Cefa Vinç
Cefa Vinç
T. Muzaffer Şişmanoğlu
Köşe Yazarı
T. Muzaffer Şişmanoğlu
 

Kızılay Hakkında..

Değerli okuyucularım Merhaba Kızılay ile ilgili yazı yazmaktan bıktım. Belki sizde okumaktan bıktınız. Lâkin Genel merkez savcılığa şikayetçi olmaktan bıkmadı. Kocaeli Baş Savcılığına yaptıkları ikinci şikayet nedeniyle affınıza sığınarak konuya tekrar temas edeceğim. 30 yıl Kızılay Kocaeli şubesine çeşitli kademelerde hizmet ettim. 11 yıl şube başkanlığı yaptım. Ekibim ile birlikte Şube envanterini nerede ise sıfırdan alarak bu günkü değeriyle 50 milyon TL ye yükselttim. 18 daireli bina, hibe daireler, hibe binek araçları, afet malzemeleri, telsiz role istasyonu, sabit ve el telsizleri, 4500 m2 özel tıp merkezi ve ciddi manada nakit para üretip teslim ettim. Daha önceki Genel Merkez yönetimlerinden bronz, altın ve gümüş madalyalar ile takdir belgeleri ,ayrıca sivil toplum kuruluşları ile kamu kurumlarından plaketler aldım. 2016 yılında yeni göreve gelen bu Genel merkez yönetimi bana teşekkür plaketi vereceğine beni ve yönetimimi görevden alıp, asılsız iddialarla Kocaeli Baş savcılığına suç duyurusunda bulundu. Kocaeli Baş Savcılığı 4 yıl araştırıp sonunda hepimiz için KOVUŞTURMAYA GEREK OLMADIĞINA karar verdi. Yani beraat ettik. Genel merkez bu karara itiraz etti. Sulh Ceza Mahkemesi bu itirazlarını da reddetti. Asıl ilginç yanı Baş savcılık bizim suçsuz olduğumuzu tespit etmesine rağmen bu Genel Merkez tekrar suç duyurusunda bulunmuş. Baş Savcılık tekrar bizim hakkımızda KOVUŞTURMAYA GEREK OLMADIĞINA karar vermiştir. Bu nasıl bir kindir. Bunların bizden ne alıp veremediği vardır. Hiçbir ücret almadan, tamamen gönüllü olarak Kızılay’a 30 yıl hizmet etmemiz ve milyonlar kazandırmamız mı suç oldu? Şubeyi işlevsiz hale getirdikleri yetmemiş gibi, Genel merkez olarak bizim yaptırdığımız 18 daireli binayı uzun yıllar kiraya vermediler. Muazzam kira kaybına sebep oldular. Hayırsever vatandaşın hibe ettiği gayrimenkullerin bazılarını sattılar. Haklarında dava açılması gereken asıl kendileridir. Kamuoyunda haklarında o kadar çok iddia varken hesap soran yok. Görevlerine devam ediyorlar.  Biz aklandık. Onları da Ankara Baş Savcılığı ve Devlet denetleme kurulu araştırsın. Merak ediyorum acaba aklanırlar mı? Kızılay’ın itibarını yükseltmek için uğraşmak yerine niçin bizimle uğraşmaya devam ediyorlar. Anlamış değilim. Biz halâ Kızılay’a zarar gelmesin diye kendimizi frenliyoruz. Lâkin bunlar sınırları aşmakta beis görmüyorlar. Sabrımızı zorluyorlar. Bu arada Kocaeli Şubesinin çalışan Muhasebecisi Bilal Kaya olayların göbeğinde ve bütün deliller aleyhinde olmasına rağmen nasıl oldu da Kocaeli şubesinin yönetim kurulu üyesi imiş gibi mütalâa edilerek Kocaeli Cumhuriyet Baş Savcılığı tarafından verilen bu ikinci kararda aklandı. Onu da anlamış değilim. Sehven olabilir mi diye düşünüyorum. Kamuoyunu bilgilendirmek istedim. Saygılarımla…
Ekleme Tarihi: 07 Haziran 2022 - Salı

Kızılay Hakkında..

