Biraz ara veriyorum…..

Son zamanlarda canımın ne kadar sıkıldığını inanın anlatmaya şu kelimeler yetmez. Son dönemde sevdiğim insanları kaybetmek yıpratıcı oldu. 

Yahyakaptan Mahallesi Muhtarlığında yıllar önce tanıştığım, daha geçen hafta Çarşamba günü konuştuğum Cihan abinin vefatına ne kadar üzüldüğümü anlatamam.

Allah rahmet eylesin, çok değerli dürüst bir insandı, Atatürkçü kimliği, çalışkanlığı, toplum yararına çalışmalarına şahit oldum. İnanın üzüntümü kelimelerle tarif etmem imkansız, Allah gani gani rahmet eylesin. Mekanı cennet olsun. Ailesine ve başta muhtarımız Ahmet bey olmak üzere sevenlerine sabırlar diliyorum.

Yıllardır içinde bulunduğum mücadeleyi bugün en iyi Kocaeli Halkı biliyor. Ben sözümü esirgeyen biri değilim, ne kimseden çekinirim, ne yapacağımdan geri dururum.

Uzun zamandır İzmit Çocuklarına her mecrada saldırıldığına inanan biri olarak günümüzde eğriye eğri doğruya doğru diyenin azaldığı gerçeğini görürüm. Lakin bu hali benim bünyem bugüne kadar hiç kabul etmedi. 

Her türlü hukuksuzluğu bu kentte gözümüzün içine baka baka yapan at hırsızı sürüsünede, Ziyapaşa çetesi diye tabir ettiğim kafirler topluluğuna da neler dediğim neler uyguladığımı  bilmeyenler vardır belki, ayan beyan her hamlemi yapmaya devam edeceğimden zerre şüphe edilmesin derim. 

Sanırım mücadeleme biraz Ankara’dan devam etmem gerekiyor. Çok uzatmadan son sözümü söyleyeyim, kimse benim sevdiklerime zarar veremez, vermeye çalışanlara tüm Türkiye’nin önünde neler dediğimi, yazdığımı  hergün herkes duyar, görür. 

Çıtları çıkmıyor, süt dökmüş kedi gibiler diyerek kedilere hakaret etmek istemem. Bu hadsiz, kendini nimetten sayan bu sürü üstüne bir zırh giydiğini sanıyor, bunlardan kesinlikle kimse çekinmesin, bunun en büyük kanıtı yaptığım mücadeledir. Kocaeli Halkı ne olduğunu inanın görüyor ve anlıyor, bu da benim için kafi.

Bugün bu destursuz kafir sürüsüne son sözümü söylüyorum sanılmasın, yarın birgün çok kısa bir süre sonra giydikleri zırh yırtılacak, o gün o zırha  güvenenleri de elbet göreceğiz. 

Bu hadsiz sürüsüne  selam veren herkese tek tek bugünleri hatırlayacağımı söylemek isterim şimdiden. 

Kurt kışı geçirir ama yediği ayazı asla unutmaz Abbas. Abbas sen umudunu kaybetmeyen insanları sevmezsin, baskılar kurarsın, çapın belli, boyun, kilon belli, yüreğin kaç okka bilirim sende biz Türkleri iyi tanı isterim hep. Atatürkçüleri iyi tanı, dürüst insanların kalplerindeki çığlığı asla ve kata bastıramayacağını aklından çıkarma derim.

Abbas tren yakında kalkıyor, o kara trene istesende istemesende,  ıkınsanda sıkılsanda, bugüne kadar her türlü çevirdiğin filmi fırıldağın on katınıda yapsan seve seve bineceksin ve sana zamanında bakana el salladığım gibi el sallamayacağım, amuda kalkıp haykıracağım!

Atatürk’ün kurduğu Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nde  daha vatanseverlerle vatan hainlerinin ayırımını yapamayanlara seslenmeyeceğim artık, ben Türk oğlu Türküm ve Atatürk’ün Gençliğe Hitabesini sürekli okumaya devam edeceğim. Damarlarımda bulunan asil kanı bu hadsizlik erbabı sürü belki bugüne kadar anlayamadı, anlasalardı büküne kadar Türkiye’nin önünde benden işittikleri sözleri kimseden duymadıklarının farkına varırlardı, tabi bu hadsizlerin varmak istedikleri tek menzil HADSİZİSTAN olduğundan kendileri hariç herkese tukaka çekerek başarıya ulaşacakları rüyalarını görmeye devam etsinler bakem.

