Tahsin Keskin KOTO Başkanı Necmi Bulut ile Gizli Görüşmesini Eksik ve Yalan Anlatıyor

Son günlerde 'muhalif gazeteci Güngör Arslan'ın öldürülmesinde kimlerin etkisi var' sorusu çokça soruluyor ve başta Ses Kocaeli Gazetesi olmak üzere merhum Arslan'ın ailesi de Tahsin Keskin'in anlattığı bir rivayet üzerine KOTO Başkanı Necmi Bulut'un ifadesinin alınması gerektiğini yazıyor. Global Medya sahibi Tahsin Keskin'in sahibi olduğu Zirve Kocaeli Gazetesinde köşe yazısında iddia ettiğine göre KOTO Başkanı Necmi Bulut kendisine Güngör Arslan'ı silahla vuracağını söylemiş. Bu iddianın yazıldığı tarih tam da Güngör Arslan'ın öldürülmesinden 2 ay öncesine denk geliyor. Bu yazı ile dikkatler KOTO Başkanı Necmi Bulut'un üzerine çekilmiş de oluyor. Önce bu yazıdan ilgili kısmı alıntılayalım;

"Tahsin Keskin Necmi Bulut, kimi vuracağını söyledi?

15 Aralık 2021 20:23

Dünkü yazımda Necmi Bulut ile ilgili birkaç yazı yazacağımı belirterek bazı konu başlıkları vermiştim size. Lafı fazla uzatmadan hemen konuya gelmek istiyorum. Çünkü mevzu oldukça derin… Bu anlatacağım olay 2019 yılı Eylül ayının yazdan kalma sıcak bir gününde geçiyor. Necmi Bulut ve yakınında bulunan birkaç avanesi Ses Kocaeli Gazetesi'nin kendileri ile ilgili haber yapmasından şikayetçi olduklarını belirterek benimle bir görüşme yapmak istediklerini öğrendim. Bu görüşmeye aracı olan kişi de birbirimize karşı çok ama çok hatırımız olan benim çok iyi bir aile dostumdu. Çok sevdiğim ve değer verdiğim bu aile dostum, beni telefonla arayarak ‘'Güngör Arslan ile Faruk Bostan bu Necmi Bulut'un üzerine çok gidiyorlar. Necmi Başkan'ın ciddi bir rahatsızlığı var, bu konu ile ilgili görüşelim kardeşim'' dedi. Ben de ‘'Başım gözüm üzerine'' diyerek aynı gün akşam saat 8'e randevu verdim kendilerine. Necmi Bulut ile ilk görüşmem ve tanışmam o gün oldu. Ne yalan söyleyeyim, görüşme sonrasında ilk yorumum; ‘'Yazıklar olsun sana Kocaeli Ticaret Odası. Bu adam mı KOTO'yu yönetecek? Bu adam mı koskoca KOTO Başkanı'' dedim kendime. Peki sonrasında Necmi Bulut beni yanılttı mı? Elbette hayır. İlk gün ne düşündüysem şimdi de aynı şeyleri düşünüyorum, olumsuz anlamında fazlası var eksiği yok. Şimdi gelelim yüz yüze olan görüşmemize… Tanıştıktan sonra ilk o lafa başladı ve uzun uzun anlattı derdini. Abartısız söylüyorum, bir saate yakın sadece kendisi konuştu. Bir saat sonra lafa girerken sorduğum ilk soru ‘' İyi güzel de Güngör Arslan ile bu kadar samimi iken Faruk Bostan ile yediğiniz içtiğiniz ayrı gitmezken bunları neden bana anlatıyorsunuz? Bunları Güngör Arslan ile Faruk Bostan'a anlatmanız daha doğru olmaz mı?'' dedim. Bu soruma karşılık Necmi Bulut'un verdiği cevap şu oldu; ‘'Onlarla bu saatten sonra asla bir araya gelmem. Güngör Arslan, benim hakkımda yazmaya devam ederse onu vuracağım. Faruk Bostan'da bana yanlış yaptı. Artık onlar benim düşmanımdır.'' Dedi...

