Cefa Vinç
Cefa Vinç
Gündem Haber Girişi: 25.07.2022 - 15:52, Güncelleme: 25.07.2022 - 16:52

Milletvekili Fikri Işık'ın 2019'da otopark yapalım dediği, Valiliğin 3.kez ihaleye çıktığı HALKEVİNİN içler acısı hali

 

Milletvekili Fikri Işık'ın 2019'da otopark yapalım dediği, Valiliğin 3.kez ihaleye çıktığı HALKEVİNİN içler acısı hali

İzmit ilçesinde Cumhuriyet döneminin en önemli eserlerinden olan HALKEVİ binasının önünden her gün binlerce insan gelip geçiyor. Halkevi binası tadilatı için üçüncü kez ihaleye çıkan Kocaeli Valiliği ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü yetkililerine Kocaelililerin konuyla ilgili eleştirileri devam ediyor. Binanın içinde bulunan bahçenin bakımsızlığı, çöplerin yarattı kirliliği görenler bahçenin temizliği içinde mi ihaleye çıkılması gerekiyor diye soruyor.
Kocaeli Valisi Seddar Yavuz İzmit Halkevi binasının tadilatının en kısa sürede tamamlanacağını açıklamasının üzerinden aylar geçti. Valiliğe bağlı YİKOB biriminin tadilatla ilgili 3.kez ihaleye çıkacağını duyurduğu biliyor. Geçtiğimiz günlerde önünden geçen duyarlı vatandaşlar Halkevi binasının bahçesinin içinde bulunduğu hali görünce gazetemize şu açıklamalarda bulundular. " Kocaeli'de Cumhuriyet döneminin en önemli eserlerinden olan İzmit Halkevi binasının yanından geçerken üzüldük. Bahçe bakımsız bırakılmış, rezil bir görüntü, çöpler dolmuş, otlar bitmiş, hiç temzilik yapılmamış. Bu ne vurdum duymazlıktır, bu kentin yetkilileri bu kadar basit konularda bile çözüm üretemiyor mu? Biz Kocaeliler olarak bu konuyu yakınen takip ediyoruz. Kocaeli milletvekillerinden Fikri Işık 2019'da burayı yıkalım , otopark yapalım diyecek bir vizyonda, valilik ihale üstüne ihale yapıyor da hayırdır, bahçenin bakımı içinde mi ihale yapılması gerekiyor. Bildiğimiz kadarıyla halen Halkevi binasının içinde milli eğitim müdürlüğüne bağlı bir kurum var. Bu kurumların yöneticileri hiç çekinmiyor mu tepkilerden, vatandaş rahatsız olur mu demiyor mu? İzmit Öğretmenevi'nden dikkat edin bahseden yok, öğretmenler ne çileler çekiyor bilen yok. Bu kentin en güzel konumlarından bir alanda bulunan Halkevi binasının yaz aylarında bu bahçesi temizlense, sadece öğretmenler ve aileleri için tahsis edilse, ne bilelim çocukları için sünnet düğünü ya da kokteyl şeklinde düğün yapılabilecek bir alan olarak ayrılsa ve sadece milli eğitim çalışanları için hizmet verse kötü mü olur? Bu sadece aklımıza gelen bir öneri.  Yani Halkevi binası binlerce insanın eğitiminde emeği olan,  bugüne kadar birçok nümayiş, tiyatro ve etkinliğin yapıldığı önemli bir eserken günümüz siyasetçilerinin, STK'larının ve bürokratlarının duyarsız kaldığını düşünüyoruz."  Kocaeli'de özellikle iktidar partisi kadar muhalefettende son dönemde İZMİT HALKEVİ binasından bahsetmemesi vatandaşın dikkatini çekmeye devam ediyor. Özellikle STK'ların İzmit için önemi olan bu binanın halini sürekli gündemde tutması gerekliliğine inan bir hayli kişi var.  İzmit tarihinin adeta canlı bir kanıtı olan binanın duvarlarındaki boyaların çatladığı, bahçesinin bakımsızlığı, çöplerin verdiği kirli görüntü vatandaşı üzmeye devam ederken, yöneticilerin ne yaptığını düşündürmeye devam ediyor. Kocaeliler durumun takipçisi olacaklarını, binanın tadilat ihalesinde siyasi baskı mı var sorularını hala düşündüklerini dile getirirlerken İzmit Halkevi binasına en kısa zamanda hakettiği değerin verildiğini görmek istediklerini ve yetkilileri birkez daha kınadıklarını belirttiler. Halkevi binasının duvarlarının içler acısı hali, bahçedeki temizlenmesi gereken otlar, atılan çöplerin yarattığı kirlilik haberimizdeki görsellerde mevcut olup, ilgililerinin de incelemesini temenni ederiz.    Bahçenin temizliğiene özen gösterilmediğini gören duyarlı Kocaeliler tepkilerini Kocaeli Halk Gazetesi aracılığıyla durymak istediler.  
İzmit ilçesinde Cumhuriyet döneminin en önemli eserlerinden olan HALKEVİ binasının önünden her gün binlerce insan gelip geçiyor. Halkevi binası tadilatı için üçüncü kez ihaleye çıkan Kocaeli Valiliği ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü yetkililerine Kocaelililerin konuyla ilgili eleştirileri devam ediyor. Binanın içinde bulunan bahçenin bakımsızlığı, çöplerin yarattı kirliliği görenler bahçenin temizliği içinde mi ihaleye çıkılması gerekiyor diye soruyor.