Madem Kocaeli’den pek anlayamadılar zırhı delikler yaptıkları  ahlak yoksunluklarını birazda Ankara’da yaptıklarını anlatayım ki  kimle karşı karşıya olduklarını elli altı kere anlasınlar, durup bir düşünsünler bu adama Karaman oyun havası çalmanın yaramadığını diye!

İzmit Çocuklarına yıllardır reva gördükleri gayri etik yaklaşımlar öğrenildiğinde   bakalım Ankara’daki çevreler  ne cevaplar verecek, kendileri sabah akşam elli yedi kere ne sözler işitecekler?

Ne zaman döneceğimi Allah bilir artık ancak geri geleceğime emin olunabilir!

Kocaeli Halk Gazetesi kurucusu Faruk Bostan ve bugüne kadar emeği geçen herkesle uyumlu bir şekilde çalışmış biri olarak herkese teşekkür eder, çalışmalarında şimdiden başarılar dilerim.

Dün Gazeteciler Cemiyetinde bir basın açıklaması yapmaya gittim, başkanı Cemal Kaplan’ı çok severim. Yaptığım basın açıklamasına hala Kocaeli yerel medyasında  tek bir haber çıkmadı, bahsettiğim konular Tahir Büyükakın’la çalışan Hasan Aydınlık adlı dünün fettullahçı sağlık müdüründen, LALEDER ve Kosader derneğine, İskenderpaşa cemaatinden, Menzile, Süleymancılara, Sağlık  Bakanı Fahrettin Koca’dan sağlık çalışanlarının yıllardır süren tükenmişliğine, Vali Seddar Yavuz’un Coşkun Güler adlı makam odasını kitleyip üzerime saldıran bu fiilde , makam odasının kapısını kitlenmesini suç olarak niye değerlendiremediğine kadar birçok konu içeriyordu. Bu kısmı paylaşma ihtiyacı hissettim çünkü Sağlık Bakanı adına Genel Müdür Mehmet İslamoğlu’nun yolladığı yazıda mahkeme kararına rağmen benim adımı DMK’nın ilgili maddesinde yazan yüz kızartıcı suçlarla ilgili verilen kararın mahkeme kararıyla iptal edilmesine rağmen 2018’deki mevzuyla ilgili savunma istiyorlar!

Üst düzey devlet memurlarına hakaretle ilgili bir savunma istenirken pazartesi sabah evime gelen bu yazıdan sonra Kocaeli İl Sağlık Müdürlüğü’nün ortasında hakettiği herşeyi ilgililerine söyledim, hala da sinirim geçmedi Twitter’dan Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a bir video çekip gönderdim konuyla ilgili.

Bu ilin valisi Seddar Yavuz, İl Emniyet Müdürü Veysal Tipioğlu, Kocaeli MİT Başkanı, Büyükşehir Belediye Başkanı, Kocaeli Milletvekilleri, AKP İl Başkanı Mehmet Ellibeş, Yönetim kurulu üyesi Medar Hastanesi sahiplerinden olan doktor ve yıllardır eleştirdiğim tüm isimlere şunu söylemek isterim, feriştahınız gelse beni yüz kızartıcı suçla memuriyetten attığını söyleyemez!

Ancak ben sizlere evliyken başka bir kadınla ilişkisi olan sağlık yöneticisinin idarecilik görevini bırakmasını hatırlatabilirim, bu ahlak fıkrasının AKP’li bayan milletvekilinin karşısına çıktığında yaptığım eleştirileri hatırlatabilirim, pez…adam diye konuşan sakallı Şevki’nin günümüze eskort sitelerine ağzını açmazken Lastik İş’le ilgili Akit Gazetesi’nin haberleriyle ilgili haberleri konuşabilirim, Karaosmanoğlu döneminde FG plakaları sökmekteki aceleciliği, Ali Sağlık gibi birinin Tahir efendiden yediği sözleri, son Sayıştay raporunda 1 milyar TL’lik sıkıntıyı, dünün belediye başkanlarının bugün İzmit sokaklarında doğru düzgün görenin olmadığını, GRİ PASAPORTLARLA adı anılan Kandıra Belediyesi Başkanı Adnan Turan’ı, Gölcükteki tecavüzü Karamürsel’deki tecavüzü milletin adliyenin önünde nasıl toplandığı dahil daha birçok konudan bahsedebilirim!