Değerli okuyucularım Merhaba

Kızılay ile ilgili yazı yazmaktan bıktım. Belki sizde okumaktan bıktınız. Lâkin Genel merkez savcılığa şikayetçi olmaktan bıkmadı. Kocaeli Baş Savcılığına yaptıkları ikinci şikayet nedeniyle affınıza sığınarak konuya tekrar temas edeceğim.

30 yıl Kızılay Kocaeli şubesine çeşitli kademelerde hizmet ettim.

11 yıl şube başkanlığı yaptım. Ekibim ile birlikte Şube envanterini nerede ise sıfırdan alarak bu günkü değeriyle 50 milyon TL ye yükselttim. 18 daireli bina, hibe daireler, hibe binek araçları, afet malzemeleri, telsiz role istasyonu, sabit ve el telsizleri, 4500 m2 özel tıp merkezi ve ciddi manada nakit para üretip teslim ettim. Daha önceki Genel Merkez yönetimlerinden bronz, altın ve gümüş madalyalar ile takdir belgeleri ,ayrıca sivil toplum kuruluşları ile kamu kurumlarından plaketler aldım. 2016 yılında yeni göreve gelen bu Genel merkez yönetimi bana teşekkür plaketi vereceğine beni ve yönetimimi görevden alıp, asılsız iddialarla Kocaeli Baş savcılığına suç duyurusunda bulundu. Kocaeli Baş Savcılığı 4 yıl araştırıp sonunda hepimiz için KOVUŞTURMAYA GEREK OLMADIĞINA karar verdi. Yani beraat ettik. Genel merkez bu karara itiraz etti. Sulh Ceza Mahkemesi bu itirazlarını da reddetti.

Asıl ilginç yanı Baş savcılık bizim suçsuz olduğumuzu tespit etmesine rağmen bu Genel Merkez tekrar suç duyurusunda bulunmuş. Baş Savcılık tekrar bizim hakkımızda KOVUŞTURMAYA GEREK OLMADIĞINA karar vermiştir.

Bu nasıl bir kindir. Bunların bizden ne alıp veremediği vardır. Hiçbir ücret almadan, tamamen gönüllü olarak Kızılay’a 30 yıl hizmet etmemiz ve milyonlar kazandırmamız mı suç oldu?

Şubeyi işlevsiz hale getirdikleri yetmemiş gibi, Genel merkez olarak bizim yaptırdığımız 18 daireli binayı uzun yıllar kiraya vermediler. Muazzam kira kaybına sebep oldular. Hayırsever vatandaşın hibe ettiği gayrimenkullerin bazılarını sattılar. Haklarında dava açılması gereken asıl kendileridir.

Kamuoyunda haklarında o kadar çok iddia varken hesap soran yok. Görevlerine devam ediyorlar.  Biz aklandık. Onları da Ankara Baş Savcılığı ve Devlet denetleme kurulu araştırsın. Merak ediyorum acaba aklanırlar mı?

Kızılay’ın itibarını yükseltmek için uğraşmak yerine niçin bizimle uğraşmaya devam ediyorlar. Anlamış değilim. Biz halâ Kızılay’a zarar gelmesin diye kendimizi frenliyoruz. Lâkin bunlar sınırları aşmakta beis görmüyorlar. Sabrımızı zorluyorlar.

Bu arada Kocaeli Şubesinin çalışan Muhasebecisi Bilal Kaya olayların göbeğinde ve bütün deliller aleyhinde olmasına rağmen nasıl oldu da Kocaeli şubesinin yönetim kurulu üyesi imiş gibi mütalâa edilerek Kocaeli Cumhuriyet Baş Savcılığı tarafından verilen bu ikinci kararda aklandı. Onu da anlamış değilim.

Sehven olabilir mi diye düşünüyorum.

Kamuoyunu bilgilendirmek istedim.

Saygılarımla…

Yazıya ifade bırak !
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve kocaelihalkgazetesi.com sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.