayacağına inanıyorum.

Pandemi' de en önemli birimler Halk Sağlığı Başkanlığı, İl ve İlçe sağlık müdürlükleri, İl ve İlçe Hıfzı Sıhha kurulları!

Peki, şimdi desem ki il sağlık müdürlüğündeki cemaatçilerin bir ayakları da bu İlçe sağlık müdürlüklerinde devam ediyor ne dersiniz?

Eee Ersoy hoca Pandemiyle cemaatlerin ne alakası var diyorsunuz değil mi?

Şu alakası var, yıllardır fettullahçılar il sağlık müdürlüğünde kendi adamlarını kayırdılar, görevlendirmelerden maaşlardaki fazla mesai ücretlendirmelerine kadar türlü film fırıldak çevirmişlikleri vardı!

Tabi bunlar ne kadar araştırıldı bilemiyorum.

Peki, bu cemaatlerden bugün menzil ve İskenderpaşacıların sağlık müdürlüğünde yapılanmalarından bahsedilirken bu yapılanma ilçe sağlık müdürlüklerine nüfuz etmiş olabilir mi? Olabilir ki ateş olmayan yerden duman çıkmaz sözünü hatırlatmakta fayda görüyorum.

Bu ilçe sağlık müdürlüklerinde fazla mesai ücretlendirmelerinde acaba haksızlıklar, yanlışlıklar yapılıyor mudur desem?

Mesela yıllardır torpilli olduğu söylenen bazılarının bugün kaç kere filyasyon görevine çıktığı gerçeği bellidir.

Bunca yıl personel geçici görevlendirmelerinde siyaset ve torpil ilişkilerinin döndüğünü bilmeyenin kalmadığı bu ilde dâhil birçok yerde Pandemi'de torpil ve siyaset dönmüyor mudur?

112 ile ilgili onca haberden sonra bir başhekim yardımcısının değiştiğini yazmadım hiç, ancak benim inancım o kurumun başkanı ve başkan yardımcılarının değişmesidir. Düşünün koca 112 başhekimliği yıllardır tek başhekim yardımcısı ile yönetilmeye çalışılmış, denetimler aksamış, dünya kadar sorun yığılmış, Pandemi başlamış daha hala bir tane başhekim yardımcısı ile devam edilen görevse Arzu Aşı ve Orhan Ahi benim bu kurum en az 3 ya da 4 başhekim yardımcısı ile döner dediğimi, yaptığım girişimlerimi mi bilmiyor sanılır.

Pandemi'de bazı İlçe sağlık müdürleri başarısız, onların suçu mu, değil, suç siyaset ve cemaatlerin ve onlara güvenen bazı idarecilerin.

Şenol Ergüney, Hasan Aydınlık gibi dünün fettullah sever idarecilerinin hangi yanlışına AKP Kocaeli Milletvekillerinin ağzını açtığı görülmüş, emekli olmadan Şenol Ergüney gibi bir cemaatçilere sığınmaktan gocunmayan müdürü ziyaret ederken Beyazıt Tanç gibi vali yardımcısı emekli olunca ona kimse hayırdır Beyazıt efendi demeyecek mi sanılıyordu?

Akın Yılmaz adlı eski Derince Kaymakamına benim tavrımı dönemin AKP’li belediye başkanı Haydar Bulut, ilçe başkanı İbrahim Şirin, İlçe emniyet müdürleri Atilla ve Öner beyler dâhil bu ildeki Kocaeli AKP il teşkilatı duymadı mı hiç?

Parmakçı tarikatı diye Hürriyet gazetesindeki bir haberde adı çıkan, Uğur Dündar’ın programına kadar konu olan bu Kaymakamı 1999’da Kocaeli’deki görevinden ne sebeple alındığını o dönelim İçişleri Bakanı Sadettin Tantan, dönemin Kocaeli Valisi Kemal Önal gibi isimler biliyordu, ben biliyordum da sen bilmiyor muydun Aydın Valisi Hüseyin Aksoy!

Değerli okuyucular fark etmişsinizdir açık açık her şeyi yazmıyorum, her şeyin bir zamanı sırası var ve bunları sırayla yazmamın sebeplerinin en başında devletimizin, milletimizin yararı gelmektedir.

Ben ne başsavcıyı ne il başkanını ne milletvekilini ne bakanı ne sevdiğim kızı ne de bir Allah’ın kulunu devlet işlerinde dinlemedim, devletimizin bana öğrettiği doğru “yetimin hakkını yedirme kimseye, kimsenin adamı olma “.

Bu manada Kocaeli’deki sözlerim AKP teşkilatlarına direkt olsa da diğer partilerinde kendilerinden çok farkı olmadığına inanan biri olarak özellikle Kocaeli sağlığı üzerinde nüfuz kurma eğilimi olan her cemaat, yapı, tarikata hak ettiklerini yazmaya devam edeceğimden zerre şüphe duymamalarını isterim.

Kimsenin ne Devletimize ne Milletimize ne Cumhurbaşkanımıza ne TBMM’ne zarar vermeye hakkı yoktur. Özellikle Kocaeli MİT Başkanı, Marmara MİT Bölge Başkanı, Emniyetten ve Mitten sorumlu vali yardımcısını, Kocaeli Milletvekilleriyle, STK başkanlarını Kocaeli’nin bürokrasisinin içine pençeleriyle bir şekilde tutunmuş tüm cemaat ve tarikat yapılanmalarıyla, Pensilvanya’lı fettullah ve kardeşi Ciajocuların özellikle “ renklendirme” projesi hakkında uyarmakta yarar görüyorum.

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Dr. Ersoy Kandemir - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Halk Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Halk Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA) tarafından servis edilen tüm haberler Kocaeli Halk Gazetesi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Kocaeli Halk Gazetesi değil haberi geçen ajanstır.Kocaeli Markaları

Kocaeli Halk Gazetesi, Kocaeli ile özdeşleşen markaları ağırlıyor.

+90 (541) 450 76 90
Reklam bilgi