Sağlık Bakanının Dikkatine: 3 değil 4 kez istifa ettim!

Biliyorsunuz Sağlık Bakanlığı’nın tarafıma yaptığı haksız ihraç mahkemede resmen ispatlanmış, bende tekrar kuraya katılmıştım. Neyse bakanlık yetkilisi Fuat diye biri yazı yollamış bakan Fahrettin Koca adına, ee neymiş ben üç kere istifa etmişim de, o sebepten ötürü her ne kadar Derince İlçe Sağlık Müdürlüğüne tayinim çıkmış olsada benim başlayamayacağımı bildirmiş Yozgat Çekerekli Fuat efendi.

Nasıl üzüldüm bilemezler, içim çekildi. Eyy Fahrettin Koca yıllarca ne hizmetler yaptığımı sen nereden bileceksin, yalnız bu evrakta yanlış ve eksik bilgiler olduğuna inanıyorum. Örneğin ben üç kere değil dört kez istifa ettim.

İlk istifamda o günün fettullahçı il sağlık müdürü Hasan Aydınlık ve fettullahçı olduğu için ihraç edilmiş İlçe sağlık müdürü M.Salih Şenkal tarafından defalarca haksız hukuksuz geçici görevlendirmeyle üstümüze gelindi. F tipi cezaevine Hasan ve idareciler fellik fellik doktor arıyor bulamazlarkene, ben gönüllü kabul ediyorum.
Azıcık incelesinler neler yaptığımı o bakan yardımcıları Şuayip Birinci ve inşaat mühendisi Halil efendi!
Akmeşe sağlık ocağına geçici görevlendirmemin ikinci gününde aşı dolabının 28 gün boyunca alarm verdiği olayında nasıl davranmış Hasan Aydınlık ve adamları , ben neden karşı çıkmışım , üstüne Kandıra’ya neden geçici görevlendirme çıkmış Tahir Büyükakın’ın yüreği dayanacaksa az araştırsın. İlk istifam Kocaeliden böyle oldu 2010’da.


Bir yıl müstafi sayıldıktan sonra tekrar atamaya başvurdum. Bu sefer tayinim Hakkari’nin Şemdinli ilçesine çıktı. Terör var, sıkıntı çok, Derecik Irak sınırında evde bakım hizmetine kimse gitmek istemiyor. Sorsun bakanlık yetkilileri hem acil servise, hem İlçe sağlık müdürlüğüne hem evde bakım hizmetine hem adli nöbete gittiğimiz dönemleri!

Şemdinli halkı bizleri severken o günün kaymakamına neden samimiyet göstermediğimin sırrı belki de 15 Temmuz’dan sonra Bartın vali yardımcısı iken ihraç edilmesinde saklıdır kim bilir!

Neyse Hakkari’de de cemaatçiler bir hayli vardı. Orda da hep aynı sorunlar, Hakkari’den de istifa ettim !

İstifamın kabulünden önce tayinim Bolu Kıbrısçık ilçesine çıkmış sağolsun dönemin Hakkari’deki idarecilerinden müdür Ahmet Ögeday ve ekibi istifamı geri çekmemi kabul etmemişti , şimdilerde sağlık müdürü olan Hamdullah Kara o tarihlerde müdür yardımcısı mıydı Halk Sağlığı Müdürü müydü yalan olmasın.

Hamdullah Kara’dan bilhare ilerleyen yazılarımda bahsedeceğim, özellikle görev ahlakını tüm Türkiye’nin duyacağımdan şüphem yok.

Ben bunları yazarken arkama Nazif müdür geldi biraz önce, yazdıklarıma bakıyordu, hala gülüyorum, çok alem biri, kaynak merakı var, la bırak öğrenemezsin diyorum kaç senedir inanmıyor, alem valla.

Neyse 2014’te yeniden atamaya katıldım bu sefer Kocaeli 112 Komuta Kontrol Merkezine çıktı tayinim. Sağolsun fettullahçılar yine rahat durmadı, ordan oraya geçici görev.

Neden ben susmuyorum dertleri, gelecekler kendi zihniyetlerine göre ambulans ihalesi yapacaklar, bulmuşlar bir şirket yöneticileri anlatsam inanamazsınız.

Durun anlatayım, yöneticilerden biri daha sonradan dolandırıcılıktan yargılanıp ceza alacak, bir diğeri valilik konağının karşısındaki ofislerinde uyuşturucu maddeyle ilgili gözaltına alınıp hapse atılacak, benden bu tiplere dediğim sözlerle ilgili sağlık bakanlığından gelen başmüfettiş Fethi tek kelime sormayacak , ihalede yapılan usülsüzlükle ilgili Mit’te tartışacağım , valilikte tartışacağım, basında açıklama yapacağım, kimseden durumu düzeltmeye yönelik tek kelime bile konuşmayacaklar, tek bir hamle görmeyeceğim sonra Ersoy hoca rahat durmuyor denecek, pehki ne peh!