Vali yardımcıları Beyazıt Tanç, Ahmet Derviş Set, Dursun Balaban gibi insanlardan yaptıklarından daha fazla bahsedebilirim.

Vali Hüseyin Aksoy gibilerin neden valilik yapamaması gerektiğinden rahmetli öğretmen Serap Yılhan’dan başlayarak anlatabilirim.

Mehmet Ellibeş’in Gölcük Belediye Başkanlığı yaptığı dönemdeki kaymakam Adem efendiden, yazı işleri müdüründen, ya da ahlak fukarası Atilla Kantay, Akın Yılmaz gibilerden çekinen ilçe sağlık müdürlüğünde otururken Dr. Gonca Set gibilerin bir kere bildiği yanlışlara neden ses çıkaramadığından bahsedebilirim.

Karşımda bunca iddiama rağmen bir kişinin bile sesi çıkmıyor, ben sizler ne düzeyde devletimize ve milletimize hizmet ettiğinizi çok iyi bilen bir İzmit çocuğu olarak sizlerin yüz kızartıcı suç olarak kanunda atfedilen işlerle alakam olmadı çok şükür.

Ben Muhittin Paça gibi adalet yüksek komisyonu başkanının görev anlayışını beğenmeyen bir İzmit’li olarak kendisi dahil herkese şunları bir kez daha hatırlatmak isterim. Karşımda devlete millete zarar verirken de Zekeriya Öz gibi vatan hainini devlet memuruyken hakettiklerini söyledim, bazıları gibi savcıdır aman ha demedim. Fikri Işık gibilerle resim çektirmeyi sevinen ilçe sağlık müdürü arkadaşımı da uyarmamazlık etmedim.

Babası gibi AKP’lilere yakın duracağım diye şaklabanlık da etmedim, kimseye saygısızlık da, lakin ben şu gücün sahibiyim diye bir Allah’ın kulu benim değer verdiğim insanlara zarar veremez dedim, verenlerle nasıl mücadele ettiğimi en iyi bilenlerden olan bu babaya sen iyi bir baba değilsin, çünkü eğri olmaya alışmışsın bizim gibi doğruların yanında duramadığın gibi yıllardır perdenin arkasından çevirdiklerini bildiğim halde ses çıkarmadım çünkü buna bile layık değilsiniz.

Bunlar veda yazıları değil, biraz istirahat edip geleceğim, fazla sürmez. Faruk Bostan benim arkadaşım. Ona bu gazetede kurulurken de söyledim; yaşadığım kentte engelli birine tecavüz edilmesine ağzını açan tek Trabzonlu olduğu için her daim yanında olacağım diye, biraz dinlenmem gerektiği konusunda sağolsun anlayış gösterdi. Bu gazete her türlü mücadeleyi veriyor, Kocaeli Halkı bunu görüyor. Tahir efendi sende gör ve İbrahim amcaya da söyle size asla bir daha saygım olmayacak, kimsenin hatırını dinlemeyeceğim, size o belediyenin babalarınızın malı olmadığını, dünün halis mulis süzme fettullahçısı Hasan Aydınlık’ı o makamlarda oturtanlar olarak Ankara’dan da en sert dille hakettiğiniz her cümleyi işitmenizi sağlayacağım.

AKP Kocaeli dahil bu ildeki tüm partilere hakkımı helal etmiyorum , bir daha kapımın önüne gelmeye cesaret gösteremeyeceğinizi bu sözlerimle daha iyi anlayacağınıza inanıyorum.

Bu ara ne kadar sürecek bilmiyorum ancak siz değerli okuyucularımıza da teşekkürü borç bilirim. Asla umutsuz olmayın, Allah’ın verdiği aklı doğru işlerde kullanmak önemli, beni tanıyanlar iyi bilirler asla boş yere tek hamle yapmadığımı, en kısa zamanda görüşmek dileğiyle herkese sevgi ve saygılarımı sunuyorum.(Şenol sen hariç yani;)

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Dr. Ersoy Kandemir - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Halk Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Halk Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA), Anka Haber Ajansı (ANKA) tarafından servis edilen tüm haberler Kocaeli Halk Gazetesi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Kocaeli Halk Gazetesi değil haberi geçen ajanstır.Kocaeli Markaları

Kocaeli Halk Gazetesi, Kocaeli ile özdeşleşen markaları ağırlıyor.

+90 (541) 450 76 90
Reklam bilgi