Genel Merkez Ünlü’ye dur dedi!

Geçtiğimiz yıl çoklu baro sistemi ile ilgili yasa tasarısına tepki gösteren Kocaeli Barosu avukatlarından ve aynı zamanda Kocaeli Büyükşehir Belediyesi MHP Grup Başkanvekili Özhan Kurt, MHP İl Başkanı Aydın Ünlü, ihraç istemi ile İl Disiplin Kuruluna sevk etmişti. İl Disiplin Kurulu üyeleri Gürcan Kolay, Fevzi Top, Ömer Kaymak, Ekrem Çalışkan, Tamer Ertuğ, Tamer Aykurt ve Ergül Keskin’in İl Başkanı Ünlü’nün isteği doğrultusunda ihraç istemini onaylamıştı.

GENEL MERKEZ REDDETTİ

İl Disiplin Kurulunun Özhan Kurt’un partiden ihraç kararının onaylanması için MHP Genel Merkez Merkez Disiplin Kurulu’na karar sevk edilmişti. MHP Genel Merkez Disiplin Kurulu Başkanı Halil Öztürk ve yönetim kurulu üyeleri Niyazi Paksoy, Muhammet Tekin, Hami Korkmazlı, Duygu Kurban Gözüoğlu, Kürşat Türker, Ercan Mehmet Azar, Fevzi Fırat Gözüyeşil, Gencer Özdemir, Selim Çakır, Taner Gökçek, Sermet Yıldız, Ahmet Korhan Mastı ve Hakan Atmaca’nın oy birliği ile MHP Kocaeli Disiplin Kurulunun isteğini red etti. Böylelikle Özhan Kurt’un parti üyeliğinin sonlandırılması talebi de red edilmiş oldu.

MERAK EDİLMEYE BAŞLANDI

Diğer taraftan Kocaeli Büyükşehir ve Derince Belediyesi Meclis üyeliğinden istifa ettiği yönündeki konuyu da İdare Mahkemesine dava açarak, istifa etmediği ile ilgili dava da ise devam etmekte. Milliyetçi Hareket Partisi’ne ailece gönül verdiği herkes tarafından bilinen Özhan Kurt’un idare mahkemesinden çıkacak karar sonrasında da meclis üyeliğine dönüşü veya dönmeyeceği de netleşecek. MHP Genel Merkez Disiplin Kurulunun kararı sonrasında MHP İl Başkanı Aydın Ünlü’ye de MHP Genel Merkezinin bir mesaj verdiği de konuşulanlar arasında. Bu gelişmenin ardından MHP Teşkilatlardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Edip Semih Yalçın’ı ziyaret etmesi de bu karar ile olduğu bilgileri gelmekte. Bakalım Ünlü bu karar sonrasında nasıl bir girişimde bulunacağı da herkes tarafından merak edilmekte.

- Kocaeli Halk Gazetesi, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.kocaelihalkgazetesi.com/haber/6527829/genel-merkez-unluye-dur-dedi