Dönemin müdürü Mürsel Durmaz, yardımcıları Pınar Özkır Sönmez, Arzu Aşı, Ahmet Mete, Vedat Tortumluoğlu’na neler söylediğimi daha sonradan dönemin Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy Bakanlıktan müfettiş istemiş.

Fethi adında bir başdenetçi gelmiş, incelemiş hem de ne inceleme tam elli gün! Bu Fethi adlı kişi zamanında Burdur’dan AKP Milletvekili aday adayı olmuş, Veysel adlı emniyet müdürü Kars’tan AKP Milletvekili aday adayı olmuştu, karışmasın diye yazıyorum.


Ben bu dönemlerde, 2018’de Kocaeli Bağımsız Milletvekili Adayı olmak için istifa ettim. Şenol ve Coşkun milletvekili asayı olduğum günlerde müdürlüğe gittiğimde polis çağırmıyor bende müdürlüğün ortasında oturmaya gidiyor neler yapıyorlar diye incelemeler yapıyordum. Milletvekili adaylığımdan önce Gebze İlçe Sağlık Müdürlüğüne geçici olarak görevlendirilmiştim seçim sonrası kadromun olduğu 112’ye geri döndüm.

2019 yerel seçimlerinde Hakkari’ye çıkan kendi istediğim gönüllü tayini, başdenetçi Fethi efendi durdurmuş kendi yaptığı soruşturma sonunda bana çıkan cezaya göre kendileri gönderiyorlardı Hakkari’ye. Hakkari’ye gitmez laflarını arkamdan söyleyen idareciler göreve gittiğimi öğrenince rahatladılar bir taraftan da!

30, 40 gün sonra YSK yerel seçim takvimini açıklamış , bu kez Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Bağımsız Adayı olmak İçin istifa ettim. Yani toplamda 4. istifam oldu.

Hakkari’deki son görevimden Büyükşehir Belediyesi seçimlerine katılmak için istifa ettim. Seçim bittikten sonra göreve geri dönmedim, işte bu dönmeyiş Sağlık Bakanlığına göre müstafi olarak değerlendirilmemiş, normal istifa olarak görülmüş.

Sağolsunlar bu kadar doktorun günümüzde yurtdışına tabiri caizse cayır cayır kaçtığı gerçeğine sesi çıkmayan Sağlık Bakanlığı Yönetiminin çok başarılı olduklarını zaten hiçbir zaman düşündürtüp beni şaşırtmamışlardır.

Neyse anlattığım bu durumu bildirir karar Sağlık Bakanlığından 11/11/ 2021 günü çıkıyor. Kocaeli’deki evime yaklaşık 2 haftada gelmiş.

Ne tesadüf ama, Sağlık Bakanlığına internet üstünden itiraz başvurusu yapmak için 25/11/2021 günü saat 18.00 kadar süre varken, sisteme e devlet üzerinden girmeme rağmen hiçbir şekilde provizyon vermemesine şaşırmadım.

Sağlık Bakanlığında yaşananları kendimce uygun bir dille anlatmaya çalıştım. Biraz özet oldu.

Dünün vali yardımcıları Ahmet Derviş Set, Dursun Balaban, Beyazıt Tanç, kaymakamları Akın Yılmaz, Atilla Kantay, vali Hüseyin Aksoy, belediye başkanları Nevzat Doğan, İbrahim Karaosmanoğlu, sağlık müdürleri Hasan Aydınlık, Mürsel Durmaz, Şenol Ergüney, sağlık müdür yardımcıları Arzu Aşı, Onursal Varlıklı, Coşkun Güler, Mustafa Tekin, Öztürk Kupşen, uzmanlar Işık Çelik, Merziye Portakal, Halide Varol, Ebru Uzun, sendikacı Erdal Yıldırım, dünün ilçe sağlık müdürleri Mahmut, Vanda, Gonca, Nazif, İlhan, Atıf, Harun gibilere gözleri aydın demek istiyorum. Yani doktor olarak göreve başlasaydım mesaiden dolayı kendilerini göremeyecektim. Şimdi ise daha çok göreceğim. Sağlık sistemindeki sorunları daha çok inceleme ve yazma şansım olacak. Espirisi bir yana , ben Kocaeli sağlık teşkilatı kadar ağzını doğrulara açamayan bir teşkilat görmedim. Bakın Tabipler Odası üyesi olmama rağmen, onca şikayetim medyada yer almasına rağmen bir kere Kocaeli Tabipler odası bunca olaya rağmen birkez bir hekim olarak yanımda hissetmemişimdir onca yıl.

