Cefa Vinç
Cefa Vinç
Eğitim Haber Girişi: 29.07.2022 - 10:49, Güncelleme: 29.07.2022 - 10:49

Sabancı Vakfı Bu Yıl İtibarıyla Burs Desteğini 10 Aya Çıkarıyor

 

Sabancı Vakfı Bu Yıl İtibarıyla Burs Desteğini 10 Aya Çıkarıyor

Sabancı Vakfı, 48 Yıldır Başarılı Üniversite Öğrencilerine Burs Desteği Sağlıyor
Sabancı Vakfı, 48 Yıldır Başarılı Üniversite Öğrencilerine Burs Desteği Sağlıyor    Sabancı Vakfı, 2022-2023 eğitim yılında da üniversite öğrencilerine burs desteği sağlamaya devam edecek. 48 yıldır üniversite öğrencilerine karşılıksız burs veren Sabancı Vakfı, bu yıl itibarıyla 10 aylık burs desteği ile öğrencilerin yanında olacak.   Başarıların teşvik edilmesi hedefiyle, her yıl yaklaşık 1.500 öğrenciye burs veren Sabancı Vakfı, bu yıl da geleneğini sürdürmeye devam ediyor. Vakıf, 48 yıldır başarılı üniversite öğrencilerinin eğitimini, üniversiteye girişten mezuniyete kadarki süre boyunca karşılıksız burslarla destekliyor.    Bugüne kadar 9 ay süresince verilen Sabancı Vakfı Bursları, 2022-2023 eğitim yılından itibaren başlamak üzere 10 aylık nakit ödemeyi kapsıyor. 2022-2023 yılı burs tutarları ve başvuru koşulları Eylül ayında açıklanacak olan Sabancı Vakfı burs programında geri ödeme yükümlülüğü bulunmayıp; mezun bursiyerler isteklerine göre burs almaya devam eden öğrencilere deneyim ve bilgi aktarımı için mentorluk yapabiliyor.   48 yılda 51 binin üzerinde öğrenciye burs veren Sabancı Vakfı’nın, üniversitelere yeni yerleşen öğrencilere yönelik farklı burs programları bulunuyor:   Üniversiteye Giriş Bursu: Yükseköğretim Kurumları Sınavı’nda (YKS) Sabancı Vakfı tarafından belirlenen taban puanları sağlayarak burs kontenjanı tahsis edilen üniversitelere yerleştirilen öğrencilere veriliyor.    Kalkınmada Öncelikli İller Bursu: Sabancı Vakfı tarafından belirlenen 15 ilden birinde ortaöğrenimini tamamlayan, YKS’de yerleştirme puanı ile sıralamanın en üstünde yer alarak il birincisi olup yurt içindeki devlet üniversitelerine ya da burslu olarak Vakıf üniversitelerine yerleştirilen öğrencilere veriliyor.    Engelli Öğrenciler Bursu: YKS’de yerleştirme puanı ile sıralamanın en üstünde yer alarak yurt içindeki devlet üniversitelerine ya da burslu olarak Vakıf üniversitelerine yerleştirilen görme, işitme ve ortopedik engelli beşer öğrencilere veriliyor.    Sabancı Vakfı Vista Bursu: YKS’de Sabancı Vakfı tarafından belirlenen taban puanları sağlayarak burs kontenjanı tahsis edilen üniversitelerin Turizm İşletmeciliği bölümlerine yerleştirilen lisans öğrencilerine veriliyor.   Sabancı Vakfı’nın bu yıl burs kontenjanı tahsis ettiği üniversiteler; Ankara, Boğaziçi, Çukurova, Dokuz Eylül, Ege, Gazi, Hacettepe, İstanbul, İstanbul-Cerrahpaşa, İstanbul Teknik, Marmara, Orta Doğu Teknik, Yıldız Teknik Üniversitesi.
Sabancı Vakfı, 48 Yıldır Başarılı Üniversite Öğrencilerine Burs Desteği Sağlıyor

Sabancı Vakfı, 48 Yıldır Başarılı Üniversite Öğrencilerine Burs Desteği Sağlıyor 

 

Sabancı Vakfı, 2022-2023 eğitim yılında da üniversite öğrencilerine burs desteği sağlamaya devam edecek. 48 yıldır üniversite öğrencilerine karşılıksız burs veren Sabancı Vakfı, bu yıl itibarıyla 10 aylık burs desteği ile öğrencilerin yanında olacak.

 

Başarıların teşvik edilmesi hedefiyle, her yıl yaklaşık 1.500 öğrenciye burs veren Sabancı Vakfı, bu yıl da geleneğini sürdürmeye devam ediyor. Vakıf, 48 yıldır başarılı üniversite öğrencilerinin eğitimini, üniversiteye girişten mezuniyete kadarki süre boyunca karşılıksız burslarla destekliyor. 

 

Bugüne kadar 9 ay süresince verilen Sabancı Vakfı Bursları, 2022-2023 eğitim yılından itibaren başlamak üzere 10 aylık nakit ödemeyi kapsıyor. 2022-2023 yılı burs tutarları ve başvuru koşulları Eylül ayında açıklanacak olan Sabancı Vakfı burs programında geri ödeme yükümlülüğü bulunmayıp; mezun bursiyerler isteklerine göre burs almaya devam eden öğrencilere deneyim ve bilgi aktarımı için mentorluk yapabiliyor.

 

48 yılda 51 binin üzerinde öğrenciye burs veren Sabancı Vakfı’nın, üniversitelere yeni yerleşen öğrencilere yönelik farklı burs programları bulunuyor:

 

Üniversiteye Giriş Bursu: Yükseköğretim Kurumları Sınavı’nda (YKS) Sabancı Vakfı tarafından belirlenen taban puanları sağlayarak burs kontenjanı tahsis edilen üniversitelere yerleştirilen öğrencilere veriliyor. 

 

Kalkınmada Öncelikli İller Bursu: Sabancı Vakfı tarafından belirlenen 15 ilden birinde ortaöğrenimini tamamlayan, YKS’de yerleştirme puanı ile sıralamanın en üstünde yer alarak il birincisi olup yurt içindeki devlet üniversitelerine ya da burslu olarak Vakıf üniversitelerine yerleştirilen öğrencilere veriliyor. 

 

Engelli Öğrenciler Bursu: YKS’de yerleştirme puanı ile sıralamanın en üstünde yer alarak yurt içindeki devlet üniversitelerine ya da burslu olarak Vakıf üniversitelerine yerleştirilen görme, işitme ve ortopedik engelli beşer öğrencilere veriliyor. 

 

Sabancı Vakfı Vista Bursu: YKS’de Sabancı Vakfı tarafından belirlenen taban puanları sağlayarak burs kontenjanı tahsis edilen üniversitelerin Turizm İşletmeciliği bölümlerine yerleştirilen lisans öğrencilerine veriliyor.

 

Sabancı Vakfı’nın bu yıl burs kontenjanı tahsis ettiği üniversiteler; Ankara, Boğaziçi, Çukurova, Dokuz Eylül, Ege, Gazi, Hacettepe, İstanbul, İstanbul-Cerrahpaşa, İstanbul Teknik, Marmara, Orta Doğu Teknik, Yıldız Teknik Üniversitesi.

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve kocaelihalkgazetesi.com sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.