Aysel Çetinkaya Doçent oldu

Kocaeli Üniversitesi İletişim Fakültesi’nin sevilen ve başarılı hocalarından Gazetecilik Bölümünde görev yapan Dr. Aysel Çetinkaya başarılarına devam ediyor. Doktor olarak fakültede görev yapmaya devam eden Çetinkaya, Doçent unvanına yükseldi. Çetinkaya, çevrimiçi gazetecilik, dijital pazarlama gibi konular üzerinde çalışmalar yapıyor. 2013 yılından beri İletişim Fakültesinde görev yapan Çetinkaya, çevrimiçi gazetecilik, yerel medya, dijital pazarlama ve sosyal medya gibi alanlarda ders vermeye devam ediyor. Doçent olan Çetinkaya’ya öğrencileri ve yakınları tarafından tebrik mesajları yağdı.

AYSEL ÇETİNKAYA KİMDİR?

Antalya’da doğan Aysel Çetinkaya, ilk, orta ve lise öğrenimini Antalya’da tamamladı. 2009 yılında, Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü’nden mezun oldu. 2011 yılında, Marmara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Halkla İlişkiler Anabilim Dalı yüksek lisans programını bitirdi. 2012 yılında İstanbul Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Gazetecilik Anabilim Dalı’nda başladığı doktora programını, “Günümüz Medya Ekonomisi Çerçevesinde Çevrimiçi Gazetecilik ve Reklam İlişkisi” teziyle tamamladı ve 2016 yılında Doktor unvanı aldı.

2007-2013 yılları arasında çeşitli halkla ilişkiler ajanslarında ve özel şirketlerde medya ilişkileri uzmanı ve kurumsal iletişim uzmanı olarak görev yaptı. 2013-2017 yılları arasında Kocaeli Üniversitesi İletişim Fakültesi Reklamcılık Bölümü’nde Araştırma Görevlisi olarak çalıştı.  Eylül 2017’den itibaren Kocaeli Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü’nde Dr. Öğretim Üyesi olarak çalışmaktadır. “İçerik Üretiminden Reklama Çevrimiçi Gazetecilik” kitabının yazarıdır ve “Dijital Çağda Habercilik Kuram ve Uygulamada Yeni Yönelimler” ve "Ağ Toplumunda İletişim Pratikleri" kitaplarının iki editöründen biridir.  Medya ekonomisi, çevrimiçi gazetecilik, dijital pazarlama ve sosyal medya akademik ilgi alanları arasında yer alıyor.

- Kocaeli Halk Gazetesi, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.kocaelihalkgazetesi.com/haber/6805344/aysel-cetinkaya-docent-oldu