Ki ben meslek örgütüm olan tabipler odasına her daim üye olmuş elimden geldiği kadar destek vermiş bir hekimim. Ankara Tabip Odası üyesiyim.

Yıllardır uğraştığım Fetullah cemaatine yani fetöye daha fazla vakit ayıracağım, uzun zamandır ilgilenmek istediğim İskenderpaşa cemaati, Kürt Teali Cemiyeti , Milli Mücadele Dönemi, LALEDER, Mafsed, cemaat ve tarikatların içinde yapılanmış yabancı istihbarat servisleri konusuna da vakit ayırmaya başladım bile.

Atatürkçü Düşünce Derneği Kocaeli Şubesi Başkan Yardımcılığı görevine daha fazla vakit ayıracağım.

Büyükşehir başta belediye meclisi toplantılarını daha yakından takip edeceğim.

Demem o ki bu karara ben zerre kadar üzülmedim. Allah büyüktür hepbirlikte zamanla dürüst olmanın, güçlü bir kalbe sahip olmanın ne demek olduğunu göreceğiz diye düşünüyorum.

“Umutsuz durum yoktur, umutsuz insan vardır” sözünü hatırlatırken ben umudumu asla kaybetmedim. O kadar zulme, haksızlığa rağmen. Ben bir Türk’üm ve NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE sözleriyle yazımı bitiriyorum.

Saygı ve sevgilerimle değerli okuyucular.

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Dr. Ersoy Kandemir - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Halk Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Halk Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA), Anka Haber Ajansı (ANKA) tarafından servis edilen tüm haberler Kocaeli Halk Gazetesi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Kocaeli Halk Gazetesi değil haberi geçen ajanstır.

01

gölge - senin bu haberlerin çok sıkıcı oluyor. Sabah içtiması mı alıyorsun. Doktor harici sağlık çalışanlara haksızlık var bunları yazsana, tabi senin altın kuru...

Yanıtla . 3Beğen . 4Beğenme 03 Aralık 09:29
05

Hadsiz Gölge - @gölge 01 nolu yoruma cevabı: İçtima almaya başlarsa anlarsın, bırakın yorumcu ayağına Karaman oyunu havası çalmayı

Yanıtla . 1Beğen . 1Beğenme 03 Aralık 15:30
04

Hadsiz Gölge - @gölge 01 nolu yoruma cevabı: Köşe yazısı okumak için vardır, hem sıkılıyorsun hemde okuyorsun, senin daha çok sıkılman gerekirken Ersoy hocanın sağlıkçılar İçin yaptıkları, sağlıkçılara mobbing yapan idarecilere yazdıkları karşısında anca sizler böyle ahlak yapınızı ortaya koymaya devam edin. Yalnız hadsizce konuşup yazarlara akıl vermekte bunca okuyucudan anca sizin zihniyetinizde var görülen o ki, o manada bol bol sıkılmanız güzel oluyor derim

Yanıtla . 1Beğen . 1Beğenme 03 Aralık 13:13
03

Hadsiz Gölge - @gölge 01 nolu yoruma cevabı: Köşe yazısı okumak için vardır, hem sıkılıyorsun hemde okuyorsun, senin daha çok sıkılman gerekirken Ersoy hocanın sağlıkçılar İçin yaptıkları, sağlıkçılara mobbing yapan idarecilere yazdıkları karşısında anca sizler böyle ahlak yapınızı ortaya koymaya devam edin. Yalnız hadsizce konuşup yazarlara akıl vermekte bunca okuyucudan anca sizin zihniyetinizde var görülen o ki, o manada bol bol sıkılmanız güzel oluyor derim

Yanıtla . 1Beğen . 1Beğenme 03 Aralık 12:41
02

Hadsiz Gölge - @gölge 01 nolu yoruma cevabı: Köşe yazısı okumak için vardır, hem sıkılıyorsun hemde okuyorsun, senin daha çok sıkılman gerekirken Ersoy hocanın sağlıkçılar İçin yaptıkları, sağlıkçılara mobbing yapan idarecilere yazdıkları karşısında anca sizler böyle ahlak yapınızı ortaya koymaya devam edin. Yalnız hadsizce konuşup yazarlara akıl vermekte bunca okuyucudan anca sizin zihniyetinizde var görülen o ki, o manada bol bol sıkılmanız güzel oluyor derim

Yanıtla . 1Beğen . 1Beğenme 03 Aralık 12:31


Kocaeli Markaları

Kocaeli Halk Gazetesi, Kocaeli ile özdeşleşen markaları ağırlıyor.

+90 (541) 450 76 90
Reklam bilgi

Anket Cumhurbaşkanlığı seçimi olsa kime oy verirsiniz?