Bir başka konu da Ses Kocaeli Gazetesi'ne reklam vermek meselesi; Yine Necmi Bulut'un konuşmasını aynen aktarıyorum; ‘'Ben Güngör Arslan'ın olduğu bir gazeteye neden reklam vermeyeyim ki. Ama öyle açıktan reklamı yayınlarsanız bu iş olmaz. Reklamı yayınlamamak koşulu ile iki bin lira isteselerdi ben verirdim zaten. Ben bu reklamı KOTO Başkanı olarak değil, sigorta şirketimin sahibi olarak verirdim ama.'' Dedi. ‘'Peki, neden reklamın yayınlanmasını istemiyorsunuz da gizli destek olmak istiyorsunuz'' diye sorduğumda; ‘'KOTO'da beraber çalıştığım bazı isimlerin bunu öğrenmemesi gerekiyor'' dedi. O akşam bunun gibi çokça hikayesini dinledim Necmi Bulut'un. Necmi Bulut'un o akşam anlattıklarının yalan olduğunu asla düşünmüyorum. Hatta doğruya doğru anlattığını düşünüyorum. Ancak anlattıklarının birçoğu itiraf niteliğindeydi sanki. Anlattıkları çok samimi ve doğruydu fakat bir o kadar tasvip edilebilir şeyler değildi maalesef. Bu düşünceme rağmen konun muhatabı olan Güngör Arslan'ı o gece aradım, saat 10:30'da Arasta Park'ta buluştuk. Güngör Arslan'a bir saat boyunca Necmi Bulut'un rahatsız olduğu konuları dile getirdim, o da gece saat 01:30'a kadar Necmi Bulut'u anlattı bana. Her şeye rağmen Güngör Arslan'dan Necmi Bulut ile ilgili tek bir haber yapılmayacağının sözünü aldım o gece. Güngör Arslan sözünde durdu ama Necmi Bulut, ne yaptı biliyor musunuz? O gece sağlanan barışın üzerinden daha iki gün geçmeden Necmi Bulut, KOTO'nun meclis kürsüsüne çıkıp ‘'Benden Global Medya'ya reklam vermemi istiyorlar, ben de bunu yapmadığım için haber yapıyorlar'' dedi"

Tahsin Keskin'in anlattığı bu kurgunun büyük kısmı yalan. Öncelikle görüşmeyi isteyen Necmi Bulut değil, Tahsin Keskin idi. Görüşme Güngör Arslan'dan da benden de İsmet Çiğit'ten de gizli yapılmıştı. Hiçbirimiz Tahsin Keskin'in KOTO Başkanı Necmi Bulut ile görüşeceğini bilmiyorduk. O gece 01.30'da Güngör abi beni aradı ve görüşelim dedi. Güngör abi ile Yahya Kaptan'da buluştuk. Tahsin Keskin'in Necmi Bulut ile gizli görüştüğünü ve görüşme sonrası kendisine Necmi ile görüştüğünü söylediğini anlattı. Yarın ofiste buluşup bizden habersiz niye görüştüğünü soralım, dedi. Ertesi gün Tahsin Keskin Ses Kocaeli Gazetesinin de olduğu ofisine geldiğinde Güngör abi Necmi Bulut konusunu açtı. Tahsin Keskin "Ben Necmi Bulut ile anlaştığım halde siz hâlâ Necmi Bulut hakkında haber yapıyorsunuz. Ben bu gazetenin ortağı isem benim sözüm yere düşmeyecekti" dedi. Güngör abi de ayağa kalktı "Sana mı soracağım oğlum yazıp yazmayacağım şeyleri. Ben gazeteciyim, reklamcı değilim" diyerek bağırmaya başladı. O sırada toplantı masasında oturan Tahsin Keskin'in üzerine yürüdü. "Sana biz mi söyledik ulan Yahya Kaptanlarda gece vakti buluşup pazarlık et diye, Faruk'un ne derdi var da adam bizim yüzümüzden Necmi Bulut ile kötü oldu. Sen de gizlice Necmi Bulut ile pazarlık yapmaya gidiyorsun. Ne pazarlığı yaptın? Şimdi de kalkmış bana o haberi yapma, bu haberi yapma diye dayatıyorsun" dedi. Tahsin Keskin'in üstüne doğru hücum eden Güngör abiyi orada bulunan Soner Boz ile ben araya girerek durdurduk. Tahsin Keskin'i Güngör abi bizim araya girmemiz ile dövemedi. Biz oradan ayrıldıktan sonra rahmetli Güngör abi bana Tahsin için çok ağır sözler söyledi. Sonradan öğrendiğimize göre Tahsin Keskin bizden habersiz Necmi Bulut'tan kendisine ait Global Medya reklam ajansına KOTO'nun reklam dağıtım işini vermesini, karşılığında da aleyhine yapılan haberleri durdurtacağını söylemiş. Ancak hem ben hem de Güngör abi hem böyle bir pazarlığın içinde olmadığımız hem de amacımız para olmadığı için Necmi Bulut'un yanlışlıklarını yazmaya devam ettik. Böylece Tahsin Keskin'in reklam ajansına da KOTO'nun reklam dağıtım işi verilmedi.

