Cefa Vinç
Cefa Vinç

Sektöründe öncü oldu

Sektöründe öncü oldu

Ateco Tank Teknolojileri A.Ş., sektöründe dünyanın ve Türkiye’nin önde gelen firmaları arasında yer alıyor. Firma, özellikle yakıt tankları alanında önemli işlere imza atıyor. Ateco Tank Teknolojileri Yönetim Kurulu Başkanı İrfan Akgün, Kocaeli Halk Gazetesi’nin sorularını yanıtladı. Akgün, gençlere başarı için teknolojiyi yakından takip etmelerini ve katma değer yaratmayı hedeflemelerini önerdi.

KOCAELİ HALK GAZETESİ - Sizi tanıyabilir miyiz? 

İRFAN AKGÜN- 1970’de Erzurum’da doğdum.1986’da Erzurum Atatürk lisesinden mezun olduktan sonra babamın tayininden dolayı Kocaeli’ne yerleştik.

KOCAELİ HALK GAZETESİ- Eğitim yıllarınızı nasıl geçirdiniz, kendinizi geliştirmek için neler yaptınız?

İRFAN AKGÜN- Okul hayatımdan sonra 1988 yılında İstanbul’da özel bir şirkette hazır beton operatörlüğü ile işe başladım 1994 yılında evlendim ve 1996 yılında askere gittim askerden döndükten sonra yine özel bir şirkette çalışmaya devam ettim.

KOCAELİ HALK GAZETESİ-İş hayatınıza nasıl atıldınız? 

İRFAN AKGÜN- 2004 yılında iki erkek kardeşlerimle beraber Aktek Teknoloji LTD ŞTİ firmasını kurduk. Sektörde gelişen pazarla beraber çok hızlı bir şekilde yurt içi ve yurt dışında yüksek bir ivme kazanan firmamızı ihracatın artmasıyla beraber yeni yatırımlar yaparak 2009 yılında Ateco Tank Teknolojisi firmasını yine aile şirketi olarak kurmayı başarıp, Kütahya Tavşanlı organize bölgesinde tamamen teknolojik ve son sistem makinalar ile 45 bin metrekare arazi üzerinde 25 bin metrekare kapalı alanda sektörün öncü ve lider firmaları arasına girerek dünyadaki yerini almıştır.

KOCAELİ HALK GAZETESİ-İş hayatınızda yaşadığınız zorluklar nelerdir?

İRFAN AKGÜN- İş hayatında yaptığı işi kaliteli yapan ve özen gösteren firmalar için işin zorluğu yoktur. Bazen dönem dönem ekonomiden kaynaklı sorunlar olsa da yollar inişli çıkışlı olabilir önemli olan yürümesini bilmektir diyorum.

KOCAELİ HALK GAZETESİ-Kocaeli’de genç iş adamlarına tavsiyeleriniz var mı? 

İRFAN AKGÜN- Genç arkadaşlarımıza tavsiyem her işte olduğu gibi son teknolojiyi yakından takip etmek işini sürekli geliştirip makineleşerek ekonomiye ve kendi firmasına değer katarak sonraki gelen kuşağa devamlılık sağlamaktır.

KOCAELİ HALK GAZETESİ-En büyük başarınız nedir?

İRFAN AKGÜN- En büyük başarımız dünya pazarında 5 firmanın üretmiş olduğu alüminyum dome roof çatılarında 5’inci marka olarak sektörün önde gelen firması haline gelmiştir.

KOCAELİ HALK GAZETESİ- Olmazsa olmazlarınız nelerdir?

İRFAN AKGÜN- Olmazsa olmazlarımız yüksek düzeyde kaliteli iş yapmak ürün üretmek için teknolojiyi yakından takip ederek ve sürekli yeniliklerde bulunmak.

KOCAELİ HALK GAZETESİ- Bize zaman ayırdığınız için Kocaeli Halk Gazetesi adına teşekkür ederim.

İRFAN AKGÜN- Ben de size teşekkür ediyor iyi çalışmalar diliyorum.

Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.