Kocaeli Valisi Seddar Yavuz " class="text-dark font-weight-bold" target="_blank"> Kocaeli Valisi Seddar Yavuz İzmit Halkevi binasının tadilatının en kısa sürede tamamlanacağını açıklamasının üzerinden aylar geçti. Valiliğe bağlı YİKOB biriminin tadilatla ilgili 3.kez ihaleye çıkacağını duyurduğu biliyor.

Geçtiğimiz günlerde önünden geçen duyarlı vatandaşlar Halkevi binasının bahçesinin içinde bulunduğu hali görünce gazetemize şu açıklamalarda bulundular.

" Kocaeli'de Cumhuriyet döneminin en önemli eserlerinden olan İzmit Halkevi binasının yanından geçerken üzüldük. Bahçe bakımsız bırakılmış, rezil bir görüntü, çöpler dolmuş, otlar bitmiş, hiç temzilik yapılmamış. Bu ne vurdum duymazlıktır, bu kentin yetkilileri bu kadar basit konularda bile çözüm üretemiyor mu?

Biz Kocaeliler olarak bu konuyu yakınen takip ediyoruz. Kocaeli milletvekillerinden Fikri Işık 2019'da burayı yıkalım , otopark yapalım diyecek bir vizyonda, valilik ihale üstüne ihale yapıyor da hayırdır, bahçenin bakımı içinde mi ihale yapılması gerekiyor. Bildiğimiz kadarıyla halen Halkevi binasının içinde milli eğitim müdürlüğüne bağlı bir kurum var. Bu kurumların yöneticileri hiç çekinmiyor mu tepkilerden, vatandaş rahatsız olur mu demiyor mu?

İzmit Öğretmenevi'nden dikkat edin bahseden yok, öğretmenler ne çileler çekiyor bilen yok. Bu kentin en güzel konumlarından bir alanda bulunan Halkevi binasının yaz aylarında bu bahçesi temizlense, sadece öğretmenler ve aileleri için tahsis edilse, ne bilelim çocukları için sünnet düğünü ya da kokteyl şeklinde düğün yapılabilecek bir alan olarak ayrılsa ve sadece milli eğitim çalışanları için hizmet verse kötü mü olur? Bu sadece aklımıza gelen bir öneri. 

Yani Halkevi binası binlerce insanın eğitiminde emeği olan,  bugüne kadar birçok nümayiş, tiyatro ve etkinliğin yapıldığı önemli bir eserken günümüz siyasetçilerinin, STK'larının ve bürokratlarının duyarsız kaldığını düşünüyoruz." 

Kocaeli'de özellikle iktidar partisi kadar muhalefettende son dönemde İZMİT HALKEVİ binasından bahsetmemesi vatandaşın dikkatini çekmeye devam ediyor. Özellikle STK'ların İzmit için önemi olan bu binanın halini sürekli gündemde tutması gerekliliğine inan bir hayli kişi var. 

İzmit tarihinin adeta canlı bir kanıtı olan binanın duvarlarındaki boyaların çatladığı, bahçesinin bakımsızlığı, çöplerin verdiği kirli görüntü vatandaşı üzmeye devam ederken, yöneticilerin ne yaptığını düşündürmeye devam ediyor.

Kocaeliler durumun takipçisi olacaklarını, binanın tadilat ihalesinde siyasi baskı mı var sorularını hala düşündüklerini dile getirirlerken İzmit Halkevi binasına en kısa zamanda hakettiği değerin verildiğini görmek istediklerini ve yetkilileri birkez daha kınadıklarını belirttiler.

Halkevi binasının duvarlarının içler acısı hali, bahçedeki temizlenmesi gereken otlar, atılan çöplerin yarattığı kirlilik haberimizdeki görsellerde mevcut olup, ilgililerinin de incelemesini temenni ederiz.

 

 Bahçenin temizliğiene özen gösterilmediğini gören duyarlı Kocaeliler tepkilerini Kocaeli Halk Gazetesi " class="text-dark font-weight-bold" target="_blank"> Kocaeli Halk Gazetesi aracılığıyla durymak istediler.

 

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve kocaelihalkgazetesi.com sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.