Tahsin Keskin köşesinde KOTO'nun reklam işlerini istediğini ve görüşmeyi de bu amaçla yaptığını yazmıyor. Ertesi gün habersiz ve gizlice Necmi Bulut ile görüştü diye kendisini dövmeye kalkan Güngör Arslan'ın kendisine Necmi Bulut ile ilgili yazı yazmayacağı sözü verdiğini de yazıyor. Gördüğünüz gibi Tahsin Keskin yeni kurulmuş Ses Kocaeli gazetesinde ortak iken diğer ortaklar ben ve Güngör Arslan'dan habersiz olarak KOTO Başkanı Necmi Bulut ile buluşup bizi susturmak karşılığı ajansına KOTO'nun reklam işlerini vermesini istiyor ve bunu yazısında yazmıyor. Yaptığı bu hareket sonrası Güngör abinin kendisini dövmeye kalktığını yazmıyor. Necmi Bulut'un kendisinin şantajına boyun eğmediğini yazmıyor. Kısa süre sonra Güngör abinin 7 ay hapis yatırıldığı 250 liralık reklam talebini şantaj olarak değerlendiren savcılığın Necmi Bulut'un "Paralar Tahsin Keskin'in hesabına yatırıldı" diye duruşmada yaptığı açıklamasına rağmen Tahsin Keskin'in ifadesini bile almadığını yazmıyor.

O günlerde ısrarla Necmi Bulut ağzından Güngör Arslan'ı silahla vuracağım sözlerini yazan Tahsin Keskin'in 19 gün sonra Güngör Arslan'ın öldürülmesinde azmettirici olarak 9 adamı ile beraber tutuklanan Av. Ersin Kurt'un ticari işlerde ortağı olduğunu yazmıyor. Tahsin Keskin o tarihlerde KOTO için muhtemelen başkan olabilirse KOTO'nun reklam dağıtım işini kendisine verecek İbrahim Bıyıklı'nın KOTO Başkanı olması için çalışırken "NECMİ BULUT KOTO'ya aday bile olamayacak" dediğini de yazmıyor. En son "Güle güle Necmi Bulut" yazan Tahsin Keskin'in Necmi Bulut'tan ortaklarından habersiz kendi şirketine KOTO'nun reklam işlerini istemesini de Güngör Arslan'ın 7 ay yattığı şantaj davasında niçin ifade bile vermediğini kamuoyuna açıklaması şarttır.

Son yaşananlardan sonra Kocaeli Cumhuriyet Başsavcılığı Tahsin Keskin'in Ses Kocaeli Gazetesinin kurulduğu 2018 yılından bugüne kadar şahsi ve şirketine ait tüm hesapları incelemeye almalıdır. Yine Başsavcılık Güngör Arslan'ın, İsmet Çiğit'in, şahsımın ve diğer kişilerin gözaltına alındığı soruşturmada paraların hesabına yatırıldığı TAHSİN KESKİN'i niçin soruşturma dışında tuttuğunu da açıklamalıdır.

Ayrıca Tahsin Keskin'in Av. Ersin Kurt ile olan tüm para alışverişi ve görüşmeleri de kamuoyuna açıklanmalıdır.

Tahsin Keskin'in Tahir Büyükakın'la telefon görüşmeleri araştırılmalıdır.

Gerçekler ortaya çıkmalıdır.

Şahsımı tehdit eden Tahsin Keskin'in bu tehditlerinin boş olmadığı Güngör abinin öldürülmesi ile anlaşılmıştır. Tahsin Keskin ne biliyordu da beni tehdit ediyordu? Bunu açıklamalıdır. Savcılık da bunu soruşturmalıdır.

Yine ortaklıktan ayrıldığını söylediği ve hiçbir ilişkisi kalmadığı Güngör Arslan'a öldürülmesinden kısa süre önce zarf içinde para verdiğini söyleyen Tahsin Keskin bu parayı niçin verdiğini de açıklamalıdır. Zira Tahsin Keskin'in para verdiği sözünün de yalan olduğu iddia ediliyor.

# YAZARIN DİĞER YAZILARI
# İLİŞKİLİ KONULAR

Yazar Faruk Bostan - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Halk Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Halk Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA), Anka Haber Ajansı (ANKA) tarafından servis edilen tüm haberler Kocaeli Halk Gazetesi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Kocaeli Halk Gazetesi değil haberi geçen ajanstır.Kocaeli Markaları

Kocaeli Halk Gazetesi, Kocaeli ile özdeşleşen markaları ağırlıyor.

+90 (541) 450 76 90
Reklam bilgi